Jump to content


Photo

Poroka - obleke, frizure, čevlji...


  • Please log in to reply
1368 replies to this topic

#1 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 March 2006 - 04:42 PM

No, ker smo v eni x temi pošteno zašle, odpirava z Verjo tole temo, kjer naj se nadaljuje debata o poročnih obleka, frizurah...

Navdahnila pa nas je seveda naša Tanjči... tongue.gif
  • 0

#2 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 04:45 PM

No evo, povejte svoje predloge izkušnje in menenja. Prilimajte slikice poročnih oblekic, ki se vam dopadejo, čevljev, modnih dodatkov in frizur...
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#3 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 23 March 2006 - 04:49 PM

Prfekt poročna obleka z nekaj popravki:

IPB Image
IPB Image

- zgornji del bolj oprijet!
- brez tega na glavi!

Drugače pa je njam!
  • 0
Viens, reste ici!

#4 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 March 2006 - 04:49 PM

QUOTE(Verja)
QUOTE(miss*sixty)
QUOTE(Verja)
o.k., sam, če pa recimo primerjaš cene (npr. da poročno obleko kupiš) je pa teh 55k poceni za izposojo.


Ja zakaj je pa poročna obleka narejena po meri tolk draži od maturantske? Takrat, ko je men šivilja delala obleko, je istočasno delala še poročno za eno znanko in ni bla nič dražja. Ne zastopim, zakaj bi bla pa poročna dražja? Sej je ja odvisno od materiala in dela. Ne pa od namena obleke.


Ma, sej veš kaj vse je odvisno od tega kam neseš šivat, kakšen material je in kolk se kdo zmišljuje. Vem pa, da v Ljubljani to ni poceni šport.


Ja sej, to ti že skoz govorim. Nevem, zakaj pol govoriš, da so poročne dražje od maturanstskih, če je pa itak vse odvisno od materiala, dela, šivilje in vsega.

In pač iz moje izkušnje, se mi zdi 55 jurjev velik za samo izposojo.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#5 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 04:52 PM

QUOTE(miss*sixty)
QUOTE(Verja)
QUOTE(miss*sixty)
QUOTE(Verja)
o.k., sam, če pa recimo primerjaš cene (npr. da poročno obleko kupiš) je pa teh 55k poceni za izposojo.


Ja zakaj je pa poročna obleka narejena po meri tolk draži od maturantske? Takrat, ko je men šivilja delala obleko, je istočasno delala še poročno za eno znanko in ni bla nič dražja. Ne zastopim, zakaj bi bla pa poročna dražja? Sej je ja odvisno od materiala in dela. Ne pa od namena obleke.


Ma, sej veš kaj vse je odvisno od tega kam neseš šivat, kakšen material je in kolk se kdo zmišljuje. Vem pa, da v Ljubljani to ni poceni šport.


Ja sej, to ti že skoz govorim. Nevem, zakaj pol govoriš, da so poročne dražje od maturanstskih, če je pa itak vse odvisno od materiala, dela, šivilje in vsega.

In pač iz moje izkušnje, se mi zdi 55 jurjev velik za samo izposojo.


Ej, dej dost bo pregovarjanja. Men se pač zdi logično, da so poročne dražje, se mi pa glede na cene drugje ne zdi 55k veliko oz. preveč.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 04:58 PM

IPB Image
IPB Image
IPB Image

Zadnja mi je še najbolj všeč.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#7 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 23 March 2006 - 04:59 PM

Men je od dolgih oblek, tale krasna biggrin.gif blink.gif
IPB Image
Lepe so mi obleke, ki same padejo po telesu, tiste krinoline so mi večinoma grde biggrin.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45345 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 March 2006 - 05:06 PM

IPB Image
  • 0

#9 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 March 2006 - 05:10 PM

QUOTE(Verja)
Ej, dej dost bo pregovarjanja. Men se pač zdi logično, da so poročne dražje, se mi pa glede na cene drugje ne zdi 55k veliko oz. preveč.


Pregovarjanja? Jst te ne pregovarjam, samo svoje mnenje sem povedala. Ampak sj nima veze. Teb je itak vse logično ja.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 March 2006 - 05:15 PM

Meni tudi ni jasno, zakaj bi morala bit poročna obleka dražja? Po kakšni logiki, Verja? Kot je rekla miss*sixty, vse zavisi od kvalitete izdelave, vrste blaga in tako dalje ... in je čisto logično, da je lahko ena izredno kvalitetna in lepa maturantska obleka dosti dražja kot pa povprečno narejena poročna.

Poleg tega se tudi meni zdi 55.000 tolarjev samo za izposojo obleke blazno drago. Ampak tako pač je.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 05:19 PM

o.k. vse lepo in prav imamo pač vsaka svoje mnenje. Nekomu se nekaj zdi logično, drugemu pač nekaj drugega.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#12 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 March 2006 - 05:27 PM

Eno je mnenje, drugo pa logika.

Pa raj mal premisl preden butneš spet post v steno al pa ga mal argumentirej, da bomo še tisti dojel, k nimamo take logike kot ti.

biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#13 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 March 2006 - 05:35 PM

Punce, sem šla brat en forum o poroki, kjer so podatki glede tega malo bolj zanesljivi:
Izposojevalnina poročne obleke stane v povprečju pri nas od 60-80k po besedah mladoporočenk(?), kar je pod 60k, imajo vsi za ugodno!

Sklepam torej, da če bi izdeava obleke po meri stala manj od izposojevalnine, bi si jo vsaka raje dala zašiti, kot pa si jo za tak denar izposodila za 3 dni??

Torej so poročne obleke, delane po meri verjetno dražje od izposojevalnine.
  • 0

#14 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 05:36 PM

Veš kako je, jaz še od nobene do sedaj nisem slišala, da bi dala manj ali enako za poročno obleko kot za maturantsko. Mi je pa čist glupo dat za maturantsko ne vem kolk keša. Za poročno bi pa dala malo več. Pač jaz tako razmišljam, ostali razmišljate drugače. To še ne pomeni, da je moja logika čudna. Itak pa miss*sixty tebi ni nikoli nič prav kar jaz napišem, al pa, če kakšno temo odprem.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#15 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 05:39 PM

QUOTE(_M_)
Punce, sem šla brat en forum o poroki, kjer so podatki glede tega malo bolj zanesljivi:
Izposojevalnina poročne obleke stane v povprečju pri nas od 60-80k po besedah mladoporočenk(?), kar je pod 60k, imajo vsi za ugodno!

Sklepam torej, da če bi izdeava obleke po meri stala manj od izposojevalnine, bi si jo vsaka raje dala zašiti, kot pa si jo za tak denar izposodila za 3 dni??

Torej so poročne obleke, delane po meri verjetno dražje od izposojevalnine.


Glede na vse to, se pa meni zdi 55k poceni.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 March 2006 - 05:39 PM

_M_

Ja, itak da so. Ampak sama samo pravim, da je basurd reči, da je 60k samo za izposojo POCENI. Vsekakor se meni to ne zdi poceni, da tistih enkrat obleko oblečeš in jim jo vrneš nazaj, ter samo za to odšteješ 60k.

Verja

Ja, pač drugače razmišljamo. Nekaterim pač poroka pomeni ogromno in so zanjo propravljeni odštet nepojmljive vsote. Ne rečem, da je s tem kaj narobe ... saj ne gre denar iz mojega žepa. Jaz samo pravim, da je absurdno reči, da so izposoje poročnim oblek POCENI, ker nikakor niso. Dati 60k samo zato, da lahko enkrat oblečeš tisto obleko in jo potem vrneš nazaj, se mi zdi ogromno. In to, da se nekomu zdi taka stvar poceni, se zdi meni prav smešno. Lahko kvečjemu rečeš, da se ti ne zdi škoda denarja, ker gre pač za poseben dogodek, to razumem. Ampak da se ti zdi pa prav poceni, tega pa ne zastopim.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 March 2006 - 05:46 PM

Poceni je za nekoga, ki se poroča in izbere tako za 60k namesto take za 80k..na splošno pa valda ni poceni!?

Ma cel cirkus okrog poroke je tumač drag, če mene vprašaš, in tudi zato meni niti malo ni do poroke.
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 March 2006 - 05:47 PM

QUOTE(_M_)
Poceni je za nekoga, ki se poroča in izbere tako za 60k namesto take za 80k..na splošno pa valda ni poceni!?


Jaz ne bi ravno rekla poceni, ampak ugodneje v primerjavi z ostalo ponudbo. Drugače se pa strinjam.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 05:48 PM

Mislim, da sem že nekje napisala, da je to poceni glede na cene v Ljubljani.

Pa ja, jaz sem tak človek, da mi poroka veliko pomeni in bi dala nekaj več za te zadeve.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 March 2006 - 06:22 PM

men sta kupla hudo maturantsko obleko, je bla že pred x leti 60k, pa nam ni blo nikol nič žal. smo že takrat vedl, da se nam poročila pa nam nau treba dat keša za poročno. biggrin.gif

za izposojo sem men zdi 50k velik, kaj šele več ko 50k. sam glede na to, da so eni normalni čevlji čez 20k ... ne vem, no ... se mi zdi pa izposoja dost kul varianta, razen v primeru, da najdeš kakšno tako kul obleko, ki bi jo lahko še kdaj oblekla. js mam zlo rada funkcionalno garderobo, za kombinirat in večkrat oblečt.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users


    Bing (1)