Jump to content


Photo

Strije...


  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1 ona28

ona28

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 02 August 2005 - 12:40 PM

Pozdravljene dame!

A ima katera izkušnje z "blaženjem" videza strij? Sama imam namreč kar prrecej strij po stergnih, s tem, da nikoli nisem nihala glede teže (tudi nosečnosti še nimam za seboj), sem pa sicer precej suha - taka sem že od nekdaj... Skratka: strije imam že nekako od srednje šole, pojma nima zakaj ermm.gif: , in hec je v tem, da nikoli nisem opazila, da bi bile rdeče. Vse so bele. Zanima me ali obstaja kakšno mazilo, krema, kozmetični preparat oz. terapija, ki bi ublažila videz belih strij. Za vaše odgovore že vnaprej hvala!
  • 0

#2 barbara01

barbara01

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Interests:vse

Posted 02 August 2005 - 12:53 PM

bele strije ermm.gif: no veliko vode pij in nekaj telovadbe tudi ne more škoditi
  • 0

#3 Tea

Tea

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts

Posted 02 August 2005 - 01:11 PM

Nastanek strij niti ni pogojen s povečano telesno težo in je lahko tudi vzrok (pre)hitre rasti v puberteti, ali pa nastanejo zaradi slabega vezivnega tkiva, slabega tonusa kože in podobno.

Dejstvo je, da se strij s kozmetičnega vidika ne da odstraniti. Nastale strije se lahko vidno zmanjša vendar le v fazi, kadar so rožnate barve. Kadar pa se strije obarvajo na belo, je ves trud pri zmanjševanju strij zaman. Takrat so strije že 'stare' in izoblikovane, koža je že počla po liniji. Izjema je le estetska operacija, kjer se strije odstrani. wink.gif

Veliko lahko pripomore k lepšemu videzu kože redna uporaba vlažilnih in negovalnih proizvodov, ki kožo navlažijo in jo naredijo mehko, gladko in voljno. Seveda pa je vse to odvisno tudi od kvalitete kože, elastičnosti tkiva in podobno.

Lp
  • 0
Love me, when I deserve it least, because that is, when I need it most.

#4 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 02 August 2005 - 01:17 PM

strije nastanejo zaradi hitre rasti, hujšanja, debelosti oz. raztezanja kože.. obstajajo že kakšne kreme, kaj dosti pa ne bodo pomagale.. v glavnem popolnoma ne bodo izginile nikoli. :angry1: 1x sem po tv gledla da je ena ženska hodila na nekakšne terapije kjer so ji z zelo grobo krtačo praskali in potem namazali s kremo. seveda je mogla it več krat da so se pokazali rezultati. sigurno pa fajn boli ermm.gif če kaj takega delajo v slo pa ne vem.. pa tega sama tud ne bi doma delala.. ne vem.. mogoče pa se že dobi kaj pa jaz ne vem.. bodo že druge kaj povedle wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2005 - 01:23 PM

Strije ... nemogoče jih je odstanit. Jaz primerjam strije z brazgotinami, ki se jih prav tako ne da z nobeno kremo odstranit ... to so pač trajne poškodbe kože. Če so vijoličaste ali rdeče, jih lahko 'razbarvaš' z rednim pilingom in uporabo dobre kreme (sama sem imela Cliniansovo, posebej namenjeno strijam) kar precej pomaga. Jaz sem imela najprej rdeče (imam jih na bokih) po enem mesecu rednega pilinga in te Cliniansove kreme pa so postale bele. To je tudi največ kar lahko dosežeš, ker popolnoma izginile nikoli ne bodo. Tko da ... če so že bele, ti ne preostane nič drugega kot to, da se z njimi sprijazniš.
  • 0

#6 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 02 August 2005 - 04:32 PM

Kaj pa peelingi in aha kisline? To tud nič ne pomaga? Ker pri brazgotinah naj bi, vendar sklepam, da gre pri strijah za globje poškodbe kože. Sama jih imam tud po bokih, pa nisem ne vem koliko nihala s težo. Pa tud zdaj, ko sem ravno z morja in sem rjava, se mi zdi da so te bedaste striej še bolj očitne... rolleyes.gif
  • 0

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2005 - 04:55 PM

Jst se pa resnično ne sekiram več ... niti malo. Sem jih pač odmislila oz. sprejela, tudi fanta še nobenega do zdaj niso motile la karkoli ... brezveze se žret zaradi stvari, ki se jih itak ne da spremenit.

In ja, strije so poškodbe precej globoko v koži.
  • 0

#8 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 02 August 2005 - 06:16 PM

QUOTE(DiLeMa)
Jst se pa resnično ne sekiram več ... niti malo. Sem jih pač odmislila oz. sprejela, tudi fanta še nobenega do zdaj niso motile la karkoli ... brezveze se žret zaradi stvari, ki se jih itak ne da spremenit.

In ja, strije so poškodbe precej globoko v koži.


IPB Image
  • 0

#9 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 02 August 2005 - 06:41 PM

Hm.. mal mi je nerodno, k nism zihr če vem kaj so strije oops.gif oops.gif

K jst mam neki tut na bokih-k neke bele pa roza črte (kt bi ble kake brazgotine po operaciji).. Sej me niti ne motjo, k se komi opazjo pa še mal jih je, sam zanima me, če je to to ermm.gif:
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#10 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 02 August 2005 - 06:54 PM

simoncy to so strije ja
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 August 2005 - 08:05 PM

Tudi jaz imam strije, predvsem na nogah, na noranji strani, ki pa so nastale kot posledica nenehnega hujšanja in debeljenja...Se mi zdi da so poleti, ko koža še malo porjavi še bolj opazne ermm.gif Preizkusial sem nekaj krem in lahko rečem, da mi pa nobena ni pomagala...dejstvo je da so in se jih ne moreš znebiti ermm.gif
  • 0

#12 pufka

pufka

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:vse

Posted 03 August 2005 - 06:28 AM

QUOTE(Tea)
Dejstvo je, da se strij s kozmetičnega vidika ne da odstraniti. Nastale strije se lahko vidno zmanjša vendar le v fazi, kadar so rožnate barve. Kadar pa se strije obarvajo na belo, je ves trud pri zmanjševanju strij zaman. Takrat so strije že 'stare' in izoblikovane, koža je že počla po liniji. Izjema je le estetska operacija, kjer se strije odstrani. wink.gif


Točno tako! Jaz sem imela veliko strij na predelu bokov in sem se po nasvetu kozmetičarke mazala s kremami, ker so bile še rožnate in lahko povem da so se zmanjšale za približno 90%. 8) Vse ostale, ki pa so bile bele barve pa so ostale nespremenjene. Takrat je že prepozno in ni uspeha.
  • 0
Cute But Psycho

#13 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 03 August 2005 - 11:38 AM

Hm.. se tolažm s tem, da ma še velik drugih strije.. oops.gif biggrin.gif
Pa kake tipe, po moje to ne mot tolk kt kak celulit.. Vsaj tak občutek mam wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#14 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 August 2005 - 06:35 PM

ja jz mam tud bele strije,mal na straneh ritke.jebat ga
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#15 A-n-a

A-n-a

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 August 2005 - 07:51 AM

Kolegica je pri nosečnosti pridelala veliko strij. Uporabljala je Avonovo kremo za ublažitev le-teh in moram reči, da se ji je koža zelo popravila. Strije so skoraj nevidne, čisto enake barvi kože (prej so bile rdečkaste) in se jih komaj opazi. Priporočam kremico tistim z novejšimi strijami.
  • 0
Lep pozdrav, Ana.

#16 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 04 August 2005 - 03:59 PM

QUOTE(Nadi)
Tudi jaz imam strije, predvsem na nogah, na noranji strani, ki pa so nastale kot posledica nenehnega hujšanja in debeljenja...Se mi zdi da so poleti, ko koža še malo porjavi še bolj opazne ermm.gif Preizkusial sem nekaj krem in lahko rečem, da mi pa nobena ni pomagala...dejstvo je da so in se jih ne moreš znebiti ermm.gif


Ja, pr men so te strije verjetn tut posledica nenehnega nihanja telesne teže..
Pa te strije rastejo, se širijo? Al ostanejo pač takšne kot so.. pa če se širijo, kako se to prepreči?
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#17 Tadeja

Tadeja

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:kozmetika

Posted 05 August 2005 - 07:36 PM

Strije!


...nastanejo lahko zaradi več razlogov, ampak največkrat zaradi nihanja telesne teže (posebej med nosečnostjo). Takrat koža tako rekoč poči, in tisti del kože izgubi elastan, prej ali slej pa postanejo bele ker zaradi tega koža izgubi pigmentacijo. Sicer obstajajo losjoni za te stvari, ampak v resnici ne pomagajo. Tudi laserski posegi za strije niso doživljensko učinkoviti, ampak je na vsake 6 mesecev treba tretma ponoviti. Pa še poceni ni. Zelo dober medicinski članek je o strijah podan v reviji Shape, mislim da letošnji majski ali junijski izvod.

LP, T
  • 0

#18 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 09 August 2005 - 08:01 PM

Pufka kakšne kreme si pa uporabljala da so postale bele..kaj ti je priporočala kozmetičarka!ker te vijola zadeve so ogabne,bele me tako ne bi motile!
  • 0

#19 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 09 August 2005 - 08:02 PM

aja sem še misla vprašat dilemo,ketro kremo cliniansovo si pa uporabljala??So res po enem mescu ratale bele??(to je težko za verjet)
  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 August 2005 - 08:29 AM

QUOTE(bluberry)
aja sem še misla vprašat dilemo,ketro kremo cliniansovo si pa uporabljala??So res po enem mescu ratale bele??(to je težko za verjet)


Bluberry js ti garantiram, da so moje strije v enem mesecu uporabe te Cliniansove kreme postale popolnoma bele, prej pa so bile vojoličasto-rdeče ... je blo res strašno grdo za videt, zdej pa sploh ni več nevem kaj oz. se vidijo minimalne bele črtice.

Glede kreme ... Clinians ima samo eno kremo namenjeno prav strijam, tako da jo boš pomoje kar hitro našla, če ne pa vprašaj (jaz sem jo kupila v DM).

Je v taki tubi (200mL) in je zeleno-bele barve (tuba, ne krema biggrin.gif ). Gor piše Azione Elasticizzante Corpo - Crema Intensiva Rassodante.

Je pa res, da se moraš redno negovat s to kremo. Torej kakšen mesec, zjutraj in zvečer kremo s krožnimi gibi lepo vmasiraj na prizadete predele in rezultati sigurno ne bodo izostali. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users