Jump to content


Photo

Bivši


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 March 2005 - 08:15 PM

Ok, danes smo imele v službi ženske eno debato o bivših... V glavnem večina nas misli, da so bivši pač bivši in da prijateljevanje z njimi ni ravni najboljša opcija ( je pa vse odvisno od situacije). Kaj pa vi mislite o tem?

LP N
  • 0

#2 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 24 March 2005 - 08:23 PM

JA hm...bivsi....eto zveza je pac en nacin da najdemo par, k hocemo z njem zivet ustvart druzino...in ce imamo pac fanta...in je potem kamlu bivsi...potem lahko ugotovimo, da dobri prijatelji zgleda nemoremo biti..
ali pac?! so tudi priemrki...


JAz osebno nebi....zwe mgoce ker prijateljstvo nebi bilo tako .."sprosceno"
Je pa vedno ksn osebek k pa je lahko se zmeraj dober prijatelj biggrin.gif
  • 0
user posted image

#3 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 24 March 2005 - 08:34 PM

hmnja...jst sm o tem že neštetokrat pisala oops.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 March 2005 - 09:53 PM

Ma pomoje je tko da tud če se s fantom razideš na lep način, tistega pravega prijateljstva pol ne more bit ... če si bil z nekom intimen na najgloblji ravni in tisto totalno ni delovalo, potem verjetno tudi prijateljstvo ne more čisto štimat. Lahko sta kolega tko za žurat it pa to, ni pa to nikoli tisto pravo globoko prijateljstvo ... vsaj tko jst mislim.
  • 0

#5 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 24 March 2005 - 10:19 PM

dilema posvoje maš prav....z drugega zornega kota spet ne...odvisno je od tipa človeka in kolko časa se poznaš itd....
jst še vedno trdim, da je ni ljubše osebe v mojem življenju in da mi ni bližje osebe v mojem življenju koker je moj najboljši prijatel ki je v eni osebi tudi moj bivši fant...
razumte to kakor hočete....ampak midva sva prijatelja že kr lepo vrsto let....iz čigar sva skušala potegnit tudi ljubezen pa negre...če si tok dober prjatu negre zarad tega, ker se preveč poznaš, ker preveč veš...ker veš vsako misel ki ni bila izgovorjena....hmnja...težko je razložit..negre...ljubezen nima čara, če so vse karte odprte....v ljubezni se rabiš spoznavat...
pač...verjamem da težko razumete kaj mislim...
ampak pri nama (čeprav je že 2 leti odkar niiva skupaj)....hmm...on je še vedno edini h komur se vedno vračam, za kogar mi ni vseeno, za kogar bi dala ure in ure svojega časa, celo premoženje, najlepši nasmeh, zaradi katerega bi pustila vse na cedilu, da bi ugodila njem...iz prepostega razloga, ker on meni to vrača....ker mi daje brez da bi kaj zahteval...
je oseba s katero lahko 6 ur sedim in se menim, je oseba ki zna uživat , ki ma rad podobne reči kot jaz, je oseba ki je ob meni prebedel s kjigo v roki in mi bral pravlice, nešteto noči...je edina oseba poleg mene ki mu popolnoma zaupam!

res pa je, da je on edini bivši fant s katerim imam stike....čeprav se mi včasih zdi...kot da nikoli nisva hodila, saj je razen spolnih odnosov že prej najin odnos bil enak...in še vedno je.... vedno sva se mela rada in se mava :tongue3:
dejstvo pa je da je odvisno od posameznika

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 March 2005 - 10:26 PM

Ja sej če sta bila že prej lep čas zelo dobra kolega, potem je to v bistvu drugo ... sta imela že v izhodišču tisto prijateljsko osnovo. Jaz sem mislila bolj za tiste, ki že začnejo kot pari in potem vidijo, da ne gre ... je ponavadi razočaranje tolk hudo, da ne moreš nadaljevat oz. na tistega človeka gledaš kot na svojega fanta in ne v prvi vrsti kot na prijatelja ... in je težko potem spremenit pogled na nekoga, ko pa si ga navajen samo iz določenega zornega kota, pa še ta ni bil v redu.

Se pa s tem hudo fejst strinjam:

QUOTE(Kim)
ljubezen nima čara, če so vse karte odprte....v ljubezni se rabiš spoznavat...

  • 0

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 March 2005 - 10:27 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ma pomoje je tko da tud če se s fantom razideš na lep način, tistega pravega prijateljstva pol ne more bit ... če si bil z nekom intimen na najgloblji ravni in tisto totalno ni delovalo, potem verjetno tudi prijateljstvo ne more čisto štimat. Lahko sta kolega tko za žurat it pa to, ni pa to nikoli tisto pravo globoko prijateljstvo ... vsaj tko jst mislim.

Se čist strinjam. Pravega iskrenega prijateljstva ne more biti, tudi, če se razideš na lep način - iskrenost bi bila samo hlinjenje. Preteklosti se ne da izbrisati... hočeš nočeš je bila... in posledično tudi ne moreš preiti v nek tak odnos, kot je iskreno prijateljstvo. Kolegialnost že, kava tu pa tam, kakšen žur... pač, površinsko ohranjanje stika (če je potreba po tem ali pač neizbežnost - če sta npr. sošolca, ali v isti ustanovi v službi, soseda, ipd.). To je pa tudi to.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 March 2005 - 07:40 AM

Z bivšim se lahko super razumeš. Ampak mislim, da so to bolj izjeme kot pravilo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 sončica

sončica

    sramežljivec

  • Člani
  • 66 posts

Posted 25 March 2005 - 07:47 AM

Jaz sem tudi ena izmed tistih, ki misli, da z bivšim ne moreš biti več ravno super prijatelj. Bivši je bivši, tukaj ne moreš nič več. Lahko se slišita, gresta na kavo, da bi pa bla najboljša prijatelja-to pa težko.
  • 0

#10 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 25 March 2005 - 10:06 PM

tud js sm s svojim fantom bla najprej prjatlca (sicer sva še skupaj, da se razumemo laugh.gif ,sam dvomim, da bi bla loh z njim tko ful frendica.itak bi ostala prjatla, sam ko si enkrat z nekom tako intimen itd,...menim, da poti nazaj ni.
ne bi mogla bit prijateljica z njim do te mere, da bi mu govorila o drugih tipih, ki bi jih imela po zvezi z njim ,...vsaj js tko mislem.

v veliki meri pa je to odvisno od posamznika ermm.gif: rolleyes.gif
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#11 Urshyka

Urshyka

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts
  • Interests:parapsihologija

Posted 26 March 2005 - 04:33 PM

Js se z mojim bivšim nikol nisem tko razumela ko takrat, ko sva šla narazen (pred tremi leti)! Zdej sva postala res tista prava prijatelja! Zaupava si, pogovarjava, spodbujava drug drugega!!!

Drugače pa menim, da lahko med bivšimi zavlada pravo prijateljstvo!
  • 0

#12 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 March 2005 - 05:27 PM

QUOTE(Urshyka)
Js se z mojim bivšim nikol nisem tko razumela ko takrat, ko  sva šla narazen (pred tremi leti)! Zdej sva postala res tista prava prijatelja! Zaupava si, pogovarjava, spodbujava drug drugega!!!

Drugače pa menim, da lahko med bivšimi zavlada pravo prijateljstvo!



Ok, pa misliš da gre sedaj samo za prijateljstvo ali bo vedno nekaj več me vama ( pa to ne pomeni, da sta ali bosta še kdaj skupaj)?

LP N


P.S. pa dobrodošla na portalu Lepa-si
  • 0

#13 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 26 March 2005 - 05:41 PM

Bivši, ja..... :scratch:
Sem mnenja da je najbolje bivše pustiti pri miru. Sicer imam le z enim dobre odnose, no predvsem čist, jasn odnos in greva na pijačo če se slučajno vidiva, ampak kljub temu se mi zdi da je prav da jih pustimo pri miru (iz želje da nas tudi oni pustijo pri miru)

Kar je bilo, je bilo. Pgreta juha nikoli ni več dobra....


Se strinjate?
  • 0
LP, Finatina

#14 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 27 March 2005 - 10:09 AM

ja jz se s3...



sam je poa pr nekaterih tko, da uzgtovoijo, da prjatli so FUL dobr..v partnerstvu pa ne...zakaj pol nebi bli prjatli!? smile.gif
  • 0
user posted image

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29037 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 March 2005 - 12:25 PM

z enim od bivših se zdaj, ko že lep čas nisva par, razumeva veliko bolje. se zgodi pač. smile.gif drugače pa načeloma z bivšimi niti ne prijateljujem, iz različnih vzrokov ... kot primer razdalja ali pa enostavno ne čutim potrebe po tem, da bi se še videvala tako ali drugače.
  • 0

#16 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 28 March 2005 - 03:18 PM

Huh,
z bivsim, s katerim sva bila par kar nekaj let, ni verjante, da bi bila prijatelja!!!
Razsla sva se na obupen nacin, potem mi je se pisal, da upa, da bova nekoc prijatelja. Ampak no way. Tako kot me je ta tip razocaral, me ni se nihce. Izogibam se mu, ne hodim vec tja, kot on, pa ceprav je od tega ze celo eno leto.
Z nekim drugim, sva pa casual prijatelja. Si ne zaupava ravno, ampak se nama ni problema pogovarjat.
Tako da razlicno. Potem je pa se eden, ki je bil bolj ali manj moj "kolega za fizicne aktivnosti" . Z njim se pa super razumem, tudi ce kdaj pride do teh aktivnosti oops.gif , sva potem najprej prijatelja.
  • 0

#17 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 01 June 2005 - 05:06 PM

Ne, nikol nebi mogla bit frendica z bivšim... Me je tolk fajn prizadel, da se ga izogibam če se le da!
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#18 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29037 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 June 2005 - 05:43 PM

načeloma sem mnenja, da se da bit še prijatelj ali pa predvsem prijatelj, v ljubezenski zvezi si pač partner/ljubimec ... ko enkrat preideš to, da se je pač treba 'sovražit', ko greš enkrat narazen pa ko ti izpuhti ponos (kao: 'ko ga jebe, sej je moj bivši', v tem smislu), se da bit čist lepo prijatelja. ni več ene grozne napetosti, ni več skos nekih prićakovanj in modelov obnašanja, mal lažje se zadiha. tko se men zdi, bl na hitr, naspolšno. ponavad, ko rečemo, da ni šans, da bomo prjatli, iz nas govori neke vrste ranjeni ponos, sam, ko se to enkrat preboli, ne vidim razloga, zakaj ne bi mogli bit frendi. sicer pa, kot je že bilo rečeno, velik je odvisno od posameznika in situacije ...pa od raznoraznih vzrokov in motivacij ...
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#19 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 01 June 2005 - 08:10 PM

Tudi jaz sem z bivšim samo na "živjo", če se slučajno srečava. Kličeva se pa ne več..pravzaprav mi je kar kul, ker če sedaj gledam nazaj.. ne vem kaj sem sploh videla na njemu. smile.gif
  • 0

#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 December 2005 - 07:22 PM

Da ne odpiram nove teme:
Kaj pravite na to, da gre vaš tip z bivšo punco na pijačo na dan ko sta se onadva razšla, vam pa o tem ničesar ne pove? Kaj bi storile?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users