Jump to content


Photo

IODASE-fitness krema proti celulitu in maščobam


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 10 February 2006 - 09:43 PM

Tole kremo uporabljajo fitness tekmovalke takoj pred nastopom, kot sem imela priliko zvedeti od ene njih. Baje naj bi takoj bil viden učinek (ne vem, mogoče zgubiš vodo ali kaj). Vendar traja učinek samo določen čas.

Ingredients:
Kelp, Iodioplasmina, Hedera Helix, Tea Stereate, Jodotrat, Sesamun Indicum, Aesculus Hippocastanum, Centella Asiatica, Salix Alba, Guaranŕ, SpiraeaUlmaria, Ananas Sativus, Camelia Sinensis, Tocopherol, Lecithin, Hidrolyzed Collagen.

Pa še ice verzija:
MENTHOL, MENTHYL LACTATE, CERA ALBA, MENTHA PIPERITA, GLYCERIN, SATUREIA HORTENSIS,,COLA ACUMINATA, GINKGO BILOBA, BORAGO OFFICINALIS, HEDERA HELIX, RUSCUS ACULEATUS, FUCUS VESICULOSUS. CENTELLA ASIATICA, ROSEMARINUS OFFICINALIS, PINUS SYLVESTRIS, CITRUS LIMONUM, CITRUS DULCIS, EUCALYPTUS GLOBULUS, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA, SALVIA OFFICINALIS, PARFUM, CAFFEIN, ARACHIS HYPOGAEA.

IPB Image
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 February 2006 - 08:59 AM

Prva krema mi je precejšnja neznanka. Iskala sem neke sestavine na netu, pa je vse v ITA. Italijansko pa ne razumem... ermm.gif Kar se pa tiče AOK in naravnih sestavin, je prva krema odlična. Zelo dobra. Kaj je pa Jodotrat in Iodioplasmina, pa ne vem. (morda kaj v zvezi z jodom?).

Druga krema je zelo dražeča zaradi mentola, je nekoliko mastna in zelo naravna. Odlična zadeva, če je ne bi bilo mentola.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 11 February 2006 - 05:32 PM

Ja, sem malo pogledala kaj je iodoplasmina, ti prevedem dobesedno: jod vezan na proteine nizke molekularne teže, posledično temu lahko čimhitreje in čim laže vstopi skozi plasti epiderma, rezultat tega je instantna učvrstitev kože.

Piše tudi, da jod in njegovi derivati stimulirajo delovanje ščitnice. Zaradi tega so v kremah proti celulitu razne alge, fucus vesciculus in podobno, ker to vsebuje jod, ki baje pomaga.

Sem tudi malo po forumih za body builderje in fitnesserje pogledala, je kar dosti omenjena ta krema, baje da zelo hitro učvrsti kožo, da je celulit manj viden, zaradi tega naj bi jo tudi uporabljali pred tekmovanji.

Je pa tista ice hladilna,zato mentol.

Kaj je sedaj dejansko s tem jodom, mi ni znano, za kakšne raziskave ali podobno.

LP
  • 0

#4 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 31 May 2006 - 09:18 AM

Kje pa se jo dobi in koliko stane??
  • 0

#5 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 01 June 2006 - 11:30 AM

v glavnem v Italiji. pri nas pa v Maxximum shopu
stane kar precej, a v primerjavi z raznimi nekoristnimi Vichyji...

http://www.maxximums...bd0e7b190e8b22d
  • 0

#6 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 01 June 2006 - 12:25 PM

kika pa maš izkušnje s temi kremami?
  • 0

#7 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 03 June 2006 - 12:44 PM

Ne, na žalost ti ne morem iz prve roke kaj pametnega povedati.
Sem se pa po branju ocen raznoraznih krem proti celulitu odločila, da če bom kdaj kupila katero od teh krem, bom prav gotovo tole, pa kakšen fango zraven.
Je pa res, da se ta krema ful oglašuje v italijanskih revijah za fitnes in bodybuilding.
Če bom kdaj preizkusila, ti sporočim (morebiten) rezultat,
LP
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users