Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#201 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 03 January 2009 - 12:33 AM

QUOTE(Asha @ 30. 12. 2008 - 17:11) View Post

^ Ah, tole čičkovo olje ima ene čudne sestavine. Jaz bi rekla, da je avokadovo fajn, pa makadamija isto.



Hvala za odg. Kje se pa avokadovo kupi?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#202 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 03 January 2009 - 12:42 AM

Pri Akamutiju majo klik
  • 0

#203

  • Guests

Posted 03 January 2009 - 01:13 AM

Tudi v Sanolaborju ga imajo. wink.gif
  • 0

#204 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 03 January 2009 - 01:21 AM

Hvala.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#205

  • Guests

Posted 03 January 2009 - 03:01 AM

QUOTE(tyasa @ 5. 3. 2008 - 19:01) View Post

No danes sem kupila v lekarni to ricinusovo olje in sem seveda morala takoj preizkusiti kako kaj deluje. Dodala sem mu malo ekstradeviškega olivnega olja in nanesla na nos in malo na lica drugje pa tako nimam ogrcev. Delala dem po tistem postopku, ki sem ga nalepila na prejšnjo stran. Kar me moti je edino to, da na koncu ne moreš vsega olja lepo odstraniti z brisačko in vodo ampak vseeno nisem obraza umivala s kakšnim gelom, da sem videla kako pač bo. Koža sploh ni kaj pretirano mastna mogoče malo bolj kot običajno, glede orgcev pa se mi zdi da so nekako ''očiščeni''. Niso tako črni in malo manj vidni. Neke velike bistvene razlike ni, mogoče tudi zato ker vsak dan uporabljam za ogrce tudi Cleneance K, ki mi jih kar uspešno odstranjuje in že tako niso zelo veliki, ampak vseeno bom še nekajkrat probala, mogoče bo učinek potem kaj bolj viden.

Sicer sem pa brala tudi za naj bi ricinusovo olje pospeševalo rast las in naj bi bilo nasplošno dobro za lase smile.gif Naslednjič ga bom še nanesla na lase pred pranjem pa bom videla kakšen je učinek.


Meni tole ricinusovo olje super sčisti obraz. Kar zasije, full mlajša zgledam, pravijo. biggrin.gif oops.gif Kupila sem ga pa - za prvič - kar v lekarni, ker nisem vedela, kako bo, pa še manjšo količino dobiš, pa precej cenejše je kot Akamutijevo. Glede na to, da ga uporabljam z namenom čiščenja in ne negovanja, mi je zaenkrat tole čisto ok. Priporočam!

Me pa še nekaj zanima. A jojobino olje maši pore? Ker meni lepo kožo naredi na obrazu, ampak čez čas se mi zdi, kot da mi maši pore in dobim ogrce. hmm.gif
Aja, še tole: koliko znaša poštnina pri naročanju Akamuti izdelkov prek spleta?
Hvala! oops.gif
  • 0

#206 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 03 January 2009 - 09:10 AM

Jaz sem sprobala avokadovo olje na svojih laseh, imela sem ga gor eno uro in morm rečt, da so lasje čudoviti. Res pa je, da sem na koncu dala gor tudi masko od Fructisa repair & shine.

Drugače imam suho kožo, olje sem dala tudi na obraz in me zanima, če avokadovo olje maši pore?


  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#207 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 04 January 2009 - 03:09 PM

Mislim da jih ne. Sicer je pa res bolj za suho kožo, ker je fest mastno.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#208 Grisbi

Grisbi

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts
  • Location:Štajerska

Posted 07 January 2009 - 05:17 PM

Prosim, za informacijo kje bi v okolici Celja lahko dobila avokadovo olje?

Zasledila sem informacijo, da naj bi se ga dalo dobit v Sanolaborju - zanima me cena in količina olja (za lažje primerjanje z drugimi ponudniki).

Za odgovor se zahvaljujem že v naprej.
  • 0

#209

  • Guests

Posted 08 January 2009 - 12:32 AM

V Sanolaborju stane nekaj čez 14 €, količina je pa 125 ml (glede slednjega nisem povsem prepričana, ampak mislim, da drži - ga nimam zdaj na dosegu roke, pardon).
  • 0

#210 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 08 January 2009 - 12:13 PM

QUOTE(Nila @ 3. 1. 2009 - 3:01) View Post

A jojobino olje maši pore? Ker meni lepo kožo naredi na obrazu, ampak čez čas se mi zdi, kot da mi maši pore in dobim ogrce. hmm.gif

Ah, čisto sem spregledala tole vprašanje.
Jaz sem lani imela jojobino olje, meni je mašil pore, tako da se ga ne pritaknem več.

  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#211 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 21 January 2009 - 05:16 PM

QUOTE(Nila @ 8. 1. 2009 - 0:32) View Post

V Sanolaborju stane nekaj čez 14 €, količina je pa 125 ml (glede slednjega nisem povsem prepričana, ampak mislim, da drži - ga nimam zdaj na dosegu roke, pardon).

zadnjič sme povpraševala po njem v BTC-jevem Sanolaborju, a so mi rekli, da ga nimajo in ga nikoli niso imeli :S Da bi vprašala, če to drži samo za tisto prodajalno, s epa nisem spomnila. Mislila, da sem kaj zamešala.

Bom jutri klicala na sedež (ali nekam), da vidim, kako je kaj s tem.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#212 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 21 January 2009 - 07:12 PM

Meni pa je jojobino olje nekaj najboljšega. Mi ne maši por pa sem k temu zelo nagnjena.
  • 0

#213 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 22 January 2009 - 09:01 AM

meni tudi jojobino olje zelo odgovarja moji mešani koži, ki tudi ni imuna na mašenje por. kožo naredi mehko, hitro se vpije in še suhi, luskasti predeli na čelu in nosu (posledica centralne) so občutno izginili. za trepalnice že dolgo uporabljam ricinusovo olje pa tudi v kombinaciji z olivnim oljem za čiščenje obraza.

za telo mi je pa super olivno olje! tudi poleti, na morju se rada namažem (pozno popldne ali zgodaj zjutraj) in je koža potem tudi po tuširanju mehka. pa še diši mi ful! pa tudi na konice si ga dam, da se mi ne izsušijo toliko.
  • 0

#214 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 23 January 2009 - 07:04 PM

Sama to avokadovo poleg tega, da ga uporabljam na svoji košari, uporabljam tudi na rokah, ker imam zdaj pozimi tako izsušene. Obnese se bolje kot po kakšni kremi.

Sicer pa komaj čakam, da bo konec te zime in nizkih temperatur - ker imam vedno pozimi te probleme z lompjenjem las in suho kožo po telesu.
  • 0

#215 pepelka

pepelka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 24 January 2009 - 01:15 PM

A pol ta olja kupujete kar v Sanolaborju?? A tam majo tud to? hmm.gif


js mam eno vprašanje glede olivca - kaj maši pore? (sprašujem predvsem tiste, ki imajo kožo, nagnjeno k 'mašenju' por)
  • 0

#216 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2009 - 12:53 AM

Olivno olje praktično ni komedogeno. Jaz ga uporabljam za nego telesa, mi je super - poleg najljubšega jojobinega, seveda. Odvisno potem, ali kupiš popolnoma čisto olje - če vsebuje primesi, po možnosti kake naftne, potem ni kul...tudi to prodajajo marsikje nažalost sad.gif
jaz imam vse od mojega preljubega Akamutija, tko da za druge ne vem.
  • 0

#217 pepelka

pepelka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 157 posts

Posted 25 January 2009 - 12:55 PM

vem da je tuki ene par strokovnjakinj za nego kože, zato bom vprašala, ker sem čist obupana huh.gif

- začela bi uporablat naravna olja za obraz. zdej pa ne vem katero je zame - zdravnica mi je rekla da mam suho kožo, sam mam pa tud nagnjeno k mozolčkom / ogrcem. Ne vem kako gre to skupi, jaz imam pač tako kožo huh.gif rolleyes.gif . Uglavnem je res suha in take drobne gubice so vidne ko recimo nagrbančim čelo...

-pol me paše zanima za nego okol oči...a je kašno olje tudi za nego okrog oči? se mi že pojavljajo gubice...pa s kremcami nisem preveč zadovolna. aja pa kako si mažete ve pol kožo okol učk? čist ene par mm srtran od oči al tko 2-3cm v krogu od oči?

hvala za odgovore, moja uboga koža vam bo hvaležna. oops.gif res ne vem več, kaj nej nrdim, mela sm že ene taužnt krem, pa sprobavam, pa vse, pa skrbim pa gledam sestavine; zdej sm pa rekla kurc gleda, bom še olja sprobala. mad.gif
  • 0

#218 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28989 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 January 2009 - 01:31 PM

pepelka, sicer okoli olj ne vem, ker jih ne uporabljam, si pa kožo okoli oči mažem s kremo po zgornji veki (torej od trealnic pa vse do obrvnega loka) in pod očmi (od od roba spodnjih trepalnic do ličnice).
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#219 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16519 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2009 - 01:55 PM

Pepelka, poglej pri Akamutiju katero olje bi bilo najbolj primerno za tvojo kožo (suha+mozolji in ogrci ni nič nenavadnega). Tam je za vsako olje res lepo razloženo za kaj je primerno. Pomojem z jojobini oljem nimaš kaj zgrešiti, ker je lepo hranljivo in obenem lahko. Lahko ga uporabljaš tudi okoli oči (jaz ga kar konkretno nanesem na podočnjake in vse gor do obrvi - nič ne šparam) ali pa si za ta predel omisliš katerega drugega (riževo mogoče). Dokler je naravno hladno stiskano brez eteričnih olj ga lahko uporabljaš praktično kjerkoli. Imaš kar nekaj ocen gdč. Mične tu gor, na srček.si pa obstaja tudi forum o teh oljih wink.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#220 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2009 - 03:22 PM

QUOTE(pepelka @ 25. 1. 2009 - 12:55) View Post

vem da je tuki ene par strokovnjakinj za nego kože, zato bom vprašala, ker sem čist obupana huh.gif

- začela bi uporablat naravna olja za obraz. zdej pa ne vem katero je zame - zdravnica mi je rekla da mam suho kožo, sam mam pa tud nagnjeno k mozolčkom / ogrcem. Ne vem kako gre to skupi, jaz imam pač tako kožo huh.gif rolleyes.gif . Uglavnem je res suha in take drobne gubice so vidne ko recimo nagrbančim čelo...

-pol me paše zanima za nego okol oči...a je kašno olje tudi za nego okrog oči? se mi že pojavljajo gubice...pa s kremcami nisem preveč zadovolna. aja pa kako si mažete ve pol kožo okol učk? čist ene par mm srtran od oči al tko 2-3cm v krogu od oči?

hvala za odgovore, moja uboga koža vam bo hvaležna. oops.gif res ne vem več, kaj nej nrdim, mela sm že ene taužnt krem, pa sprobavam, pa vse, pa skrbim pa gledam sestavine; zdej sm pa rekla kurc gleda, bom še olja sprobala. mad.gif


pepelka,
jaz bi ti toplo priporočala Akamutijevo jojoba olje za nego obraza! Res je prečudovita zadeva, ne maši por, ampak kožo nahrani in za seboj ne pusti mastnega filma, kot npr. druga olja. Olje lahko uporabljaš zvečer, kot nočno nego in tako se bo koža tekom noči lepo nahranila in regenerirala smile.gif omenjeno olje lahko uporabljaš tudi okrog oči, čeprav bi ti za ta predel svetovala mogoče še kaj bolj hranljivega (ko si ravno omenila, da se ti pojavljajo gubice). Dobra izbira je kakšna bolj mastna, bogata krema ali pa - če si pripadnica naravne kozmetike - meni je blazno všeč Akamuti hranilni serum za okrog oči. Vsebuje kar nekaj različnih olj, tko da je res bogata zadeva.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users