Jump to content


Photo

Avene Clenance K


  • Please log in to reply
324 replies to this topic

#41 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 January 2006 - 06:37 PM

Lej jo ... sej nism nč takega misla, samo želela sm poudarit, da kisline niso noben bavbav, če se ji ne 'zlorablja' oziroma če se jih uporablja zmerno. Valjda pa da lahko škodujejo, če si jih kar naprej pacaš po koži. Pri teh stvareh je pač treba bit zmeren.

Silicilna ni nobena groza, ampak če bi jo uporabljala ti, ki nimaš nobenih težav z mozolji, bi ti naredila več škode kot koristi, ker bi po nepotrebnem obremenjevala kožo. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#42 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 January 2006 - 06:56 PM

Sj vm tongue.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#43 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 26 January 2006 - 07:22 PM

dilema dilema dilema kje siiii kje siiii, js mam zdej tole novo pridobitev od avene in mi prosm povej kokrat jo morm uporabljat ...a tok kokr piše na škatli? 1-2 dnevno?
  • 0

#44 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 January 2006 - 07:30 PM

Če je koža mlada, ne uporabljaj več kot 3x tedensko.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#45 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 26 January 2006 - 07:32 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ne, kolikor jaz vem, ne na isti princip. Differin deluje s pomočjo nečesa, čemur se reče ''adapalene'' in je tudi nekakšna kislina menda, vendar je to nekaj drugega kot pa recimo silicilna ali glikolna kislina, sama sem našla tole:

Differin is a compound similar to vitamin A. It helps the skin to renew itself more quickly and therefore reduces pimple and blackhead formation.

DIFFERIN™ Gel, containing adapalene, is used for the topical treatment of acne vulgaris. Each gram of DIFFERIN Gel contains adapalene 0.1% (1 mg) in a vehicle consisting of propylene glycol, carbomer 940, poloxamer 182, edetate disodium, methylparaben, sodium hydroxide, and purified water. May contain hydrochloric acid to adjust pH.

The chemical name of adapalene is 6-[3-(1-adamantyl)-4-methoxyphenyl]-2-naphthoic acid. Adapalene is a white to off-white powder which is soluble in tetrahydrofuran, sparingly soluble in ethanol, and practically insoluble in water. The molecular formula is C28H28O3 and molecular weight is 412.52.


Zdej pa ne vem kolk dejansko si lahko pomagaš s tem opisom. Differin je nekaj precej drugega kot pa recimo Cleanance K. Slednja v večinskem deležu vsebuje glikolno kislino, ki obnavlja kožo in s tem povzroča bledenje tistih rdečih flekcev, česar z Differinom garantirano ne boš dosegla. Sicer oba luščita povrhnjico in s tem spodbujata obnavljanje kože, ampak meni po Differinu niso flekci popolnoma nič zbledeli, medtem ko je baje pri uporabi Cleanance K razlika opazna.



Waw, jaz mam diagnozo acne vulgaris biggrin.gif mogoče pa bi lahko ta differin probala še enkrat, s pravilno uporabo?? IPB Image Glede flekcov,meni sploh niso tak moteči, ker mam vedno puder gor. Edino kar me skrbi je to, da bi mi ostali za vedno. IPB Image Pa vem, da je ogromno časa potrebnega, da gredo ti flekci nazaj, lahko tudi do leto, če se ne motim?
  • 0

#46 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 January 2006 - 08:50 PM

Jaz bom znorela. Jaz niiiiikjer ampak res niiiiikjer v MAriboru ne najdem Clenance K kreme. Punce iz Maribora ... kje se dobi ?
  • 0
Viens, reste ici!

#47 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 January 2006 - 09:02 PM

QUOTE(Blondi)
QUOTE(DiLeMa)
Ne, kolikor jaz vem, ne na isti princip. Differin deluje s pomočjo nečesa, čemur se reče ''adapalene'' in je tudi nekakšna kislina menda, vendar je to nekaj drugega kot pa recimo silicilna ali glikolna kislina, sama sem našla tole:  

Differin is a compound similar to vitamin A. It helps the skin to renew itself more quickly and therefore reduces pimple and blackhead formation.

DIFFERIN™ Gel, containing adapalene, is used for the topical treatment of acne vulgaris. Each gram of DIFFERIN Gel contains adapalene 0.1% (1 mg) in a vehicle consisting of propylene glycol, carbomer 940, poloxamer 182, edetate disodium, methylparaben, sodium hydroxide, and purified water. May contain hydrochloric acid to adjust pH.

The chemical name of adapalene is 6-[3-(1-adamantyl)-4-methoxyphenyl]-2-naphthoic acid. Adapalene is a white to off-white powder which is soluble in tetrahydrofuran, sparingly soluble in ethanol, and practically insoluble in water. The molecular formula is C28H28O3 and molecular weight is 412.52.


Zdej pa ne vem kolk dejansko si lahko pomagaš s tem opisom. Differin je nekaj precej drugega kot pa recimo Cleanance K. Slednja v večinskem deležu vsebuje glikolno kislino, ki obnavlja kožo in s tem povzroča bledenje tistih rdečih flekcev, česar z Differinom garantirano ne boš dosegla. Sicer oba luščita povrhnjico in s tem spodbujata obnavljanje kože, ampak meni po Differinu niso flekci popolnoma nič zbledeli, medtem ko je baje pri uporabi Cleanance K razlika opazna.



Waw, jaz mam diagnozo acne vulgaris biggrin.gif mogoče pa bi lahko ta differin probala še enkrat, s pravilno uporabo?? IPB Image Glede flekcov,meni sploh niso tak moteči, ker mam vedno puder gor. Edino kar me skrbi je to, da bi mi ostali za vedno. IPB Image Pa vem, da je ogromno časa potrebnega, da gredo ti flekci nazaj, lahko tudi do leto, če se ne motim?


Blondi ... Differin se ne maže samo po posameznem mozoljčku ampak povsod in REDNO, drugače ni efekta. Vsak večer na očiščeno kožo ultra na tanko in potem počakaš 10 minut, da se vpije in čez eno lahko kremico. Zjutraj pa kremo z zaščitnim faktorjem.

Da ti flekci obledijo, lahko traja več let.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#48 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 28 January 2006 - 11:53 AM

Punce a si lahko jaz dam zvečer samo to kremico gor, brez da bi si pol še namazala nočno?
  • 0

#49 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 January 2006 - 11:55 AM

Ni nujno, da daješ čez še kakšno drugo kremo ... to daš samo v primeru, da ti kožo zateguje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#50 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 11:55 AM

Seveda lahko. Ampak uporabljaj jo samo zvečer.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#51 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 28 January 2006 - 11:56 AM

hvala saj jo bom uporabljala le zvečer ja wink.gif
  • 0

#52 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 28 January 2006 - 11:58 AM

a če uporabljaš to kremo za ponoči/zvečer, morš met nujno čez dan gor eno kremo z Uv zaščito??
  • 0

#53 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 12:06 PM

Ja, nujno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#54 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 28 January 2006 - 12:15 PM

aja ups, jaz sem mislila na Avene Clenance K, če jo lahk uporabim zvečer brez da še pol katero kremo gor namažem? Nisem govorila o Differinu.
  • 0

#55 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 January 2006 - 12:18 PM

Ja, jaz sem ti tudi odgovarjala za Avene Cleanance K! biggrin.gif wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#56 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 28 January 2006 - 12:22 PM

ok, pol pa tak fajn, hvala wink.gif
  • 0

#57 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 January 2006 - 05:35 PM

zakaj pa,če hočeš zvečer uporbait avene kremo,morš met čez dan neko krmeo z UV zaščito??? a pol,če jz uporabljam kutinovo dnevno krmeo k je brez UV,ne smem avene kreme uporbaljat??? rolleyes.gif blink.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#58 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2006 - 06:00 PM

Tako nekako. Ker Avene krema vsebuje kisline, ki "razžirajo" zgornji sloj kože. Koža se hitreje regenerira in je bolj izpostavljena sončnim žarkom.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#59 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 28 January 2006 - 07:26 PM

QUOTE(rea)
zakaj pa,če hočeš zvečer uporbait avene kremo,morš met čez dan neko krmeo z UV zaščito??? a pol,če jz uporabljam kutinovo dnevno krmeo k je brez UV,ne smem avene kreme uporbaljat??? rolleyes.gif blink.gif


samo če daš pa čez puder z UV zaščito, je pa problem rešen wink.gif
  • 0

#60 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 January 2006 - 07:35 PM

QUOTE(sonchika)
Tako nekako. Ker Avene krema vsebuje kisline, ki \"razžirajo\" zgornji sloj kože. Koža se hitreje regenerira in je bolj izpostavljena sončnim žarkom.

jao kera bedarija. pol jz ne momr uporabljat avene kreme.SUPER DUPER.
Po SD pa si ne grem.
Uporabljam kutinovo pa korenčkovo od šelrja,mejbi si bom zdj kupla TF al pa clinians....k pa tud nimata UV.>ENKRATNO
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users