Jump to content


Photo

Avtošola in inštruktorji


  • Please log in to reply
542 replies to this topic

#21 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2007 - 07:09 PM

QUOTE(Šišyka @ 19. 4. 2007 - 19:34)  

hehe zih nisi slabša kt sm bla jst tongue.gif.


Ne poznam nikogar s tako častitljivim številom ur kot jst (in še vedno brez izpita) biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#22 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 19 April 2007 - 07:13 PM

aja kolk jih pa maš? jst priznam de sm jih mela okol 50 (pač....kva pa češ prčakvat od take nerode kt sm jst poleg tega pa prej avta še užgala nism oops.gif)
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#23 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 19 April 2007 - 07:29 PM

Novosel je prjazen, skuliran tip, ampak zahteva poslušnost. mene je ukrotil šele okol 15 ure, prej sm vozila precej svojeglavo, jasno vse kontra, kokr je on zahtevu. nekak sm se hotla upret njegovi avtoriteti. bila sem trd oreh. potem me je končno zlomu in od takrat sva se fenomenalno razumela biggrin.gif nikol ni vpil name. mogoče je bil včasih mal ciničn, ampak js sm bla pa nazaj. nč hujšga. mislm, da me je dobr prometno vzgojil.
na izpitu mi je tut mal pomagu, mel je gas pa bremzo. js sm šla mičken prehitr, na bremzo ni smel stopt, torej... tongue.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 April 2007 - 07:43 PM

Kar se tiče ur, se skos zvišujejo z leti, se mi zdi, da je bilo včasih povprečje ur manjše kot zdej (tud po sestrinih besedah, ki je delala 10 let nazaj), zdej jih js ne poznam dost, ki bi mel manj kot 40 ur vožnje, jih je pa tudi dosti s 60 in celo več. Poleg tega nekateri inštruktorji ne spustijo na izpit, če nisi res u nulo izpiljen in hočejo, da imaš v rokavu tudi vse 'lepotne' finese. Ker na primer, če ti avto malo boli (če ne prestaviš dovolj hitro) al pa cuka, zarad tega ne padeš na izpitu, vendar pa nekateri zahtevajo, da res voziš kot pesmica, preden te dajo na izpit. Meni vedno inštruktorca pravi, da če pred izpitom ne bom res totalno 100%, bom pol na izpitu propadla, ker živčnost full naredi svoje.

Js mam zdle točno 31 ur, znam vozit, lahko rečem, da dobro. Brez problema obvladam avto, vse mi gre, ful se fino med vožnjo počutim, ampak včasih ga še vseen malenkostno pofiksam, preveč na grobo ustavim in tak dalje, zato bom mela še pred predizpitom ene 8 ur, pol pa še med predizpitom in izpitom ene 5 ur, tak da računam, da bom nardila z nekje 45 urami vožnje.

Drgač pa mislim, da tle ni poante, da se tekmuje glede manjšega števila ur in brezveze se mi zdi, da folk taji ali pa priredi število ur. Stvar je v tem, da enostavno moraš znat vozit, če ne nimaš kej iskat na cesti. Nekateri pač potrebujejo dlje časa, sploh pa če držijo res takrat volan prvič v rokah (kot sem ga tudi jaz) - glavno, da so potem sposobni za vožnjo in se dobro počutijo za volanom.

Tak, sem povedala zdej vse. =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2007 - 10:18 PM

Ok, that makes me feel much better smile.gif Tukaj v okolici so namreč vsi nardili izpit s cca. 23 urami, kdor je bil nad 30 je že lesen. Jst jih mam 52 (no, 52. je bla uspešno paden izpit) in se vsi čudijo od kje meni take astronomske številke.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#26 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2007 - 07:00 AM

Pri meni je bla dobra fora: sem mela relacijsko vožnjo. In vožnja po vseh pravilih (katerih se sedaj konstantno ne držim več biggrin.gif ) od mene skozi Črnomelj in Metliko in nazaj je trajala natanko 2h. Vožnjo sem imela ob 6:00. Inštruktor pride, jst se usedem v avto in speljem na cesto. Pa mi reče... greva v Črnomelj pa Metliko in nazaj čez Gorjance. Poznaš pot? Ja. OK...pelji. In se je zleknil na zic, potegnil kapco čez oči in skoraj celo pot prespal smile.gif

Druga fora je pa bla ta, da sem naredila preizkusno vožnjo (aka predizpit), potem pa sem morala naslednji dan v bolnico na operacijo slepiča. In ker me dohtarca 1 mesec tut v šolo ni pustila, je enako veljalo tudi za prepoved vožnje. In...pokličem jst mojga inštruktorja po 1 mescu...jst sem zdrava. OK... se bomo še kej zmenil. 2 tedna nič... potem me pa kliče: Ti, v torek maš izpit (beri čez 4 dni). Sva mela še 2 vožnji in to je blo to smile.gif


Matr sem zabluzila...jutranja sem še. Forgive me ;)
  • 0

#27 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 April 2007 - 07:53 AM

Ne, število ur res ni pomembno (jaz se ne spomnim koliko sem jih imela - preveč časa nazaj - sem pa v prvo padla izpit - zaradi površnosti in mojega velikega gobca smile.gif ). Dejansko so pomembni kilometri na cesti - več kot jih narediš, več izkušenj imaš, znaš odreagirati v raznih situacijah.

Pa srečno na cesti! wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#28 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2007 - 08:31 AM

Pa še nekaj... 70% izpita je opazovanje prometa. Sej avto vozit znate...
  • 0

#29 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 20 April 2007 - 10:21 AM

No ja ... sem slišal da so ene mele še do tunela ročno zategnjeno lol1.gif
  • 0

#30 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2007 - 11:35 AM

Ja no ok... priznam, da je v Lj težje nardit izpit. Ko sem se jst prvič po Lj vozila mi je blo grozno. Prvič sem desni stranski špegu uporabljala! Pa pasove menjat itd...

Sicer pa kar se inšštruktorjev tiče: vzameš kartonček in najdeš drugega. Nadaljujeta s tisto vajo, kjer sta s prejšnjim končala.
  • 0

#31 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 20 April 2007 - 12:38 PM

QUOTE(DiLeMa @ 19. 4. 2007 - 20:43)  


Drgač pa mislim, da tle ni poante, da se tekmuje glede manjšega števila ur in brezveze se mi zdi, da folk taji ali pa priredi število ur. Stvar je v tem, da enostavno moraš znat vozit, če ne nimaš kej iskat na cesti. Nekateri pač potrebujejo dlje časa, sploh pa če držijo res takrat volan prvič v rokah (kot sem ga tudi jaz) - glavno, da so potem sposobni za vožnjo in se dobro počutijo za volanom.



se popolnoma strinjam s tem...npr.jaz z 20 urami, totalna katastrofa kar se vožnje tiče (sicer gre to pripisat temu, dda skoraj 2,5 leti nisem vozila, kljub izpitu...ampak vseeno)...moj fant npr. mel mislim da krepko čez 40 ur....pa komaj v tretje naredil izpit...jaz pa v prvo....

Vozi pa tak, da dol padeš...res ful dobro (brez kazni, nesreč in podobnega)...in na splošno se mi je užitek vozit z njim...

tako, da št.ur vožnje, in v katero narediš izpit, nikoakor niso merilo kvalitetne vožnje (oz.posebne spretnost)...dokaz sem jaz sama!

je pa res, da sem jaz delala izpit na Ptuju, on pa v Celju....kar je pa tudi razlika
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#32 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 20 April 2007 - 12:55 PM

Kaj bi šele bilo, če bi fanta poslali v ljubljano .... twisted.gif

Ampak tu itak bojda čudno vozimo ... se sliši s kranjskih koncev. biggrin.gif Morda bi Kinky vedela tudi kaj povedat o tem laugh.gif
  • 0

#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2007 - 01:25 PM

Jaz sem imala ful fajnega inštruktorja. Zanj sem izvedela prek sošolcev, ki so že pred mano delali izpit in sem predvsem zaradi dobrih mnenj o njem šla k njemu in k tisti avtošoli v kateri je delal. Bil je res strpen, nikoli se ni drl na mene, tudi, če sem kakšno neumnost naredila. Poleg tega je bil za hece, lahko si se z njim pogovarjal, tako da so bile včasih ure vožnje prav zabavne. Pa glede vožnje se je dalo vse lepo zmenit za uro in dan. Navadno me je pobral po pouku pri šoli in sva vožnjo zaključila pred mojim domom, kar mi je bilo tudi zelo všeč, saj nisem rabila še posebej na avtobus hodit v mesto, da bi lahko vozila. Poleg tega me je enkrat, potem ko sem že imela izpit in sem stala na avtobusni postaji in čakala na avtobus, ker pač doma nisem dobila avta, srečal. Takrat je ravno na isti avtobusni postaji začel uro z novim bodočim voznikom in ko je videl, da čakam na avtobus, sta me zapeljala domov, ker sta bila tako ali tako namenjena v naša enakovredna križišča. Skratka ful je bil fajn inštruktor in bi ga priporočala, tako da če katero mariborčanko zanima, naj reče.
  • 0

#34

  • Guests

Posted 20 April 2007 - 04:59 PM

Kje si delala izpit Kalypso?
  • 0

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2007 - 06:26 PM

AMZS, tam na teznu nasproti bivše metalne
  • 0

#36

  • Guests

Posted 20 April 2007 - 07:36 PM

Heh.......jaz bom tud verjetno tam delala. In pri kom si delala, če lahko vprašam, ker jih kr nekaj poznam tam
  • 0

#37 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2007 - 08:01 PM

Pri Igoru. Predavanja cpp pa nas je imela ena fajna malo starejša ženska (pozabla sem kako ji je ime).
  • 0

#38 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 22 April 2007 - 03:07 PM

Še nekaj morem pohvalit mojo inštruktorco. Navadla me je, da požmigam šoferjem, če nimajo prižganih luči, če so policaji kje...Pa da se lepo zahvalim z dvignjeno roko in najlepšim nasmeškom, če kje motam pa me mora kdo počakati recimo in vedno, zares vedno ustavim pešcem na prehodu-to je pa njeno delo, v podzavest mi je prišlo.

brr meni se še zdaj daj pa kdaj zgodi da mi avto ugasne ( mamo bencinarja). Pa še zdaj se mi kdaj zgdi da komu prednost vzamem-če mamo pa strahotno nepregledne priključke in 2x sem prevozla rdečo zdaj pa ne več, ker res pazim na te semaforje, odkar sem skor naredla nasrečo. Pa varnostno spet držim konstantno, ker sem se v Velenju skor v eno laguno zabila. CM razlike-ja so se mi tresla kolena, da je kaj. In odkar sem pošrinfala naš avto, ker sta se 2 avta usrala na napačnih mestih, težim vsem naj umaknejo avto, da pridem ven.
  • 0
IPB Image

#39 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 22 April 2007 - 04:11 PM

meni pa se večkrat zgodilo (tale večkrat je izjemno relativen, ker izjemno malo vozim) da mi fantov golf (diesl) crknil kot domač bencinar...mislim svašta laugh.gif pa velik boljš vozim ponoči kot podnevi (ne glede na količino prometa), ter boljš na zapletenih križiščih in po mestu, kot pa po kakih podeželskih cestah...ha,ha laugh.gif laugh.gif tole bi verjetno bl sodilo v temo najbolj nenavadne navade laugh.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#40 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 22 April 2007 - 04:17 PM

meni je pa to čisto razumljivo. Takrat si bolj zbrana-podzavestno, ker veš, da se lahko prej kaj zgodi. Sej js delam napake na domačem terenu, ko je normalen promet.
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users