Jump to content


Photo

Šole tujega jezika


  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 January 2006 - 09:27 AM

Kaj kdo ve za kak tečaj latinščine na štajerskem koncu? Pa če se je je ful težko naučit?
  • 0

#22 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 January 2006 - 10:46 AM

michelle: flamščino govorijo v belgiji, tam sem jo tut ujela. (pa ne sam flamščine! biggrin.gif )

rea: jasno, da sem nardila izpit. in to z odliko! biggrin.gif ne, na priprave te nihče ne sili, lahko samo posebej plačaš izpit in ga greš delat, ampak je pametno it vsaj na 'urjenje', torej, da te zdrilajo, kako se posamezne naloge rešujejo, da pridobiš na času. na izpitu sem spoznala eno, ki je šla 'na lepe oči', ker je tri mesce živela v londonu in mi nardila, ker ni mela 'gripa' za naloge rešvat in ji je zmanjkovalo časa.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#23 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 January 2006 - 11:48 AM

tnx,špela!Se prav si jz lah komot sam izpit plaam,k je neki čez 30k,ne?Če pa še tečaj uzamm,je pa še tečaj okol 120k,ne?
A pa je to tist certifikat,k so pol full ene ugodnosti...al kaj je že,no s tem certifikatom?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#24 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2006 - 02:26 PM

[quote=Špela]michelle: flamščino govorijo v belgiji, tam sem jo tut ujela. (pa ne sam flamščine! biggrin.gif )



Vem, saj zato sem te tudi vprašala, ker sem tudi sama 'lovila' na tistem koncu. wink.gif
Ma ne, zanimalo me je, ker od večine ljudi, ki so bili v Belgiji in jih poznam, ni bil noben na flamskem delu, vsi so šli na francoskega. Pa se mi je zdelo zanimivo, da še nekdo ve, kaj je flamščina. biggrin.gif
  • 0

#25 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 January 2006 - 02:33 PM

QUOTE(rea)
tnx,špela!Se prav si jz lah komot sam izpit plaam,k je neki čez 30k,ne?Če pa še tečaj uzamm,je pa še tečaj okol 120k,ne?
A pa je to tist certifikat,k so pol full ene ugodnosti...al kaj je že,no s tem certifikatom?


rea, to sem delala kaj vem, leta gospodovega 2002 menda. verjetno so se cene spremenile zdaj. najdi na netu kak test in ga reši, potem te na jezikovni šoli uvrstijo v skupino za tebi primeren izpit. mislim, da se to da delat tut na british council, mal prečekiraj www. ti certifikati so mednarodno priznani, jaz mam narjeno najvišjo možno stopnjo po tem sistemu in grem lahk v tujino učit angleščino. ne vem, o kakih ugodnostih ti zdej govoriš .... ta certifikat ti pove, kako znanje angleščine maš. preverja se speaking/listening/writing/slovnica.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#26 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 12 January 2006 - 03:38 PM

QUOTE(miss*sixty)
(ih verstest du niht, ih neme ajne gemuze zupe al pa du bist majne grose švajne) biggrin.gif biggrin.gif


Hehehe...Skoro sem krepnila od smeha, jst tud tako nekako znam Nemščino, čeprav sem v OŠ obiskovala dodatno še ta tečaj poleg ANJ, v SŠ sem jo tud mela- vendar zelo zasovražila zarad profesorce...

Zanimivo pa mi je to, doma mi včasih povejo pe kako zgodbico, ko sem bila majhna sem se baje z babico pa mamo pogovarjala v nemščini in ko smo šli v trgovino so se vedno ljudje tak obrnili pa se čudili da znam tako lepo nemščino...Takrat se je malo ubadala z mano babica, samo zdaj kar znam je pa itaq samo to, da če se izgubim se znam znajt.

Enkrat ko smo šli v Avstrijo, 4 frendi pa smo nekje zalutal pa so se tak prerekali kdo bi stopil ven in strica vprašal kam moramo jit, tako da sem na koncu jaz besna stopila iz avta in s svojo polomljeno nemščino izvedela kam je potrebno it...

Drgač pa imam full željo se učit španščine...
  • 0

#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 January 2006 - 04:16 PM

QUOTE(sajk)

Torej vendar. biggrin.gif Jaz se grem končno poleti izpopolnjevat oz. bolje rečeno ponovit že znano - k žlahti tja gor. Gehst du mit? biggrin.gif twisted.gif


Ka pa vem ... a se bova skos sam učila? biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 12 January 2006 - 04:37 PM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(sajk)

Torej vendar. biggrin.gif Jaz se grem končno poleti izpopolnjevat oz. bolje rečeno ponovit že znano - k žlahti tja gor. Gehst du mit? biggrin.gif twisted.gif


Ka pa vem ... a se bova skos sam učila? biggrin.gif


pomoje je tko
najprej delo potem zabava biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#29 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 12 January 2006 - 07:26 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ka pa vem ... a se bova skos sam učila? biggrin.gif

Odvisno kaj misliš twisted.gif Saj nimam namena skakat naokoli z učbenikom za nemško slovnico, če si to mislila biggrin.gif

Geil, ja, schneller, schneller hehehe
  • 0

#30 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 January 2006 - 09:22 PM

špela! laugh.gif
ugodnost sm mislila-poučevanje-!
Torej,zanimal me je,če se da učit s tem certifikatom,a ne!Pa slišala sm tud,da se ti tud izpiti za angleščino priznajo na faxu,če maš narjen ta certifikat!(?)
Hm..aja,pa zihr ni to tko,da bi oni enga uvrstil v skupino,(oz. tečaj)ki je namenjena za ljudi z 'njegovim' znanjem (recmo nekam ne sredino)in k se tečaj konča,pa da lah piše ta test za certifikat!A ne?Zihr morš,če hočš ta certifikat 'pisat',bit prej v najboljši skupini oz. opravit tečaj v najboljši skupini,ne?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#31 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 January 2006 - 11:05 AM

QUOTE(rea)
špela! laugh.gif
ugodnost sm mislila-poučevanje-!
Torej,zanimal me je,če se da učit s tem certifikatom,a ne!Pa slišala sm tud,da se ti tud izpiti za angleščino priznajo na faxu,če maš narjen ta certifikat!(?)
Hm..aja,pa zihr ni to tko,da bi oni enga uvrstil v skupino,(oz. tečaj)ki je namenjena za ljudi z 'njegovim' znanjem (recmo nekam ne sredino)in k se tečaj konča,pa da lah piše ta test za certifikat!A ne?Zihr morš,če hočš ta certifikat 'pisat',bit prej v najboljši skupini oz. opravit tečaj v najboljši skupini,ne?


jezusmarija, rea, noooooooooo! tri vrste obstajajo: FCE (first certificate), CAE (advanced), CPE (proficiency) - na podlagi testa, ki ga pišeš pred vključitvijo v priprave, te naciljajo v ta pravo skupino. ne moreš ti z osnovnim znanjem it na CPE (lahk greš, na lastno pest in pač fukneš, ne biggrin.gif ). to, kako je s faksom in tem, ne vem. js sm šla to delat zarad sebe; vedla sem, da sem sposobna to narest (najprej sm se prijavla za CAe, pol me je pa šefe klical in rekel, da sem absolutno 100% rešla test in da grem komot delat CPE biggrin.gif ). upam, da ti je kaj bolj jasno, ker jaz niti ne vem natanko, po čem ti mene sprašuješ .... biggrin.gif aja, pa poučevanje ni noben bonus al pa ugodnost; za to se odločiš al pa ne.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#32 AnYa_r

AnYa_r

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 131 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:marsikaj

Posted 13 January 2006 - 08:33 PM

Čež 3 leta se lahk pri meni javite, ko bom nem doštudirala! biggrin.gif biggrin.gif
Drugače pa sem sama nadarjena za jezike, tak da če ste nadarjeni razvijajte to dalje!
Aja glede španščine predlagam da gledate mehiške in bote takoj obvladali! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, kajti bistvo je očem nevidno!

#33 SlaybeLLe

SlaybeLLe

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 17 January 2006 - 02:37 PM

jst sm pa ravn zaklučna tečaj za mednarodni certifikat za angleščino pri sterlingu pa je blo use kul...izpit je bil mal težk sam ni blo tok sile smile.gif
pride pa okol 120K vse skupej z izpitom ured...
  • 0

#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 January 2006 - 04:19 PM

QUOTE(SlaybeLLe)
jst sm pa ravn zaklučna tečaj za mednarodni certifikat za angleščino pri sterlingu pa je blo use kul...izpit je bil mal težk sam ni blo tok sile smile.gif
pride pa okol 120K vse skupej z izpitom ured...


jep, sterling! nism se prej spomnila. js sm mela tut pri njih priprave. kter izpit si pa delala?
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#35 SlaybeLLe

SlaybeLLe

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 23 January 2006 - 05:41 PM

[quote=Špela][quote=SlaybeLLe]jst sm pa ravn zaklučna tečaj za mednarodni certifikat za angleščino pri sterlingu pa je blo use kul...izpit je bil mal težk sam ni blo tok sile smile.gif
pride pa okol 120K vse skupej z izpitom ured...[/quote]

jep, sterling! nism se prej spomnila. js sm mela tut pri njih priprave. kter izpit si pa delala?

CAE
hotla sm na zadnga it, k sm mela dost pik tm pr unmu testu k ga rešiš predn grem splohu tečaj, pa ns je blo premal tko da sm šla po ltega delat.. mogoč drug let pol še zadnga smile.gif
  • 0

#36 beki

beki

    sramežljivec

  • Člani
  • 15 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:dolge debate,potovanja, športnica .

Posted 04 February 2006 - 10:59 PM

jaz sm komaj drugi letnik gimnazije pa recimo angleško pa špansko znam tekoče drugo pa bol švoh vse skup poleti grem v španijo za en mesec - salamanca (tam je zelo znana univerza) ker hočem znat še več . drugače pa mi je kot jezik,ki bi ga rada znala zanimiva portugalščin :blob3:
  • 0
zares prismojeni so tisti, ki ne vedo kaj pomeni verjeti v nekaj kar je težko videti, ali vztrajati pri iskanju nečesa kar je prav zares težko najti ...

#37 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 07 February 2006 - 09:57 AM

QUOTE(AnYa_r)
Aja glede španščine predlagam da gledate mehiške in bote takoj obvladali! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Vem da enkrat sem gledala Zaliv ljubezni in ja vem da se kar veliko naučiš iz teh nadeljevank, ampak po pravici povedano ko enkrat gledaš se mi zdi da te malo tudi zasvoji, poleg tega pa še mislim, da malo poneumljajo ljudi.

Sem pa si nabavla CD za učenje od firme Auralog "Tell me more" Spanish, pa moram rečt da sem zaenkrat še kar zadovoljna, ker se naučiš tudi pisave, je pa res da je najbolje it v državo, katree jezik te zanima, saj tako govorico hitro osvojiš.
  • 0

#38 SlaybeLLe

SlaybeLLe

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 22 February 2006 - 01:26 PM

evo nardila CAE biggrin.gif
  • 0

#39 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 February 2006 - 02:43 PM

QUOTE(SlaybeLLe)
evo nardila CAE biggrin.gif


čestitam! 8)
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#40 SlaybeLLe

SlaybeLLe

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 22 February 2006 - 03:07 PM

thank u smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users