Jump to content


Photo

Španija


  • Please log in to reply
783 replies to this topic

#41 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 August 2008 - 03:25 PM

Hvala za odgovore. Glede trenutno ponudbo naših turističnih agencij sta najbolj aktualni destinaciji prav Kanarski otoki in Turčija. Rada bi pa bolj take ziheraške počitnice, da mi vse uredijo na agenciji. Da lahko ležim na plaži in odklopim vse skrbi in se malo spočijem. Pa da še zraven hotela vidim kako kaj zgleda okolica.
Saj ti vsi kraji v Turčiji so turistični. Glede na to, da bo že september pa se mi zdi, da tudi ne bo več take gneče. Vsaj na nobenih počitnicah ko sem bila kje septembra ni bilo več zabasanosti na plaži/hotelu itd.
Kanarski otoki so zdaj smešno poceni v primerjavi s cenami v prejšnjih letih. To sem že itak slišala, da je njihov sloves precenjen, ampak bi vseeno to preverila na lastne oči. Me pa res zanima to okoli hotelov, ker bi najverjetneje šla tako ruleto in ker je med 3* in 4* majhna razlika v ceni me res zanima ali se splača dat malo več za 4* ali je čisto dovolj 3*.
  • 0

#42 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13736 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2008 - 01:18 PM

Rea, kakor jaz vem nizkocenovna letalska podjetja ne vracajo denarja. Upam pa da se motim

Kalypso glede hotelov v spaniji...midva sva bila v sevilli v hotelu z dvema zvezdicama. Placala sva 17€ na osebo, soba je imela klimo, sef in lepo kopalnico, poleg tega je bil hotel dobesedno v centru mesta. Meni je bilo cisto v redu. Drugje sva spala v hostlih(Malaga je zelo draga - 25€ na osebo, Granada pa le 10€ na osebo), 3 dni pa v avtu biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#43 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2008 - 09:03 AM

Kot že obljubljeno pred 100 leti: slike iz Barcelone smile.gif

Jutranji počitek v Nici: IPB Image

V Sant Tropezu so bile velike ladjice, malo pa smo tudi poležavali na plaži smile.gif IPB Image IPB Image IPB Image

Kdo ne bi prepoznal Gaudi-jeve umetnine? IPB Image IPB Image IPB Image

Moj dragi je bil zelo vesel, ko smo šli pogledat Noucamp: IPB ImageIPB Image IPB Image







Seveda smo si pogledali olimpijski stadion: IPB Image IPB Image

Midva sva se potem sama odpravila z gondolo na neko utrdbo. Ful lep razgled!: IPB Image IPB Image IPB Image

Ful so mi všeč parkci in igrišča sredi mesta: IPB Image

Seveda tudi Guhl park: IPB Image IPB Image IPB Image


Sprehod po Rambli in tržnici: IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image

In še postanek v Monacu: IPB Image IPB Image IPB Image

  • 1

#44 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 September 2008 - 01:30 PM

Ančka, super slike. happy.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#45 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 September 2008 - 06:42 PM

Ančka, tista slika k sta slikana z še enim parom, ne.. kdo je tist visok tip k je ves v temnem? Bolj na desni strani na sliki? Je slovenc, kako mu je ime?
Hvala tongue.gif

Že dobila odgovor od fantove sestre- ta dva para sta njena prjatla laugh.gif , men se je pa zdel model znaaan tongue.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#46 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2008 - 09:15 PM

Hehe smile.gif En od tipov živi v Šentvidu, drug pa v Fužinah smile.gif Sam drugedva nista par. Samo kolega. smile.gif Drgač pa - tist, za katerga sprašuješ - na DIFu študira, košarkaš je.
  • 0

#47 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 September 2008 - 10:55 PM

Ja biggrin.gif vse vem kdo je kdo!
Fora je bla pa v tem, da sem se osredotočla samo na ta desnga in mi je bil model res uno iiiber znan, ne ( sem si misla, da je najbrž prjatu od fantove sestre, samo se mi je zdel mal verjetnosti)... in sem si misla da je itak mal možnosti ampak dobro, bom vprašala, ne... potem pa sm poklicala sestro in je povedala, no, šele pol sva pa obe vidle da vse poznava iz slike- no, razen tvojga tipa, hehe.
Pa vem da desni ni z uno par, ja. Tud una2 ne vem če sta še par?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#48 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2008 - 12:47 PM

Jah avgusta, ko smo šli v Barcelono sta bla še par. Potem pa nismo imeli več stikov smile.gif Če maš pa ti kakšne nove informacije.... smile.gif
  • 0

#49

  • Guests

Posted 04 February 2009 - 12:05 AM

Jaz grem pa ta mesec v Barcelono (za karto sem dala smešnih 35€). Sem sicer že bila tam, ampak nisem nič šopingirala.
Kje se splača kupovati oblačila - da so fajn stvari in ne predrage?

Aja, pa kaj se splača še videti (poleg vseh tistih osnovnih znamenitosti)? Če je kakšna odkrila kaj bolj "skritega", pa da se splača videti, bi bila zelo vesela ...

Pa še glede hrane me zanima, kje se da dobro jest za zmerno ceno?

Se opravičujem za kup vprašanj. oops.gif Hvala!
  • 0

#50 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 February 2009 - 06:29 PM

nila, sem bila v Barceloni, vendar ne dolgo, pa tudi izredno slabo vreme smo imeli, tako da smo bili rahlo omejeni. Ti pa predlagam, da si ogledaš tisti veliki akvarij. Pa vzdolž Ramble boš videla eno tržnico, predlagam, da si mal učke spočiješ- toliko sada, zelenjave, vsega...Tisto je bil raj zame. Sadje, zelenjava..ni, da ni. Prodajajo pa tudi sveže stisnjene šejke oz. smoothije, sokove, sem pila kokosovega in je bil super, imaš ogromno okusov, pa tudi dragi niso.
Jaz si tudi želim še enkrat v Barcelono, ker mislim, da je nisem doživela in odkrila tako, kot bi jo lahko.


  • 0

#51 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2009 - 07:36 PM

Sinnaia ful se vam splača it na turistični avtobus - vozijo 4 linije in lahko prestopaš med linijami. Če kupiš 2dnevno karto za ta bus te stane malo pod 30€. Dobiš slušalke in poslušaš o zanimivostih. Meni je bilo zelo všeč. Peljejo te povsod - od Sagrade Familie do parka Guell, vidiš Mont Jouvic in prizorišče OI 92 (I think), splača se ti iti z gondolo na eno utrdbo (greš dol eno postajo po olimpijskem stadionu biggrin.gif ) - ful lep razgled na celo Barcelono.
Eni gredo na Tibidabo, kjer je tudi enkraten razgled in pa lunapark. Prav tako priporočam La Ramblo, tisto tržnico gor, midva pa sva šla pogledat tudi pomorski muzej (na koncu La Ramble, blizu spomenika Krištofa Kolumba). Nad mestom sva bila navdušena in se bova zagotovo še vrnila.
  • 0

#52

  • Guests

Posted 07 February 2009 - 09:38 PM

Ančka, glede Barcelone sem jaz spraševala, Sinnaia je svetovala.

Drugače pa hvala obema, bom upoštevala vajine nasvete! smile.gif Upam samo, da ne bo preveč slabo vreme...
  • 0

#53 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 February 2009 - 09:58 PM

Jaz sem imela takrat prav nesrečo. Si je kolgeica, ki je šla z mano, že nekaj mesecev prej dopisovala z enim tipom iz Barcelone, in ji je takrat prav rekel, da so imeli ves čas toplo oz. vroče, sonce, lepo vreme...Ravno pa, ko sva prišle midve tja, je pa sranje ratalo, dž pa mrz pa to. ermm.gif
Pa Sagrada Familia je tudi zanimiva za videt, o ja. smile.gif Pa, če boš imela varjanto, pojdi pogledat muzej Salvadorja Dalija. Če se ne motim, niti ni tako daleč, ziher kakšen bus pelje tja.
  • 0

#54

  • Guests

Posted 07 February 2009 - 10:05 PM

Ja, v muzej bom šla pa sigurno! Sem se že pozanimala in obstajajo vlaki in busi do tja!
Res upam, da ne bo ves čas dež! Držite pesti! biggrin.gif
  • 0

#55 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 07 February 2009 - 10:11 PM

QUOTE(Nila @ 4. 2. 2009 - 0:05) View Post

Kje se splača kupovati oblačila - da so fajn stvari in ne predrage?
meni naj šoping centri: Diagonal Mar, Las Glorias, Gran Via Dos, Illa...če ne pa imaš Zaro, Bershko, Stradivarius, Desigual, Sfera na vsakem koraku (dobesedno)

Aja, pa kaj se splača še videti (poleg vseh tistih osnovnih znamenitosti)? Če je kakšna odkrila kaj bolj "skritega", pa da se splača videti, bi bila zelo vesela ...
teh skritih je mali miljon, najboljše da si najprej ogledaš glavne zanimivosti: Sagrada Familia, Placa Espanya, Rambla, Barri Gotic, Parc de la Ciuatadella, Casa Mila + La Pedrera + Casa Batlo (Gaudijeve hiše), La Boqeria (tržnica na Rambli), Camp Nou (stadion FC Barcelone), Poble Espanol (španska vas na Montjuicu)

Pa še glede hrane me zanima, kje se da dobro jest za zmerno ceno?
ni zmerne cene v Barceloni rolleyes.gif , razen raznoraznih tujih fast foodov, razni kebabi in španski fast foodi -> La boccata, Pans & Co.


QUOTE(Sinnaia @ 7. 2. 2009 - 21:58) View Post
Pa, če boš imela varjanto, pojdi pogledat muzej Salvadorja Dalija. Če se ne motim, niti ni tako daleč, ziher kakšen bus pelje tja.


če si v Barceloni, je muzej daleč...nahaja se na severu Catalunye...in je od Barne oddaljeno cca. 1 uro, če se ne motim ene 150 km

QUOTE(Nila @ 7. 2. 2009 - 21:38) View Post
Upam samo, da ne bo preveč slabo vreme...

kar se tiče vremena pa ni lih za se hvalit z njim...mamo sonce te dneve, ampak temperature od 12-16 (čez dan)

Hasta pronto cool.gif
  • 0

#56

  • Guests

Posted 07 February 2009 - 10:13 PM

O, exotica, full hvala! Kar se pa vremena tiče - samo, da je sonce in da ni skoz dež, pa bom srečna!

OT:Če se ne motim, sem zasledila, da ti živiš in delaš tam, a ne? Kakšne so možnosti za zaposlitev? Špansko sicer ne znam ravno najbolje, ampak to bi se že naučila. Slovenija me je že tako razočarala na tem področju, pa prav duši me že, da si res želim poskusiti tudi kje drugje. Lahko tudi prek ZS, če ti ni odveč. oops.gif
  • 0

#57 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 07 February 2009 - 10:19 PM

zdaj je najhujši možni čas za zaposlitev, sploh pa za tujce, ker smo baje krivi za njihovo recesijo rolleyes.gif ...
jaz sem prišla sem na prakso, malo več kot 2 leti nazaj, ko sem bila še absolventka...potem sem na njihovo pobudo diplomirala in ostala tle...sem pa zaposlena na enem izmed ministrstev...diplomirala in magistrirala sem iz geografije...kaj si končala??
aja kljub recesiji pa na polno iščejo medicinsko stroko, farmacevtsko in kemike, če si kaj od tega si zelo dobrodošla smile.gif

  • 0

#58

  • Guests

Posted 07 February 2009 - 10:25 PM

Exotica, ZS, da ne bova preveč OT.
  • 0

#59 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 March 2009 - 05:45 PM

Če bo vse po sreči, danes rezerviram Barcelono za julij. cool.gif
  • 0

#60 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 14 March 2009 - 08:21 PM

Sinnaia muy bien, z Barcelono ne moreš falit biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users