Jump to content


Filter za vodo


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 04 May 2005 - 11:36 AM

Sicer ni direktno povezano s temo kuhanja, ampak nisem vedela, kam naj tole temo drugam vštulim.

Torej, že nekaj časa razmišljam o filtru za vodo (Brita), zdaj imajo pa v Sparu akcijo in me mika, da bi si ga kupila.

Sem bila pri frendici in je čaj s prefiltrirano vodo skuhala in je imel res boljši okus, aroma je prišla bolj do izraza itd. Baje prefiltrira večino apnenca, pa pesticide (75%), kovine itd. Pa baje, da je tudi kuhana hrana boljša.

Zdaj me pa zanima, če ga ima kdo že doma in kakšne izkušnje ima z njim?
  • 0

#2 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 May 2005 - 12:08 PM

Hej!
Jz sm že pila tako vodo in čaj-pri čaju nism nč opazla,pr vodi je blo pa tko,da je mela tak ostr okus-dobr okus;)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#3 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 04 May 2005 - 08:21 PM

http://www.bogart.si/proizvodi.html
  • 0

#4 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2005 - 04:55 PM

mamo že skoraj eno leto, pa smo še zmeraj čisto navdušeni,... Aluna memo je tak na slikci. Pa ni težko vsak mesec zamenjat filter, dosti bolje kot vsak drugi ali tretji dan kupovati ustekleničeno vodo.
jest bi se zlo težko odpovedala, niti nočem druge vode piti...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#5 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 08 October 2005 - 04:10 PM

do kdaj pa je ta akcija? kok stane?
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 October 2005 - 05:20 PM

Je pa to kar velik strošek. Sem nekje brala, da ne smeš gledati pri tem na denar, ampak na zdravje. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2005 - 10:45 PM

mi smo takrat dali cca. 10.000, potem pridejo na vrsto filtri, ki so pakirani po 3 skupaj in pride okoli 4-5 k.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#8 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 October 2005 - 09:57 AM

QUOTE(vrana)
do kdaj pa je ta akcija? kok stane?


Ja mene tudi za to šparovo akcijo zanima, ki jo je omenjala Katie.
  • 0

#9 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 12 October 2005 - 03:37 PM

Jaooo ne bi jst vode filtrirala... rolleyes.gif
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 October 2005 - 04:17 PM

Mi vodo filtriramo že več let, še preden je bila zadeva nekak razširjena za širšo uporabo. Prej so bili ti filtri zelo veliki in presneto dragi (mislim da celo okoli 100.000 sit), zdej pa so dokaj majhni in se jih na easy spravi v vsak kuhinjski element, pa tudi cena se je izredno znižala.

Ne samo da filtrirano vodo pijemo, ampak jo uporabljamo tudi pri kuhanju. Sama sploh ne morem pit več neprečiščene vode ker mi blazno smrdi, poleg tega mi ima ogaben okus in se mi zdi nekak 'gosta'.

Sej vem da se čudno sliši ampak ko nekaj let piješ samo prečiščeno vodo, začneš čutit res veliko razliko ... voda ima neprimerljivo boljši okus, prav tako hrana.

Je pa res, da se z nakupom tega aparata stroški ne končajo, ker je treba redno menjat filtre, ki pa niso ravno poceni (čeprav se po mojem mnenju zelo splača).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17772 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 19 January 2006 - 12:44 PM

Filter za vodo od Brite uporabljam tudi jaz in je koristna reč. Predvsem ga uporabljam na morju, ker je tam voda izredno trda. Pri pripravi čaja in kave se v posodi nabere toliko kalcija, da ni za nikamor. V Lj je pa voda še kar v redu, tako da se da preživeti brez filtra. Verjamem pa, da se človek navadi na filtrirano vodo.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users