Jump to content


Photo

Razgovor za službo


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2011 - 01:48 PM

Temo odpiram, ker je med nami kar precej iskalcev zaposlitve (takšne in drugačne) in se mi je zdelo fino, da bi imeli eno temo, v kateri bi lahko debatirali o tem, izmenjavali izkušnje, si svetovali,...

Sem se pa na to spomnila, ker imam jutri razgovor in nisem vedela, v kateri temi naj vprašam, kaj naj oblečem? biggrin.gif Torej - ima katera kak nasvet, kaj ponavadi same date nase?
  • 0

#2 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 January 2011 - 02:33 PM

ja v bistvu je to ful odvisno s kakšega področja in za kakšno delovno mesto maš razgovor...
Tko da najpri okvirno povej, potem pa najbrž lahko kaj svetujemo smile.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#3 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 January 2011 - 03:26 PM

Ja no nič takega - kaj piko bolj elegantnejšega od vsakdanjih stvari - toliko, da pokažeš, da si urejena. Razen, če služba zahteva večjo formalnost.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#4 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2011 - 03:37 PM

Gre za službo asistenta v marketingu, nekaj takega, v bistvu ful razgibano delo, delo v medijih, ogromno stika z ljudmi in komunikacije...pa se mi zdi, da je ful pomembno, kak zgledaš. V bistvu bi ful rada izgledala resno, profesionalno, da ne bom kot ena smrkljica (hitro tak zgledam), po drugi strani pa ne bi rada delovala nekaj ful zategnjeno, 100 let za časom. Pa intervjuvala me bo ženska, kar naredi zadevo veliko veliko težjo. biggrin.gif
  • 0

#5 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 18 January 2011 - 03:42 PM

Jaz mislim da če se oblečeš mal bolj tko pač, ne vem...to je res težko povedat. Odvisno kakšen je tvoj stil oblačenja že itak, jaz neki pretiravala ne bi. Lepo se oblečeš pa je smile.gif, mogoče obuješ kake pete poleg, da izgleda mal bolj na nivoju...
Jaz se s tem nisem kaj dosti nikoli obremenjevala, so mi vedno primerna oblačila padla v oči in vedno je bil tud bingo potem. Ne kompliciraj je pa najboljši nasvet ;)
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#6 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 January 2011 - 09:01 AM

Izogibaj se športnim čevljem (supergam) in vsem, ki jim je podobno;
prav tako jeansu.
Vsekakor nič izzivalnega (dekolteji, kakšne ubitačne najlonke, prekratka krila (nekej do 10cm nad koleni), močnem make-upu...), pa tudi modni dodatki naj bodo v mejah normalnega.

Predvsem je pa važno, da se v oblačilih počutiš udobno in sproščeno, ker je že sama atmosfera na razgovorih precej napeta. Da si pa še ti nekaj popravljaš, gledaš če je vse na mestu - pa ni OK.



Drugače pa še nekaj napotkov oz. predlogov:
Zelo pazi na telesno govorico. Tisti, ki obvladajo, hitro ugotovijo kdaj te spravijo v zadrego s kakšnim vprašanjem (pa ne mislim osebna vprašanja, ampak glede izkušenj, znanja,...), prav tako lahko ocenijo koliko si živčna, kdaj pretiravaš/lažeš.


Pozorna bodi, ker te zdaj že skoraj vsak vpraša kakšno "butasto" vprašanje kot je spodaj napisano in nanje moraš zelo hitro odgovorit:
- Povej kaj o sebi. Kako bi se opisala
- povej mi 5 dobrih/slabih lastnosti o sebi (ja tudi slaba jim moraš povedat, zato razmisli)
- če bi srečala tvojo prijateljico, kaj bi mi povedala o tebi v dveh stavkih
- kje se vidiš čez 5 ali 10 let
- zakaj bi se želela zaposliti pri nas (in to, da bi rad denar/službo ni dovolj tongue.gif - hočejo, da so nekaj posebnega)
- zakaj meniš, da si primerna za to delovno mesto
- zakaj meniš, da bi od vseh kandidatov izbrali prav tebe
- če bi ti bila na mojem mestu, kaj bi se še vprašala
- bi še kaj rada povedala, kar te morda nisem vprašala
- Kakšno plačo pričakuješ za to delovno mesto (nikoli ne vprašaj prva in če se le da, ne povej nobene številke - vsaj na prvem razgovoru)
- največji dosežek v življenju, na kaj si posebej ponosna (tu pa res pazi, da če se le da, da je nekaj iz stroke)

Predsvem pa se pozanimaj in imej 5 vprašanj pripravljenih tudi za njih (ko te na koncu vprašajo če imaš še ti kakšno vprašanje). Tam res ne smeš biti tiho, saj lahko pomeni, da se nisi nič pozanimala o samem podjetju.

Pa še nekaj simpatičnih vprašanj, ki te lahko presenetijo:
• Katera barva vam je najbolj všeč?
• V katero žival bi se spremenili, če bi imeli možnost?
• Katero znano osebo bi povabili na zabavo?
• Katero knjigo ste nazadnje prebrali?
• Kateri predmet ste v šoli imeli najraje?
• Kaj bi počeli, če bi zadeli na loteriji?
• Kaj bi našel v vašem hladilniku?
• Kako bi sprejetje tega dela spremenilo vaše življenje?
• Česa v svojem življenju še niste naredili in to obžalujete?
• Za katero vprašanje upate, da ga ne bom postavil?
• Zakaj bi vas sprejeli na delovno mesto?
• Na kaj imate v življenju najlepši spomin?
• Ali bi, če bi bilo to možno, še enkrat sprejeli iste odločitve v življenju, kot ste jih?

(če se še kaj spomnim, dodam. Že 6 let nisem bila na razgovorih in sem malo pozabila)

Upam, da sem kaj pomagala, pa srečno na razgovoru!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7

  • Guests

Posted 19 January 2011 - 09:51 AM

Jaz sem samo srečna, da mi za prvo službo gotovo ne bo treba na tak razgovor oziroma me bodo tam, kamor bom prišla, že poznali. Pa tudi ni mi jasno, kako bi zvozila kakršenkoli razgovor, kjer bi me spraševali katera je moja najljubša barva in kaj imam v hladilniku. rolleyes.gif
  • 0

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 January 2011 - 10:02 AM

men pa full niso problem za neortodoksna vprašanja na razgovorih - na enem so me spraševali po hobijih in so bli full presenečeni nad nekaterimi in se je kar razvila mini debata. v hladilniku mam skos isto, tko da to tut ni problem, edino pri barvi se zatakne, ker mam dve. laugh.gif
pa res naj bi blo fajn prit z vsaj malo vedenja o podjetju.
glede oblačil se pa strinjam s predhodnicami - nič izstopajočega - pač kar bi tut za v službo nosila.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9

  • Guests

Posted 19 January 2011 - 10:06 AM

Saj ni mislim, da ne bi znala odgovorit, ampak verjetno bi se mi v momentu zdelo butasto in bi se na licu mesta začela spraševat, če res hočem delati s takimi ljudmi. laugh.gif Po hobijih bi se mi zdelo smiselno, da te vprašajo, čisto tako, da se te malo spozna, pa še to bi moralo biti jasno, da ne bi smelo vplivati na njihovo odločitev, če si primeren za delo ali ne.
  • 0

#10 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2011 - 11:29 AM

Glede oblačil sem še vedno v temi. biggrin.gif Zdaj sem si še 1x pogledala opis delovnega mesta in sem ugotovila, da je SVETOVNO; kar me je naredilo zraven vsega še živčno.

A če mam legice in škornje in nekaj zgoraj (obleko, tuniko) je glupo? To sicer večinoma nosim vsak dan, ampak zdaj pa res več ne vem, kaj bi...

Sicer pa to, kar je Kami napisala, na žalost drži. Jaz najbolj ne maram, ko me kdo vpraša kaj takega, kjer se moram hvalit. Tega res ne znam. Razlagat tam, da sem najboljša, pa četudi kdaj to mislim... Že nasplopšno je trend pri nas ta fake samozavest, ampak na tej točki pa jaz pogrnem.
  • 0

#11 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25710 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2011 - 11:30 AM

legice niso za v službo ... vsaj kar se našega dresscode-a tiče ne. Čeprav vidiš svašta biggrin.gif
  • 0

#12 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2011 - 11:35 AM

Kami... zelo uporabne informacije si napisala!
  • 0

#13 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2011 - 11:37 AM

QUOTE(ananas @ 19. 1. 2011 - 11:35) View Post

Kami... zelo uporabne informacije si napisala!


Ja, jaz sem tudi ful pozorno prebrala.
  • 0

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 January 2011 - 11:43 AM

jaz pod pet + lastnosti ne razumem hvaljenja - meni npr. to, da rečem, da sem redoljubna (zmeri manj sicer, haha) ni hvaljenje, samo podajanje nekih karakteristik. saj pod + ne izjaviš, da si rešila pol celine pred gotovo povodnjo, no. laugh.gif pa itak te pol ponavadi vprašajo še za primere naštetih lastnosti. pri nas zmeraj vprašajo, naj si folk zamisli neko konfliktno situacijo (ali pa jo podajo spraševalci) in potem obrazloži, kako bi jo rešil.

men so tut leggice no go. obleci kako obleko pa žabe spodi škornje raje.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 January 2011 - 02:46 PM

QUOTE(Kami @ 19. 1. 2011 - 9:01) View Post

- zakaj bi se želela zaposliti pri nas (in to, da bi rad denar/službo ni dovolj tongue.gif - hočejo, da so nekaj posebnega)
- zakaj meniš, da si primerna za to delovno mesto
- zakaj meniš, da bi od vseh kandidatov izbrali prav tebe
- če bi ti bila na mojem mestu, kaj bi se še vprašala

Meni so pa tovrstna vprašanja tako odveč. Mislim ne odveč no, ampak težko bi našla odgovore zanje.

Sploh tisto vprašanje, zakaj bi izbrali ravno mene. Ne vem no, mogoče sem na nuli z domišljijo, ampak prav ne vem, kaj bi rekla, pa da ne bi blo lih za lase privlečeno.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2011 - 04:48 PM

Fajn je po razgovoru napisat po mejlu zahvalo pismo. Imaš kak procent več, da si te zapomnijo =)
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#17 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30706 posts
  • Location:Primorska

Posted 19 January 2011 - 05:10 PM

Jaz sem imela ful srečo, za to službo, kjer zdaj delam (in je v bistvu moja prva redna) sem dala skoz 2 razgovora, prvega in potem smo imele 3 kandidatke še ožji krog izbora, pa sm zmagala thumbup.gif
Edino vprašanje, ki je mal izstopalo in je bilo bolj v stilu teh novodobnih vprašanj, je bilo to, da sm morala naštet nekaj svojih dobrih in slabih lastnosti, drugače pa res nič posebnega.
ker sem na podobnem delovnem mestu delala že prej kot študentka, so me v bistvu dost o tistem spraševali, posebej sem morala izpostavit, kaj mi je bilo pri tistem delu najbolj všeč, neki v tem smislu.
Na koncu sm lahk še izbirala med dvema delovnima mestima. smile.gif
  • 0

#18 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 19 January 2011 - 05:16 PM

HB pr nas nau dresscodea.
Leggice all the way.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#19 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 19 January 2011 - 05:22 PM

Meni pa bi blo bedno hodit v legicah alpa kokrkoli izzivalno, ker delam med skor samimi moskimi. Pa da te pol vsi bulijo vsakic ko se prepogniš pa gres mim...ne hvala
  • 0

#20 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2011 - 08:31 AM

Pri nas tudi eni gledajo če sem v krilu. Ampak je to njihov problem, ne moj.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users