Jump to content


Photo

Mačja hrana


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28972 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 March 2006 - 08:41 AM

temo odpiram, ker me zanima, kakšno hrano jejo vaše žverce. biggrin.gif

naš mačkon k sreči zaenkrat še ni pretirano izbirčen in je od začetka res jedel vsako hrano, ki smo mu jo dali. začeli smo z whiskas junior vrečkami in hill's briketi za mlade mucke, potem whiskas vrečke za odrasle mačke in hill's briketi (te ima še zdaj). spuntal se nam je pri whiskas vrečkah in sem odkrila whiskas bio hrano v vrečkah in to še je poleg onih 100 g pakung shebe. vsake toliko dobi kak košček surovega mesa, full ma rad kislo smetano in kruh je včasih rad jedel. biggrin.gif več al manj ga kar z mačjo hrano futramo. vode pa ne pije iz nastavljene skodelice, ampak jo liže iz pomivalnega korita ali pa iz kozarca, včasih tut iz tuša ali banje. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#2 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 10:08 AM

Ta tema naj bo odprta za mačjo hrano. Imate pa odprto tudi temo za pasjo hrano.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#3 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 10:15 AM

Moja mucka je brikete Royal Canin za sterilizirane muce, brikete Hill´s, Iams in brikete Nutro Choice. Ne mara nič kuhane hrane in nobene konzerve.

http://www.royalcani...1015099&lang=sv
http://www.nutroproducts.com/cat.asp

Mi je namiksamo par vreč briketov skupaj in to potem je. Toliko različnih briketov pa ji namixami ravno zato, ker se bojimo, da se bo začela zmišljevat in ne bo jedla določene hrane.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#4 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 06 March 2006 - 02:54 PM

QUOTE(Verja)
Moja mucka je brikete Royal Canin za sterilizirane muce, brikete Hill´s, Iams in brikete Nutro Choice.


Uuuu, madona, kaj vse si še ne bojo zmislili...kaj pa hrana za sterilizirane ženske? biggrin.gif laugh.gif twisted.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#5 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 03:01 PM

Jaz sem se odločila za hrano za sterilizirane muce predvsem iz razloga, ker je prijateljičina sterilizirana muca zbolela na ledvicah. Veterinarji so ji rekli, da je to zaradi zastajanja vode, kar se pri steriliziranih mucah pogosteje dogaja. Ta hrana uravnava to zastajanje vode.

Hrana za steriliziranje ženske biggrin.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2006 - 05:12 PM

Naša pa najraje je Wiskhas vrečke, je pa tudi še ostalo hrano v vrečkah: Molly, Tačka, Friskies,... Ne je pa hrane iz konzerv. Od briketov je samo Wiskhasove. Rada pa ima tudi ribe. Včasih samo za njo kupimo ribe. biggrin.gif Pa seveda meso. Ko mama kuha kakšen golaž ali peče zrezke, vedno za njo prihrani kakšen kos. Skratka, je prava razvajenka. biggrin.gif
  • 0

#7 Tečka

Tečka

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 07 March 2006 - 12:27 PM

Naši dve žverci pa jesta hrano iz konzerve iz Hardija (okrog 70 tolarjev piksna), pa brikete iz Euro Spina smile.gif ... ker če bi jima kupoval whiskas hrano, bi obubožal - glede na to kolk pojesta.
  • 0

#8 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 14 April 2006 - 11:49 PM

Obujam malce staro temo wink.gif

Dekleta, nikar ne hranite muck z Whiskasom (pa tudi ostale poceni variante niso boljše). Zakaj ne, si preberite na spodnjih povezavah (malce več branja je, a je vredno).
Posledice vsakodnevnega hranjenja s takšno hrano so lahko zelo hude.

http://www.macji-sve...topic.php?t=548

http://www.macji-sve...p?t=351&start=0


Tudi moja dva mucka sem kar nekaj časa hranila z Whiskasom, ker sta ga pač imela tako zelo rada (8 vrečkic vsak dan + Whiskas ali Friskies briketi). Ko pa sem se začela zanimati s čim ju sploh hranim, sem se pa zgrozila. Sedaj pa imata kvalitetno hrano ( Tehni Cal, Royal Canin, Felidae, Hill's,...) in pride res ceneje, ker je bolj nasitna in zato manj pojesta. Tekne jima pa ravno tako, kot jima je včasih Whiskas :hello1:
Pa še zastonj vzorčke se dobi wink.gif
  • 0

#9 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 15 April 2006 - 10:41 AM

Ja to vse drži, samo, če pa hraniš brezdomčke pa ni drugega kot Wiskas in podobne zadeve, ker gre že tako veliko denarja.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#10 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 15 April 2006 - 11:27 AM

Saj nisem mislila kritizirati tistih, ki hranijo muce s poceni hrano, le opozoriti sem jih hotela:) .
Za brezdomčke se pa res pobere, ja. In je vseeno boljše, da dobijo slabšo hrano, kot pa nič. Z mami sva včasih brezdomne muce hranili kar s pasjo hrano oops.gif (kupovali sva največje konzerve), brikete so pa imele mačje. Muc je bilo kar 15 in tudi če bi kupovali mačje konzerve po 100 sit, ne bi zneslo. Sedaj pa kupim 10 kg taboljših briketov za te muce, pa pride vseeno dosti ceneje kot pasje konzerve.
Sicer pa vsa pohvala tistim, ki skrbite za brezdomčke, ne glede na hrano.
  • 0

#11 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 15 April 2006 - 12:04 PM

QUOTE(Špela)
[b] vode pa ne pije iz nastavljene skodelice, ampak jo liže iz pomivalnega korita ali pa iz kozarca, včasih tut iz tuša ali banje.


....naša tudi ne, pije iz.....wc školjke rolleyes.gif
  • 0

#12 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 23 April 2006 - 10:39 PM

QUOTE(Lia)

Ja bolje, da jejo kakor, da stradajo. Vem, da si hotla sam opozorit - super, sej nisem bla nič huda  :)


blink.gif blink.gif Kdo mi je pa tale stavek vtaknil noter? Ker jaz ga ziher nisem ermm.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#13 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 April 2006 - 07:33 AM

QUOTE(Lia)
QUOTE(Lia)

Ja bolje, da jejo kakor, da stradajo. Vem, da si hotla sam opozorit - super, sej nisem bla nič huda  :)


blink.gif blink.gif Kdo mi je pa tale stavek vtaknil noter? Ker jaz ga ziher nisem ermm.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Zgleda je šlo nekaj narobe. Sorry je že popravljeno.

To je drugače moj stavek.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#14 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 24 April 2006 - 06:29 PM

Mi našga mačkončka hranimo z Shebo, k jo ma najraj al pa kakšno molly, whiskas ma sam brikete, hrane pa ne mara, drgač ga pa hranmo tut z "domačo hrano", ful rad je hrenovke, aja pa obožuje ananas laugh.gif
  • 0
Posted Image

#15 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 25 April 2006 - 06:15 AM

Naša muca pa ne mara nobene druge hrane razen svojih briketov.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 April 2006 - 12:50 PM

Naša pa je vse klobase, ampak samo, če jo hraniš z roko. Drugače pa se kakšne poli klobase ali hrenovke sploh ne dotakne, nasprotno pa kako salamo ali pršut takoj poje, ne da bi jo bilo treba hranit. Pa zadnjič sva skupaj kekse jedli. Pa puding rada liže in smetano. Saj se vidi, glede na to kako je obilna. biggrin.gif
  • 0

#17 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 27 April 2006 - 10:25 PM

Jizs s čim sem svojo muco futrala..z ribami,kruhom,mlekom,salamami...tu in tamje tudi kaksna konzerva padla.Cudno,pritozevala se ni in bila je ogrooomna.
  • 0

#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 April 2006 - 06:50 AM

Blagor tistim, ki nimate zbirčnih mačk doma.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#19 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 28 April 2006 - 12:44 PM

Našo maco smo nekaj časa hranili s konzervami, po katerih pa je imela hude prebavne motnje z vetrovi, ki so bolj motili mene kot njo. wink.gif
Zdaj ji dajemo Pedigree brikete za pasje mladiče (jih ima raje kot tiste za mačke), meso (hrenovke, zrezke...), mleko. Drugače pa ni ravno izbirčna.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 April 2006 - 01:36 PM

Moja muča ima samo še en zob (ima že 14 let), pa neke trše hrane ne more. Če že kaj, potem narezano na pici koščke, najraje ima surovo meso, ali pa kaj od mize (so jo same očke - od tod njen nadimek ciganka biggrin.gif ), prej je še zobala kake konzerve, zdaj pa samo poliže omako, tršo hrano pa pusti biggrin.gif . Brikete je v minimalnih količinah.
Mislim, da ni mačke, ki ne mara smetanastih zadev, naša je odpuljena na olive. Kar ponori, ko jih zavoha...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users