Jump to content


Photo

Kje kupujete?


  • Please log in to reply
603 replies to this topic

#21 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 February 2009 - 08:22 PM

Kar mi je (bilo) najbližje.
Ko sem bila na Bratovševi za Bežigradom, velikokrat Tuš, ker je pod stolpnico, mi je pa to najmanj prijazna trgovina, težko sem se navadila tam kupovat. Velikokrat pa sem šla iz službe v Spar na Slovenčevi, ki mi je bil na poti domov.
Ko sem še pri starših živela, smo hodili tedensko v Špar v Citypark, včasih tudi v Leclerc, pa mi ni baš pri srcu.
Zdaj hodim v Mercator - ga imam pred blokom, Maxi mi je na poti domov z dela, pa včasih, če se nama res da, se zapeljeva v HM Šiška.
Dosti ob koncu leta tudi zapravim v CP, ker dobimo bone.
Parkrat bila v Hoferju - bi se ga mogla navadit, zdaj mi je predaleč, mi je pa manj odbijajoč kot recimo Tuš, se ga res nisem mogla navadit. V Lidlu še nisem bila.
p.s.: kolikor bi prihranila, če bi šla v druge štacune, bi pa na benzu zapravila verjetno. mi to, da lahko peš stvari domov odnesem, veliko pomeni. in da se ne gužvam po cesti pol ure, da si kupim pol kile kruha. smile.gif kupujem pa recimo enkrat tedensko, pa vmes, če česa zmanjka. sladkiše v Muellerju.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#22 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 February 2009 - 09:20 PM

Moji kupujejo vsakodnevno v Merkatorju, ker je edini res blizu. Ostale trgovine so precej proti centru, zjutraj pa hodi v trgovino mama, ki pa nima izpita za avto.
Enkrat do dvakrat tedensko gresta v Eurospin ali kako drugo večjo trgovino (Merkator na Pamrovi, v Šiški, občasno BTC), nekje enkrat do dvakrat letno gresta nakupovat na tržnico.

Zase jaz kupujem predvsem v CP, ker ima visoko koncentracijo trgovin, ki jih obiskujem: DM, včasih zavijem v Špara, glede kozmetike pa bodisi Kalček, bodisi Sanolabor.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#23 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 February 2009 - 09:41 PM

Odkar imamo v VE Hofer in Lidl kupujem vse tam. Izjema je samo riževo-sojino mleko, ki ga kupujem v Sparu. Pa stročnice v Eurospinu.
Hofer mi je ravno na poti iz službe (sej Interspar tudi, samo za slednjega rabim precej več časa, ki ga pa nimam, ko hodim iz službe). Lidl je pa malo izven, se pa tja sprehodiva z mojim popoldne, ko tako ali tako greva ven hodit. Tuš - ne vem, kdaj sem bila nazadnje tam, Mercator - še dlje časa, Spar - edino, ko peljem taščo v šoping, enkrat na tri mesece.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#24 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 February 2009 - 09:52 PM

Meni je teta rekla, da pri njih na Dunaj folk večinoma kupuje v Lidlu, ker je najcenejši, nekateri tudi v Hoferju, medtem ko v Spar redkokdo zahaja, ker je predrag.

Pri nas špežo ponavadi nakupuje tata, ker dela blizu teh trgovinskih kompleksov (so na kupu Spar, Hofer in Lidl), pa skoči med malico ali ko konča delat. Največkrat je to Špar.
Je pa res, da se v Hoferju dobi kup uporabnih in res kvalitetnih zadev po nizkih cenah - mamina kolegica ima ogromno časa in pohajkuje po trgovinah, pa vedno privleče kaj koristnega iz Hoferja oz. Lidla in se samo čudiš nizki ceni. Pa ne, to niso kaki pobiralci prahu z bleščičastimi trakovi in elastično vrvico okoli ročaja ali kaj podobno bedastega, ampak kake res kakovostne navadne bombažne majice, pižame in nenazadnje tudi spodnje perilo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#25 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 09 February 2009 - 09:53 PM

Pri nas gremo tko 1x na mesec recimo v Eurospina po večjo količin makaronov, špagetov, pelatov, oliv, tune, wc papirja biggrin.gif Pa še kj bi se najdlo.
Ostalo kupujemo v Mercatorju. Je tudi Tuš tukej, ampak je tko vse nabito pa čudno zloženo, da ga ne maramo. Pa nič placa ni, oni bi pa vse radi tja noter stlačl rolleyes.gif
Aja, pa že kar nekaj časa zdej, hodimo še v Lidl.
Zase (oblačila, kozmetika, obutev) kupujem v CP ali v SuperNovi na Rudniku. Tudi Leclerc.
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#26 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13736 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2009 - 10:10 PM

Mi vecinoma kupujemo v Hoferju, nam je tudi najblizje., obcasno v Lidlu(napolitanke in gauda sweat.gif) , kar pa se ne dobi v teh dveh stacunah pa v Sparu.
V mercatorju kupujemo samo ce nam kaj malega doma zmanjka.
V DM-ju kupujemo le javorjev sirup in kocke za juho.
Na trznici pa kupujem zelo redko, le jogurt in ciceriko v pokriti trznici v Btc-ju.
Obcasno tudi v Leclercu.
Kar se pa tice sparanja na bencinu pa...zivim v takem delu LJ da imamo samo eni mini mercator, tako da moramo po hrano vedno z avtom in je potem bolj ali manj vseeno kam grem.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#27 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 February 2009 - 12:16 AM

Mi imamo na dosegu roke skoraj vse te trgovine, vsakodnevne nakupe za sproti pa navadno opravimo kar v Mercatorju. Cenovno res ne vem kako je v primerjavi z drugimi trgovinami (živila še zaenkrat kupujeta starša), mi pa je trgovina všeč, ker je pregledna, polic ne zamenjujejo na vsake 14 dni, imajo tiktak blagajne, pokrito parkirišče in nikoli ni nabito polna trgovina (izjema so dnevi pred prazniki). Večje nakupe (nekje 1x mesečno, ko je treba obnovit zalogo) opravita navadno v 2 trgovinah, katerih je odvisno od akcij v tistem trenutku.
  • 0

#28 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 10 February 2009 - 09:13 AM

Mi načeloma kupujemo v Sparu, včasih pa tudi v Mercatorju (to predvsem, kadar grem sama v trgovino, ker mi je veliko bližje do doma z vrečkami, kot pa Spar).
  • 0

#29 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 10 February 2009 - 11:15 AM

glede na to da sem doma nekje v PM in da rabim do trgovine na Bled pridet pol ure peš ampak 5 minut z avto se rajši odpelem do Lesc, kjer je Hofer, Mercator, Tuš, v Radovljici pa še Spar smile.gif

V Mercator zahajamo res ekstremno redko, ker ma skoraj vse stvari zelo zelo dražje. Ko sm prvič stopla v Hofer mi je bla tako tako zelo čudna trgovina, da sm rekla nikoli več, ampak so me sladkarije prepričale. Pa predvsem sadje, k je bil res cenejši kot pa drugje.

Hodimo enkrat tedensko v nabavo, in si sproti pišemo na listek kaj rabimo in potem pregledamo TUKAJ kje je najceneje smile.gif Glede na to da so Hofer, Spar in Tus oddaljeni eden od drugega čisto blizu in da če že morš v lesce po dveh trgovinah, alpa recimo treh sploh ni muka smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#30 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2009 - 08:22 PM

Daleč najraj kupujem v Lidlu in Hofru. Lidl ima ful večjo izbiro zelenjave in sadja, Hofer ma pa npr. veliko boljši kapučino in sokove. Sploh njihov jabolčni - 100 % direkt geprest laugh.gif je najboljši sok ever!!

Eurospina ful ne maram, ni mi všeč. Imajo pa najboljše sveže lazanje. Ne že narejene ampak pač testeninski del, če me razumete.

Tuša ful ne maram, Špara odkar je v Celju nov tut ne, je pa v Žalcu lepa Šparova trgovina.

Vseeno mi je pa najlepša Merkatorjeva trgovina v Celju. Res ful velika in vse je tko pregledno. V Šparu je zadnje čase vse tko čudno razporejeno in nametano, tut v Tušu.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#31 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30716 posts
  • Location:Primorska

Posted 02 March 2009 - 09:58 PM

No, da še jaz izpostavim kakšno primerjavo biggrin.gif
V Eurospinu mi je recimo fuuul dober 100% ananasov sok thumbup.gif , tisti iz Hoferja se ne more primerjat, je kot voda napram temu. Kljub ceni 0,75 € za 1 liter ga velikokrat kupim, ker ga imam v primeru, da ga redčim z vodo, za dlje časa, okus pa je še vedno super in dovolj bogat.
Super so mi tudi sveži rezanci, mmmnjami, pa kruh za v opekač tudi kupujem njihov, ne tisti čisto tanek, ampak prav kruh kao, narezan, ampak men zgleda kot toats, haha; pa rogljički z marmelado, brez dodanega sladkorja so tudi super!
Po druge stvari pa zadnje čase raje grem v Hofer, odlični so džemi (nazadnje nakupila nekaj različnih v akciji po 79 centov), čokolada, jogurti, Nutoka njam.gif moj wub.gif obožuje njihov (OK, od pekarne Brumat) črni hlebec, pa krofe so imeli super zdaj za pusta, moram pa enkrat poskusit še mleko! hmm.gif
  • 0

#32

  • Guests

Posted 02 March 2009 - 10:07 PM

Meni pa razni diskonti sploh niso pri srcu. Cel sistem mi je odbijajoč. Občasno sem le v Hoferju zaradi kakšnih muslijev, tortilja čipsa ali kakih sladkarij, ki so res vse yummy. Pa zato, ker ga imam blizu. V Eurospinu in Lidlu nisem bila še nikoli.
Običajno sicer kupujem v Sparu, ker mi je najbolj pri roki, občasno v Mercatorju ali Leclercu, če sem slučajno na tistem koncu, v Tušu pa skoraj nikoli.
  • 0

#33 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30716 posts
  • Location:Primorska

Posted 02 March 2009 - 10:16 PM

Predsodki...
jst pa kr živčna ratam zadnje čase, če se recimo znajdem v kakem Sparu, pa da iščem kaj določenega za kupit, ker mi je obupno laufat po celi trgovini za tremi izdelki rolleyes.gif
Tile Hoferji, Eurospini so mi pa fajn, ker niso preveliki, pa še vedno imajo kake zanimive akcije tudi neživilskih izdelkov, da mal prefirbcam thumbup.gif In ni gužve!!
  • 0

#34 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 02 March 2009 - 10:38 PM

men je pa najbol Mercator, lepa štacuna, vse najdeš, vse majo.... pa mercatorjeva blagovna znamka je deleč najbolš (primerjava špar pa tuš).
mi smo itak na konc sveta doma, do pumpe je 15 min.
ja, v Šparu nč ne najdem, že parkrat niso imel osnovnih stvari kukr so npr. Jošt pa paradajz.
Tuš je kr neki, sploh ni kej cenejš od merkatorja itak majo pa manj stvari.
Eurospin, Hofer, Lidl mi ni všeč. Nikol ne grem tja. V Hofer ne, ker mi je čist mem lokacija (ne vem kdaj sm bla nazadne v Lescah), v Eurospin sam po pire (k so dobri, jz ne ločm ta mi j še najbol smile.gif ne me linčat), v Lidl tut po kšn alkohol to j pa to. aja Lidl pa Eurospin sta mi grdi trgovini tongue.gif pa ful ne upam probavat hrane kr enih firm.
V Leclerca grem parkrat na let, čist zarad lokacije, ta Rudnik mi je tut kr nek.
Res je, da je Mercator drag, pa vrjetn bi blo fajn če bi mal razširla obzorja, sam men je najbol.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#35

  • Guests

Posted 02 March 2009 - 10:41 PM

Aja, Mercator Hipermarket ima fantastično izbiro kakšnih mal boljših alkoholnih pijač, recimo viski. smile.gif
  • 0

#36 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 October 2011 - 01:38 PM

Nisem vedela kam tole vtaknit.

Zaradi cen in primerjav vedno bolj razmišljava, da bi hodila stvari kupovat v Hofer in Lidl. Ampak ker sva bila v obeh trgovinah samo parkrat me zanima kaj predlagate da se kupuje v teh trgovinah in kaj odsvetujete!

Jaz npr. med rolo paprija ne vidim neke bistverne razlike, razen v sami ceni. Takih artiklov je še veliko.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#37 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 October 2011 - 01:42 PM




Meni so v Hoferju npr. super papirnate brisače (zelo so kompaktne in je zato poraba majhna, firma Solo,
3 slojne) in skret papir (tudi firma Solo, Deluxe 4 slojni), pa velikokrat sadje in zelenjava.
Tudi kakšne zamrznjene stvari znajo biti zelo dobre (panirane ribe, zelenjava, male pice).
Ostalega v Hoferju ne kupujemo.

V Lidlu še nisem bila in me niti ne mika.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#38 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 26 October 2011 - 01:50 PM

Te papirnate brisače tudi mi kupujemo (a niso celo 4-slojne? No, saj ne vem, ampak misliva definitivno iste), super so.
  • 0

#39 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 26 October 2011 - 01:51 PM

Jaz sem bila zadnjič izjemoma v Hoferju, ampak bom še šla. Se mi zdijo precej kvalitetne stvari, dosti proizvajalcev je slovenskih (npr. firma masla je xyz, Milfina, zadaj pa piše proizvedle Pomurske mlekarne).
  • 0

#40 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2011 - 02:10 PM

A tudi ve ste dobile tisti e-mail kjer primerja cene Hofer - MErcator? laugh.gif

v Hoferju vedno
toal.papir - 4 slojni
alu folijo
čokolade, bonbone
sladoled poleti - je res odličen
kokosovo mast
piškote
sokovi, sploh tiste po 2dc / 6 jih je v paketu - to je za ta malo

včasih sadnje/ zelenjavo, pa kakšne slovenske izdelke (kruh, kislo smetano...)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users