Jump to content


Photo

Suha koža


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1 *PuPa*

*PuPa*

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 10 September 2006 - 10:34 AM

Živijo,
sem nova na tem forumu in še nism zasledila kakšnega nasveta o suhi koži. Imam zelo suho kožo, čeprov se mažem po 3-4× na dan. Koža se mi kar lušči. Prosila, bi za nasvet kaj naj naredim.

hvala smile.gif
  • 0

#2 metal*girl

metal*girl

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1389 posts
  • Interests:muska

Posted 10 September 2006 - 10:40 AM

eno bol mastno kremo si kup pa še večkrt ko 4x se maž...
  • 0
...they say I'm good...but I hope some day I'll find someone who is better than me...

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 September 2006 - 11:24 AM

.
*PuPa*,
poglej si teme, kjer pišemo od losjonih, mlekih in butterjih za telo - tam boš našla veliko koristnih informacij. Če pa ti povem iz mojih izkušenj - zame je number one za suho kožo fluid od Vichy-ja - Lipidiose II. Dobi se v takorekoč vseh lekarnah. Meni dobesedno čez noč pošlihta tudi nastale luske zaradi izjemno izsušene kože.



.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 September 2006 - 12:18 PM

Jaz pa stavim na Garnier rdeči losjon.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 roxy

roxy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1348 posts
  • Location:Kranj

Posted 10 September 2006 - 01:06 PM

Kaj pa, če bi poskusila z oljem za telo?? Recimo kakšen Johnson's?? Pa se lepo po tuširanju namažeš [na mokro kožo] in se zaviješ v kopalni plašč, da se vpije. Meni je pomagalo wink.gif
  • 0
IPB Image Smo del vesolja - vse v vesolju pa poteka natančno tako kot je treba. IPB Image

#6

  • Guests

Posted 10 September 2006 - 01:10 PM

Mandljevo olje je fajn (od matika stane okrog 400 sit in ga imam res za dolgo časa). Zraven še aloe vero zmešam. Tale kombinacija se še posebej dobro odreže na koži na nogah (po britju), je res full gladka in mehka.
  • 0

#7

  • Guests

Posted 10 September 2006 - 01:14 PM

Js pa predlagam Balein body butter. Sama ga mam od aloe vere, obstajata pa se mango in kokos, ki mislim, da sta po sestavinah skoraj identicna. Stvar je mastna, se malo teze maze in bolj dolgo vpija, ampak ce se potrudis preden gres spat, je zjutraj koza enkratno nahranjena.
Stane okrog 700 sit in je precej naraven.


http://www2.lepa-si....highlight=balea
  • 0

#8 *PuPa*

*PuPa*

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 10 September 2006 - 01:23 PM

otroško olje sem že poizkusila pa ni nič pomagalo sad.gif sprva ko sm se namazla je bila koža lepa, a čez noč je bila koža spet čisto suha sad.gif
  • 0

#9 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 10 September 2006 - 01:24 PM

A si mogoče že šla k zdravniku/dermatologu? Kakšne proizvode si uporabljala so sedaj?
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#10 *PuPa*

*PuPa*

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 10 September 2006 - 01:29 PM

Sedaj sem uporabjala: Dove - Nutri body milk, Nivea body milk, Nives body - pflege öl, Fruttini Body butter, Johnson's otroško olje.
Dermatologa še nism obiskala. Čist sm že obupana, bolj se mažem, bolj se mi koža lušči. sad.gif
  • 0

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 September 2006 - 01:30 PM

QUOTE(*PuPa*)
otroško olje sem že poizkusila pa ni nič pomagalo sad.gif  sprva ko sm se namazla je bila koža lepa, a čez noč je bila koža spet čisto suha sad.gif

Meni tudi vsa ta mastna olja nikoli niso pomagala. Resno, probaj Lipidiose II. Čez ene 3 dni bi se že mogli kazat rezultati, če se boš vsak dan z njim namazala, majkemi. Pa tuširat z nežnimi geli (otroškimi: BabyLove, Beauty Baby, Penaten) ali olji (Nivea, L'Occitane, Aldo Valdini).
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 10 September 2006 - 01:31 PM

Probaj še z Bepantholom ali Garnier rdeci losjon in ce to ne pomaga pojdi k dermatologu.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#13 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 10 September 2006 - 01:45 PM

tko k je Jenna rekla. Kupi si nežen gel za tuširanje in se maži z Vichyem (je res dobr, ker ima v sebi termalno vodo) in bi ti moglo pomagat). Če ti slučajno ne bi, pa nujno k dermatologu.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#14

  • Guests

Posted 10 September 2006 - 01:46 PM

Ka pa ce se prevec mazes pa se ti je poruslo naravno telesno ravnovesje, kjer ti pac telo samo dovaja v kozo doloceno kolicino mascobe, vlage...da si se enostavno prevec mazala, zdaj pa hoce koza vec in vec??

(tk se recimo zgodi, ce si vsak dan umivas lase, brez da je to potrebno..kmalu se ti zacnejo tk mastit, da ne mors vec nehat z vsakodnevnim umivanjem, pa ceprav bi blo v "normalnem" stanju potrebno recimo enkrat na 4 dni..)
  • 0

#15 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 10 September 2006 - 02:38 PM

Tud to je mogoče, jst predlagam na prvem mestu obisk dermatologa.
  • 0

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 September 2006 - 03:30 PM

Čimmanj se tuširat, hehe. Ne resno, več kot enkrat na dan se ne tuširat, ker se koža tako ful hitreje izsuši.
In ja, moram tudi jaz pritrdit Jenni, olja za tuširanje ali pa kremni geli so fajn, Vichy tudi, olja pa tudi meni niso pomagala.
Koliko časa pa že imaš tako suho kožo? In a jo imaš samo na delu telesa (npr. stopala, roke, noge, ...) ali povsod? Meni se npr. čez zimo izsuši hrbet in me vse veže, poleti se mi pa luščijo stopala in noge.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 September 2006 - 03:56 PM

.
Meni obiski dermatologa (konkretno predvsem zaradi mojih pošastno suhih rok) niso kaj dosti pomagali. Namreč, predpisoval mi je zgolj ful mastne kreme - pa še v lekarni so mi jih mešali. Njihova glavna odlika je bla ta, da so ble mastne kot sam vrag, vpile so se ob Sv. Nikoli (res to hočemo, sploh pri rokah), koža pa je bila popolnoma ista, kot prej. Tudi še eno poznam, ki je imela enako izkušnjo še z enim drugim dermatologom, h kateremu je prišla z identično težavo. Tako da ne vem, koliko ti lahko dermatolog pomaga pri konkretno pri suhi koži. Se bojim, da ti nič novega ne bo povedal.




.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 September 2006 - 05:35 PM

Hehe, kak hecno. Vsaka govori drugače, potem pa naj človek ve. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 10 September 2006 - 07:18 PM

[quote=Jenna].
Meni obiski dermatologa (konkretno predvsem zaradi mojih pošastno suhih rok) niso kaj dosti pomagali. Namreč, predpisoval mi je zgolj ful mastne kreme - pa še v lekarni so mi jih mešali. Njihova glavna odlika je bla ta, da so ble mastne kot sam vrag, vpile so se ob Sv. Nikoli (res to hočemo, sploh pri rokah), koža pa je bila popolnoma ista, kot prej. Tudi še eno poznam, ki je imela enako izkušnjo še z enim drugim dermatologom, h kateremu je prišla z identično težavo. Tako da ne vem, koliko ti lahko dermatolog pomaga pri konkretno pri suhi koži. Se bojim, da ti nič novega ne bo povedal.




.


Žalostno a resnično. Tud jst nimam lih vau izkušenj z zdravniki (sicer ne z dermatologi, ampak vseeno). Kako žalostno res.
  • 0

#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 September 2006 - 08:20 PM

Mislim, da je vseeno pametno it k dermatologu, ko imaš tolikšne probleme. Kakor ko greš k zdravniku, ko je nekaj narobe. Je pa tudi res, da je večina zdravnikov poden, da se niti ne posvetijo pacientu in da na pamet pišejo neka zdravila, zato jaz ne hodim k zdravnikom in verjetno dermatologi niso kaj drugačni. rolleyes.gif Samo kaj pa naj dermatolog naredi? Lahko samo predlaga kake mastne kreme, kopeli in to, čudežev itak ne more narest. IMO
Logično pa je, da moraš pri suhi koži se ful mazat s kremami in tuširat z olji (nekje sem slišalča da baje olivno olje tudi ful pomaga), kaj več pa nihče (ne ti, ne zdravniki) ne more narest.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users