Jump to content


Photo

tesnoba


  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#41 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 29 December 2006 - 10:59 PM

A je res da antidepresivi ful redijo?
  • 0

#42 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 29 December 2006 - 11:08 PM

no tud js bi mogla stopit do zdravnice, da dobim napotnico za psihologa/psihiatra
pa še vedno zbiram pogum, ker nisem čisto prepričana, da res rabim to pomoč. Nočem pa izpast budala pri zdravniku. Aja pa še to, a za to rabiš svojega zdravnika al je dežurni dovolj?
  • 0
IPB Image

#43 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 29 December 2006 - 11:45 PM

Antidepresivi ne redijo..samo za primer:v ameriki so se en čas množično predpisovali antidepresive ravno za hujšanje,predvsem prozac ki zelo zmanjša apetit.Pa tudi nekateri shujšajo,nekateri se zredijo,to pa pove da je to posledica psihe in ne telesa in stranskih učinkov antidepresivov.Če se bolje psihično počutiš dobiš več apetita kar je logično ali pa se ti mogoče apetit zmanjša ker nimaš potrebe po tem da šariš po hladilniku in s tem tešiš svoje probleme.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#44 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 30 December 2006 - 12:41 AM

Mislim, da sami antidepresivi ne redijo, sem pa pridobila 5 kg odkar sem se začela zdravit (prej sem imela od srednje šole do začetka zdravljenja vedno okoli 50 kg).
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#45 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28966 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 December 2006 - 09:01 AM

QUOTE(Anja88 @ 29. 12. 2006 - 23:08) View Post

no tud js bi mogla stopit do zdravnice, da dobim napotnico za psihologa/psihiatra
pa še vedno zbiram pogum, ker nisem čisto prepričana, da res rabim to pomoč. Nočem pa izpast budala pri zdravniku. Aja pa še to, a za to rabiš svojega zdravnika al je dežurni dovolj?


mislim, da je bolje, če ti napotnico da tvoj osebni zdravnik - te le bolj pozna (no, naj bi te). jaz sem pred leti isto šla po napotnico za psihologa, pa je potem nisem uporabila, ker sem stvari porihtala sama - premišljujem pa o tem, da bi dejansko šla na kakšen posvet k psihologu, mi ne bi škodilo verjetno. ali morda katera ve, koliko stane, če se gre 'na lastno pest'?
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#46 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 30 December 2006 - 01:51 PM

sploh nimam zdravnika, že par let ne. Ker k zdravnikom niti ne hodim. Že več let nisem bla bolana, edino zdej sem nekaj angini podbonega mela, pa nisem šla zdravniku, ker se mi je v 4 dnjeh kr popravlo (nič več vročine).
  • 0
IPB Image

#47 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 30 December 2006 - 03:42 PM

QUOTE(Anja88 @ 30. 12. 2006 - 13:51) View Post

sploh nimam zdravnika, že par let ne. Ker k zdravnikom niti ne hodim.


Čist se strinjam s tabo,če le ni kakšne hujše bolezni..Jaz sem full športn tip,nimam mira,skos sem in tja laufam,v kratki majci mal na balkon,itd.,
In zato sem bolj ali manj ves čas mal prehlajena.In vedno ko sem šla k zravniku mi je F...ing antibiotike znal napisat,da sem pol dva tedna bla čist boga,mela drisko,tisto kaj sem pa res rabla in mi je pomagala,npr. kakšen sirup,aptolete,kakšne bonbončke za grlo,pa sem itq mogla plačat v lekarni,in točno vem kaj rabim in kaj pomaga.
Se dokler se bo dalo na dolgo in široko izogibam zdravnikov.
raje grem v knjižnico,si sposodim kakšne knjige,in si pripravljam kaj naravnega,delam na preventivi itd.
  • 0

#48 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28966 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 December 2006 - 06:29 PM

QUOTE(Anja88 @ 30. 12. 2006 - 13:51) View Post

sploh nimam zdravnika, že par let ne. Ker k zdravnikom niti ne hodim.


ja, a napotnica pa misliš, da ti bo z neba padla?! če dežurni dohtar pač presodi, da nisi zrela za psihološko/psihiatrično obravnavo, se po mojem lahko mirno pod nosom obrišeš za napotnico in boš stisnila zobe in dala denar za psiho session. mislim, jaz si dejansko ne predstavljam, da nekdo nima izbranega osebnega zdravnika - saj ni važno, kolikokrat letno si tam. jaz bi gagnila, ako bi je ne imela, ker sem najmanj 4X letno tam, da dobim na recept tablete. smile.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#49 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 30 December 2006 - 07:17 PM

Dežurni zdravniki praviloma ne dajejo napotnic..so bolj pač tam za nujne stvari in glede na to da osebni zdravnik ima več podatkov lahko lažje odloči če bo napisal napotnico ali ne..oz jo bo raje napisal kot pa ne.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#50 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 30 December 2006 - 07:25 PM

in kako se počutite te dni?jaz sem full depresivna na momente,komaj čakam da minejo ti prazniki tečni,to pokanje,da bom mela mir za učenje in da ko bom šla kje ne bom cvikala da nem kaj v glavo dobla.
  • 0

#51 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 30 December 2006 - 07:29 PM

e ti boščika
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#52 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 30 December 2006 - 07:32 PM

cry.gif cry.gif wink.gif
  • 0

#53 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 30 December 2006 - 07:57 PM

Jst sem trenutno okej, doma se skoz neki dogaja, sploh se ne počutim osamljeno (zahvala gre predvsem sestrični), spet sem začela brati knjige kar me sprošča... učim se itak sproti tko da ni panike, edino v četrtek mam govorni nastop vendar se trudim, da čim manj razmišljam o tem...te počitnice mi bodo ostale v lepem spominu.
  • 0

#54 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 30 December 2006 - 08:04 PM

Jaz tudi depresivna:( učit bi se mogla za izpite pa se ne morem spraviti zraven... topa sam zaradi totih mojih misli norih:/
  • 0

#55 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 30 December 2006 - 08:07 PM

men je full bedno ko sem sedaj sama doma,to me ubija,potem pa pač da nekako čas ubijem,skos neki ustvarjam,sam učim se ne.
In potem se skos sekiram zard šole,pa še zard kkaih miljon stvari:)nepomebnih.skratka super prazniki so.

  • 0

#56 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 30 December 2006 - 11:38 PM

QUOTE(Špela @ 30. 12. 2006 - 18:29) View Post

ja, a napotnica pa misliš, da ti bo z neba padla?! če dežurni dohtar pač presodi, da nisi zrela za psihološko/psihiatrično obravnavo, se po mojem lahko mirno pod nosom obrišeš za napotnico in boš stisnila zobe in dala denar za psiho session. mislim, jaz si dejansko ne predstavljam, da nekdo nima izbranega osebnega zdravnika - saj ni važno, kolikokrat letno si tam. jaz bi gagnila, ako bi je ne imela, ker sem najmanj 4X letno tam, da dobim na recept tablete. smile.gif




Moja zdravnica se je upokojila pred leti. In od takrat nisem bla pri zdravniku, izjeme so bli sistematski pregledi. Če dežurni ne da napotnice...no pač. je ne bom dobla in ne bom šla nikamor. Takole sami mi ne fali nič, problem je samo ko sem pred ljudmi in v šoli.
  • 0
IPB Image

#57 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 31 December 2006 - 12:22 AM

Anja idi do kakšnega zdravnice ali do kakšne medicinske sestre ,povej kakšna je situacija in ti bodo lepo svetovali,kako priti do napotnice.Se vse da urediti,mal po spletu prebrskaj,najdi kak forum....poadtkov je veliko.Če te težava ovira se je lepo loti.
  • 0

#58 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 02 January 2007 - 02:36 AM

..
  • 0

#59 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 02 January 2007 - 10:09 AM

.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#60 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 January 2007 - 10:46 AM

Ali pa te je strah ljudi...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users