Jump to content


Zadostno pitje tekočine


  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 23 May 2005 - 02:05 PM

Ja, saj ne vem, če to spada pod to temo ...

No, to moram povedat:
vedno sem imela težave s tem, da sem premalo pila (predvsem vode). Mi niti slučajno ni zneslo spit 2 litra na dan, še pol litra mi je bila čista muka. Preprosto nisem mogla, me je sililo na bruhanje.
Potem sem se pa en dan odločila, da se bom nekako potrudila in sem vsak dan poskusila popiti kakšen dcl vode več. Po 14 dneh se mi je koža neverjetno polepšala, sploh na obrazu, in ko sem srečala znance na cesti, so me vsi spraševali, če imam kakšno novo kremo za obraz, puder itd. (nič od tega, še pudra nisem imela gor, ker se mi je ten tako izboljšal, da ga sploh ne rabim več smile.gif ). Obraz mi kar žari in zgledam vsaj 5 let mlajša (imam jih 24). Tudi domači se ne morejo načuditi. Tudi drugače se dosti boljše počutim, bolj živo in zdravo. Edina zoprna stvar je ta, da malo več hodim na wc, ampak se splača potrpet. wink.gif

Skratka, saj verjetno vas večina dovolj pije itd., ampak zame je bilo to pravo odkritje ... Ima še katera podobne izkušnje?
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 May 2005 - 02:08 PM

Jaz sem nekaj časa pila po 2 litra na dan. Ampak je bilo tečno, ker sem hodila na WC vsakih 10 minut.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3

  • Guests

Posted 23 May 2005 - 02:12 PM

Ja, pri meni je bilo tako prve dni, zdaj pa ne hodim več tako pogosto, ker tudi ne pijem vsakih 10 minut. Mogoče se sčasoma organizem navadi, ne vem ...
  • 0

#4 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 May 2005 - 03:59 PM

js sem mela v preteklosti dost težav z glavobolom zaradi dehidracije in sama nism vedla za to, preprosto me je full bolela glava, potem pa mi je prijatelj svetoval, naj čimveč vode popijem in sem se je zdaj že full navadila. ne vem, če mi znese glih dva litra na dan, ampak sem nehala recimo ostale pijače (sadni sok, gazirane itak zelo redko pijem, tu in tam kakšno cockto, če mi zapaše cuker) pit in samo še vodo in čaje pijem. kakih blaznih spremeb nisem še opazila (razen te, da me glava tok pogosto ne boli več), ampak ziher je za nekaj dobro. smile.gif
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 May 2005 - 04:05 PM

To je pa res. Jaz se poleti dostikrat počutim izredno slabo - in razlog je dehidracija.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 May 2005 - 06:54 PM

Jaz tudi premalo pijem, ampakres malo. Če se ne prisilim ne spijem, tako da večino tekočine dobim s hrane, kar pa ni dovolj.
  • 0

#7 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 23 May 2005 - 07:08 PM

Odkar so nam poleg pisarne namestili vodomat, se vsi nacejamo, kot da bi nam kdo plačal za to. laugh.gif Prej pa, jasno da ne, kdo se bo ukvarjal s tem.
  • 0

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 May 2005 - 08:12 PM

QUOTE(Uzi)
Odkar so nam poleg pisarne namestili vodomat, se vsi nacejamo, kot da bi nam kdo plačal za to. laugh.gif Prej pa, jasno da ne, kdo se bo ukvarjal s tem.


To je super, tako se vsaj spomniš na vodo. Jaz pa enostavno pozabim pit. Če si kupim vodo in imam plastenko pred nosom je OK, drugače pa nič.
  • 0

#9 Uzi

Uzi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 194 posts

Posted 23 May 2005 - 08:21 PM

Ja, ti avtomati za vodo so super. Greš mimo, pa se spomniš. Samo, kakšno vodo pijemo, pa ne vem. Upam, da solidno in da ne kake izpod jeseniške železarne, na primer. smile.gif
  • 0

#10 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 23 May 2005 - 08:38 PM

Mi imamo tudi vodomat, mimo njega grem dvajsetkrat na dan...pa ne pijem... Brezupen primer...

Ok, od jutri dalje se bom tudi jaz potrudila.

Tan
  • 0

#11 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 May 2005 - 11:04 PM

jz sm pa kr mau odvisna od tekočine,skoz nosm sabo plastenko pa mam not al vodo al pa nesladkan čaj(meto,zeleni) in spijm 100% še več kot 2 l na dan-se pa zgodi-tko se je dons,da sm se ceu dan učila in bla pred rač.k sm plonk delala,da sm pozabla pit.
Sam kšnih sprememb na koži pa nism opazla.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 May 2005 - 11:42 PM

No, jaz ogromno spijem čez dan in tudi ponoči, tako da po moje ni panike, da dehidriram. Pa skos letam z enimi malimi flaškami naokoli in to... na predavanjih jo npr. obvezno moram met. Je pa res, da se nikakor ne morem navadit, da bi pila vodo. Mora bit nekaj z okusom.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 May 2005 - 12:26 PM

Jaz imam tudi vedno flaško z vodo pri sebi. Mi je bla full smešna babi, k me je enkrat vprašala, če je to zdej modni trend, da vsako punco, ki pogleda, ima pri sebi flaško. Ma se mi zdi, da se je res to spremenilo.
  • 0

#14 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 24 May 2005 - 03:05 PM

Ja mishka, men se tut zdi da se je spremenilo... Pravzaprav se mi zdi zanimivo tole: marsikdaj si privoščimo hrano ki je za naše zdravje katastrofalna (hamburgerji, čips, pomfri, pice, kokakola in razne "mehurčkaste" pijače.. zihr si vsak kdaj privošči kaj od tega), po drugi strani pa se trudimo približati zdravi prehrani: sadju, zelenjavi, pitje vode.. Kot bi skušali nekak uravnovesiti zadevo..

Jst sem včasih pila zloo malo vode-deci na dan.. zares premalo... Sedaj pa spijem že po liter in pol vode na dan, pa še skušam količino povečati: se vsaj vode nasitim, da me ne daje tolk lakota biggrin.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#15 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 24 May 2005 - 06:01 PM

Če vsako uro popijemo 1,5 do 2 dcl vode po požirkih potem tudi ne bomo hodile toliko na Wc. Zakaj? ker takšno količino vode lahko ledvice pošljejo v celice v telesu. Če popijemo večje količine naenkrat pa gre v mehur in posledica je pogost WC.

lp
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 May 2005 - 07:35 PM

Hja, samo prisiliti se je treba piti po požirkih. Jaz vedno zlijem vase cel kozarec vode.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 May 2005 - 08:34 PM

QUOTE(Jadranka)
Če vsako uro popijemo 1,5 do 2 dcl vode po požirkih potem tudi ne bomo hodile toliko na Wc. Zakaj? ker takšno količino vode lahko ledvice pošljejo v celice v telesu. Če popijemo večje količine naenkrat pa gre v mehur in posledica je pogost WC.

lp


hudo-zanimiv.
sam morm napisat,da jz kr zeksam po 0.5 lt in res hodm na stranišče vsako uro
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 May 2005 - 07:25 PM

Joj, jaz moram tut skoz vodo pit, ker cene dobim tak glavobol, da se ga zlepa ne znebim. Vcasih se je fant ful cudil, ko sva kje bila in sem jaz kar naenkrat zacela tezit, da morm pit, da ne bo dobro cene. In po parih res hudih glavobolih mi zdaj kar sam predlaga, da morm kej popit, ker sem cene vsa boga pa baje tut tecna. ;)
  • 0

#19 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 25 May 2005 - 07:30 PM

Jaz rešujem problem pitja s plastenko na pisalni mizi (zdaj mam izpite in sem nonstop pred knjigami), ker če je nimam preprosto pozabim pit.
  • 0
user posted image

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 May 2005 - 07:54 PM

QUOTE(Metuljcica)
Jaz rešujem problem pitja s plastenko na pisalni mizi (zdaj mam izpite in sem nonstop pred knjigami), ker če je nimam preprosto pozabim pit.


js jo mam pod eno mizico pri postelji, če me slučajno prime žeja, da mi ni treba hodit v spodnji štuk po pijačo (vode iz pipe zlepa ne pijem). danes sem si prav rekla ene parkrat, da je čas za malo vode. biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users