Jump to content


Photo

Alkalna Prehrana - razkisanje telesa


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2013 - 03:40 PM

Sreča, da nimaš kakšnih težav z želodcem. :) Jaz imam kar precejšnje krče, če pojem nezrelo banano. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#62 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 17 June 2014 - 06:10 AM

Jaz sem imela povečano želodčno kislino in sem si stvar super uredila z več zelenjave, že mesece nazaj.

 

Zdele pa sem en teden jedla veliko malin, ribeza, ker jih je ravno dosti na vrtu in imam že par dni spet težave. Zaenkrat še odlašam s kakšnim rupurutom, bom poskušala spet na manj sadja in več zelenjave preit.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#63 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 28 August 2014 - 03:43 PM

Mami mi je danes poslala en link na temo zakisanosti ravno zaradi določenih težav s katerimi se soočam zadnje čase in so med simptomi zakisanosti. 

Lahko da je to razlog za težavo, lahko da razlog tiči popolnoma drugje. Poskusila bom nekaj časa pazit kaj jem. Čisto strogo se mislim, da se ne bom držala, ker nisem človek za stroge diete + težko je čisto tak jest doma. 

Bomo videli, če bodo kakšne spremembe. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#64 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 February 2015 - 10:55 AM

Je mozno da je glavobol posledica tranzicije na bazicno prehrano? Zacela sem z detoxom oo nacelu 80:20 in imam ze tri dni glavobol, pa me drugace zelo redko glava boli. Edina sprememba je prehrana ali pa me kaj kuha.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#65 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 February 2015 - 11:20 AM

Ja, je možno... telo se navaja, oz. lahko da se ti sproščajo kakšne snovi iz telesa, pa te zdaj zato boli glava. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#66 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 February 2015 - 03:32 PM

Upam da mine čim hitreje, ker je res zoprno. Pa včeraj sem lekadol vzela in sploh ni zagrabilo oz. šele po ene 2h. :wacko:


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#67 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 February 2015 - 05:57 AM

Če si na bazični prehrani in želiš očistit telo, potem mu pusti, da opravi svoje in ne jej tablet.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#68 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 February 2015 - 04:09 PM

Glede na to da sem se odpravljala na pot z avtom, raje vzamem tableto kot pa da je potem kaj narobe. :) 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#69 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 March 2015 - 10:54 AM

Končala sem z enomesečnim detoxom. Bolje rečeno 3-tedenskim, ker zadnji teden na sejmu ni bilo ravno časa in priložnosti za dieto držat. Zdi se mi, da se je v mesecu dni toliko sprememb zgodilo, in težko rečem ali je vse skupaj posledica tega detoxa ali nasplošno sprememb v načinu življenja.

 

Kar je definitivno pozitivna posledica detoxa je da nisem imela nihanj sladkorja, kar je bil velik problem čez zimo. Zdaj sem ful omejila kruh, testenine ter sladkarije in je bilo opazno izboljšanje. Na začetku sem bila precej utrujena. Proti koncu naj bi prekipeval od energije, kar jaz težko rečem. Je že res da me je v zadnjih dveh tedih sejem totalno izmučil, pred tem pa sem bila precej utrujena zaradi težav s pritiskom. Tako da na energy boost, ki naj bi prišel z detoxom še čakam :)

 

Nasplošno se precej bolje počutim in sem bolje razpoložena, zimska ''depresija'' me počasi zapušča, tudi težave s samozavestjo se počasi izboljšujejo. Ne bi pa tega izključno pripisala detoxu, ampak gre veliko tudi na račun lepšega vremena, več športam in po dooooolgem času sem zadovoljna s svojo frizuro.

 

Mi je bila celotna stvar precejšenj izziv. Morala sem se kar potruditi, da sem kombinirala živila in našla recepte, ki ustrezajo tej dieti, so mi okusni in jih seveda lahko pripravim z mojim kuharskim znanjem. :)

 

Pozabila sem dodati, da sem v zadnjem času dobila neverjetno mehko kožo, po celem telesu. Na obrazu to ni nič novega, ampak po ostalem telesu, celo po stegnih je pa šok. Nege nisem nič spremenila, mazanje je prej izjema kot pravilo :ninja: Stegna, ki so bila ponavadi hrapava oz. sem imela take male bunkice od suhe kože (?), so se občutno zmanjšala, koža pa je mehka kot dojenčkova ritka. Naj le traja takšno stanje. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#70 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 March 2015 - 12:38 PM

Kako pa je izgledala tvoja prehana v tem času?


  • 0

#71 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 March 2015 - 01:36 PM

Prijavila sem se na email novice na zeleni detox, kjer si potem dobil tabelo kisle in bazične hrane, tedenski nakupovalni seznam in vsak dan si dobil predlog za jedilnik. ''Diete'' sem se držala po načelu 80:20, se pravi v 80% bazična hrana in 20% kisle hrane.

Najbolj strogo sem se tega držala pri kruhu in testeninah, ki sem jih jedla zelo zelo malo. Za zajtrk sem si velikokrat naredila amarant s sadjem in cimetom, veliko sadja in zelenjave. Za večerjo kake zelenjavne juhe, jajca, humus, odvisno kaj mi je bilo. Pila sem pretežno samo navadno vodo in nesladkane zeliščne čaje. Omejila sem tudi mleko in mlečne izdelke. Kavo sem naprimer pila samo eno skodelico in še to samo takrat ko sem delala, potem pa na vrh velik kozarec vode z limono da kao nevtraliziraš to. Tekom takega načina prehranjevanja sem se tudi čisto spontano odvadila sladkat kavo, razen če dobim kako nagravžno. Tudi sokovi so mi postali ful presladki, pa sej jih že prej nisem kaj dosti pila. Pojedla sem tudi dosti zelja, leče, mlade špinače, občasno kuhan krompir, 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#72 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 March 2015 - 02:08 PM

Super, hvala. Jaz bi se tudi rada odvadila sladkat kavo, ampak ne moreeeeem pit grenkega espressa.


  • 0

#73 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 March 2015 - 02:14 PM

Za mene je bil to velik korak, ampak pijem ful nežno kavo, tak polovico kratke/espressa in potem mleko. :) 

Mi je bilo pa ful smešno, ko sem na sejmu slučajno pograbila jabolčni sok od Fructala, nalijem v kozarec, naredim velik požirek in se mi je skoraj zaletelo od sladkobe, prav ono fuj občutek.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#74 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2015 - 07:19 PM

Tašika super za boljše počutje. 

Jaz sem se pa navadila pit kavo brez mleka, (kravjega itak več ne pijem, po rastlinskem pa niti ni potrebe), medtem ko brez sladkorja pa še težko, ker

mi je drugače grenka. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users