Jump to content


Photo

Alkalna Prehrana - razkisanje telesa


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#21 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 November 2012 - 02:26 PM

Jaz sem si danes izmerila ph urina in sem totalno zakisana. Najbrž so temu vzrok tudi problemi z želodcem, ker imam preveč želodčne kisline. Po nasvetu ene strokovnjakinje sem si kupila bazični prašek, ki vsebuje minerale in nevtralizira zakisanost. Sem pa tudi sama v tem času opazila, da mi full izpadajo lasje. Bom videla, kakšni bojo učinki. Glede prehrane pa že sedaj zelo pazim, kaj jem.


Sedaj sem si izmerila še enkrat, po dveh kozarcih bazičnega napitka in mi je ph iz 5,8 šlo na 7.

Edited by Padme, 02 November 2012 - 02:33 PM.

  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#22 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 02 November 2012 - 06:43 PM

Lahko bi rekli, da je zakisano telo v bistvu samo dehidrirano telo, ki rabi elektrolite, to pa so minerali kalij, kalcij, magnezij, natrij, kloridi... Te pa vsebuje tudi bazična hrana in verjetno tudi ta bazični napitek. :)
  • 0

#23 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2012 - 06:56 PM

Ni čisto tako... če spiješ vodo, samo trenutno izboljšaš stanje telesa in urina.
Bolj pa je pomembno, da je telo razkisano ves čas - ne glede na količino popite tekočine.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#24 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 02 November 2012 - 06:59 PM

Voda itak nima baš veliko elektrolitov; vsaj npr. po vadbi ni najbolj pametno pit same vode, ampak vsaj ščepec soli notri vreči (zaradi elektrolitov).
  • 0

#25 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 03 November 2012 - 09:52 AM

Saj nisem nikjer napisala, da se da to popravit samo z vodo, če je to letelo name. :) Bazična hrana vsebuje elektrolite, ki telo hidrirajo, zato sem enačila zakisanost z dehidracijo.
  • 0

#26 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 November 2012 - 10:03 AM

Voda itak nima baš veliko elektrolitov; vsaj npr. po vadbi ni najbolj pametno pit same vode, ampak vsaj ščepec soli notri vreči (zaradi elektrolitov).


Ja, ampak ne jodirane.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#27 Talli

Talli

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 08 November 2012 - 11:14 PM

Jaz bi pa rabila pomoč, ker ne vem kaj bi za zajtrk jedla po tem principu. Sem že dosti iskala po internetu receptov, ampak nikjer ne najdem kaj pametnega zase. Za kosilo še nekako gre skozi kaj bi si naredila, ampak za zajtrk sem pa popolnoma brez idej. Tako da prosim za kakšno idejo
  • 0

#28 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 November 2012 - 11:15 PM

Smoothie, imaš neskončno možnih kombinacij.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#29 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2012 - 10:33 AM

Jaz bi pa rabila pomoč, ker ne vem kaj bi za zajtrk jedla po tem principu. Sem že dosti iskala po internetu receptov, ampak nikjer ne najdem kaj pametnega zase. Za kosilo še nekako gre skozi kaj bi si naredila, ampak za zajtrk sem pa popolnoma brez idej. Tako da prosim za kakšno idejo


Tudi kakšen ajdov ali pirin kos kruha, gor pa hummus + malo kalčkov, ali speštan avokado s paradižnikom, ali pa kar speštana banana (z malo nesladkanega kakava v prahu).
Pa razni pirini ali ajdovi kosmiči s sojinim/mandljevim mlekom, prosena kaša, kaša iz chia semen s sadjem...
Smoothiji na 101 način. Pa veliko sadja! Jaz včasih pojem za zajtrk kar 5 banan, če se mi mudi.

Še par idej je tule: http://www.energisef...akfast-recipes/
http://www.alkalines...sample-recipes/
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#30 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2012 - 02:42 PM

Jaz včasih pojem za zajtrk kar 5 banan, če se mi mudi.


OMG. O.o :lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#31 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 November 2012 - 02:50 PM

Saj bere se res hecno, ampak ce pomislis, da naj bi povprecna zenska na dan zauzila cca. 2000 kcal, potem jih 500 za zajtrk ni noben problem (par piskotov pa si tam ;)). Na volumen se pa pac postopoma navadis, ce se hoces.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#32 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2012 - 02:58 PM

Bolj gre za volumen in to, da banane večini niso ravno idealne za prebavo, že samo ena.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#33 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2012 - 03:12 PM

Če ješ normalno - pač če si vsejed - verjamem, da se 5 banan za zajtrk sliši ogromno. Če si pa vegan (ali celo presnojedec), je pa to super.
Za primerjavo: moj fant poje na dan tudi do 20 banan (ne naenkrat). Jaz jih imam tam do 8 na dan dovolj.
Prebava se nama je pa obema neverjetno uredila in sploh ni nobenih težav. :)
Pa ne pojem vseh banan kar eno za drugo, ampak počakam npr. 10 min med vsako. Sploh ni problema. ;)

http://thebananagirl...nas-a-day-2.php
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#34 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2012 - 03:18 PM

Za primerjavo: moj fant poje na dan tudi do 20 banan (ne naenkrat). Jaz jih imam tam do 8 na dan dovolj.


To je meni pač pretiravanje. Razen za opice. XD
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2012 - 03:43 PM

To je meni pač pretiravanje. Razen za opice. XD


Hja, eni so v top formi in super fit, pa pojejo 30 banan na dan (tudi ženske). :)

Žal smo po večini žrtve zmotnih prepričanj (ki izvirajo od tistih, ki se okoriščajo na račun bolezni in pa raznih proizvajalcev določene prehrane - meso, mleko, jajca...). Meni se je še pol leta nazaj zdelo veganstvo ali presnojedstvo ekstremno, da bi pojedla več kot 2 banani na dan, pa ogabno. Če bi mi kdo rekel, da poje 30 banan, bi pa mislila, da je zagotovo nor! Tako da te razumem, če tako misliš...

Ampak dejstvo je, da je za človeka najbolj zdrava in primerna ravno takšna prehrana - čim več sadja, zelenjave, oreškov, čim manj živalskih proizvodov in nič procesiranega, pečenega, kuhanega (ker tako vsa hrana izgubi vitamine in minerale).

Zakaj potrebujemo prehranske dodatke? Ker povprečen človek je zelo osiromašeno prehrano - še tisto, kar je zdravo, ponavadi prekuhamo ali drugače toplotno obdelamo. In tako ne ostane skoraj nič. Sadje in zelenjava pa imata v sebi vse, kar človek potrebuje. Tudi aminokisline, iz katerih si je človeško telo sposobno ustvariti lastne beljakovine, ki jih potrebuje. Ljudje so tudi zelo zakisani, zakisano telo pa črpa lastne zaloge za to, da se bori proti temu.

Je pa res, da je pri presnojedstvu potrebno pojesti večje količine sadja in zelenjave, da dobimo vase dovolj kalorij (zato so banane super!). To je nekaj, kar veliko ljudi pokoplje - se odločijo biti vegani ali presnojedci, pa pojejo premalo in zato se počutijo šibke, slabotne in brez energije..

  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#36 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2012 - 03:45 PM

Joj, mislim da sem zadnja tukaj, ki ji je treba predavat glede zdrave prehrane, brez zamere. :lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#37 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2012 - 03:49 PM

Joj, mislim da sem zadnja tukaj, ki ji je treba predavat glede zdrave prehrane, brez zamere. :lol:


Glej, če si ti zdrava, fit in se počutiš super, potem kar tako naprej! Don't let me stop you. :D
Zame pač to, kar je splošno priznano kot zdrava prehrana, ni delovalo.

Aja, pa tisti zadnji del ni letel nate in ni bil mišljen kot predavanje ali prepričevanje kogarkoli o tem, kaj je prav ali ne.
Pravim samo, da ni vse kar je "splošno priznano", nujno tudi zdravo in res. Naj pač vsak presodi. Jaz samo pravim, da so tudi druge opcije in poti do zdravja. ;)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82175 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2012 - 04:07 PM

OK, bralo se je, kot da je meni namenjeno, se opravičujem. Jaz sicer nisem ne veganka, ne presnojedka, ampak ne jem stvari, ki mi škodijo - meso, mleko, sladkor.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 November 2012 - 04:44 PM

Bolj gre za volumen in to, da banane večini niso ravno idealne za prebavo, že samo ena.


Zakaj naj ne bi bile idealne za prebavo?
Jaz vidim tezavo kvecjemu v tem, da so v splosnem popularne zelenkaste (a.k.a. nezrele) banane.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#40 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2012 - 05:27 PM

Mene po nezrelih bananah vedno boli želodec. :glare:
Morajo imeti vsaj par temnih pikic, da jih jem.

Posted Image
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users