Jump to content


Photo

katere leče uporabljate?


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#61 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 19 April 2007 - 06:59 AM

Upoštevati je treba samo, da leč naj ne bi nosila ves dan - vsaj tako so meni rekli... Baje, da je maksimum med 8-12 ur (odvisno tudi od leč), zaradi bakterij al kaj - ne vem točno, bo treba vprašat. Tudi sama razmišljam, da bi prešaltala na leče, ampak za doma pa bodo kar ostala očala.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#62 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 19 April 2007 - 08:29 AM

Moje mnenje je, da tudi če maš leče,..je skoraj nujno, da maš še očala (vsaj zame)...ker si ne morem predstavljat, da bi npr.zvečer televizijo gledala z lečami (ko se že umijem in vse), poleg tega če maš vnete učke, al pa kar koli drugega...leče je po moje v vsakem primeru dobro kombinirati z očali...čeprav se tudi jaz čist ne držim tega pravila zadnje cajte, ker mi je očala tako zelo bedno nosit...ampak nekako načrtujem, da si bi v prihodosti omislila nova, in prešaltala sam na očala (čeprav dvomim, da se bo to res zgodilo) tongue.gif


Jaz uporabljam pa:
- tekočino Zeiss All in One
- lečke: mislim, da mam Ciba Vision Focus Monthly (amapk nisem čist prepričana, ker vsakič kaškne probam)
- lubrikant za oči (res se tako reče, sem se optiku začela v fris režat, ko mi ga je ponudil): Bausch & Lomb
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#63 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 19 April 2007 - 02:37 PM

jst mam barvne leče skoz, sploh ne nosm več navadnih, pa še z navadnimi slabš vidm . Mam pa Freshlook dimensions barvo Pacific blue. za vikend mam pa zmeri očala, mi je optik reku da ni dobr če maš vsak da leče.
  • 0

#64 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 April 2007 - 03:04 PM



Hvala za odgovore. smile.gif
No, saj leč ne bi nosila ves dan. Mislim, saj vidim čist okej na obe oki (očitno leva toliko pomaga desni :-) ). Le, če si levo pokrijem, na desno vidim slabo. In to najbrž ni vredu.
Zanima me še, če je razlika v ceni velika - med navadnimi in barvnimi lečami?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#65 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 19 April 2007 - 03:18 PM

za moje dam 24 k oz. okol 100€ to je za 2 paketa po 6 leč, navadne so pa se mi zdi da okol 50€ za 2 paketa po 6 leč. sicer je pa odvisn od znamke.
  • 0

#66 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 19 April 2007 - 04:12 PM

Jst dam za svoje leče okol 40€ pa dobim samo 3 pare leč. Mam neke nove, bom doma pogledala kako točn se jim reče... Jih pa nosm vsak dan, ker si sploh več ne predstvljam, da bi spet očala nosila..
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#67 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 April 2007 - 05:32 PM



Kako dolgo pa lahko uporabljaš en par leč?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#68 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2007 - 05:43 PM

Odvisno od leč, maš dnevne, tedenske ipd. Mislim da ma večina ljudi mesečne, torej jih po enem mesecu vržeš stran in vzameš druge. Takšne mam tudi jst.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#69 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 19 April 2007 - 06:05 PM

jst mam tud mesečne sam bi rajš mela 14-dnevne, ker te k jih mam zj mi ga mal biksajo (po ene treh tednih se mi kr natrga, če je ne zgubim kje) skratka ful morš pazt na vse. aja pa dolgih nohtov ne priporočam, lih zard tega sta se mi 2 natrgali (sam sm zadevo rešla tko de mam nohta na palcu in kazalcu krajša pa z njima vse delam zj)
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#70 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 19 April 2007 - 06:43 PM

Jst mam 14-dnevne. Se pa imenujejo Acuvue advance for astigmatism (Johnson & Johnson); tekočina, ki jo uporabljam je pa Complete moisture plus (Amo).
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#71 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 19 April 2007 - 07:00 PM

- leče Bausch&Lomb mesečne
- tekočina za leče Opti-free Express

Pregled sem mela na očesni kliniki v lj, pa kontrolo mam zdej julija tud tm (1krat na leto). Nobenih problemov nisem mela do zdej in upam, da tud v prihodnje ne...sam ena kvalitetna sončna očala si moram še nabavit, ker mi ful sonce šajna v oči.
  • 0

#72 sandra

sandra

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 20 June 2007 - 11:16 AM

čaw!

js pa mam par vprašanj glede leč...
vidim da mate kr izkušnje z njimi:)

no takle.. tdaj imam očala, rada bi poskusla leče. imam ful občutljive učke, če mi kdaj trepalnica v oko pade ne morm niti gledat, me ful nervira, tk da ne vem lih kak bi blo z lečami...

poleg tega pa si ne predstavljam kako bi jih potem ven dobila:)
notri je ampak potem odstranit... ohmy.gif

kakšne izkušnje mate pa vi?


  • 0

#73 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 20 June 2007 - 11:25 AM

Živjo!
Najbolje, da probaš...greš k optiku in rečeš, da bi poskusila. Sama sem bila ista preden sem dobila leče...groza mi je blo, da bi se dotikala uča ipd. Potem sem se pa takoj navadila...brez rpoblema sem jih dala notri in ven. Je pa seveda najbrž odvisno od človeka do človeka, kako to sprejema.
Kar opogumi se in poskusi..najbrž ti ne bo žal smile.gif
  • 0

#74 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 20 June 2007 - 11:36 AM

Jst sm mela v osnovni skos očala, pol sm pa v 1. letniku zamenala z lečami in nikol več ne zamenjam! Leče so men res ful dobre, sploh se očala ne morjo primerjat z lečami. Tud jst sm na začetku mal paničarla kako jih bom notr dobila pa ven, sam sm se ful hitr navadla. Sekunda pa so notr. Ti rata vse čist samoumevno. smile.gif Je res, da mogoče cenovno so dražje, sam za moje pojme se bolj splača.
Sej na začetku, ko greš optiku it da najprej poskusne leče, za kakšn tedn al pa dva, in če so ti v redu, torej, da te nč ne moti v učkah in podbno, ti pa res naročijo tvoje, ker itak moraš najprej vidt, al ti sploh leče pašejo oz. če jih oči sprejemajo in to. Res poskusi pa boš vidla. smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#75 Inči

Inči

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 295 posts
  • Location:Zasavje
  • Interests:vse po malem

Posted 20 June 2007 - 11:38 AM

Jst mam tut strašno občutljive oči in k sem pred parimi leti začela nosti očale nism na lečke sploh pomislila. No zdej prek kakšnim letom sem se odločila, da pa vendar poskusim z lečami.
Naročila sm se na pregled ... tm so mi pokazal kako se da lečko vn in not, kako jih naj vzdržujem in dali so mi testne lečke (da vidjo, če lahko sploh moje extra občutljive oči to prenesejo) po enem tednu sm šla nazaj na pregled in je bilo se OK

Jst si tudi pod razno ne predstavljam življenja brez lečk (očala nosim samo kadar sm doma)
Trenutno imam mesečne lečke PureVision:Bausch & Lomb, prej sm pa uporabljala Air Optix:Ciba Vision oboje so mesečne. Stanejo pa okol 40€ za 3 mesece + tekočina wink.gif


  • 0
My life is a circle, no beginning and no end!

#76 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 June 2007 - 12:24 PM


Kakšne barvne leče bi najbolj pasale na rjave oke? Pa da bi se po možnosti kaj vidle - ne zaj ono ful na en km, ampak tak, malo opazno?


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#77 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2007 - 12:34 PM

Jaz bi mela zelene, take res lepe stekleničasto/žabje zelene. laugh.gif cool.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#78 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 June 2007 - 12:37 PM


Hm, misliš, da bi meni pasale? hmm.gif
V glavnem, zaj pa res MORAM it k okulistu, ker namreč na desno oko sem takorekoč slepa - če si levo pokrijem, ne vidim, kaj piše kje na rač. - niti približno ne. In očal ne mislim nosit niti sekundo, tak da res zgolj in izključno pridejo samo leče v poštev, poleg bi se pa rada še malo poafnala s farbami...


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#79 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2007 - 12:57 PM

Barvne se dobijo tudi z dioptrijo?

Tebi vse paše.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#80 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 June 2007 - 12:59 PM



Ja itak, mislim, da se dobijo! Ker če ne, bom pa res otožna.

Seveda ja... laugh.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users