Jump to content


Photo

Azijska kozmetika


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#101 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 31 January 2016 - 01:08 PM

Ne, res ne. Edino kakšne sheet maske z res ekstra sestavinami, ampak te so pa skoraj vedno drage kot žafran.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#102 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 18 February 2016 - 10:43 PM

1ya-wishtr.jpg

 

Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Hyaluronate, Arginine, Carbomer, Ethyl Hexanediol, Allantoin, Panthenol 

 

Tole si ogledujem in me ful mika.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#103 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26154 posts

Posted 28 May 2016 - 08:17 PM

http://www.ebay.co.u...DoAAOSwh-1W3X1n

 

Tole je bil meni krasen tester. A ima katera kaj pojma a je to dobro za kožo :D?


  • 0

#104 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 29 May 2016 - 05:57 AM

Jaa, to je full popularen izdelek. Z njim se je celo začela obsesija za azijskimi izdelki. Samo je drag. To je gommage peeling oz. radirka. Tisti svaljki niso tvoja koža :D Ampak je vseeno fajn nežen peeling, brez delcev. Vsaka firma praktično ima svojega.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#105 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26154 posts

Posted 29 May 2016 - 09:42 AM

Hvala, ful je fajn res.


  • 0

#106 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82180 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 May 2016 - 10:16 AM

Ora, cenejšo alternativo ima Mizon. Pa gotovo še kakšen drug brand. Jaz ga imam še vedno in mi je super.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#107 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 18 June 2016 - 08:30 PM

Je katera preizkusila tale gel? Po brskanju po netu me ful mika, ampak je precejšna količina tega. 

uxo-damask.jpg

 

ROSA DAMASCENA (ROSE) FLOWER EXTRACT, *PROPANEDIOL, *ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, *USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, SODIUM CARBOMER, PHENETHYL ALCOHOL, MALPIGHIA GLABRA (ACEROLA) FRUIT EXTRACT, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT, VACCINIUM ANGUSTIFOLIUM (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT, FRAGARIA CHILOENSIS (STRAWBERRY) FRUIT EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) FRUIT EXTRACT


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#108 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2016 - 10:29 PM

Sem zdaj našla sestavine od Innisfree green tea seruma, malo me skrbi ta alkohol tako hitro na začetku...kako ste druge zadovoljne? Nič ne izsušuje?

 

Camellia Sinensis Leaf Extract, Biosaccharide Gum-1, Alcohol, Propanediol, Diethyoxyethyl Succinate, Dipropylene, Glycol, Glycerin, Camellia Japonica Leaf Extract, Orchid Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, DL-Panthenol, Betaine, Trehalose, Niacinamide, PEG/PGG-17/6 Copolymer, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, C12-16 Alcohols, Potassium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenyl Trimethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cellulose Gum, Palmitic Acid, Hydogenated Lecithin, Octyldodeceth-16, Dextrin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance.

 

Mizon All in one snail repair cream je noro popularna po spletu...je mogoče katera že probala?

Mizon_SnailRepairCream.jpeg?v=1446225859

cac75ec1-f266-433e-b8f0-1cb597e474a4_zps

 

Ali je mogoče katera sprobala še kateri drugi produkt od Kose za čiščenje obraza? Sicer je deep cleansing oil itak perfekcija, mi ful odgovarja in sem ravno danes naročila že drugi refill.

baff45d7.jpg

 

Precej sem notri padla zadnje dni.  :oops: 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#109 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 04 September 2016 - 06:27 AM

Meni nič ne izsušuje. Vsaj spomnim se ne. Dam pa vedno čez še kremo za vsak slučaj.

Poglej še Mizon Black AIO kremo. Je še bolj priljubljena in ima boljše sestavine. Pa zanimivo konsistenco, kot puding. Meni ena boljših krem.

Probala sem samo Deep, sem pa pred dnevi zasledila, da so Speedy spremenili sestavo in ima zdaj kokosovo olje ali nekaj takega. To pa zna biti komedogeno. Če ti Deep odgovarja, bv menjati.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#110 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 04 September 2016 - 10:00 AM

Kaj pa Innisfree Grean Tea Sleeping Pack?

 

Sestavine: The Green tea Extract (73.3%), Propanediol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Betaine, Niacinamide, Tangerine Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Leaf Extract, Prickly Pear Extract, Verbena Extract, Orange Extract, Corn Starch, Grapefruit Extract, Tangerine Extract, Tocopheryl Acetate, Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Lactose, Mycrocrystalline Cellulose, Sucrose, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Polysorbate20, Carbomer, Tromethamine, Disodium EDTA, Fragrance


  • 0

#111 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 September 2016 - 09:01 AM

Podgana, rada bi poskusila en sleeping pack - ker imam ves čas občutek, da moja koža ni navlažena, ob kislinah pa je to še toliko večji problem + pozimi imam včasih kar suhe zaplate.

 

Ti si priporočala Sidmool Royal Honey Peptide Deep Moisture Sleeping Pack - še vedno uporabljaš tega?

 

Jaz se nagibam k tej stvarci: CosRX Overnight Rice Spa Mask?

 

Potem imam pa še eno vprašanje - katero kremo za obraz uporabljaš za pod puder?


  • 0
Viens, reste ici!

#112 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 22 September 2016 - 10:20 AM

Sem porabila pa ne bom vec kupila. Premalo oz. pri teh gelastih zadevah je problem, da se na kozi vse posusi in ni nekega blaznega efekta. Kar sedijo gor. Ta Cosrx je zelo priljubljen (pa se enega imajo se mi zdi). Sama ga se nisem imela.

Poglej pod moja danasnja nega. Uporabljam LRP Hydraphase Riche in mi je suuuper. Vcasih izpustim in cisto na tanko namazem samo Neostratino soncno, ki da lep zlat sijaj. Lahko potem se kaj vec napisem o teh dveh, ce bi katero zanimalo.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#113 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 September 2016 - 10:23 AM

Super, hvala, bom. :)

Mene to o zlatem sijaju zanima. :P


  • 0
Viens, reste ici!

#114 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 September 2016 - 10:32 AM

Podgana, si tako prijazna in mi pomagaš pri vrstnem redu? Se mi je kar naenkrat ful stvari nabralo (the ordinary), in se malo lovim pri umestitvi vseh izdelkov..

 

Doma imam PC 8% aha gel in 2% bha lotion, Cosrx Blackhead, Missha first treatment essence (se mi zdi da mi malo maši), Mizon snail repair ampoule, LJH tee tree 90, Timeless vitamin C, Hada Labo, in zdaj še The ordinary Buffet, Lactic 10%, Retinoid, Niacinamide, Vitamin C

 

Torej, zvečer čistim s Kose oljem in nato Cosrx good morning, zjutraj samo good morning.

Zvečer dajem izmenično cosrxali pc bha, vitamin c, mizon, enkrat na teden aha. Zjutraj izmenično missha, hl, ljh + mizon.

 

vem, da se ne sme komb vitamina c in niacinamida, oz niacinamid naj bi dodajala v ostale izdelke? Zjutraj? 1:1? Lahko pride do kakšnih kontradikcij? Buffet, mizon, ljh, hl, niacinamide lahko ostane za zjutraj, zvečer pa retinol in ostale kisline? A je pomembno, glede na to kaj dam zvečer gor, kaj uporabim naslednje jutro?

 

Plastim običajno ne, če že, počakam, ampak to le pri ljh ali cosrx, ker mi je premalo.

 

Krem ne uporabljam, ker so mi bz, razen seveda faktorja (Biore 50, Shiseido 30)

 

Hvala :)


  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#115 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2016 - 09:04 PM

Sem prejela innisfree serum z zelenim čajem in mi je zaenkrat všeč, zdaj ga uporabljam 1 teden.

Vonj je prijeten, serum je pa pač serum - lahek in bolj na vodni osnovi, fajn ga je nanesti pred kremo in še hitro se vpije. Poleti bi bil verjetno tudi brez kreme dovolj. Sicer me še vedno malo muči tisti alkohol tako hitro na začetku, vendar ga ne voham in ne občutim :P

 

Poskusila sem še Rosette cleansing paste, ker sem prebrala da je precej hype tam. Sicer sem jo preizkusila samo 1x do sedaj, bom videla kako se bo obnesla čez čas.

Rosette-Cleansing-Paste-Review.jpg

Water (purified water), myristic acid K (vegetable soap), stearic acid (protective agent), glycerin (humectant), stearic acid K (vegetable soap) • DPG (moisturizer), sulfur-containing silicate Al (sea mud-cleaning agent) lauric acid K (vegetable soap) lauramidopropylbetaine (vegetable soap), talc (feel modifier), kaolin (feel modifier), octenylsuccinate trehalose (cleaning agent), R. multiflora fruit extract (Rose fruit extract, humectant), glycyrrhetinic acid (skin off conditioning agent), ethanol (cleaning component).

 

Obstajajo štiri različice, ta zelena je namenjena globinskemu čiščenju por. Pasta je brez vonja, belo - sive barve, jaz sem jo stisnila kak 1cm kar je zadostovalo za cel obraz. Je pa treba dodati malo vode, da se nato spremeni v peno...nanesemo na obraz in masiramo. Obraz res globoko očisti, še vedno pa ni ravno spravila tiste črne ven (sicer jih nimam veliko, ene par ob nosu). Je pa dobra pasta, ker ostali so pa šli potem brez problema...je pa koža po uporabi precej suha, kar je sicer za pričakovati. Jaz sem jo nanesla kar po celem obrazu, bom verjetno naslednjič samo na žarišča - nos in brada.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#116 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 October 2016 - 09:40 AM

Super, hvala, bom. :)

Mene to o zlatem sijaju zanima. :P

 

Glej me kako sem hitra :D Skraaatka, to je obarvana sončna krema s samo mehanskimi filtri. SPF je 50, ampak ni panike, če mažeš na tanko in če ni kemičnih (me odbijajo malo). Barva je pa taka zlata, ampak se ne pozna na koži preveč. Samo zdrava je in sijoča in malo ''poletna''. Če ima koža dober dan, dam samo še malo pudra v kamnu čez.

 

Piko*biko, jaz sem tudi popolnoma izgubljena :o Mogoče zjutraj vitamin C (boš imela največ od njega, ker ščiti pred UV). Ostale aktivne pa zvečer. Lahko jih tudi plastiš, če imaš čas. Aha - bha - retinoid npr. Potem pa Buffet in ostale esence. Buffet lahko tudi zjutraj. Moje mnenje je, da imaš vsega preveč :P Jaz bi se držala vitamina C, retinoida, sončne in občasne aha kisline. Za zjutraj je samo pomembno, da imaš sončno ob vseh teh kislinah.

Za niacinamide ti ne znam odgovoriti. Nisem vedela, da je mišljen za mešanje. Mogoče se lahko obrneš na Deciem?


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#117 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 October 2016 - 09:42 AM

Emily, tole ima zihr pH v višave :D Samo za občasno uporabo.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#118 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2016 - 10:49 AM

Moje mnenje je, da se sončne kreme na tej geografski širini malo preveč poveličuje. Ja, okej, od pomladi do jeseni, ko je sonce in si zunaj, valda.

Čez zimo pa, če nisi zunaj na soncu, nima nobenega pomena uporabljat UV zaščito.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#119 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 October 2016 - 11:05 AM

Se strinjam. Ampak če uporabljaš toliko eksfoliantov, je pa škoda, da ne bi. Če si zunaj.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#120 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2016 - 11:30 AM

No, saj to, če si zunaj in je obraz dejansko izpostavljen UV, potem ja. Med tednom pa tukaj pol leta itak ne vidimo veliko sonca.. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users