Jump to content


Photo

Sončna očala (SAMO SLIKE!)


  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#341 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2009 - 03:20 PM

Jaz sem leče nosila nazadnje novembra na koncertu (al sem mela očala, to bo vedla Adriane...), pa mislim da še enkrat ali dvakrat vsega skupaj do tega preteklega tedna... Totalno sem se navadila na očala. Že par let pozimi itak sploh ne nočim leč, ker imam iber občutljive oči, zdaj ko bom dobila še sončna z dioptrijo mi pa sploh ne bo več padlo na pamet nosit jih. Obožujem očala, ful bi si nabavila še več modelov, tako običnih kot sončnih, samo je to precej drag špas v mojem primeru...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#342 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2009 - 03:28 PM

Kok imaš pa dioptrijo? Jaz mam -7. ohmy.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#343 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2009 - 03:30 PM

-3, pa - 3.25. Pa mi rabijo ful tanjšat stekla, ne vem kako je šele pri tebi.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#344 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2009 - 03:32 PM

laugh.gif Ja, ok. 0,5cm so debela.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#345 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 25 June 2009 - 03:32 PM

U, šit, Jina, to je pa ful dioptrije. blink.gif
  • 0

#346 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2009 - 03:34 PM

QUOTE(Jinadaze @ 25. 6. 2009 - 16:32) View Post

laugh.gif Ja, ok. 0,5cm so debela.

A ti jih ne tanjšajo?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#347 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 June 2009 - 03:36 PM

Jst imam -5,50 in -3,75, pa še cilindre na vsakem očesu.
Tist okvir stae 170 €, šipce me pridejo pa 145 €, za delo ne vem, pr taki cifri nisem bila več sposobna trezno razmišljat, haha tongue.gif , pol mi dajo še nek popust, tko da me pride cca. 300 vse skupi.
Bila sem pa v optiki v Logatcu, kjer si je tip res vzel čas zame, notr sm ostala še eno uro po uradnem zaprtju optike. Midva se nisva odločila za maksimalno tanjšanje stekelc, ker me je prepričal, da ni potrebe, ker se tisti rob v zunanjem kotu itak skrije na notranji strani okvirjev in ni popolnoma nič vidno oz. moteče. Imam tako že pri prejšnjih sončnih. smile.gif
KOmaj čakam, da me pokličejo, naj jih pridem iskat
  • 0

#348 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2009 - 03:39 PM

QUOTE(Braunkopf @ 25. 6. 2009 - 14:34) View Post

A ti jih ne tanjšajo?


Jih, to sem bolj na pamet rekla, mogoče je kakšen mm manj. Itak imam široke okvirje, tko da se sploh ne opazi preveč. Nameravam pa v roku parih let na operacijo. ermm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#349 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2009 - 03:42 PM

Mah mene so pa pošteno razpi**ali. Imam tudi cilinder na desnem očesu, a je mali -0.50, pa 20° . Pa so mi rekli da bodo šipce prišle cca. 55€ vsaka (skupaj torej 110€).
Pol so me klicali, češ da bi zaradi cilindra rabili vstavit neke posebne šipice, ker teh ne morejo zbrusit pod tem kotom, al nekaj takega. In bi prišle obe šipice 240€ skupaj cry.gif . Sem rekla da si tega ne morem privoščit, pa sem se zmenila da mi nardijo samo dioptrijo, brez cilindra če je to tak problem (itak imam na navadnih očalih samo dioptrijo, pa me ne moti da ni cilindra).
No in so me spet klicali da bi zaradi tanjšanja prišel cel strošek za šipice 210€ cry.gif . Sem se počutla ogoljufano, a vem da je bla ista štorija ko sem si rihtala navadna očala. Bojda mi jih ne morejo stanjšat samo enkrat, se na tem modelu ne da, bi bilo pa možno če bi vzela kak drug okvir (pa mi noben ni bil toliko všeč, plus še dražje bi me prišlo ker za tako ugodno ceno zih ne bi dobila okvirjev).

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#350 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 June 2009 - 03:45 PM

Ma te cene so res za posrat. Zavarovalnica mi mogla več krit. Jaz sem sicer svoje dala delat v Hartlauer (Citypark), pa so prišle precej poceni.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#351 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 June 2009 - 03:46 PM

Ma ja, cela jeba je s temi očali... Jst sm prav zato šla še v to optiko, ker sem bila sita tega, da me povsod kenslajo, kako je to nemogoče, pa drago, pa tralala rolleyes.gif ... In sm prebrala, da so tuki ful OK in res mi ni žal. Mi je že v štartu razložil, kako je z vsem tem skupaj, pa da je ful odvisno od okvirja in HB je bil men najbolj všeč ta okvir, ki ni problematičen z vidika izdelave takih stekelc, kot jih rabim.

braunkopf, sam mi je bedno, da ti niso na licu mesta razložil oz. pojasnili, kolk te bo koštalo, ampak tko po delih kasneje po telefonu, halooo blink.gif ??
Men je celo izračunal različne cene glede na različne proizvajalce stekelc in potem sva nekak vzela najbolj optimalno rešitev po njegovem mnenju
  • 0

#352 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2009 - 03:49 PM

Pa so kvalitetni? Jaz sem za H. slišala ful slabe kritike, češ da imajo nizko kvaliteto šipic...

Za navadna očala sem dala ene štiri leta nazaj malo manj kot 400€ v Otiki v CP (kaj je Galerija?). Od tega sem dala malo več kot 150€ za šipice, ker so nekaj visoko kvalitetne + tanjšanje, pa okvir je bil tudi ene 150€ (Police).

Za sončna z dioptrijo je ena moja kolegica dala cca. 150€ ermm.gif , blagor se enim no.


Na operacijo ne bi šla, ker me je strah in ker imam kar dobre šanse da se mi bo dioptrija vrnila, pa cilinder bi se mi ohranil.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#353 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 June 2009 - 03:51 PM

Sam za 150 € je pa morala vzet ful poceni okvir, ker kolikor vem, pod 40 € ni šans, da dobiš eno stekelce. Torej min, 80€ za stekla, pa delo, in okvir?
  • 0

#354 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 25 June 2009 - 04:02 PM

M, ona je to dala delat v eni "noname" optiki v Šentjurju (se mi zdi). Pomoje je dobila nek ovir iz prejšnje sezone da je bil tako poceni. Pa mislim da ima ona ful nizko dioptrijo, brez cilindrov in verjetno ni rabila tanjšat.
Pa že meni so v eni optiki v BTCju rekli da so šipice lahko nekje od 30-35€ naprej. Se pravi je denimo dala ene 70€ za šipice, 20€ za delo, pa ene 60€ za okvir. Ali pa še več, pomoje je imela recept s sabo in je dobila 15% popusta... Pa denimo je bila končna cena nekje 170-180€, pa so ji dali popust in je prišla na cca. 150€.

Saj mene bi tudi v idealnem primeru prišlo nekje toliko - pač cca. 70€ okvir, 20€ delo, pa 110€ šipice, plus 15% popusta, in bi prišla nacca. 160€ . Sam jih očitno res morajo tanjšat... Pa pride dražje...


Sem pa obhodila eno malo morje optik v LJ. Sem šla v BTC v tisto ta veliko optiko, ki se ji kot zakleto ne spomnim imena. In sem našla zgolj 2 okvirja ki sta mi bila všeč in sta bila primerna (eden ful hud, moder wub.gif), pa obadva nekje 130€. Tam bi dala cca. 35€ za eno šipico najmanj mi je rekel en optik Igor (ful si je vzel časa zame btw, res pohvalno), verjetno pa več, glede na mojo dioptrijo...

Pol sem šla v optiko na Kongresnem trgu, tam sem najdla ena tako zelo neverjetna očala za 150€ da sem se slinila zraven (Police), pa ena podobna za 130€. Samo je rekla da ne ve če bi se moja dioptrija dala narest gor... Pa bi dala spet za eno šipico 40€ najmanj... Kao.

No, pol sem šla v to optiko Look Look v BTC, kjer mi je ena gospa rekla da so na ta očala Nina Ricci že lih dajali eno ful podobno dioptrijo in da bi šlo. No pa sem naslednjič prišla z receptom v Look Look na Viču (v BTC medtem že niso več meli teh bordo) in je rekla da ne ve če mi bodo te šipice za 35€ pasale not, al mi bodo ene za 55€, pa se mi je zdelo še vedno pač poceni in to.
Pol je šla pa cela kolobocija pač naprej. Ena ful prijazna gospa mi je razlagala tudi to, da bi šipice pač lahko štrlele malo ven iz unega utora, samo da mora najprej preverit v tej delavnici če je to možno na tem okvirju, no in zgleda pač ni blo. Mi je pa ta okvir daleč najbolj všeč od vseh ki sem jih videla po ostalih optikah.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#355 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 June 2009 - 07:08 PM

QUOTE(Braunkopf @ 25. 6. 2009 - 16:20) View Post

Jaz sem leče nosila nazadnje novembra na koncertu (al sem mela očala, to bo vedla Adriane...), pa mislim da še enkrat ali dvakrat vsega skupaj do tega preteklega tedna... Totalno sem se navadila na očala. Že par let pozimi itak sploh ne nočim leč, ker imam iber občutljive oči, zdaj ko bom dobila še sončna z dioptrijo mi pa sploh ne bo več padlo na pamet nosit jih. Obožujem očala, ful bi si nabavila še več modelov, tako običnih kot sončnih, samo je to precej drag špas v mojem primeru...
Satyricon - očala, Slipknot - očala.

Pri svojih -6, mam na sredi 0,4mm debelo steko, ob strani centi. Nosim debel okvir, jih nisem dala tanjšat. Si več drugi delajo problema s tem, kako izgleda kot jaz. Mi je škoda denarja za to.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#356 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 June 2009 - 09:01 PM

Samo sranje je s temi očali ja. Jaz jih sicer imam, nosim jih samo doma. Drugače vedno leče. Imam -3,75 na obeh očesih brez cilindrov in zaenkrat mi dioptrija stoji. Razmišljam pa o operaciji čez kakih 5 let.
  • 0
Viens, reste ici!

#357

  • Guests

Posted 25 June 2009 - 09:07 PM

Jaz imam na enem očesu -3.75, na drugem pa -5.50 in so mi nazadnje, ko sem dala očala delat, šipce 1x tanjšali (ker imam konkretne plastične okvirje, prejšnjič so mi jih morali 2x, ker sem imela tanjše) in so me šipce prišle nekaj malega čez 100 €, okvirji pa nekih 70 €. Se mi zdi, da sem precej poceni skoz prišla. (niso pa to sončni, so čisto obični)
  • 0

#358 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 June 2009 - 06:29 PM

tongue.gif sm šla izmerit debelino stekel na strani na svojih korekcijskih očalih in je le 5 mm pri taki dioptriji kot sem napisala zgoraj. Ampak ta stekla so mi 3x tanjšali, zanje sem plačala pa 110 € (z delom vred)


  • 0

#359 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 26 June 2009 - 06:39 PM

Jaz pa zadnje čase opažam, da mam trajno popokane nekatere žilice v očeh - ob strani. Vedno so ene in iste na istih mestih. Sumim leče, se to dogaja še komu?
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#360 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 26 June 2009 - 08:54 PM

QUOTE(Adriane @ 25. 6. 2009 - 20:08) View Post

Satyricon - očala, Slipknot - očala.

Pri svojih -6, mam na sredi 0,4mm debelo steko, ob strani centi. Nosim debel okvir, jih nisem dala tanjšat. Si več drugi delajo problema s tem, kako izgleda kot jaz. Mi je škoda denarja za to.



Drugač nosiš leče, ne?

Meni je ful ni vreji, da ne morem nosit leč, zaradi totega butastega pigmenta v očesu evil.gif . Sem obsojena na očala sad.gif .
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users