Jump to content


Photo

Napitnine


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 15 March 2006 - 10:52 PM

No, mene pa zanima, kako je pri vas z napitnino...kakšni so pogoji, da jo sploh pustite...lep natakar/natakarica, prijaznost, ustrežljivost...
A pustite napitnino samo kadar greste jest al tud recimo pri raznih sokih/kavah..koliko jo pustite...

Men je recimo najbolj pomembno, da je natakar prijazen in ustrežljiv, da če ga prašam kej, da mi zna svetovat in da mu ni težko kej povedat/prinest itd.
Ponavad pustim napitnino večinoma, če grem kej vn jest..razne večerje in kosila, takrat pustim do 300sit, ampak mi more bit natakar res všeč..
Na raznih kavicah pa večinoma pustim drobiž...

SE mi je zgodil, da v nekaterih gostilnah kar pričakujejo napitnino..zadnič na pici, sem enmu pustila 150sit..pa je kar grdo gledal in bil neki siten, kao da je premal dobil..kar nekaj se je kujal kot da BI MORALa mu dat napitnino.. ne vem no, take stvari me ful odbijejo..
MI je blo pa ful všeč v Cantini, ker je natakar res povedu vse, pomagu pri izbiri, ful je bil ustrežljiv, pa glede na to da je bil račun 9000, sva valda tut več napitnine pustila in je bil full zadovoljen in prijazen in to mi je všeč..

A se vam tut zdi, da eni natakrji kar pričakujejo napitnino, kot da jo moraš dat?
  • 0

#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 March 2006 - 11:00 PM

.
Načeloma ne dajem napitnin. Pravzaprav jih ne dajem.




.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 15 March 2006 - 11:04 PM

[quote=Jenna].
Načeloma ne dajem napitnin. Pravzaprav jih ne dajem.




.

hehe kruta biggrin.gif

Ma jaz tako tako, ce recimo na dom narocim, potem pustim 100 sit in tist drobiz da pride do okroglega.
Ampak zdaj sem bolj skrta ratala in puscam samo tisto do okroglega, to pa zato ker mi gredo na zivce ker je treba vedno cakati 1 uro pa pol do 2 ure da prinesejo!!!

Ce grem na pjacko, in v trgovinah, pustim drobiz.

Ce grem ven jest, pustim drobiz oz. do okroglega, ce pa je natakar res prijazen in to, potem pa pustim do nekje 200 sit.

Pri frizerki pustim do 500 sit.

Ostalo pa cist odvisno, ampak skoraj nikoli vec kot 200, izjema je samo frizerka!! smile.gif
  • 0

#4 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 15 March 2006 - 11:09 PM

QUOTE(Jenna)

Načeloma ne dajem napitnin. Pravzaprav jih ne dajem.


Likewise. biggrin.gif Pa kaj pol! 8)
  • 0

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 March 2006 - 11:09 PM

.
Mam pač svoje mnenje o teh napitninah. Jebat ga. Morda kdaj drugič kaj napišem, zdaj se mi ne da. biggrin.gif

No, če malo dopišem biggrin.gif ..... dobijo plačo, kot vsi ostali. Ne vem, zakaj bi bilo samoumevno, da še poleg tega morajo kaj v žep dobit (če pri ostalih poklicih tega ni). Poleg tega se pa povečini še nič kaj pretirano ne pretegnejo in si še osnovne plače ne zaslužijo, kako povečini delajo in se obnašajo..... je to eden izmed poklicev, ki si lahko fino stranke privoščijo, če npr. tisti dan ne dobijo za fukat in so sitni.





.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 March 2006 - 11:10 PM

Jst skor zmeri pustim drobiž. Razn kakšni zateženi natakarci ne. biggrin.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#7 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 March 2006 - 11:13 PM

Včasih sem tudi sama dajala napitnine natakarjem, pa so več ali manj vsi grdo gledali-kukr češ, a sam tok. pa sm nehala.

Ampak pri frizerju pa še zdej kej pustim. Drugačna zgodba je v trgovini za blagajno - so bili primeri, ko je vprašala a je lahko dolžna 4 tolarje ipd. in sem rekla da ne. iz principa.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#8 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 15 March 2006 - 11:34 PM

hehe URŠKA, to te je verjetno čudno pogledala ko si rekla da hočš nazaj 3 sit biggrin.gif

Men je dons rekla ko je bil račun 1498, in ji dam 1500 in reče če imam 8 sit, mislm lol biggrin.gif

Al pa en gospod enkrat, je bil račun recimo da 1009 naprimer in je on dal 1100 alpa 2000 (nvem točno) .. in pol vem ko je rekla če je lahk dolžna 9 sit, pa je reku kaj pa če vam jst dam 1000 pa sm jst vam dolžen 1 sit biggrin.gif

vem za to da je tko reku hehe.. blo res smešno biggrin.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
  • 0

#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 March 2006 - 11:53 PM

Jaz ne puščam napitnin,
v trgovini pa sploh ne pomislim, da bi tam pustila, kar je mojega.
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 March 2006 - 07:08 AM

Tudi jaz ne puščam napitnin. Ne vem, zakaj. Saj dobijo plačo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2006 - 07:16 AM

QUOTE(sonchika)
Saj dobijo plačo.

saj zato. potem v takem primeru bom tudi jaz zahtevala na ulici na poti na fax, ko bom lepo koga pogledala naj mi tringelt pusti ... IPB Image Kam pa pridemo, sej mi je težko za karkoli dnar dat, zdej bom pa tkole razsipavala ...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 March 2006 - 09:13 AM

Jaz ponavadi vedno hodim v iste lokale ... če je samo pijača pustimo do okroglega oz. če nas je več in če se ne moremo zmenit kdo koliko nazaj dobi, pustimo tam.

Če grem/va pa jest (kar je kar pogosto biggrin.gif ) pa so to po večini vedno isti natakarji, ki me strežejo in pustim od 100 - 200 sit. Če se je dečko res izkazal mogoče tudi več. Če pa mi ni všeč, pa pač ne dobi nič.

Jaz sem svoj čas tudi delala "za šankom" in vsakič ko sem kaj dobila mi je prav prišlo ... konec koncev ravno blestečih plač nimajo ... glede na njihovo delo (delo s strankami je meni katasrofa in znam cenit, če je po celem delovniku nekdo še vedno nasmejan in ustrežljiv).

Tako da ... ni mi težko pustit kakšem drobižek ... se vse vrne biggrin.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 March 2006 - 10:02 AM

pustim kak tolar kdaj, če sem dobre volje, v čajni hiši sploh (drugje po večini itak s kartico plačujem). čeprav sem ugotovila, da mi kovančki potem prav pridejo za klošarje. biggrin.gif načeloma pa nisem pristašica napitnin, edino frizerju kdaj pustim 200 za kak kofe. strinjam se z urško in jenno. mislm, mene nč ne košta, če pustim tist drobiž tam, ampak ga res raje dam klošarjem.

ko gremo s starši ven jest, se zmeri po žepih tapkamo, kdo ima kakih 300 sitnih za tringelt. biggrin.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 March 2006 - 11:48 AM

Sama vedno pustim napitnino, sem tako navajena in se mi zdi lepo. Seveda pa mora bit postrežba dobra, nekemu nevljudnemu pezdetu pač ne mislim pustit še tringelta. Večinoma je tko, da če imam kje na kavi za plačat 350, bom dala 400. To niso neke velike napitnine, razen takrat ko gremo ven jest in je recimo račun 10k, potem pustimo zraven še ene 500 za napitnino ... spet pod predpostavko, da je bila postrežba super. Sem to navajena od fotra, ki da vedno 10% od celotnega zneska. Ko nas gre malo več ven jest (skor vedno v eno super kitajsko restavracijo, kjer so neverjetno prijazni in ustrežljivi) in je račun recimo 20k, bo moj fotr pustil 2k napitnine. Pač sm se tud jst navadla tko od njega in se mi zdi prav bedno, da si nekje na kavi in je za plačat 230 tolarjev in plačas z 250, pa potem tko čakaš na tistih 20 sit, ko nevem kaj. Meni je to izredno smešno, ne morm pomagat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 March 2006 - 12:14 PM

Men se pa ne zdi smešno dobit nazaj svoj denar, nevem..sej dobijo svojo plačo, nevem, zakaj bi jim jst še puščala denar.
Bolj in manj prijazne predstavnike določenega poklica pa srečaš itak v vsakem poklicu, jebat ga.
Meni npr. kelnarca še nikol ni rekla, da pa lohk dam 350 namesto 400 in zakaj bi pol jaz njej puščala?
Tk sm navajena.
  • 0

#16 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 16 March 2006 - 12:18 PM

za 10,20,30 sit pustim seveda v primeru prijazne/dobre postrežbe,če je več sit pa ne
  • 0

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 March 2006 - 12:20 PM

QUOTE(_M_)
Men se pa ne zdi smešno dobit nazaj svoj denar, nevem..sej dobijo svojo plačo, nevem, zakaj bi jim jst še puščala denar.
Bolj in manj prijazne predstavnike določenega poklica pa srečaš itak v vsakem poklicu, jebat ga.
Meni npr. kelnarca še nikol ni rekla, da pa lohk dam 350 namesto 400 in zakaj bi pol jaz njej puščala?
Tk sm navajena.


Men so pa že skoz prste pogledal, če je blo recimo za plačat 410, jst pa nism mela drobiža. Poleg tega njih kontrolirajo, kolk majo v blagajni, medtem ko teb nihče v denarnco ne gleda, če ti manjka 10 tolarjev. Tudi taksist, s katerim se redno vozim, mi dostkrat da kr precej manj za plačat, tak da ni vse tok črno belo, vsaj pri meni ne. In pač ne morm pomagat ... če je en natakar res super, hiter, prijazen in ustrežljiv, mu bom definitivno pustila tringelt, že zato, ker po drugi strani obstajajo taki idioti, ki te komaj pogledajo, ko ti strežejo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 16 March 2006 - 02:54 PM

Hehe punce punce, kaj bi naredile pa ce bi ble v Ameriki in drugih drzavah kjer je kot nekaksen "zakon" da se pusti od 15-20 procentov napitnine v restavracijah itd. ? biggrin.gif

Tam ti nekje tudi v racun ze zaracunajo napitnino, brez da te kdo vprasa (no to se mi zdi zelo grdo).
In ce kdaj ne pustis napitnine, ce se te natkar/ca zapomne, bolje da se ne vrnes k njemu biggrin.gif
  • 0

#19 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 March 2006 - 03:43 PM

Ali pustim napitnino ali ne je odvisno od (ne)prijaznosti natakarja in mojega finančnega stanja.
  • 0

#20 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 16 March 2006 - 04:09 PM

Napitnino pustim redkokdaj. Pa še to takrat, če je res prijazna postrežba in v takšnem lokalu, ki ga večkrat obiščem.
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users