Jump to content


Photo

Jutranje ceremonialno vstajanje


  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#421 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25734 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2012 - 09:56 AM

IPB Image


cool1.gif
  • 0

#422 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25288 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 13 January 2012 - 10:07 AM

Why morning people rule the world

biggrin.gif

(Da nadaljujem tradicijo in krepim stereotipe biggrin.gif)
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#423 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 13 January 2012 - 10:39 AM

U, jaz tudi težko zjutraj vstanem...nisem jutranji tip in spat moram vsaj 10 ur, da sem taprava oops.gif

Med delavniki imam budilko naštimano na 8.20. Nastavljena imam dva 7-min dremeža. Tako včasih vstanem ob 8.27 ali 8.34. Grem v štuk nižje in prižgem klimo v sobi, kjer se preoblačiva, da je potem tam toplo. Grem še štuk nižje (seveda pazljivo, da se slučajno ne zakotalim dol...) . Prižgem klimo v dnevni in grem na wc. Tam sem ene 10 min, potem se grem obleč, za kar porabim, če je dan dober, 10 min. Potem grem skuhat kavo, pojem kaj (ali ne, spet odvisno), spijem kavo. Nazadnje peljem psičko ven, spet ene 10 min, sledi make-up, parfum, česanje las, nakit, nato (če je moj doma) šibam v 3.štuk, poljubčka mojemu in se odpravim na delo. To je ponavadi ob 9.15/20.

Zanimivo brat te jutranje rutine thumbup.gif
  • 0

#424 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10625 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2012 - 10:55 AM

Kinky, men je to nenormalno smešno, do solz sem se spet nasmejala, tok si dobr ujela dogajanje. Pri jutranjem opisu si te pa prav predstavljam.
Ok, te bom počas nehala hvalit, ker tko zgleda k da sem vodja Kinky fan cluba.

  • 0

#425 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 13 January 2012 - 11:06 AM

Se ti pridružujem. Prav smejala sem se, ko sem brala ta dva opisa, res mi je všeč, ker tako humorno in slikovito opiše najbolj vsakdanje stvari. Daj kakšno knjigo napiši, Kinky. laugh.gif
  • 0

#426 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 January 2012 - 05:53 PM



Nila, Frida, ja, to je normalno. Mislim, da bi VSAK začel uporabljati nitko, ko bi ugotovil,
da samo s ščetkanjem ne spucaš do potankosti zobovja.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#427 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22400 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2012 - 06:09 PM

QUOTE(Nila @ 13. 1. 2012 - 6:00) View Post

Da ne bom čisto OT - del moje jutranje (in večerne) rutine je nitkanje zob. Si pa zobe nerada umivam takoj po jedi, ker je takrat sklenina najbolj občutljiva in jo s ščetkanjem lahko poškoduješ.

Jaz tudi včasih povoham nitko. biggrin.gif Se bom zdaj mogoče spomnila, da jo bom pogosteje. Jaz tudi redno nitkam zobe že od 13., 14. leta dalje. Si jih pa samo 1x na dan - zvečer. Kako pogosto pa si ostale nitkate? Si pa sploh ne predstavljam, da si jih ne bi nitkala, meni je to del osnovne nege zob. Ko mi zmanjka nitke in če sem takrat nekaj dni brez, se mi prav zdi, da mi nekaj manjka.

Pa še nekaj me zanima...tiste, ki si umivate zobe po jedi, a si jih po vsakem obroku, če ste takrat pač doma?
Sicer pa si jaz zjutraj, oz. dopoldne ponavadi umijem zobe po jedi, ker mi je škoda, da bi si jih umila in potem spet umazala s hrano. biggrin.gif

Tudi jaz si tako kot Nila, zobe raje umijem nekaj časa po jedi. Tudi meni je zobozdravnica rekla, da je priporočljivo, da si zobe umijemo vsaj eno uro po obroku, ko sklenina ni več tako občutljiva.

  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#428 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 January 2012 - 06:28 PM




To sem tudi jaz slišala od zobozdravnice, da si naj ne bi takoj umivali zob po obrokih.
Jaz si nitkam in umivam zobe, če le lahko, po vsaki jedi. Ampak tega velikokrat pač ne morem, če sem kje zunaj.
Obvezno pa vedno zjutraj in zvečer. In takoj, ko pridem domov. : )

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#429 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27057 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 13 January 2012 - 06:48 PM

Jaz si jih znitkam samo zvečer.
Pa umijem jih tudi ponavadi 2-3X (zjutraj in zvečer obvezno, ponavadi me ni doma cel dan + stalno jem - če bi bila doma, bi sigurno 5h na dan porabila samo za čiščenje zob, če bi jih umivala po vsaki jedi; si vzamem fuuul časa za nitkanje, grem dvakrat skozi vse medzobne prostore + zobe si ščetkam 15 min - ne vem, kje so dobili podatek,. da bi se zobe umivalo samo 3min, meni 3 minute niso nič).

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#430 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25928 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2012 - 06:51 PM

QUOTE(Limona @ 13. 1. 2012 - 11:06) View Post

Prav smejala sem se, ko sem brala ta dva opisa


+1

Prav predstavljala sem si te, kako slonis pod podbojem, pa Reo, kako uleti vprasat, kaj je to magenta. In Errola, ki gre domol, klice dimnikarja ali kolici obed s frendi.


lol1.gif

thumbup.gif



QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 13. 1. 2012 - 17:53) View Post

Nila, Frida, ja, to je normalno. Mislim, da bi VSAK začel uporabljati nitko, ko bi ugotovil,
da samo s ščetkanjem ne spucaš do potankosti zobovja.



Tiste, ki imate zobe zelo skupaj in se vam pogosto strga zobna nitka - jaz sem dosedaj nasla samo eno nitko, ki mi gre lepo med zobe in se ne strga - Oral B - Essentialfloss, je ploscata, ne okrogla, vzamem tisto, ki je mint waxed, ampak to je ze bonus feature. : ) Nitkam samo zvecer, cez dan po potrebi, ce cutim, da mi kaj nagaja med zobmi. Zobe perem zjutraj in zvecer (zelo odvisno od casa, ki ga imam na razpolago, kdaj zjutraj perem, ali pred zajtrkom ali po zajtrku, nikakor ne dvakrat, prezamudno), po obrokih oz. po potrebi si jih pa obvezno splahnem z vodo, da se mi ostanki hrane ne valjajo po ustih.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#431 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2012 - 06:59 PM

Res nam uspeva. laugh.gif KLIK.
  • 0

#432 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18188 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 13 January 2012 - 07:00 PM

lol1.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#433 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10625 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2012 - 07:03 PM

Sem ravno o tem razmišljala, da se že tretjič selimo. laugh.gif laugh.gif

Coco, 15 min? Kaj pa dlesni? Hmmmm


  • 0

#434 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 January 2012 - 07:05 PM


QUOTE(Coco* @ 13. 1. 2012 - 18:48) View Post
zobe si ščetkam 15 min


Uh, to je pa kar precej časa, čeprav sem obsedena s higieno, se mi ne da tako dolgo. Od tri do pet minut.


QUOTE(_Planet_ @ 13. 1. 2012 - 18:51) View Post
Tiste, ki imate zobe zelo skupaj in se vam pogosto strga zobna nitka - jaz sem dosedaj nasla samo eno nitko, ki mi gre lepo med zobe in se ne strga - Oral B - Essentialfloss, je ploscata, ne okrogla

Sem opazila razliko, trenutno imam namreč okroglo in je bistveno slabša zame kot ploščata.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#435 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30760 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 January 2012 - 07:09 PM

Jaz si jih umijem zjutraj po zajtrku... in pa zvečer, seveda.
pred časom sem dobila preblisk, da bi mi včasih ful pasalo umit zobe po kosilu v službi in tako sem si prinesla pribor še v pisarno, uporabila pa 2x v zadnjem tednu... smile.gif
  • 0

#436 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28984 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 January 2012 - 07:18 PM

jaz se trudim 3x dnevno umit zobe, nikoli takoj po jedi, ker mi gre na bruhanje, počakam vsaj pol ure. brez izjeme si zjutraj, takoj, ko vstanem, umijem zobe, tudi če kasneje jem. mam ščetko&pasto tut v službi.
nitkam neredno, ker mi noro krvavijo dlesni ob nitkanju/uporabi medzobnih ščetk. a se to s časom neha? oops.gif


budilko si zmeri naštimam prej in si dam 2x na dremež (včasih 3x pa pol mal pohitim), ponavadi 45 minut preden grem od doma. med tednom nikoli ne zajtrkujem. ko se zbudim, grem najprej lulat, potem v kopalnico, da si umijem roke, obraz in zobe, se namažem s kremo. potem se oblečem (ponavadi si zvečer pripravim za oblečt, si dam pa zmeri 5 minut lufta, da se lahko preoblečem, za vsak slučaj), naštimam čevlje, torbo in se grem namazat (večinoma ta korak spustim; zadnje par mesecev si vsaj trepalnice namažem) in narest frizuro, vzamem hrano in vodo. bizarno, da mam feeling, da mi največ časa vzame oblačenje v plašč, štimanje iPoda, mesečne, ključev. včasih si naštimam kako musko, nikol nimam prižganega TV zjutri.
če grem sama v službo, se zbudim okol 6.30-6.40, od doma grem 7.15; če me kdo pelje, pa ob 7ih, najkasneje 7.10, od doma grem najkasneje ob 7.40. včasih sem hodila že pred 7mo, budala. slap.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#437 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27057 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 13 January 2012 - 07:19 PM

QUOTE(Frida @ 13. 1. 2012 - 19:03) View Post

Sem ravno o tem razmišljala, da se že tretjič selimo. laugh.gif laugh.gif
Coco, 15 min? Kaj pa dlesni? Hmmmm


Imam najmehkejšo ščetko in ko naredim poteg 'od roza proti belemu', torej od dlesni proti zobu, sem najprej ful nežna, potem pa na zobeh pritisnem malenkost bolj. Jaz 3min porabim samo sprednjo stran zob zgoraj, da ja vseee spucam.

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#438 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 13 January 2012 - 07:25 PM

Jaz zjutraj včasih snoozam, včasih ne, odvisno kako zalimana se zbudim. Zbujam se ful različno, ob pol 8h, kadar se imam za učit, okrog 9h, kadar nimam faksa in mi paše malo dlje spat. Kadar imam faks dopoldne, vstanem uro prej, prižgem komp, si grem umit obraz in namazat s kremo, pripravim čaj in zajtrk, potem pojem pred kompom, potem si umijem zobe (jaz si jih isto ne morem takoj ko vstanem - ne morem na prazen želodec in ne morem iti od doma z neumitimi; sem pa tudi jaz že slišala to o bakterijah, ki jih je treba izmit zjutraj iz ust), namažem, oblečem, pičim od doma. Če imam dopoldne prosto, gre vse skupaj isto, samo namažem se ne in počasneje vse počnem. biggrin.gif
  • 0

#439 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28984 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 January 2012 - 07:28 PM

tiste, ki se najprej namažete in pol oblečete - a se vam nič ne razmaže MU? hmm.gif
aja, js sem pozabla napisat, da si, preden grem lulat, oblečem gate&modrc, in potem v tem skačem po stanovanju dokler se ne grem oblečt.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#440 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 January 2012 - 07:30 PM

Ne, zakaj bi se!? laugh.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users