Jump to content


Photo

Ginekolog


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#21 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 August 2005 - 01:38 PM

Če ni problemov greš prvič, potem čez eno leto in potem na vsaka 3 leta (da vzamejo bris). Torej 2 leti zapored, potem pa s 3 letnimi pavzami.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#22 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 25 August 2005 - 03:48 PM

QUOTE(barb)
ne se bat wink.gif pr čist taprvem pregledu ti samo trebuh pretipa (vsaj pr men je blo tko) pol se pa menta naprej... usaka ženska je preživela pregled pr ginekologu in tut ti ga boš smile.gif


najbrz si bla se devica...kr drgac te orng pregleda...a ne ermm.gif:
  • 0
it's not pms, it's you..

#23 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2005 - 04:22 PM

Ja, s tem glede jemanja brisa sm se seznanila, lih čez ene 2 tedna mi bojo prvič vzeli smile.gif

Aha, no potem v redu, bom šla ko bo pač potrebno. Sej najbrž me bo vmes še kaka brezvezna panika za prsi primla, ker preveč kompliciram včasih smile.gif

Kaj mislite o tej novi metodi, breast scan, ki baje zazna spremebe v dojkah že nekaj let preden jih je mogoče klinično zaznati? Ko sem brala članek o tem, sem razumela, kot da je to primerno tudi za mlade ženske (ker ne oddaja nobenega sevanja in ni nevarno ne za pacientko, ne za zrdavstvene delavce), ker mlade le redko pošljejo na mamografijo.

Moja kolegica je o tem vprašala ginekologinjo in je rekla, da naj bi blo to bolj za starejše ženske, pa da je za plačat ponavadi.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 August 2005 - 04:27 PM

Prvič slišim. S čim pa potem pregledajo prsi?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2005 - 05:26 PM

Ne vem. Baje ta stroj zazna spremembe v dojkah zato, ker razne te tvorbe oddajajo toploto. Enkrat sem nekaj malega po tv videla-z dvema kovinskima nastavkoma drsijo po dojkah in na ekranu se vidi slika, tiste rdeče, rumene, modre, zelene barve al nekaj tazga...nisem pa prepričana če je to to.

Mah sam zanima me, ker po članku sodeč zgleda bit dobra stvar in neke nagrade je baje dobila ta metoda. Sem vidla, da je v NG nek Mogy center, kjer opravljajo ta breast scan. Mogoče bom šla kaj povprašat.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#26 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 25 August 2005 - 06:40 PM

a ve ktera za kako GINEKOLOGINJO v okolici celja, zalca..?
  • 0
it's not pms, it's you..

#27 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 02 January 2006 - 07:06 PM

Zadnje čase se tudi jaz zanimam za obisk pri ginekologui, mislim da je že skrajni čas, saj sem stara 19 let. Spolnih odnosov še nisem imela, rada pa bi začela z njimi in ker imam resnega fanta sem se odločila, da bom začela jemati kontracepcijske tabletke.
Sedaj me pa zanima, kam hodite do ginekologa (dekleta iz Ljubljane)? Sama sem klicala v Šiško in me nočejo vzeti, so rekli naj pokličem v Šentvid, tam se nikoli ne oglasijo rolleyes.gif , za Aškerčevo pa so mi rekli naj pokličem po praznikih (poklicala jih bom jutri).

Zanima me koliko časa je potrebno čakati na pregled oz. se čakalna dobra kaj skrajša, če jim povem, da bi rada samo zaščito? Prijateljice so mi rekle, da te, če si nedolžna, ponavadi ne pregleda. Motilo me ne bo, če me bo pregledala, gre samo za to, da ne bi rada čakala mesec dni ali več samo zaradi tistih tabletk. ermm.gif

Kakšen nasvet?
  • 0

#28 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 02 January 2006 - 07:10 PM

ce si se nedolzna te ne pregleda...oziroma ti pretipa sam trebuh..kar pac lahko tak cuti..ne gre pa v tebe s tisto grozno zadevo, k jo js prevec sovrazm...
  • 0

#29 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 02 January 2006 - 07:13 PM

No, to spada zraven, s tem se tolažim. smile.gif Ampak vseeno ne vem kako jih je težko si vzeti tistih 15 minut, da pridem tja po tabletke ter da mi pove kako se jih uporablja. sad.gif
  • 0

#30 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 January 2006 - 07:31 PM

Čakalna doba je v povprečju 3 mesece. Na žalost. Kako je pa s kontracepcijo, pa ne vem. Vprašaj, če te vzamejo prej.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#31 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 02 January 2006 - 07:56 PM

Glede na to, da lahko po tabletke jst na Aškerčevo pridem kadarkoli, mislim, da bi jih tud tebi predpisali, nevem, lahko pa da se motim. Ta ginekologinja za študentke na Aškerčevi je meni zelo v redu.
Jst opažam, da vsako leto težje prenešam tist pregled, tok mi je zoprno, ko tisto zadevo notr vtakne, brrrrrrrr. Ampak nimamo kej! ermm.gif
  • 0

#32 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 02 January 2006 - 08:07 PM

Ja, jutri sem nameravala poklicati na Aškerčevo. Malce sem brskala po netu in ugotovila, da imajo dve ginekologinji. Misliš, da bi me vzeli, če se jutri tam pojavim nenapovedano? smile.gif No, to bi bilo verjetno malce nesramno..

Koliko časa si čakala za pregled? Oz. za to, da ti je dala tabletke? Itak imam sedaj menstruacijo tretji dan, tako da jemanje tabletk ta mesec ne pride v poštev, vendar pa bi jih do naslednje menstruacije že rada imela. smile.gif

Ti tabletke lahko predpiše osebni zdravnik?
  • 0

#33 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 02 January 2006 - 08:41 PM

Ja, tam sta dve ginekologinji, moja je dr. Kuhelj Recer.
Veš, da se ne spomnim, kako dolgo sem čakala. Če si iz Lj., mislim, da ne more bit nič narobe, če se tam kar osebno oglasiš, kao da si pršla se naročt. Mogoče ti bojo pa že dal tabletke, nevem.
Meni jih večkrat tudi osebna zdravnica predpiše, brez problemov, ampak ji je ginekologinja enkrat napisala en listek s štempljem, da jo kao "pooblašča" za to. wink.gif
Držim pesti, da ti bo čimboljše ratalo vse speljat!
  • 0

#34 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 03 January 2006 - 01:15 PM

Hvala za nasvet. Danes sem poklicala na Aškerčevo in so mi rekli naj se kar osebno oglasim, tako da grem danes popoldne tja. smile.gif
  • 0

#35 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 January 2006 - 06:24 PM

Kul, dej pol mal povej, kako je bilo in katera je tvoja ginekologinja.
  • 0

#36 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 03 January 2006 - 08:57 PM

Šla sem tja, vendar je bilp vse zaklenjeno, luči so bile ugasnjene in nikjer ni bilo žive duše. Halo? ermm.gif Jutri jih ponovno pokličem, pa naj mi povejo pravilen delovni čas. Grr.
  • 0

#37 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 January 2006 - 09:13 PM

H kateri pa greš? Zjutraj začnejo ob 8 (se mi zdi) in do 13, druga izmena pa od 13-19 ure.
Zakaj pa nisi pogledala na vratih, do kdaj delajo?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#38 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 03 January 2006 - 10:09 PM

Saj sem. Jutri delajo dopoldne. Vendar mi je bilo res čudno, ker sem danes dopoldne govorila s sestro po telefonu in mi je dejala, da delajo tudi popoldne, potem pa pridem tja..pa je bilo vse mrtvo. ermm.gif
  • 0

#39 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 January 2006 - 11:28 PM

Ful čudno...Je pa res tako, da ena ginekologinja dela dop., druga pop., ob kateri uri pa si bla tam?
  • 0

#40 pearl*bath

pearl*bath

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 04 January 2006 - 12:53 PM

Če se ne motim sem bila tam okoli pete popoldne.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users