Jump to content


Photo

Solarij


  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#1 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 20 February 2005 - 12:03 PM

Joj joj. V petek sem bila v solariju (prvičsmile.gif šla sem za 7min, pozabla sem si dat gor zaščito za oči (zmedenka:), ven sem prišla malo rdečkasta po obrazu, po telesu čisto nič. Sem si mislila, saj se bo verjetno jutri kaj poznalo. Ko sem prišla domov, sem se namazala z jojoba oljem in šla spat. Zjutraj sem se pa zbudila s ful belimi pikicami okrog nosu (mozoljčki) pa se rjava nisem bla čist nič. U glavnem: katastrofa. Dejte plis napisat kako se optimalno uporablja solarij...
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 February 2005 - 12:12 PM

Optimalan uporaba... izogibaj se ga. Resnično. Škodi koži, ki se tako hitreje stara. Podobno kot učinek sonca.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 February 2005 - 04:57 PM

Jaz se popolnoma strinjam s sonchiko. Res je, da je lepa porjavela koža. Toda potem je že boljše naravno kot pa v solariju. Seveda so pa tudi pri soncu omejitve... Razmisli, samo po mojem je naravno še zmeraj najlepše.
Meni osebno pa so najbolj grozne kreme za porjavitev...
  • 0

#4 Dina

Dina

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 20 February 2005 - 07:40 PM

Zame so pa samoporjavitvene kreme sploh edina sprejemljiva zadeva za bolj zagorel videz. Imam kar precej svetlo polt, na soncu ne zdržim dolgo, solarij pa se mi je po 4. obisku zameril, ker me je opeklo in hvala bogu da je tako, ker je solarij res zelo nezdrav. Če boš kupila kvalitetno samoporjavitveno kremo, ti bo naredila res lepo rjavo polt. Meni najbolj odgovarja Garnier Ambre Solaire, z zlatim efektom.
  • 0

#5 Lady_Luna

Lady_Luna

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:*~*LuNa*~*
  • Interests:*~*Nič*~*

Posted 20 February 2005 - 09:52 PM

solarij ti odsvetujem tudi jaz. sama ga še nisem preizkusila in ga niti ne nameravam. ne moti me namreč, če pozimi nisem zagorela, poleti pa zaradi zahajanja na plažo tako ali tako porjavim po naravni poti, kar sicer tudi ni dobro za kožo, vendar vseeno bolje kot solarij. glede samoporjavitvenih krem pa - nekaterim ustrezajo, drugim pa ne. preizkusi,pa boš videla. :compress:
  • 0
user posted image

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 21 February 2005 - 07:56 AM

Jaz sem letos solari prvič sprobala, vem, da se koža hitreje stara, vendar tudi vem, da me na soncu zelo zelo opeče, zato bom letos hodila malo v solari, da ne bo na morju take katastrofe. Dekle, ki dela v studiju Ergoline solariji me je opozorila, da se koža hitro stara in mi je priporočila kremo s katero se namažeš preden greš v solari. Kupila sem jo in bomo videli nameravam ga še nekajkat obiskat in upam, da mi ne bo preveč škodilo. Drugače sem zelo zelo svetle polti in samoporjavitvene kreme so mi vedno naredile fleke. Mislim, da je vsaka stvar dobra, če ne pretiravaš.
  • 0

#7 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2005 - 10:32 AM

samoporjavitvene kreme ne bi nikoli dala nase...
jo je kupla moja teta in si jo je tko malce neenakomerno namazala tko da ni izpadlo najboljše blink.gif
en moj kolega pa si je za nek nastop namazal samo roke in je mel ful lepe rjave... pol pa se je pred nastopom stuširal in rjava se je čudežno spremenila v oranžno laugh.gif
tko da res nočem reskirat... wink.gif
  • 0

#8 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 21 February 2005 - 11:38 AM

Samoporjavitvena krema- ne hvala. sem bila čist flekasta. Verja, kako se reče tisti kremi, s katero se namažeš pred solarijem? Meni so ravno rekli, da se pred solarijem ne smeš mazati...
  • 0

#9 beybika

beybika

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka in japci

Posted 21 February 2005 - 12:31 PM

zanimiv... men je bla pa krema za samoporjavitev FUL vsec. od Loreala so mi res hude pa sploh ni nobenih flekov. res prov lepo je vidt mal zagorelo polt sred zime, sam je pa tud res da mors pol cez ene par dni dobr zdrgnt kozo da ne ostanejo fleki ce krema glih ni ferma. ne res, ce je kvalitetna krema to ful lepo izpade (vsaj men). 8) :monkey:
  • 0
*************

#10 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 21 February 2005 - 01:52 PM

jest pa zlo rada vsake tok casa zaidem v solarij...ne vidim nic skodljivega ce ne pretiravas...samoporjavitvene kreme sem uporabljala samo enkrat v zivljenju in nikoli vec...namesto da sem bila rjava sem bila oranzna in rumena rolleyes.gif
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#11 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 21 February 2005 - 02:18 PM

Jaz na srečo nimam problemov s porjavitvijo ker zelo hitro porjavim na soncu, opeklo (tko da sm se lušla) me je enkat v življenju (lansko leto oops.gif ), tut pozim se mi barva še kr obrdži... Tk da me poru nč ne vleče k solariju 8)
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#12 Orhideja

Orhideja

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 22 February 2005 - 09:15 AM

Tudi sama sem zadnje case malo pogosteje zavila v solarij, zaradi maturantskega plesa, saj mislim, da lepa obleka pride bolj do izraza na rahlo porjaveli kozi.
Koze mi nikoli ne opece, sem takoj rjava, me je pa vseeno zaskrbelo, ko sem bila v tej rundi drugic, sem bila zelo rdeca po trebuhu in stegnih. No, potem nisem upala 4 dni nazaj, v tem casu pa sem seveda postala rjava.

Na splosno se mi solarij ne zdi nic slabega in mislim, da velja kot pri ostalih stvareh, da z nicemer ni dobro pretiravati.

Ponavadi grem tako, da sem najprej dvakrat po 5 minut v manj mocnem, potem pa po 5 minut v mocnejsem, nato pa cas podaljsujem, tako da sem priblizno stirikrat po 10 minut v najmocnejsem.To mi zadostuje, solarij pa takrat obiscem na vsake 3 dni.

Ponavadi pozimi ne obiskujem solarija, ce ga, najveckrat po savnanju. Se pa grem malo posoncit pred poletjem, da pripravim kozo.

LP! wink.gif
  • 0

#13 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 22 February 2005 - 07:58 PM

Samoporjavitvene kreme, solariji, naravno sonce... Še sreča da imamo tako izbiro, saj se lahko vsaka odloči kaj ji najbolj ustreza. Sama nekajkrat na leto obiščem solarij, da na naravnem soncu ne dobim alergije. Je kar v redu če ne pretiravaš. Se pa obvezno prej pozanimam koliko so stare žarnice. Saj je to zelo pomembno. Najbolj so škodljivi solariji, ki imajo prestare žarnice. Izberite solarij ki mu zaupate. Pa tudi koža je v času obiskovanja solarija deležna dodatne nege.

LP J
  • 0

#14 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 24 February 2005 - 09:44 PM

Samoporjavitvene kreme so najbolse, samo namazat se je treba znat wink.gif , SOLARIJ PA TOK SKODUJE!!! samo kaj ko so posledice vidne sele cez nekaj casa, zato jih pa se vedno toliko hodi tja... rolleyes.gif
  • 0

#15 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 25 February 2005 - 01:56 AM

jaz sem lani pozimi ene tri tedne (vsak drugi ali tretji dan) hodila v solarij, ker sem bila na morju.

ker sem precej svetle polti sem rabila podlago in je bilo v redu, sonce me ni opeklo....čeprav se nisem ravno izpostavljala, ma itak te ožge že če si samo v morju.

zdi se mi, da če greš poleti na morje ne rabiš že prej podlage, ker smo tako ali tako vedno v kratkih hlačkah in majčkah. če greš pozimi v vroče kraje pa je drugo, koža ni pripravljena na takšno spremembo, tako da je dobro, da se že prej pripraviš.
to je bil tudi vzrok, da sem sploh šla v solarij, sicer ne bi niti šla, saj vsi vemo da pretirana uporaba solarija škodi koži, kakor škodi pretirano sončenje.

[b]DA BOM PRI TRIDESETIH ZGLEDALA STARA ŠTIRIDESET....NE HVALA!!

tudi meni ljube samoprjavitvene kreme in tudi jaz sem bila prvič vsa flekasta, tega je že več kot deset let in takrat jih je bilo full malo, mogoče jih je imelo dve ali tri firme, zdaj pa itak dobiš kar hočeš v različnih odtenkih, jaz rabim NIVEO v spreju in mi odgovarja.


lp, tinca
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2005 - 04:25 PM

Jaz se pa že mesec dni spravljam na obisk solarija, pa se še zdej nisem zmigala. Bom pa šla sigurno enkrat v začetku marca in nameravam potem hodit redno dokler ne pridobim željene porjavelosti. Poznam dosti deklet, ki redno zahajajo v solarij in so zelo zadovoljne tko da nimam nobenih pomislekov. Ena od uporabnic je tudi moja sestra in je prav tako zadovoljna. Je pa res, da je treba bit pri taki stvareh zmeren in ne smeš pretiravat.

Drugače sem pa preizkusila že tudi dosti samoporjavitvenih preparatov in moram reči, da mi je bil daleč najbolj všeč Avonov samoporjavitveni gel. Res naredi zelo lepo in enakomerno polt, sem brez pripomb. wink.gif
  • 0

#17 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 February 2005 - 06:32 PM

Men so se kreme za samoporjavitev zamerile, ker sem jih morala nujno uporabljati za tekmovanja. In takoj ko si v nekaj prisiljen ni iste učinek ane wink.gif
  • 0

#18 Jasmina

Jasmina

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 03 March 2005 - 10:39 AM

Jaz sem lan hodila v solarij, pa nisem imela nobenih problemov. Fora je v tem, tako kot pri vseh stvareh, da ne smeš pretiravat, ker kakor prestopiš mejo, so posledice lahko res hude in tko velja tud za solarij.

Jaz sem začela nekje sredi aprila in maja ter na začetku junija. Tko, da so bili vmes presledki, na začetku ene 3 dni, potem pa pa ene 5-6 dni. Tko, da je bilo na koncu 11-12x obiska solarija čisto dovolj. Jaz sem mela prov eno svojo metodo, da nikol nisem šla v močnejši solarij, ampak vedno v tistega k je bil najmanj močnejši. Na začetku po 5 min, potem po 10 min in čez nekaj časa po 15 min. Tko, da nisem preveč obremenjevala svoje kože.

Stara sem dovolj in dobro vem, kakšne so posledice solarija, sonca, pač kakšna je lahko koža čez nekaj let in tega se dobro zavedam. Sam poznam nekaj punc, k pa mislim, da so res pretiravale, da so hodile skoraj vsak dan, halo, mislim čist nepremišljeno in so bile vse rdeče, dobesedno "zažgane" in jih je zelo zelo tresel. Na tak način pomoje še bolj uničuješ kožo. Vem, da kar delam ni ravno najboljše za mojo kožo, sam jaz grem vsak let na morje (predvidevam tako kot večina) in sem kar svetle polti, da bi šla na morje čisto bela, bi me pomoje zelo zažgalo. Tko pa lan nisem imela nobenih problemov in še luščila se nisem čisto nič, ker ponavadi sem res obupna. Ko me sonce dobi, sem najprej zelo rdeča, potem se pa takoj začnem luščit.

Tiste in tisti, ki boste hodil in ki že hodte v solarij, upam, da boste hodil po pamet.
Fajn se mejte!
  • 0

#19 Cheerleaderka

Cheerleaderka

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts
  • Location:brežice
  • Interests:vse!

Posted 05 April 2005 - 08:09 AM

Mene pa zanima, kako veš, če so žarnice stare/nove? Kdo mi bo pa po resnici povedal???Pozna ktera solarij v Ljubljani na Kumrovški ulici?
  • 0
Live You Life!

#20 andrejqa

andrejqa

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts

Posted 05 April 2005 - 08:28 AM

eni, drugič si daj obrazne žarnice na manj - pa ne bo nič narobe.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users