Jump to content


Photo

Oči, leče, laser


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#21 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 28 August 2007 - 11:07 AM

Ana enako :-) Kok visoko pa maš? Jst nimam neki ful, -2 hmm.gif ampak mi vseen mori
  • 0

#22 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2007 - 11:08 AM

za -2 ti ne bodo delal operacije. Mislim, da moraš met tam okoli -6, -7.
  • 0

#23 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 August 2007 - 09:20 PM

Jaz mam -3,5 .
  • 0
Viens, reste ici!

#24 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 08 November 2007 - 07:45 PM

kaj če si hočem nabavit leče moram it k okulistu al kar v optiko?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#25 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6694 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 08 November 2007 - 07:50 PM

Lahko greš v optiko k okulistu. pregled je v vsakem primeru potreben, s tem, da če greš v optiko manj čakaš
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#26 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 08 November 2007 - 07:55 PM

Za tole operacijo sem tud jst razmišlala, da bi jo čez par let koristla. Mam v bistvu precej visoko dioptrijoin bi mi prav pršla.
Drgač pa no to opercijo ne moreš it pred 21 letom, ravno vrjetno zaradi tega, ker se ti do takrat dioptrije precej bolj spreminaj kot pa kasneje.
Moraš pa bit po operaciji ful previden, da si ne mencaš preveč oči, ker še ni vse zaceljeno, tud dobiš kot neke nalepke al kako bi se reklo za med spanje, da ščitijo oči pred mencanjem in dotikanjem. Lahko pride so resnih komplikacij, če se kak zafrkne (tudi slepota in to).
Meni se zdi fajn, kljbu visoki ceni. Je pa res, da so v nekraterih državah precej nižje cene kot so pri nas. Vem, da sem enkrat brala na enem forumu, da je šel en tip v Prago in dal pol manj denarja, nardil so mu pa res super, tako kot se mora.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#27 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 November 2007 - 07:44 AM

Sade, najboljše je plačati in iti na pregled v optiko. Ker če kaj zaje*, potem jim lahko tam direktno težiš. Sicer pa moraš hoditi do okulista in nazaj. Pa imaš več stroškov.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#28 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 November 2007 - 12:48 PM

Problem pri teh operacijah je v tem, da so to precej novodbne zadeve in da zdravniki/okuslisti ne morejo dobro napovedat, kako se bo operirano oko obnašalo po 20ih, 30ih letih od operacije. Oz. kako bo reagiralo na morebitne starostne težave z vidom (slabšanje vida, mrene, slabši vid ponoči), oz. ob raznoraznih boleznih in pritisku na oči.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#29 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 09 November 2007 - 12:50 PM

koliko pa stane ta pregled v optiki?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#30 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6694 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 09 November 2007 - 01:38 PM

odvisno v kateri? v LJ kar precej (mislim, da sem pred kakim letom dala 7.500), na Ptuju je pa zastonj se mi zdi, no jaz včeraj nisem nič plačala. Sam jaz sem bila za očala.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#31 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2008 - 12:22 PM

A kdo ve za kako optiko v Ljubljani, ki ne zaračuna pregleda za leče ali pa ta vsaj ni 30€?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#32 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2008 - 12:41 PM

jst sem šla ponavad kar na pregled za očala pa sem hkrati še za leče vprašala (plačala sem pregled za očala).
  • 0

#33 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2008 - 12:58 PM

Pregled za očala imam zastonj pri zdravnici(pustmo čakalno vrsto biggrin.gif ). ni mi do tega da dam 30€ za pregled pol mipa rečejo da ker imam cilinder ne morem imeti leč mad.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#34 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2008 - 01:05 PM

Aja...no če maš cilinder manj kot 1, imaš lahko leče. Vsaj tako so meni povedali. Če pa imaš več kot 1, imaš pa lahko leče, samo tiste so trde al kako se jim že reče. Mehkih ne moraš met.
  • 0

#35 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2008 - 01:22 PM

Sem imela mehke dvoletne, eoletne mi niso ustrezale. Po 3 letih so mi jih pa oči začele zavračat cry.gif zdej bi pa probla če mi kake pašejo.
Pa mislim da imam cilinder manj kot ena, pa še ta je le na enem uču.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#36 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2008 - 01:33 PM

Potem (vsaj jaz) ne vidim težav, da ne bi imela mehkih mesečnih. Takšne imam jaz pa imam 0,75 cilindra.
  • 0

#37 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2008 - 01:54 PM

Super! smile.gif Zdaj moram samo še zvohat kak pocen pregled.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#38 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 25 April 2008 - 11:00 AM

problem pri lečah je vsaj zame, da me motijo kadar gledan v sluzbi za računalnikom in imam potem vse rdeče oči .Tako da leče nosim samo za ven ali med vikendi.
  • 0

#39 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 25 April 2008 - 12:35 PM

Enako, jaz jih tudi ne uporabljam za računalnikom.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#40 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 25 April 2008 - 02:18 PM

Jaz mam pa na obeh -4 (vid se mi torej ni nič izboljšal). Z lečami 4 leta nisem imela težav, potem pa so se začele komplikacije. Zdaj nosim večinoma očala, za ven in za fitnes pa leče - po svoje so mi očala bolj komot, ker ne rabim stalno dajat nekaj iz oči pa pol nazaj not pa štet ur, koliko sem jih imela v očesu. Mislim, da se danes dobijo že zelo lepi in frajerski modeli očal in ne štekam, zakaj jih toliko jamra nad njimi. Operacija pa ... zame vsak še nekaj let ne.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users