Jump to content


Photo

Akamuti


  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#1 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2008 - 04:08 PM

Bolj ko vohljam za to kozmetiko, bolj me vleče, da bi jo sprobala. Zdej mam na sumu že kar nekaj ogledanih zadev pa me zanima, kakšne imate izkušnje s to kozmetiko?

Zadeve naj bi bile povsem naravne, brez konzervansov, umetnih dišav in barvil.

Mika me predvsem zelena glina, afriško črno milo, neem prašek,... Ker mi zadnje čase spet nekaj koža štrajka in jo je treba spraviti v red.

Pa da ne začnem še o raznim body butterjih in kremicah... oops.gif




  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#2 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2008 - 04:26 PM

Jaz ima afriško črno milo in rastlisko milo.
Oba mila se na začetku malo penita, potem pa sploh ne.
Vonj ima rastlinski malo neprijeten, kot po stari maščobi, bom po moje malo eteričnega olja not zmešala.
Afriško milo ima pa še kar prijeten vonj, obraz mi dobro očisti(tudi make up), malo edino peče če pride v oči. Kože mi po njemu ne zateguje.
Oba mila sem sproblaa tudi na laseh kjer pa sta porazna. Lase sem imela mastne, brez življenja, ogromno sem porabila mila....v glavnem, obup!
rastlinsko milo sem sprobala na mojih žvercah, kjer se je super obneslo biggrin.gif
Imam pa namen še kaj sprobat, karitejevo maslo recimo, glino,...
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2008 - 05:09 PM

Aha ne sme priti v oči, jst pa si vedno z čistilnim gelom maskaro dol drgnem. Kakšno imaš sicer kožo?

Jst si bom pomoje kot prvo omislila kar zeleno glino, ki potegne iz kože vso svinjarijo. Sem brala, da je zares učinkovita. Da vase potegne vse nečistoče, ki so se nakopičile v porah, menda celo ostanke pudra.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#4 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 January 2008 - 05:17 PM

Mene tudi vedno bolj navdušuje ta kozmetika, si delam že wishlist, ko malo porabim aktualne zaloge v omarici. Se moram pa kar malo nazaj držat, bi tolko stvari imela, pa ni ravno poceni.

Ziher pa si bom omislila tele zadevce:
- afriško črno milo me blazno mika, ampak bom za začetek najbrž vzela tisto manjšo pakungo
- zeleno glino za si delat čistilno masko
- hidrolat čajevca (za zmešat skupaj z glino za masko, pa tudi posebej kot tonik, je fajn antibakterijska zadeva)


No tole bo moje enkrat v bližnji prihodnosti. Blazno pa me mika tudi čistilna krema iz pomaranč, ampak močno sumim da mi ne bo ustrezala, vsaj glede na opis - da se jo ne spere. Jaz sem mislila da se jo lahko uporablja tudi kot čistilni gel, se torej spere, pa očitno ni tako, hehe. A jo mogoče ima katera?

Bikini a ti si boš delala s temi zadevami ki si jih naštela čistilno masko? Zelena glina + neem prašek, s čim pa boš zmešala, destilirana voda? Ali boš vzela ono varjanto gline ko dobiš še rožno vodico? Jaz sem v dilemi ali vzet tudi neem prašek za masko ali ne. hmm.gif

Aja pa še nekaj me blaznoooo muči, in sicer lubenična krema za telo, hjoj, a kera ve če diši po lubenicah?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#5 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2008 - 05:22 PM

QUOTE(bikini @ 22. 1. 2008 - 17:09) View Post

Aha ne sme priti v oči, jst pa si vedno z čistilnim gelom maskaro dol drgnem. Kakšno imaš sicer kožo?

Jst si bom pomoje kot prvo omislila kar zeleno glino, ki potegne iz kože vso svinjarijo. Sem brala, da je zares učinkovita. Da vase potegne vse nečistoče, ki so se nakopičile v porah, menda celo ostanke pudra.

Saj jaz si tudi maskaro z njim dol dajem, samo moraš bit malo bolj pazljiva. Kožo imam mešano, z ogrci.
Zeleno glino si bom tudi jaz omislila.
Sem pa kupila v eni indijski štacuni indijsko milo neem, bom poročala če kaj pomaga proti mozoljem. Po moje da ne, ker se le umiješ z njim.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#6 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2008 - 05:22 PM

Ja še študiram al bi si vzela samo zeleno glino al še neem prašek zraven, ker deluje antibakterijsko in je fajn za nečisto kožo. Pa bi to dvoje skup zmešala. Za dodatek bi pa sama skuhala kamilce pa dodala zraven. Se mi zdi brez veze kupovat te tonike, ker lahko to sam narediš. Kot sem vidla, se da dobit tudi kamilični tonik.

Meni pa kamilce full odgovarjajo na kožo. Sem si enkrat z njimi že čist kožo popravla.

Ej Frči pa maš kaj lepšo kožo po uporabi tega afriškega mila?
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#7 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 January 2008 - 05:26 PM

Bikini, aha. Samo baje je potem ta maska (glina + neem prašek) že kar močna. Jaz bom pa vzela kar hidrolat čajevca za mešat masko, ima tudi antibakterijski učinek, kot neem prašek.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#8 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2008 - 05:32 PM

No sej ne bi vedno to dvoje skup zmešala, to samo občasno - za kakšna krizna obdobja pred menstro, ko mi vse ven udari. Itak se še nisem odločila.

Jaz pa razmišljam še o kremi Čajevec & Sivka

oops.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#9 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2008 - 05:34 PM

Nisem opazila kakega izboljšanja, res pa je da ga niti ne pričakujem.
Tale krema tudi mene zelo mika. ampak imam zdele skinoren, mogoče kasneje.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#10 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2008 - 05:36 PM

Shapa, sem brala, da ti full hvališ to črno afriško milo. Bi ti kaj več povedala o tem in zakaj te je tako navdušil?

Joj sem čist not padla, sej pa lih dons k bi se mogla učit! čist tipično zame! twisted.gif

Frčica, kje si ti naročala pa kolk te je pršla poštnina?

Zgleda ne bo miru, dokler kej ne naročim, da se grem potem lahk u miru učit! :cr




EDIT: Naročila!!!! w00t2.gif w00t2.gif w00t2.gif

*zelena glina
*sladko mandljevo maslo
*citrus & mandelj - maslo za ustnice
*čajevec & sivka - antibakterijsko mazilo

ohmy.gif sleep.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#11 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 23 January 2008 - 06:24 PM

Mene me tud mika zelena glina. Pa tole kremo za roke vrtnica in mandelj bi probala, sam nekam drago je hmm.gif 60ml pa ni tako veliko.
  • 0

#12 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 January 2008 - 06:32 PM

O bikini tudi lip balm si vzela, jaz sem ga tudi gledala, ampak ona druga različica mene bolj mika. Boš povedala kako diši, ane? tongue.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 January 2008 - 06:54 PM

Glede na to, da mam dost neproblematično kožo, me mikata samo tekoče afriško črno milo in tekoče rastlinsko milo. Pa morda glina za maske za obraz. Bom še premislila, ker cene niso glih, da bi človek skakal v luft od veselja ...
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#14 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 January 2008 - 07:04 PM

Jap bom ofkors wink.gif Ja jst full palim na mandlje pa sem kar tega vzela.

Glede krem se strinjam, da so zelo drage. Jst sem raskirala za to s čajevcem in sivko, ker se mi zdi fajn kombinacija za problematično kožo. Sivka pomirja, čajevec pa je antiseptik. Rabim en tak izhod v sili, ker se mi kdaj totalno sesuje ravnovesje na koži.

Samo za razvajat si 60ml ne bi kar tako na blef privoščila. Bi vzela potem raje tiste za telo 120ml. Cene se pa tud sploh ne razlikujejo. So pa te kreme full skoncentrirane in jih je treba redčit s tonikom ali destilirano vodo, ker ne vsebujejo vode in se jih zato tudi ne porabi tok hitro.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#15 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 January 2008 - 08:45 PM

Ja meni je tudi mandljast vonj super, še posebej oni od L'occitanove linije. Tako da me zanima če bo ta lip zadevca tud tako lepo dišala. oops.gif
Čeprav iz spl. strani ne razumem ravno dobro ali je v posodici ali kako, ker ni slike. Tisti med&kamilica je v lončku ampak piše da je balzam, ta ki si ti vzela pa maslo če se ne motim. No.. kakorkoli, poročaj. wink.gif

Ja kreme so ful koncentrirane in jih komot redčiš s tonikom, in takoj več pride.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#16 patty

patty

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 24 January 2008 - 09:36 AM


Jaz imam to mandljevo maslo in vas moram razočarati, da sploh ne diši. V bistvu sploh nima vonja. Akamijeve zadeve namreč niso odišavljene. Sprobala sem tudi balzam za ustnice med in kamilica in ima ful močan vonj po kamilicah, meda se sploh ne vonja. sad.gif

So pa ti izdelki ful koncentrirani. Meni se tudi ni zdelo malo dat skoraj 10€za 120 ml masla, ampak imam potem kožo nahranjeno in se mažem samo na 2 dni pa tudi porabi se ga enkrat manj kot ostalih zadev, tak da če to upoštevam potem sploh ni tako drag. tongue.gif
  • 0

#17 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 24 January 2008 - 09:48 AM

patty a pol mandljevo maslo na diši sad.gif sem upala, da bo l'occitane varianta. razmišljala sem o nakupu tega masla in lip balma z medom in kamilico pa še bi se najdlo oops.gif a kaj, ko imam tok še enih stvari doma za porabit pa dnarček moram šparat cry.gif a je ta lip balm hranilen in masten?
  • 0

#18 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 24 January 2008 - 10:09 AM

Če je to mandljevo maslo primerno za masažo, predvidevam, da se dolgo vpija, ali?

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#19 patty

patty

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 24 January 2008 - 11:43 AM


Ne tu ni nobenih loccitane variant. Ja maslo se kar dolgo vpija, samo mene to glih ne moti, razen ko se po dekolteju zjutraj namažem in sem še večer čist mastna.

Lip balm sem samo enkrat sprobala (si ga je fant kupil) in se mi ni zdel preveč masten (če ga primerjem s Trebnikovim, ki ga sedaj uporabljam) meni se je zdel glih prav za na ustnice, samo vonj me odbija. Tak, da ne morem komentirati kako se na izsušenih ustnicah odnese, ampak ker vsebuje med mislim, da kar vredu. Pa malo se ga porabi.
  • 0

#20 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 24 January 2008 - 11:53 AM

Hvala ti Patty. po je res bolj za kake urgentne primere izsušenosti.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users