Jump to content


Photo

mozolji na hrbtu


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#61 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 18 June 2009 - 10:35 AM

Mladoletna, ziher je od lasov nevem ko sem doma mam recimo take majčke pa sej tud drugače ker si vržem pol lase nazaj in mam že tok dolge da mi prekrije vse kar je treba.. ampak pol pa dobim extra porcijo.

Lani ko sem se posončla je bil super hrbet letos pa sem mela tak grozne mmozolje in mam take temne in vlke fleke da me res skrbi če bo to barva prekrila.. sad.gif
  • 0
Memento mori.

#62 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19736 posts

Posted 30 August 2009 - 11:20 PM

Dobre novice smile.gif . Mazala sem se dolgo z justovimi 31 kapljicami; sej je blo mal boljš, ampak so precej drage in jst sem jih fuul hitr sprašila. Zdej sem pa nekaj dni z 2% salicilno v alkoholu in je že ful boljš.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#63 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 31 August 2009 - 10:54 AM

Kje si pa dobla to?
  • 0
Memento mori.

#64 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 August 2009 - 12:38 PM

Te kapljice prodajajo zastopniki na domu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#65 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19736 posts

Posted 31 August 2009 - 01:27 PM

Najbrž sprašuje po alkoholu. To se pa v lekarni dobi wink.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#66 Xena

Xena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 126 posts

Posted 02 October 2009 - 11:32 AM

Daleč najbolj važna je prehrana. Vse ostalo lahko pomaga (kreme itd...), ampak prehrana je glavna. Pa še zelo hitro se popravijo stvari s pravo 'zdravo' prehrano vključno z mozolji.
  • 0

#67 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23441 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 June 2010 - 09:35 AM

Tudi jaz sem (spet) padla v ta klub in nimam pojma kako naj se lotim. Ravno so se mi po obrazu malo umirili, pa imam cel hrbet pikast.

Doma imam eterično olje čajevca; predvidevam, da se s tem mažem.
S čim naj pa čistim? (prebrala sem, da nekatere predlagate Neutrogeno ali Garnier - 3v1)
Je mogoče katera našla še kaj, ali naj kar to kupim?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#68 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 20 February 2011 - 12:04 AM

Jaz bi tud rabla nasvet, res, ker to je pa že grozljivka.

Jaz po obrazu nimam mozoljev (redko, sem pa tja kak), na zgornjem delu hrbta - natančneje, po ramenih se mi pa delajo takšne bule, da mi včasih ni za živet. Zdajle spet ena, to tako boli, da ne morem recimo nosit naramnice od modrca ali se normalno naslonit.
Spusti se mi pa en tak hudič ali dva na mesec. Problem je, da potem ko dozori zadevo stisnem in ostane flek.

Ves čas pa vidim par bodočih pik v nastajanju, imajo fajn črno kapico, ki pa jih ne morem stisnit (so toliko pod kožo) in čej ih probam samo naredim cele kraterje.

S čim naj si začnem tuki kožo negovat, ker bi se jih rada znebila. Naj začnem uporabljat peeling vsak dan (imam masažno rokavico), priporočate kaj drugega - nekaj ste pisale o tee tree kapljicah...? in Neutrogeni?

Doma imam tudi klimicin, samo ta pa pomaga itak šele ko je že bula v razmahu.

saj vem, srečna naj bom da jih nimam na obrazu, samo tole mi gre pa tudi na živce, ker ni apetitlih.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#69 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16458 posts
  • Gender:Male

Posted 20 February 2011 - 01:58 PM

Uf ermm.gif Zajebano.

Piling vsak dan ne bi bil dobra rešitev. To ne zdravi pa še čisto razdražena koža bi bila.
Najboljše bi bilo, da bi kožo tam dobro segrela. Brisačo zmočiš z zelo toplo vodo in položiš gor. Ko začutiš hlad, jo spet zmočiš...ene parkrat ponoviš to (do 10x), da se pore res odprejo. Potem jih šele poskusiš stisniti, ampak ne pregrobo in ne z nohti. Tu bi prišel potem v poštev tea tree, ker je antiseptik, čeprav razkužiš lahko tudi z alkoholom posebej vsak mozolj, ki ga stiskaš. Nujno je, da razkužiš, ker s stiskanjem vnašaš notri bakterije in potem je vse še slabše (lahko se celo gnoj pod kožo zlije skupaj in nastane absces..nočeš vedeti laugh.gif ).

Kar se nege tiče, bi ti priporočala izmenično nekaj z glikolno, da se bodo fleki zdravili, in nekaj s salicilno (neutrogena, garnier). Pa čimmanjkrat maži tisti predel s kakšnimi losjoni ali olji za nekaj časa.
V bistvu težko rečem kaj bi ti pomagalo... Klimicin na vse mozolje, ki jih vidiš, 2x na dan tudi ne bi bil slaba ideja.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#70 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 20 February 2011 - 02:36 PM

kaj pa bi bil uporaben izdelek z glikolno?

Drugače imam jaz nasplošno na tem delu v redu kožo (ni suha) zato je ne mažem z ničemer.

Ful hvala za nasvet, Podgana, bom poskusila s Klimicinom, tea tree imam tudi doma, pa stiskanje.

Ob priliki pa kupim še izdelek s salicilno in glikolno.

Bom poročala o rezultatih...
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#71 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16458 posts
  • Gender:Male

Posted 20 February 2011 - 02:41 PM

Sem se potem spomnila na Avene Cleanance K, je kombinacija glikolne in salicilne. To bi ti pomojem lepo spucalo (ampak je možnost, da bi bilo na začetku še hujše).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#72 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82326 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2011 - 02:52 PM


Jaz imam obdobja, ko se mi delajo majhni mozolji po hrbtu in dekolteju, ti so vedno hormonskega izvora.
Kaj je rešitev, ne vem, jaz sem se poleti mazala z Garnierjevo samoporjavitveno kremo, in sem imela POPOLNO kožo tam.
Drugače se pa izogibaj tudi preagresivnih in mastnih gelov/krem za tuširanje, meni Kneippovi najbolj odgovarjajo.
Pa imaš težave s tem celo leto? Pri meni so veliko bolj izražene pozimi.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#73 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2011 - 03:28 PM

Murad ma en sprejček, tko da si sam lahko pošpricaš, meni so ga dost pohvalili, nisem ga pa imela, ker s tem nimam težav.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#74 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82326 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2011 - 03:42 PM


Tega misliš?

IPB Image

Sem prebrala par reviewov in je res super ocenjen. Koliko pa stane? Sigurno med 35 in 40 €. cry.gif

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#75 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2011 - 03:45 PM

http://www.feeluniqu...ody_Spray_125ml


cry.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#76 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82326 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2011 - 03:46 PM


:/ Jaz bi kar vso njihovo negovalno kozmetiko imela. In bankrotirala.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#77 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 20 February 2011 - 07:43 PM

Jina, meni so se pospešeno začeli tvoriti v zadnjem letu, ko se mi je nekak uredil menstrualni cikel.
Prej sem jemala KT in ni bilo ma niti enega mozolja...
Po dekolteju se mi načeloma ne delajo.
Drugače pa ja, celo leto in sem prepričana, da je hormonskega izvora. Drugače nekaj ful tuš gelov ne uporaljam, vsaj agresivnih ne, mam tud jaz od kneippa, lavere itd...
:\ Bom šla v nakup smile.gif neutrogene in tega od avona.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#78 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23441 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 June 2020 - 08:40 AM

moji punci so se začeli delat mozoji na hrbtu. Sicer še taki drobni, ampak jih ima pa kar nekaj in samo na sredini hrbta.

 

A obstaja kaj, s čimer bi to lahko čistila in mazala, da bi se hitrje sušili in čim manj pojavljali?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#79 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16458 posts
  • Gender:Male

Posted 09 June 2020 - 09:10 AM

Ja, v temi o kremah za telo imas ravno na zadnji strani produkte. Ce ne Cerave losjon in gel za tusiranje pa se tudi pri nas dobi Garnier gel z 2% salicilno. Ti lahko kasneje kaj vec napisem o tem :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#80 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23441 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 June 2020 - 09:14 AM

Bi bila zelo hvaležna za dodatne info. Gre za 11 letnico in ne bi rada kaj zafrknila. Nekako imam še vedno občutek, da ima nežno kožo :D

 

Grem pa še v temo prebrat, kaj ste pisale.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users