Jump to content


Photo

zdravje, sreča ali denar ?


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 December 2005 - 05:40 PM

V novem letu najpogosteje zaželimo veliko zdravja, sreče, denarja, uspeha, ljubezni.


Kaj vam pomeni največ: zdravje, sreča, denar, ljubezen?

Za mnoge je sreča tista, ki je najpomembnejša in jo opravičujejo z zgodbo o potopljenem Titaniku ter o tem kako je večina ljudi na palubi ladje bila zdrava, nekateri so bili tudi bogati, vendar niso imeli sreče.

Za druge je zdravje tisto, ki je osnova. Če si zdrav si lahko uspešen, delaš kar želiš in lahko kuješ tudi srečo.

Za tretje je denar tisti s katerim si lahko kupiš srečo in zdravje.

Kaj je za vas najpomembnejše?
  • 0

#2 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3516 posts
  • Gender:Male

Posted 30 December 2005 - 05:48 PM

Glede na to, da še nisem bila kaj dosti bolana v svojem kratkem življenju morda ne cenim najbolj zdravja kot vrednote (glede na to kaj vse mečem v sebe, se ne gibam preveč).

Za denar recimo, da je nujno zlo ampak mi ga nikoli ni primanjkovalo oz nikoli nisem bila odvisna od njega...

No da zaključim...meni se zdi sreča tista, ki je najbolj pomembna med naštetimi ta trenutek...lahko pa se to tudi spremeni :dontknow:
  • 0

#3 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 30 December 2005 - 05:50 PM

sreča kako mišljena? kot sreča na loteriji al da si srečen?

meni je najpomembnješa sreča (neloterijske pasme), ker mislim, da če si srečen drugega niti ne rabiš.

p.s. nisem mnenja da se z denarjem da kupit srečo.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 December 2005 - 05:55 PM

Zdravje se mi zdi najbolj pomembno. Sreča in denar ti prav nič ne koristita, če si na smrt bolan. Najprej zdravje, potem denar in nazadnje sreča.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30856 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 December 2005 - 06:02 PM

Bi skoraj rekla sreča...glede na to, da tud jst nisem bila nikol kaj dost bolan, nesrečna pa ja.
  • 0

#6 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 30 December 2005 - 07:02 PM

Zdravje, absolutno ermm.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#7 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 30 December 2005 - 07:21 PM

QUOTE(sonchika)
Najprej zdravje, potem denar in nazadnje sreča.


huh? Pa mislš da ti denar lahko prinese srečo?
Se prav, bi ti blo ok, če bi mela ogromn denarja pa bla bi nesrečna? blink.gif
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 December 2005 - 07:22 PM

Ni mi čisto jasno, kaj misliš s tem. Niti nisem razmišljala v smeri, da bi mi denar prinesel srečo. To je samo moja lestvica prioritet.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 December 2005 - 08:39 PM

Sreča ... če si srečen pomeni, da si zadovoljen s sabo in svojim življenjem ... torej potemtakem verjetno nisi brez denarja in nisi bolan.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29015 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 December 2005 - 09:01 PM

dnar, kakopak. biggrin.gif z njim z lahkoto kupiš zdravje, ljubav in tut srečo. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 December 2005 - 09:03 PM

[quote=Špela]dnar, kakopak. biggrin.gif z njim z lahkoto kupiš zdravje, ljubav in tut srečo. biggrin.gif
Ditto! twisted.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 30 December 2005 - 09:56 PM

Zdravje, itak. Brez zdravja ni ničesar, se men zdi.
  • 0
IPB Image

#13 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 30 December 2005 - 10:12 PM

zdravje, sreča, denar, ljubezen
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#14 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 30 December 2005 - 10:57 PM

hmmmm
mislim da gre veliko "stvari" z roko v roki

zdravje je prvo se strinjam
potem pa bi rada bila zaljubljena, ko smo zaljubljeni kr cetimo torej bi bila srečna,denarja pa toliko da mi nebi nič manjkalo ( kot ga imam zdej), da mi nebi bilo potrebno gledat na vsak tolar in kako bom prišla čez mesec ( na srečo sem še neodvisna od staršev pa kljub temu)
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#15 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 31 December 2005 - 12:13 AM

men je najbolj pomembno da sem srečna
  • 0
KDOR HOČE VIDETI, MORA GLEDATI S SRCEM. BISTVO JE OČEM NEVIDNO.
user posted image user posted image

#16 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 31 December 2005 - 01:07 AM

QUOTE(DiLeMa)
Sreča ... če si srečen pomeni, da si zadovoljen s sabo in svojim življenjem ... torej potemtakem verjetno nisi brez denarja in nisi bolan.


...isto razmišljam jaz.
Poznam eno zgodbico/anekdoto v tej smeri, samo da tu je bila še ljubezen. Se mi je pa noče pisat.
  • 0

#17 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 31 December 2005 - 09:21 AM

Sreča ja ..

Imel sem sošolca, ki je imel že od malega težave s prehrano, z dihanjem, v bistvu je imel težave s celotnim svojim življenjem.

Vedno sem mislil, da sem jaz tisti, ki ima srečo, nekdo, ki je imel ves čas vsega na pretek. Ko sem postajal starejši sem spoznal, da je bil pravzaprav On tisti s srečo. Vsak trenutek vsakega dne je izkoristil in izživel polno, kot je le lahko. Zanj je bil vsak vdih darilo in vsak dosežek le to – dosežek. Za stvari, ki sem jih jaz jemal kot samoumevne, je bil on srečen in hvaležen. Ko sem bil jaz na vrhu pri svoji igri, je bil on na vrhu sveta. Jaz sem se vse bolj oziral na svojo prihodnost, na vse dosežke, ki bi jih rad uresničil, ob tem pa sem pozabil, da je vse, kar imam, le ta trenutek in da edino na to lahko vplivam. Tega me je naučil on.
O prihodnosti ni veliko razmišljal. On ni imel prihodnosti. Vse kar je imel, je bil sedaj, en velik sedaj, zanj je bil hvaležen in lahko povem, da je bil najsrečnejši človek, kar sem jih poznal, navkljub vsem tegobam, ki mu jih je prineslo življenje.

Nikoli ga ne bom pozabil in poguma, ki ga je imel. Vsi mi se lahko učimo od takšnih ljudi, kot je bil on. Večkrat bi se morali dvigniti nad naše življenje in biti hvaležni že zgolj zato, ker to lahko storimo. Ker živimo in smo srečni. Denar in ostalo že pride potem.
  • 0

#18 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 31 December 2005 - 07:13 PM

Zame je najpomembnejša sreča, ker po eni strani če si srečen , se smejiš-smeh pa je pol zdravja, torej si tud zdrav, če pa gledaš kot da maš srečo, pa itak MAŠ srečo in če maš srečo pol si zdrav in če maš SREČO pol ujameš enga bogatega tipa in maš tud denar...to mislim jaz... oops.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#19 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 December 2005 - 08:07 PM

Srečo! Če sem srečna imam denar in zdravje...zdravje imajo tudi ljudje, ki mi dosti pomenijo!
  • 0
Viens, reste ici!

#20 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 31 December 2005 - 10:36 PM

Tist k ma srečo, ma zdravje pa denar
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users