Jump to content


Photo

Parfumi, ki ste jih nazadnje preizkusili


  • Please log in to reply
992 replies to this topic

#961 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 02 May 2017 - 08:52 PM

Firma, tradicija, boljsa osnova, lastne njive (etericno se razlikejo od etericnega)... Oni pa se nekaj firm imajo kar cel Grasse v laSj vesti.

 

Sj vem, sam vseeno me je kr odneslo, ko sem vidla ceno. Ga bom pa itak kupla :w00t2:  :w00t2:


  • 0

#962 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2017 - 07:50 PM

Chanel - Gabrielle
Nič posebnega, da bi izstopal...v bistvu mi je na čase prav ceneno dišal, prav razočaranje.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#963 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16075 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 January 2018 - 11:21 AM

Ful mi je všeč

 

download.jpg


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#964 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2018 - 10:13 AM

Zara Oriental Gourmand EDP

 

 

 

Middle note: Orchid

Base note: Musk

 

375x500.46116.jpg


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#965 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2018 - 10:57 AM

Zadnje čase sem kar nekaj parfumov sprobala:

 

Ellie Saab: Girl of Now EDP

ElieSaab_GirlofNow_Flakon.jpg

V bistvu me je najbolj pritegnila lepa embalaža. Parfum je izredno sladek in močan, malo me spominja na Prado Candy in podobne parfume. Definitivno presladek zame, je pa zelo obstojen in zimski (je eden tistih vonjev od katerih te lahko boli glava) :D

 

Chloe Nomade EDP

375x500.48434.jpg

Glede tega še ne vem točno, sicer je ful prijeten in tak soft, nežen vonj, vendar ima tudi eno woody noto, katera se mi zdi da po nekaj urah edina še obstane na koži. Vonj je sicer svež, ampak precej navaden v poplavi vseh ostalih....pa zdi se mi da ga po 4-ih urah nisem več vonjala na moji koži, pa tudi diši mi lepo samo v prvih urah potem se pa razdiši v nekaj moškega. 

 

Kenzo World EDT

375x500.48156.jpg

Zelo prijeten svež, rahlo sladek vonj in izredno obstojen, kljub temu da je EDT...vendar premalo poseben in predstavljam si ga nositi izključno čez pomlad/poletje.

 

Jil Sander Evergreen

375x500.22962.jpg

Zelo dolgočasen vonj, tak rahlo kislo svež - ampak v slabem pomenu. Definitvno mi iz te linije lepo diši samo Eve.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#966 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30601 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 November 2018 - 07:49 AM

Prejšnji teden sem vohala nov DG parfum in ga špricnila na roko, ampak me potem po poti domov ni prepričal, medtem ko sem imela na drugi roki sper Chloe, ki si ga bom vsekakor ponovno kupila, ta mi je res krasen.


  • 0

#967 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2018 - 03:14 PM

Tiste, ki imate rade sladke vonje, priporočate kakšnega? Iščem za darilo za starejšo gospo; pred leti vem, da je imela rada od Laure Biagotti Sottovoce, Laura.

Edit: morda ustreznejša katera od sosednjih tem, če lahko kdo prosim prestavi. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#968 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2018 - 03:34 PM

Lancome Tresor

Chopard Casmir

 

Sicer pa si jaz dostikrat na fragrantici malo pogledam katere note vsebuje parfum, da so mi všeč in potem iščem. Pa dostikrat tudi med komentarji zaslediš kakšne nasvete katerih podobnih vonjav itd. ;)

https://www.fragrant...-Voce-1185.html


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#969 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 November 2018 - 03:43 PM

Fino, da kaj takega obstaja - meni so sicer parfumi cisto odvec in nasploh raje kaksnega moskega (parfum, ne kar neke osebe na ulici :D) povoham. Fant je imel nekega simpaticnega Boss, ampak mu ga je zdaj zmanjkalo, na nadomestnem mi pa nekaj ne potegne in ne znam izolirat, kaj bi to bilo. Ima pa zato zdaj en res super super disec deodorant od L'occitane (Cedrat) - tistega pa se jaz vsake toliko uporabim :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#970 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 November 2018 - 04:54 PM

Od novejših sta sladka Dolce & Gabbana The Only One in Mon Guerlain. Dior Joy tudi, ampak je lažji, bolj spomladanski vonj.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#971 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2018 - 05:32 PM

Anouk jaz pa čisto obratno. Imam res rada parfume (seveda ne take močne po katerih te glava boli), tudi zato, ker jih potem povezujem z določenimi obdobji/dogodki, ko jih kasneje spet kje zavoham se mi res cel film odvrti. Recimo kot najstnica sem uporabljala  Escado Magnetism in zdaj nikakor ne bi morala več pa se mi sicer sam vonj ni zameril, samo prerasla sem ga in pač uporabljala v mlajših letih. Potem Jil Sander Eve me ful preveč spominja na poletje 2015 pa mi je ful dober vonj, ampak ga ne bi spet kupila, ker je pač iz tistega obdobja in sem se zdaj precej spremenila. :)

Sicer pa če ti moški dišijo mogoče poglej tudi med unisex vonji. 

 

Odvisna tudi kakšna sladkoba se išče, drugače so tudi Diorjevi strupi res sladki vonji. 

 

Da ne bom popolnoma off topic. Moje najnovejše odkritje res dobrih parfumov so Björk and Berries parfumi. Prav vsak je nekaj posebnega in res izstopajo od ostalih pa res so obstojni. Taki okusni vonji in nosljivi, najbolj mi dišita White Forest in pa Never Spring, ki je sicer res bolj za pomlad in poletje. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#972 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 November 2018 - 05:41 PM

Heh, meni pa kaksna pesem spomine na dolocena zivljenjska obdobja priklice, disave so mi bolj nevtralne in "prenosljive" s tega vidika. Ponavadi so mi vsec mocnejsi vonji tipa CK Euphoria, pa med Escadinimi je bilo par vsecnih sadnih/poletnih. Ampak meni to mogoce zapase nekajkrat na leto, sicer mi je pa hitro o prevec (sploh zjutraj nisem pri volji za kaksno mocn(ejs)o cutno stimulacijo, bodisi za vonje, mocno svetlobo, hrup, gneco ipd.). Bom pogledala za unisex parfumi, ko bova sla s fantom po nakupih za njegovega ;) 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#973 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 November 2018 - 07:48 PM

Uf, Escadini se pa meni od nekdaj zdijo eni najbolj cenenih, v rangu Britney ipd. celebrity dišav.

Zadnja leta mi razen Chanelovih ni čisto noben izstopal, ampak toliko zaenkrat ne dam za parfum.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#974 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 November 2018 - 07:55 PM

To je itak že 10-15 let nazaj, najstniški okusi so malo drugačni ;) Zadnja leta pa tako nobenega uporabljam - se tista 2, ki sem ju imela, sem dala mami v uporabo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#975 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2018 - 08:18 PM

Escadini so tudi meni bili všeč samo v najstniških letih (čeprav magnetism kot sem rekla imam v lepem spominu, ga pa ne bi nikoli več nosila), zdaj pa so mi čisto preveč sadni in sladki in verjetno te po uporabi čebele obletavajo.

Itak, da se ti okus čez leta spreminja.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#976 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2018 - 09:48 PM

Zanimiva debata, hvala! : )

Jaz imam tudi raje sveže/moške vonje, me pa že od nekdaj po marsičem boli glava, zadnja leta pa podobno kot Anouk redko uporabim parfum, mi je vse preveč, ja, sploh zjutraj, ajej. : ))
Emily, se najdem v tvojih povezavah vonjev in dogodkov/življenjskih obdobij, tudi meni se samo ob enem vdihu določenih parfumov odvrti ves film, včasih mi je že prav nadležno, ker se določenega spomina nikakor ne morem znebiti (čeprav npr. ni slab, ampak, ga razumsko pač prerasteš, parfum me pa spet potopi vanj).

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#977 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 November 2018 - 11:04 PM

Jaz imam pa kar konstanten okus za parfume, se mi zdi, mogoce so mi zdaj vseeno bolj vsec manj sladki, ampak razne Escade ipd. mi nikoli niso bile. Veliko parfumov sva tudi obe z mami uporabljali, ker imava podoben okus, hkrati pa na njej disijo cisto drugace. Vcasih mi kaksnega da za povohat na kozi in mi noro disi, na meni je pa cisto brezvezen.
Od unisex vonjev mi je pa najbolj vsec Molecule 01.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#978 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 December 2018 - 04:43 PM

Ta parfum mi diši za umret, stane pa 207 €. :lol: :cry: Je pa unisex, kar me čudi, ker se mi zdi izjemno ženstven.

 

Maison Lancome Santal Kardamon

3WQx6dVN_o.jpg


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#979 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2018 - 09:08 PM

207€?! 😅 oh moj bog, je pa lepa pakunga. Me prav zanima kako disi za tak denar.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#980 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 December 2018 - 09:27 PM

Pri nas se dobi za 160. Mene tudi firbec matra zdaj :D
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users