Jump to content


Photo

prhljaj


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#81 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 06 January 2008 - 04:41 PM

Ja, v lekarni, kolikor vem. smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#82 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2008 - 04:48 PM

Aha, hvala, sej se tudi čuje zelo lekarniško. biggrin.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#83 ZIN

ZIN

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts

Posted 06 January 2008 - 04:56 PM


Oronazol, Recept, Head&Shoulders, Fructis in podobni šamponi proti prhljaju so tako nabiti s škodljivimi kemičnimi snovmi, da samo dodatno dražijo lasišče in tiste koristne učinkovine sploh ne pridejo do izraza. Poleg tega pogostejše umivanje povzroča, da se lasišče brani in začne proizvajati več maščobe kot prej.

To vem tudi iz osebnih izkušenj - moj mož je imel strahotne probleme s prhljajem. Dobil je Oronazol kremo in šampon na recep ,dolgo ju je uporabljal in praktično ni bilo izboljšanja. Tudi sama imam prhljaj, vendar ne take količine. Od Oronazola je bilo samo veliko slabše.
Sedaj že nekaj mesecev uporabljava izključno naravne šampone in balzame (Aubrey Organics) in najinega prhljaja je vidno manj. Mož si je tudi obril glavo in se začel mazati z enim od Aubreyevih losjonov. Imel je grozno lasišče, polno prhljaja in lišajev, ki jih zdaj ni več.
Zato prisegava na naravno, ker veva, da dosti boljše deluje kot kemija, pa še zdravi izdelki so.
  • 0
Zakaj uporabljati umetno, če pa je naravno toliko boljše?

#84 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2008 - 04:58 PM

Joj, zdej pa ne vem. Jst bi mu sicer stokrat rajši lavero, kr je naravna in to, ampak se bojim da ne bo pomagala. Kolko pa stane na Oronazol?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#85 ZIN

ZIN

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts

Posted 06 January 2008 - 04:59 PM

Še to - naj povem, da v januarju pričakujemo pošiljko selenium Natural treatment šampona, ki je seveda 100% naraven in blag do lasišča.

IPB Image

A vitamin a day... Moisturizing shampoo enriched with beneficial vitamins and minerals balances and maintains healthy hair and scalp. Nourishes dry hair and scalp and increases shine to leave hair soft and manageable. Mild enough to use every day.

FEATURES - BENEFITS
Selenium - Helps maintain hair & scalp health

Amino Acid Complex - Balances & strengthens hair fiber

Organic Jojoba Oil
and Vitamin F - Moisturize hair & scalp; enhance shine



INGREDIENTS: Deionized Water, Coconut Oil-Corn Oil Soap, Hydrolyzed Soy Protein (made from organic, non-GMO soybeans), Organic Aloe Vera, Organic Jojoba Oil, Carrageenan, Amino Acid Complex (Cysteine, Methionine), Linoleic Acid (Vitamin F), Selenium, Panthenol (Vitamin B-5); Extracts of Fennel, Hops, Balm Mint, Mistletoe, Camomile, Yarrow, Nettle, Coltsfoot and Horsetail; Organic Rosemary Oil, Organic Sage Oil, Bitter Almond Oil, Balsam Oil, Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E).

  • 0
Zakaj uporabljati umetno, če pa je naravno toliko boljše?

#86 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10549 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 January 2008 - 06:07 PM

Oronazol pomaga. Držat se moraš navodil in ne smeš predolgo uporabljat. To o kemičnosti itd. se pa seveda strinjam.
  • 0

#87 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 January 2008 - 06:21 PM

QUOTE(ZIN @ 6. 1. 2008 - 16:56) View Post

Oronazol, Recept, Head&Shoulders, Fructis in podobni šamponi proti prhljaju so tako nabiti s škodljivimi kemičnimi snovmi, da samo dodatno dražijo lasišče in tiste koristne učinkovine sploh ne pridejo do izraza. Poleg tega pogostejše umivanje povzroča, da se lasišče brani in začne proizvajati več maščobe kot prej.

To vem tudi iz osebnih izkušenj - moj mož je imel strahotne probleme s prhljajem. Dobil je Oronazol kremo in šampon na recep ,dolgo ju je uporabljal in praktično ni bilo izboljšanja. Tudi sama imam prhljaj, vendar ne take količine. Od Oronazola je bilo samo veliko slabše.
Sedaj že nekaj mesecev uporabljava izključno naravne šampone in balzame (Aubrey Organics) in najinega prhljaja je vidno manj. Mož si je tudi obril glavo in se začel mazati z enim od Aubreyevih losjonov. Imel je grozno lasišče, polno prhljaja in lišajev, ki jih zdaj ni več.
Zato prisegava na naravno, ker veva, da dosti boljše deluje kot kemija, pa še zdravi izdelki so.


Teh šamponov jaz ne bi kar vseh v isti koš metala. Head&Shoulders je navaden shit, kar pa jaz za Oronazol nikakor ne bi rekla, ker večini folka res dobro in dolgoročno pomaga. Verjetno veš, da sem jaz velika zagovornica naravnega in pri meni ne najdeš več drugega, kot pa Aubrey Organics, dr. Hauschka, Lavera, Logona, Sante, Faith In Nature, itd.

Ampak iz lastnih izkušenj tudi vem, da je kdaj (sicer redko) vseeno potrebno poseči po čem bolj umetnem, pa če nam je to všeč ali ne - neka zlata sredina je prava pot. Ni vse naravno tudi super učinkovito, kot tudi ni vse umetno totalno zanič, ane.

Jaz sem imela Lavera plavica šampon, ki je popolnoma naraven, poleg tega je Lavera za moje pojme ena najbolj kvalitetnih naravnih firm, ampak enostavno je blo tako, da je najprej ful pomagalo, potem pa vedno manj, to pa zato, ker so bile notr razne zeliščne vode, ni pa bilo učinkovin, kot so recimo selenov disulfid, pa tale antimikotik, ki je v Oronazolu, itd. In šele zdej, ko imam Oronazol, mi je ta res 'pobil' te kvasovke, ki so povzročale prhljaj in je zdej v redu. Itak pa tale Aubrey organics vsebuje selenium, zato verjetno super pomaga (ne pa zato, ker je pač naraven ker to samo zase ne naredi nič) in ga bom tudi zihr kupila.

Je pa treba upoštevat, da je tudi vzrokov za prhljaj veliko različnih in ljudje na različne šampone tudi različno reagiramo. Lahko, da se je tvoj mož prenasičil z raznimi šamponi in mažami, lahko da si je tudi s tem popolnoma presušil lasišče in je bilo potem še huje, ne vem. Jaz zase vem, da mi je Oronazol super in mi ne izsušuje ali draži lasišča, pač je tudi res, da ni naraven, ampak ker drugače res uporabljam izključno naravno kozmetiko, bom pač zamižala na eno oko. Če pa mi bo Aubrey naraven šampon tudi tako pomagal, bom pa sploh vzhičena.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#88 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 January 2008 - 07:04 PM

QUOTE(DiLeMa @ 6. 1. 2008 - 13:45) View Post

Definitivno mu kupi Orozanol, je najbolj učinkovit, bolj kot Psoren ali Vichy, splobala sem jih pa že ogromno. Pa naj si umiva glavo zdej na začetku malo bolj pogosto (vsaj dvakrat na teden) in vedno naj pusti šampon učinkovat ene 5 minut, lahko celo več. Če mu Oronazol ne bo pomagalo v roku kakšnega meseca, potem pa res ne vem, kaj mu bo ...


Kapo bo dobil. biggrin.gif

Se še odločam, ampak mislim, da bom vzela Oronazol. Hvala ti. thanks.gif

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#89 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 January 2008 - 07:28 PM

QUOTE(pinga @ 6. 1. 2008 - 13:39) View Post

je katera probala eucerinov šampon proti prhljaju?


Bežno se mi dozdeva da sem jaz to uporabljala nekoč. Mislim, da mi je kar spucal prhljaj, samo ne na dolgi rok. Po določenem času se mi je spet začel pojavljati.

Sm razmišljala da bi začela izmenično uporabljat Vichya in Eucerin. Ko mi eden ne pomaga več, začnem uporabljati drugega. Sploh ne smem uporabljati kakšenega drugega šampona. Dobim taki grozen prhljaj da joj.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#90 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2008 - 07:07 AM

Meni pa pomaga ena totalno enostavna reč. Z njeno pomočjo sem se rešila tudi nekih čudnih lišajev po obrazu in močnega belega toka. Gre za ekstrakt grenivkinih pečk (Grenifit). Pomagal mi je takorekoč - TAKOJ smile.gif

V bistvu lahko uporabljate kateri koli šampon. V dlan si date šampon, nato pa dodate 5 kapljic ekstrakta, vmasirate v lasišče in pustite delovati nekaj minut. Lišaji na obrazu so mi izginili že v tekočem dnevu (zvečer jih ni bilo več), prhljaja pa po drugem pranju nimam več.

  • 0

#91 ZIN

ZIN

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts

Posted 09 January 2008 - 06:41 PM

QUOTE(DiLeMa @ 6. 1. 2008 - 18:21) View Post

Lahko, da se je tvoj mož prenasičil z raznimi šamponi in mažami, lahko da si je tudi s tem popolnoma presušil lasišče in je bilo potem še huje, ne vem. Jaz zase vem, da mi je Oronazol super in mi ne izsušuje ali draži lasišča, pač je tudi res, da ni naraven, ampak ker drugače res uporabljam izključno naravno kozmetiko, bom pač zamižala na eno oko.


Čisto možno.
Je pa res, da jaz prhljaja nisem imela ravno veliko, me je pa motil in ga nisem mogla z ničemer odpravit. In ko sem probala Oronazol, je bilo tako zelo slabše, da je bilo groza. Ampak sem vztrajala kar en čas, porabila 2 ali 3 flaške zapovrstjo, sem mislila, da se mora lasišče pač navadit in bo potem dobro. Pa sem imela še vedno zelo veliko prhljaja.

Če komu res pomaga, potem super, nama pač ni. Odkar uporabljava naravnega, je stanje neverjetno boljše. Nekaterim ljudem pa najbrž naravni šamponi ne pomagajo in še dobro, da obstoja nekaj, kar jim, pa čeprav kemično. Če sicer človek dobro skrbi za svoje lase in kožo in se trudi, da uporablja ostale zdrave izdelke, potem nase nanaša veliko manj kemije in že s tem naredi veliko za svoje zdravje thumbup.gif
  • 0
Zakaj uporabljati umetno, če pa je naravno toliko boljše?

#92 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 January 2008 - 07:17 PM

Evforično pričakujem novi Aubrey selenium šampon v vaši ponudbi, ga že dooolgo ogledujem in verjamem, da bo izpolnil pričakovanja ter nadomestil Oronazol. =) Sestavine so drop dead hude.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#93 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 12 January 2008 - 11:34 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 7. 1. 2008 - 7:07) View Post

Meni pa pomaga ena totalno enostavna reč. Z njeno pomočjo sem se rešila tudi nekih čudnih lišajev po obrazu in močnega belega toka. Gre za ekstrakt grenivkinih pečk (Grenifit). Pomagal mi je takorekoč - TAKOJ smile.gif

V bistvu lahko uporabljate kateri koli šampon. V dlan si date šampon, nato pa dodate 5 kapljic ekstrakta, vmasirate v lasišče in pustite delovati nekaj minut. Lišaji na obrazu so mi izginili že v tekočem dnevu (zvečer jih ni bilo več), prhljaja pa po drugem pranju nimam več.



Kje si pa to kupila?
  • 0

#94 epitaphium

epitaphium

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 114 posts

Posted 07 May 2008 - 06:39 PM

ka pa od johnsona baby šampon? ta kej učinkuje proti prhlaju?
  • 0

#95 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27038 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 May 2008 - 06:48 PM

LOL, ne. laugh.gif

Meni ga kvečjemu povzroča.

Anča , koliko stane ta ekstrat?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#96 epitaphium

epitaphium

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 114 posts

Posted 07 May 2008 - 06:48 PM

od nive-e diamond gloss za dolge in lase brez sijaja je grozn! tok prhlaja še nism mela
  • 0

#97 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2008 - 07:01 PM

Ma niti ne vem kolk sem dala. Priznam. Kupila sem pa v Eni alternativni trgovini v City parku. Vem pa, da se da to dobit še v Sanolaborju in v lekarnah.
  • 0

#98 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 07 May 2008 - 07:05 PM

Ta ekstrakrt je mogoče kupiti tudi od Akamutija smile.gif LINK
  • 0
We must let go to live on.

#99 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2008 - 07:06 PM

res je, samo se mi zdi, da moj ni bil tako drag.
  • 0

#100 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 07 May 2008 - 07:09 PM

Ja pri Akamutiju so cene kar visoke rolleyes.gif
  • 0
We must let go to live on.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users