Jump to content


Photo

Problem s kožo


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 bmw320

bmw320

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 20 January 2008 - 07:38 PM

Živjo punce!

Sem nov na temu forumu:)

Vem da mi boste zdej takoj govorile naj grem brati že odprte teme, ampak oprostite je preveč vsega:)
Mam problem, koža se mi je spet poslabšala. Ko se umijem z normaderm gelom je koža zelo suha, potem se namažem z amai vlažilno kremo z aloe vero(ki mi je sicer ustrezala zelo dolgo).Uporabljam tudi differin in klimicin občasno. S prejšnim stanjem sem bil sicer zadovoljen. Koža ni bila ravno čista na vseh predelih ampak ok zame je bilo sprejemljivo. Sedaj pa kar na enkrat spet izbruh. Možno tudi zaradi stresa...
Ok cut to the crap....Lepo bi bilo če bi mi svetovale kakšni izdelki bi bili primerni zame. Aja pa koža postane tudi zelo mastna.

LP
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 January 2008 - 07:52 PM

Differin uporabljaj redno in ne občasno. Naredi dvomesečno kuro z njim. Enako s Klimicinom. Pa ne oba naenkrat. Uporabljaj ju samo ponoči.
Kreme Amai ne poznam, vendar kolikor imam izkušnje s temi kremami, ne more biti ravno presežek.
Zelo kvalitetna dnevna krema je Aubrey krema za moške. Saj je samo ena. Vendar nima UV zaščite. Omisli si še Avene emulzijo z UV zaščito (recimo Emulsion SPF 40. Vprašaj v lekarni, katera krema je za mastno kožo).
Za umivanje pa uporabljaj nežne čistilce - priporočam naravne. Alverde gel za umivanje, Scheller, Lavera. Veliko je tega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 bmw320

bmw320

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 20 January 2008 - 10:11 PM

QUOTE(sonchika @ 20. 1. 2008 - 19:52) View Post

Differin uporabljaj redno in ne občasno. Naredi dvomesečno kuro z njim. Enako s Klimicinom. Pa ne oba naenkrat. Uporabljaj ju samo ponoči.
Kreme Amai ne poznam, vendar kolikor imam izkušnje s temi kremami, ne more biti ravno presežek.
Zelo kvalitetna dnevna krema je Aubrey krema za moške. Saj je samo ena. Vendar nima UV zaščite. Omisli si še Avene emulzijo z UV zaščito (recimo Emulsion SPF 40. Vprašaj v lekarni, katera krema je za mastno kožo).
Za umivanje pa uporabljaj nežne čistilce - priporočam naravne. Alverde gel za umivanje, Scheller, Lavera. Veliko je tega.


Hvala za odg. A je to primerno za mozoljasto kožo, te čistilni geli? zakaj pa uv zaščita. S soncem pa res nimam problemov:) poleti mi čis zginejo, še sploh k mam temnejšo polt.

QUOTE(sonchika @ 20. 1. 2008 - 19:52) View Post

Differin uporabljaj redno in ne občasno. Naredi dvomesečno kuro z njim. Enako s Klimicinom. Pa ne oba naenkrat. Uporabljaj ju samo ponoči.
Kreme Amai ne poznam, vendar kolikor imam izkušnje s temi kremami, ne more biti ravno presežek.
Zelo kvalitetna dnevna krema je Aubrey krema za moške. Saj je samo ena. Vendar nima UV zaščite. Omisli si še Avene emulzijo z UV zaščito (recimo Emulsion SPF 40. Vprašaj v lekarni, katera krema je za mastno kožo).
Za umivanje pa uporabljaj nežne čistilce - priporočam naravne. Alverde gel za umivanje, Scheller, Lavera. Veliko je tega.


Aja pa glede tonika, kaj je sploh point tega:) ne se smejat.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 January 2008 - 07:36 AM

Ti čistilni geli so za vse tipe kože. Ne razburjaj se, če piše na embalaži, da je za suho kožo. Iz izkušenj velja, da so primerni za vse tipe kože. So pa nežni. Kje je problem? Če uporabljaš agresiven gel, se ti bo potem koža povečano mastila in boš imel še več problemov z njo.
UV zaščita je NUJNA, kadar uporabljaš Differin, Klimicin, Skinoren in podobna zdravila.
Point tonika je v tem, da odstrani preostale nečistoče s kože. To je pomembno predvsem pri ženskah, ki uporabljamo MU, da se ves spravi s kože. Ti ga pa niti ne rabiš uporabljat.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 21 January 2008 - 10:50 AM

Ola!
Tonik se uporablja baje tudi zaradi tega, da po čiščenju ponovno vzpostavi ph kože. Iz tega razloga se mi zdi kar nujen.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#6 bmw320

bmw320

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 21 January 2008 - 01:55 PM

Hvala za nasvete ste ful prjazne thumbup.gif
Se pravi da bi si moral kupiti novi čistilni gel ampak ne vem točno katerega. Pa neko kremo pač..
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 January 2008 - 07:18 PM

Čistilni gel:
Scheller mineralni (pa tudi ostali so dobri) - DM, Muller
Lavera Neutral (dobiš v BioTopicu in "naravnih" trgovinah)
Alverde z algami (saj je samo en) - DM
lahko tudi Neutrogena, samo bolj izsušuje kot tile

Kreme:
Clinique Superdefense (ima tudi UV zaščito, zato jo dajem na prvo mesto) - Muller
Avene Emulzija SPF 40+ - lekarne
Aubrey cosmetics - splet (obstaja samo ena moška krema)
Alverde aloje vera


Mah, tega je ogromno. Pobrskaj po forumu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 nanka

nanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 76 posts

Posted 04 February 2008 - 11:12 AM

lep pozdravček sem!

imam veliko težavo s kremami in upam, da mi jo oste pomagale rešiti sad.gif

imam namreč problematično, mastno kožo, pojavljajo se mi mozoljčki, ampak hkrati imam tudi precej izsušeno povrhnjico. tako da mi kreme za mastno kožo povrhnjico še dodatno izsušijo, kreme za suho mi pa povzročijo mozolje...

potrebujem torej eno dobro, nekomedogeno kremo, ki je tudi hranilna in vlažilna...

nekako sem našla dve varianti, pa me zanima, katera je boljša?
Avon Moisture24 ali Amway Artistry Clarifying Balancing Moisturiser SPF 15.

sej verjetno kreme poznate, če jih pa ne, lahko pa nalepim tudi sestavine...
torej katera bi bila boljša? ali imate kak tretji predlog?

lepo prosim za odgovor, ker sem že prav obupana nad tem
  • 0

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 February 2008 - 12:31 PM

Avonova sigurno ni tako dobra, kot je bila pred časom. Meni se zdijo vse Avonove kreme dokaj slabe. Kemične. Pa redko kdaj vsebujejo kakšno dobro snov.
Amway-jeve pa ne poznam.
Probaj z Aubrey rakitovec (prosi za tester), Aubrey Rosa mosqueta (spet tester), Alverde vrtnica (ta je malo bolj hranilna), morda Alverde aloja.
Teh naravnih zadev je kar nekaj, samo trenutno se spomnim samo teh.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 nanka

nanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 76 posts

Posted 04 February 2008 - 12:43 PM

kje pa se dobi Aubrey kreme? oops.gif

jojoba bi mi pa verjetno lahko mašila pore, ane?

nad tole artistryjevo sem se nadušila ravno na tem forumu, ker is jo ocenila kot zelo dobro

pa še SPF ima, kar je nujno če hočem uporabljat še Avene CK ali pa Diacneal, ane?

samo zanima me, če je ta Artistrijeva primerna za mojo (z)mešano kožo. če mi ne bo povzročala mozoljev oz. dodatno izsuševala povrhnjice. torej če je zadost vlažilna?

hvala ti sonchika že vnaprej, res

  • 0

#11 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 04 February 2008 - 04:02 PM

Aubrey kreme lahko naročiš na tej spletni strani, ponovem pa se jih da tudi kupiti v trgovini Zdravo in Naravno na pokritem delu tržnice v Ljubljani smile.gif

  • 0
We must let go to live on.

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 February 2008 - 05:18 PM

Nanka, daj mi nalepi sestavo in ti takoj povem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 nanka

nanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 76 posts

Posted 04 February 2008 - 05:23 PM

tyasa hvala ti za info wink.gif

evo sonchika sestavine
AMWAY ARTISTRY Clarifying Balancing Moisturiser With SPF 15


Active Sunscreen Ingredients: Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid 3.50% w/w, Zinc Oxide 3.92% w/w

Other Ingredients: Water, Dimethicone, Glyceryl Dilaurate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Grape Seed (Vitis Vinifera) Extract, Phospholipids, Ginseng (Panax Ginseng) Extract, Panthenol, Proline, Sodium Hyaluronate, Sphingolipids, Cholesterol, Cetearyl Glucoside, Acrylates Copolymer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Fragrance, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate.

zanima me predvsem, če mi bo navlažila izsušeno povrhnjico, če ni komedogena in če je dobra za kombiniranje z Avene Diacnealom?


hvala hvala hvala angel.gif

  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 February 2008 - 06:51 PM

Krema je nemastna, ima dobro UV zaščito in ima AOK. Ni K. Samo ne vem, če je dovolj hranilna za izsušeno povrhnjico.
Na delih, kjer je izsušena, bi poskusila še s čim bolj hranilnim. Najprej probaj s to kremo, če pa ne bo dovolj, si pa na tiste predele namaži kaj bolj mastnega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 nanka

nanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 76 posts

Posted 04 February 2008 - 09:17 PM

o fantastično!

še enkrat hvala sonchika

če ne bo pomagala ta krema tam, kjer imam najbolj izsušeno kožo, si bom kupila pa še Alverdino jojobo!

hvala ti res
  • 0

#16 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 22 May 2009 - 06:23 PM



Da ne odpiram nove teme; mislim, da bo tole spadalo lahko tudi sem v že obstoječo.

V torek sem šla k svoji osebni zdravnici, ker imam res obupno kožo na obrazu.
Z mojo kožo je grozno in sem šla kar k zdravnici, ker je škoda, da kožo uničujem z nečim in da se mi stanje zdaj že vleče več skoraj celo zimo; odkar sem menjala od Artistry minule verzije k novi Essential kremi za obraz SPF 15.
Že od zime bo zdaj in tole pa ni več kar tko za vlečt v nedogled.
Pa ne da so akne ali strašni veliki mozolji. Le koža je totalno utrujena, pod očkami se vidi, da je prav nekaj alergičnih znakov na kreme (tko zgleda) in spuščajo se mi kar čez noč. Po en mozoljček, dva na čelu, dva spodnji del ličnic...zgledajo ne za stisnit, niso gnojni. Le vodeni zgledajo. Tudi po hrbtu, oz. da bolj točno povem: ramena zgornji del zadaj in dekolte. Tudi ne zdaj po celem, ampak tu in tam kak voden, čuden mozolj, vmes je tudi kak gnojni...
No, zdravnica mi je rekla, da res zgleda koža na obrazu kot vnetje. Morda kakšno glivično...ni mogla reči, na kaj bi bilo. Kremo je tudi rekla, da bi lahko bila. Vendar pravi, da je težko ugotovit, kaj točno bi lahko bilo.

Prisotna je tudi rdečica; pač vnetje.

Dala mi je na recept (končno, da mi ni treba nekaj plačat) kremo ROZAMET 10mg. Ki vsebuje metronidazol. Je pa v tubici.
To naj si mažem le zvečer, je rekla; ker z njo na sonce ne smem.

Za zjutraj mi je pa predpisala, da mi v lekarni zmešajo: hm...moram prebrat dol iz kreme zdaj:
Extra Chamomillnicae 2,5, Bilobaza ad 50.
Tko zdaj piše na sami škatli. Je pa to Magistralni pripravek za zunanjo uporabo.
In to si pa lahko mažem kolikor želim.

Pozna katera to? Kako je kaj s tem?

Mi je pa rekla, da se bi učinek s to kremo Rozamet pojavil šele po 14 dneh uporabe ali še kasneje. Da je to dolgotrajni proces.

Dobila sem pa napotnico za dermatologa. Imam že naslednji petek smile.gif vsaj nekaj dobrega v tem času, da ne bom čakala v nedogled. Sicer sem že mislila it samoplačniško. A me je sama sestra hitro naročila.
Tonike mi je moja zdravnica odsvetovala, tudi zeleni čaj si naj ne dajem gor, ker izsušuje kožo. Le z vodo ali blagim gelom (to imam BabyDream -Ultra Sensitive gel za umivanja obraza). In potem to naprej mazat, kar mi je dala.
Prosila bom tudi dermatologinjo, da bi me dala na testiranje; da bi mi ugotovili, na kaj sem sploh alergična, da imam skoz te težave, da mi nič ne ugaja. Upam, da me bo dala. Da bi vsaj vedela, na katero sestavino sem alergična ali katera stvar draži? Morda kaka reč, ki jo vsakdanje uporabljam...kaj vem...pralni praški, mehčalci...Sem brala, da nekateri niti mehčalcev ne smejo uporabljat. Se pravi, obstaja tudi na to alergija.

Joj, kaj bo to zdaj huh.gif


Ima še katera kake izkušnje s tem? Morda še kaj sonchika lahko tu svetuješ, kako zdaj naprej??
Brala sem tudi o tem na netu, da je to zelo zahrbtno: se pojavi, pa spet izgine....in spet....



  • 0

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 May 2009 - 08:00 AM

Alergija se lahko pojavi na veliko stvari in je treba pretestirati. Za zdaj upoštevaj nasvete zdravnice in uporabljaj to, kar ti je predpisala. En moj znanec je bil čisto flekast po koži in je alergičen na določene dišave v izdelkih, ki so pa skoraj povsod. Tako da test, potem se bomo pa naprej pogovarjali.
Dermatitis je pa tista zahrbtna reč, ki se ponavlja v nedogled.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 23 May 2009 - 08:14 AM

Pa to potem ugotovijo, kaj je narobe npr. v kremi, da ti škoduje? Veš morda sonchika?

Kaj pa ta krema, ki so mi jo namešal? kaj to pomeni Bilobaza ad 50?

  • 0

#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2009 - 09:30 AM

kolikor se malo razumem na te zadeve, mislim da ti je dala zmešat naravno kamilično kremo. Belobazna krema je to - torej v osnovo namešajo še neko učinkovino. Pri tebi je ta učinkovina ekstrakt kamilice. Mogoče te številke pomenijo 2,5% krema, 50mL. Nisem zihr (bolj blind guess kot ne).

Jaz sem na primer dobila Oronazol kremo - belobazno. Pač so mi učinkovino oronazol vmešali v belobazno kremo in dali v lonček.
  • 0

#20 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 23 May 2009 - 09:35 AM


Ančka, a ti si tudi imela kdaj probleme s kožo? Oziroma, da si jo mogla zdravit? Kakšno kožo imaš ti?
Si bila tudi pri dermatologinji kdaj, so ti nardili kdaj že teste; da bi ugotovili, na kaj je človek alergičen, občutljiv, česa se mora izogibat?

Mojemu fantu so ugotovil, da je alergičen le na to prvo cvetenje ene trave. Ko to gre mimo, je rešen. Zdaj mora torej jemat tabletke Zyrtec nekaj časa, mu zlo pomagajo.

A Rozamet si ti tudi imela kdaj? Berem tudi, da ne smeš z njim na sonce. Ok, to upoštevam seveda. Me pa zanima; čemu ne smeš it? Ni nič razloženo v navodilih.

Hvala vsakršni vaši pomoči smile.gif

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users