Jump to content


Photo

Križarjenja


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2011 - 03:30 PM


Po kateri poti sta šla in s katero ladjo?
  • 0
Viens, reste ici!

#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45464 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 August 2011 - 03:43 PM

Costa Serena, pot pa je bila: IPB Image

  • 0

#23 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2011 - 03:45 PM


Aha, jaz sem bila na podobni, za prvi maj sicer.
  • 0
Viens, reste ici!

#24 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45464 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 August 2011 - 03:47 PM

A na podobni turi ali na ladji iz Costine flote? Kakšna je bila tvoja tura?
  • 0

#25 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2011 - 03:51 PM


Oboje.
Prvič sem bila na MSN Musica, drugič pa na Costa ... ne spomnim se.
Bom zdaj poiskala kje sem bla.
  • 0
Viens, reste ici!

#26 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 August 2011 - 05:30 PM


Na najdem slikic. biggrin.gif

Prvi smo šli iz - Genova, Palermo, Tunizija, Mallorca, Barcelona, Marseille, Genova
Drugič pa - Benetke, Ancona, Atene, Santorini, Mykonos, Krf, Dubrovnik, Benetke
  • 0
Viens, reste ici!

#27 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 09 August 2011 - 06:21 PM

midva sva šla s Costa Concordia
Genova-Palma de Mallorca-Barcelona-Valleta-Maroko-Sicilija-Genova
  • 0

#28 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 20 August 2011 - 07:38 PM

Moja naloga je, da poizvem, če se na križarjenju (po severnih državah Evrope) splača vzet tiste izlete, ki jih organizira 'ladja', ali je bolje, da pri postanku greš dol in greš po svoje oz. se znajdeš sam, z GPS-om, mapami in si sam pogledaš stvari? Kar se stroškov tiče, me zanima... ker so baje izleti zelo dragi. Moja družina je zdaj tam in so me klicali, če se lahko kak pozanimam, če je že kdo bil, ker recimo en ki se ga hočejo udeležit bi jih prišel skoraj 1000€, pa jih zanima če je bolje da se sami odpravijo. Jaz pa tudi nevem, kje naj to pogledam, preverim, ker je tak malo, ne-točno vprašanje. Če kdo ve kaj o tem, bi prosila, da kaj napiše.
  • 0
Memento mori.

#29 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25295 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 August 2011 - 08:02 PM

Uf, Kalypso, ful velika soba!

Saj vem, da gre za veliko ladjo, ampak jaz imam vseeno prvo asociacijo na mini postelje v stilu tega:

IPB Image

Drugače mene križarjenje v takem smislu ne mika - mogoče si kdaj premislim, ampak zaenkrat ne kaže ;).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#30 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 20 August 2011 - 10:05 PM

QUOTE(Zlatolaska @ 20. 8. 2011 - 20:38) View Post

Moja naloga je, da poizvem, če se na križarjenju (po severnih državah Evrope) splača vzet tiste izlete, ki jih organizira 'ladja', ali je bolje, da pri postanku greš dol in greš po svoje oz. se znajdeš sam, z GPS-om, mapami in si sam pogledaš stvari? Kar se stroškov tiče, me zanima... ker so baje izleti zelo dragi. Moja družina je zdaj tam in so me klicali, če se lahko kak pozanimam, če je že kdo bil, ker recimo en ki se ga hočejo udeležit bi jih prišel skoraj 1000€, pa jih zanima če je bolje da se sami odpravijo. Jaz pa tudi nevem, kje naj to pogledam, preverim, ker je tak malo, ne-točno vprašanje. Če kdo ve kaj o tem, bi prosila, da kaj napiše.


jaz sicer nisem križarila po severnih državah...ampak smo imeli enako izbiro ali vzameš tiste njihove organizirane izlete ali greš pač sam.....midva sva vse izlete šla organizirano....vsi so bili super, le kot si sama napisala pač dragi...oziroma večina jih je šla na lastno pest, greš z ladje, z zemljevidom, ali taxi, ali mestni vodič in si ogledaš kar želiš....kolikor se spomnim sva na koncu križarjenja plačala skupaj z izleti v vsakem kraju, plus z pijačami, ki niso vključene v ceno nekje 1500 ali celo 2000 evrocv(za oba) ermm.gif
Kalypso naj napiše kako sta onadva izbrala/plačala

glede sob:
midva sva imela zunanjo kabino in je bilo super, ker sva lahko sama sedela na svojem balkonu..tudi takoj zjutraj, ko sem se zbudila sem prvo letela na balkon gledat kje smo...
no, za silo, pa tudi notranji kabini nič ne manjka
taka je bila:
IPB Image
  • 0

#31 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 August 2011 - 10:09 PM


Ful je odvisno kje si ja.
Ko smo mi pristali v Barceloni se nam je zdelo popolnoma neumno vzet organiziran izlet, ko pa imaš mesto na dlani. Drugače je bilo naprimer na Santoriniju, kjer nimaš kam, pristaneš na vodi, potem pa te s čolnom peljajo na kopno in tam nimaš kam za it. Ni blo druge šanse kot organiziran ogled.
  • 0
Viens, reste ici!

#32 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45464 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 August 2011 - 12:32 AM

Izleti so dragi ja. Definitivno je ceneje, če sam raziskuješ mesta. Recimo izlet v Herculaneum je v najini organizaciji stal 20€ za oba (javni prevoz iz Neaplja + vstopnina), če bi rezervirala ogled na ladji, bi naju stalo 39€/osebo.
Midva sva si pred križarjenjem naredila plan kaj bi rada v katerem mestu videla in sva potem preračunala katera opcija se nama bolj splača. Na koncu sva šla na organiziran izlet samo na Etno (49€/osebo), ostalo sva si ogledovala sama. Pa še za ta izlet mi je malce žal, ker smo pol ure stali pri eni brezvezni gostilni, samo eno uro pa smo imeli na samih kraterjih. No, na račun eskpresnega doživetja Etne, sem sicer lahko vidla še Catanio, pa vendar. Etna je bila res fenomenalna, Catania pa pač mesto kot mesto. Razlaga vodičke je bila sicer izčrpna in dobra, ampak časovna razporeditev izleta pa me je utesnjevala. Jaz bi si čas povsem drugače razporedila. V Barceloni, ki sva jo raziskovala sama, sva srečala eno turo z naše ladje in medtem ko sva si v Parc Güell vzela čas, da malce posediva na klopci in uživava v razgledu, so tisti iz izleta prišli do klopce, jo poslikali in že jih je vodička gnala naprej. Meni je to blazno zoprno, nekaterim pa pač ne.

Nutella, ne vem sicer kako je na severu, ampak glede na to, da imajo v večini mest (še v Mariboru obstaja!) turistični vlakec oz. avtobus, tvojim predlagam, da raje poiščejo le tega. Bo verjetno ceneje od ekskurzij, prav tako pa jih bo peljal okrog vseh znamenitosti.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users