Jump to content


Photo

Krivi zobje...nasvet!


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#81 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 12 August 2007 - 05:39 PM

QUOTE(Emily @ 9. 8. 2007 - 10:04) View Post

To sem jaz naredila. Opustila zdravljenje.
Najprej sem pri 14-ih letih dobila aparat z enimi kaveljčki in sem ga nosila samo ponoči in so se mi zobje nekaj premaknili. Potem pa bi mogla dobit pri 15-ih letih fiksni aparat/zvezdice/tračnice kakorkoli že in sem bila proti. Ne vem zakaj, ampak sem bila prav neumna. Pač sem se bala kaj bodo drugi mislili na kar se zdaj krepko požvižgam. No in ona je tam prav napisala, da nočem nosit aparata in me odslovila, je bila pa tudi ena zelo nesramna ortodontkinja, da je videt nisi mogel. No in zdaj mi je malo pameti v glavo stopilo in sem pač hotela zobni aparat, da bi imela perfect zobe. Niso ravno v kritičnem stanju, ampak imam zgoraj preveč skupaj natlačene zobe in mi posledično 3 nekam po svoje raste. No in jaz sem zvedla, da je prejšnja ortodontkinja šla v pokoj in je prišel novi ortodont in sem šla nazaj se spokorit, da bi imela zdej fiksnega in je bil ful fajn in je rekel, da ga bom dobila, če bom dobr skrbela za zobe. Pol mi bo pregledal z eno tekočino kako sem skrbela za njih tako, da se zdej res trudim (ene posebne zobne ščetke, ustna voda, zobna nitka itd.) Sem pa stara 17 in bom aparat zihr dobila šele po 18 letu, zato ni res da odpadeš k samoplačnikom, če si star 18. Pač še čakaš. Zato mladoletna pejd se nazaj spokorit ali pa zameni zdravstveno ustanovo, karkoli ker si le še mladoletna in ga lahko dobiš zastonj, ker pol je res krepko za plačat, si lahko že kakšn avto za to kupš. laugh.gif Pa rajš se zdele potrud k pa, da se pol cel lajf tolčeš po glavi. wink.gif


Me ta teden ni bilo in sem šele sedajle prebrala tole tvoje sporočilce. Zdaj bom poskusila nekako eti do ortodonta, vendar je problem, ker mi zobozdravnica niti napotnice ne misli napisat, ker sem priložnost pred leti vrgla v koš, mladih, ki čakajo na aparat, pa je ogromno. cry.gif Kakršnkoli aparatek bi nosila, samo da bi mi ga ortodont dal in da bi nekako sploh lahko prišla do njega z napotnico ! Meni se celo zdi, da imam ugroz nepravilen, pa mi zobozdravnica do sedaj tega ni nič omenila ermm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#82 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 25 August 2007 - 08:36 AM

jst bom tut zdj enkrat dobila aparat (zvezdice) vrjetno zgoraj in spodaj. Ni mi všeč, ampak se bom potrudla da bom mela pol lepe zobke smile.gif
Upam da mi bo uspel dobit bele zvezdice al pa na notranji strani zoba( čeprv dvomm), ker nebi rada da se preveč vid smile.gif
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#83 Rejci

Rejci

    sramežljivec

  • Člani
  • 47 posts
  • Interests:Igranje kitare,druženje s prijatelji,plavanje,risanje na steklo,slikanje,vožnja s kolesom...

Posted 27 September 2007 - 12:46 PM

No vidim da le nism edina ko mam probleme z krivimi zobmi.Resno razmišlam da si bom mogla omilt kak zobni apara.Sam ne tisga stalnega ko ga dol ne morš snet ampak tisga ko si ga daš zvečer gor pa ga maš gor sam ponoči pa je .
  • 0

#84 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 September 2007 - 03:35 PM

Koliko si stara? Če si pod 18 let, ga še dobiš zastonj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#85 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 27 September 2007 - 03:43 PM

js mam un aparat k si ga lahko daš dol...mam kr fino razmetane zobe ..pa še zdej bom mogla it 4 zobe izpult ker mam premal prostora v ustih cry.gif
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#86 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 27 September 2007 - 06:01 PM

jaz zgoraj nimam dvojk, nosila sem paarate 12 let, očitno zastonj (nikoli zvezdic),pa sem jih redno nosila. Zdaj čakam na implantante (700 € × 2), v parih tednih dobim fiksni aparat zgoraj (1800 €) hotel pa me je nategnit da ga dam še spodaj,ker imam nepravilni ugriz (še dodatnih 1800 €). Dohtarji so res polni keša.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#87 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 September 2007 - 07:00 PM

QUOTE(sonchika @ 27. 9. 2007 - 16:35) View Post

Koliko si stara? Če si pod 18 let, ga še dobiš zastonj.


Ne. Pred kratkim je začel veljat zakon, da je do 16 leta.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#88 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 27 September 2007 - 07:59 PM

QUOTE(Coco* @ 27. 9. 2007 - 20:00) View Post

Ne. Pred kratkim je začel veljat zakon, da je do 16 leta.

Kva? ohmy.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#89 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 27 September 2007 - 08:11 PM

punce naj vas pomirim da ni tak hudo to glede plačila, saj ne rabiš plačat na enkrat temveč plačuješ sproti, odvisno pač kaj ti dela
prvič je malo dražje, ko dobiš aparat, na to pa včasih malo, drugič več......
sicer sem jaz vse skupaj plačala cca.700.000, vendar sem imela obrok včasih 40.000, drugič samo 7.000 pa tako......
  • 0

#90 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 September 2007 - 02:02 PM

Sej pravim... plačajte si nadstandard.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#91 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 September 2007 - 06:36 PM

Ce lahko dodam - dva tedna nazaj sem bila pri ortodontu in tudi tam so sle surovine gor...
  • 0

#92 pupe

pupe

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 03 October 2007 - 11:45 AM

Hojla,

če sem lahko tako predrzna .... me pa zanima kam hodite k ortodontu ... tudi jaz se namreč odločam za fiksnega .... pa me od telih cen kar malo boli glava ...... ;)
  • 0

#93 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 October 2007 - 12:44 PM

QUOTE(sonchika @ 28. 9. 2007 - 15:02) View Post

Sej pravim... plačajte si nadstandard.


Kakšen nadstandard in kje?

Jaz imam naslednji teden naročen prvi obisk pri ortodontu (v mladosti sem nosila tiste snemljive aparate (ki so svoje delo dokaj opravili) ampak takrat še ni bilo fiksnih. Tako da zdaj grem samoplačniško, da vidim, če se sploh da še kaj popravit (brez ruvanja zob).



QUOTE(pupe @ 3. 10. 2007 - 12:45) View Post

Hojla,

če sem lahko tako predrzna .... me pa zanima kam hodite k ortodontu ... tudi jaz se namreč odločam za fiksnega .... pa me od telih cen kar malo boli glava ...... ;)


Jaz imam do novega leta naročen prvi pregled pri dveh ortodontih (oba po priporočilu kolegov) in sicer:
- Leonu Hermanu - LJ
- Ivo Pavšič - LJ

Kako pa bo, bom pa lahko naknadno povedala!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#94 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 December 2007 - 01:16 PM

QUOTE(sonchika @ 28. 9. 2007 - 14:02) View Post

Sej pravim... plačajte si nadstandard.



No klicala sem in Adriatic in Vzajemno in nikjer ne krijejo stoškov zobnega aparata, če si enkrat polnoleten. V nadstandardno zobozdravstveno zavarovanje spadajo druge zadeve, to pa ne.
Tako so mi za enkrat odgovorili, ampak bom še malo povrtala kako in kaj.

No samo toliko, v info.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#95 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 December 2007 - 02:33 PM

No na Vzajemni sem v fazi "pogajanja", saj sem zdravljenje začela pred svojim 18. letom, ampak takrat še niso krili fiksnih aparatov .... blablabla

V glavnem, danes bom menda pri ortodontu zvedla kako in kaj - ali je možno, da mi bodo kaj prispevali ali ne.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#96 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 19 December 2007 - 03:38 PM

Js sm dva dni nazaj dobila fiksnega...končno ..do zdaj sm imela tistega ki se ga sname sampomagov ni pa kaj dosti. Zdej so pa ortodonta zamenjal in skor usi dobivamo fiksne.Sem prav zadovolna s tem ker tisti je bil pa res skorej brez veze. Pa prejšni ortodont mi je reku da morm dat ven vse 4 šterke pol mi pa ta novi reče zakaj smo šli pult da je čist brez veze blink.gif
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#97 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 December 2007 - 04:22 PM

Ja, nič ne škodi vprašat. Morda pa kje kaj krijejo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#98 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 December 2007 - 05:50 PM

Monni, sej če imaš nasplošno zdrave zobe za tiste 4ke ni panike. Sploh če ti bojo kasneje še modrostni rasli boš imela dovolj prostora v čeljusti, pa še zobe ki ti bodo nadomestili 4ke wink.gif .

Mislim te zavarovalnice itak samo gledajo kaj se jim najbolj splača, dejansko pomoči pa od njih ni. Hočem reč, da je ful bedno da ne krijejo stroškov stalnega aparata.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#99 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 19 December 2007 - 05:58 PM

jaz bom zdajle imela en mesec zvezdice zgoraj,januarja dobim še spodaj,oboje krije zavarovalnica,ker sem poseben primer.
Če ne bi krila bi za aparata + implantante plačala... 4500 €.

Moj ortodont je Leon Herman in je car.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#100 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 December 2007 - 06:06 PM

Zakaj si poseben primer, če ni preveč vsiljivo vprašanje?

Pa ful dobr da ti krijejo no.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users