Jump to content


Photo

Nizozemska


  • Please log in to reply
228 replies to this topic

#21 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 July 2007 - 08:51 PM

?

Ne grem sama. Grem s kolegicama, ena je že preštopala skor celo Evropo, pa gor nas pelje en Nizozemec, ki je tudi popotnik (njega smo spoznale danes) in se vrača domov v Amsterdam. Nazaj bomo edino štopale, pa obvezno vse skupaj.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#22 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 04 July 2007 - 09:01 PM

Aja pol je pa bolše, da vas je več. Jaz sem mislila, da greš sama. (Površno berem oops.gif )
  • 0

#23 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 July 2007 - 01:22 AM

Kjeeee, jst sem cvikerica oops.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#24 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 July 2007 - 07:46 AM

Uuuu crna, hoe gaat het? Na faxu sem 3 leta hodila na lektorat nizozemščine. cool.gif

Torej, good luck. Za nazaj zna biti malo zaje*, ker boste v treh. Believe me, sem sama 2 krat štopala nazaj iz Amsterdama, vedno samo tovornjake. Ti te z veseljem vzamejo s seboj, avtomobili malo manj. Ampak ok, držim pesti! wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#25 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 July 2007 - 08:47 PM

Guess who's back, back again smile.gif .

Jaaa no noro je blo v Amsterdamu, živele smo pri tipu, ki nas je gor pripeljal, sama vožnja gor je trajala utrudljivih 20h, smo se pa za ene 2h ustavili na Bledu, pa še policija nas je ustavila ker nismo imeli vinjete, kar je spet pobralo dobro uro...

Prišle smo torej ob 5h zjutraj, najprej jasno spat, popoldne pa po mestu (v dokaj mrzlem in čemernem vremenu) v Coffee Shop na đojnt biggrin.gif , falafel (cene so neverjetno btw), kofe. Zvečer je Jitse pripeljal četico svojih kolegov, en bolj odpiljen kot drug, smo šli na neki "minimal house" v Sugar Factory (lol). S kolegico sva se slinile, ker so bli sami "kravžli" naokoli, vsak drugi tip je imel kravžlje, hehe.
Z druščino smo se pol preselil nazaj v stanovanje, kjer smo čebljal do 9h zjutri. In itak smo pol spale do 14h. Vidla sem Van Goghov muzej - fantastičen prav res, je pa smola da se muzeji, galerije in večina trgovin zapre že ob 17h, tko da lih nekih bajnih ogledov ni blo... Nizozemci so šekši, ene par jih je blo kar za "stvar", ampak maybe next time wink.gif .

Nzaj smo pa imele veliko sreče (tudi v nesreči). Štopanje se ni kaj prida obneslo, pa smo začele kar na pumpi spraševat ljudi, ki so imeli dost placa v avtu, če so namenjeni v našo smer (Nemčija - Avstrija) in se je super obneslo. Najdlje je trajalo nekje 10 min da smo dobile prevoz. Prvič nas je nek Danski par iz Luxemburga odložil na napačni strani avtoceste, in smo zgubile kar dve uri preden nam je ustavil en odpiljenec (Farhad Rafifi), ki nam je ustavil ker je mislil da smo kurbe. Je bil pa čist prijazen in je blo ok. Pol smo se peljale večinoma s starejšimi ljudmi, en par nas je zapeljal vse iz Utrechta (Nl) do Koblenza (JZ Nemčija), nekje 350-400km. Nekak smo pristale na avtocesti v Heidelbergu, kjer nas je ustavila policija in nas hotla peljat v zapor, ker so najprej mislili da smo ubežnice iz Italije laugh.gif .
Pa se je poštimal, z enim atatom smo se peljale do Stuttgarta.
In najbolj neverjetno kar se je zgodilo - tam smo srečale neke Slovence v avtodomu, ki so se vračali z motokros prvenstva v Nemčiji. LOL. So nas peljali vse do naše meje, nismo pa mogle z njimi čez, ker nas je blo preveč not. No in čez mejo smo naštopale Danski cirkus laugh.gif . Res zabavni ljudje.

No in zdaj sem tu.
(Nizozemščine pa ne znam kaj prida, le par "zanimivih" stavkov...)
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#26 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 09 July 2007 - 09:58 PM

Kraužlčki, pa cirkus pa kurbe zmagajo! laugh.gif
Kake so kej cene? je ta tip k ste bivale pri njemu kej silil v vas?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#27 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 July 2007 - 12:12 AM

Cene so "ulala", v enem supermarketu sem za 1,5l vode in 1l soka vrgla 6€ (halo?), so me pač nategnili ker niso imeli označenih cen, sicer pa v supermarketih stvari niso pretirano drage, nekje po nekaj deset centov, ali pa 1€ za osnovne potrebščine (gricke, voda, snacki), pa za kak junkfood (falafli, kebabi, hamburgerji) na cesti plačaš od 5€ naprej, kava ni tak fejst draga - okoli 1,80€ največ 2. Za pivo v klubu računajo 2,20€, ostale pijače so pa dražje (koliko ne vem, ker jih nisem pila). Obleke so pa tudi kar za kake 15€ dražje.
Sem pa slišala že od par ljudi, da je Amsterdam drag, ker je pač prestolnica, drugje po države naj bi imeli nižje cene.

Jitse (tale Nizozemec kjer smo živele) sploh ni silil v nas, res čista 10ka, prepustil nam je celo stanovanje, itak je imel punco in je hodil k njej spat, pri nas smo imeli samo večerne/nočne žure wink.gif .

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#28 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 10 July 2007 - 08:45 AM

Crna ti pa si zakej! Mislim super ne, jaz si tudi želim enkrat tja...btw imaš kej pofotkano?

JA REa to vse zmaga + ubežnice iz Italije si še pozabila laugh.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#29 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 10 July 2007 - 10:33 AM

am,sterdam je the best! sem že enkrat pisala, da je quens day treba doživet! grem definitivno spet!
  • 0

#30 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 July 2007 - 11:54 AM

Jaz sem bila že 4 krat pa ga imam že dovolj. Vse sem videla najmanj 2 krat, ampak bom šla še enkrat čez nekaj let na Queens day, to pa ja (še nisem bila)! biggrin.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#31 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 July 2007 - 09:54 PM

QUOTE(Emily @ 10. 7. 2007 - 9:45) View Post

Crna ti pa si zakej! Mislim super ne, jaz si tudi želim enkrat tja...btw imaš kej pofotkano?
JA REa to vse zmaga + ubežnice iz Italije si še pozabila laugh.gif

Nimam, sem brez fotkića atm. Se pa ful splača it gor, sploh če maš stanovanje zastonj smile.gif . Mislim, meni je blo super tudi zarad družbe, prvi dan (petek) je itak ves čas napol deževalo, pa na momente ful pihalo, tko da lih zuni nismo hotle bit, meni je pa še grlo in uho zje*al, tko da še dons mal kiham.
Je pa super mesto tko za relaksacijo, vedno se nekaj dogaja, muzejev je ful, kofišopi so fajn, pa parki so čudoviti. Sicer pa jasno, mesto kot vsako, vsakega se naveličaš, oz. vsako ima svoje prednosti in slabosti.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#32 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10573 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 July 2007 - 09:11 PM

Crna, fajn si napisala glede Nizozemske.

Ana, ti pa kej napiš kako je bilo v Egiptu prosim.
  • 0

#33 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 21 April 2008 - 02:31 PM

Bejbike, a v Amsterdamu je že bila katera ? Da mi malo opiše kako in kaj. smile.gif
  • 0

#34 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 April 2008 - 02:59 PM

Jst. Kaj te zanima?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#35 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 21 April 2008 - 03:53 PM

crna, kaj se splača tam pogledat, kje so fajne trgovine, kje je- MAC (!!) oops.gif , če je drago, kje imajo dobro hrano itd. smile.gif Pač tak malo osnovne stvari. Kaj imaš kake slike ?
  • 0

#36 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 April 2008 - 04:27 PM

Jaz sem tudi bla v Amsterdamu kakih pet let nazaj. Samo sem bla bolj orientirana na coffee shope, kot pa na karkoli drugega.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 April 2008 - 06:36 PM

Osebno so meni kofi špi kr neki. Lahko dobiš eno čist na izi travo not, to je pa to, muziko imajo pa tako na glas ej.
Fotkiča nisem mela s sabo, sem bla pa tam za zgolj tri dni, pa z 50€ gnara biggrin.gif . Je kar dražje, za neki fast food (falafel) sem dala 3€, maš pa tudi dražje. Splača se ti nabavit sire, če bi imela več keša in zrihtan prevoz bi si ga nagrabla ful, cheese maniac.
Videt moraš Van Goghov muzej obavezno (!!!), sem mela srečo, da smo bli ful bliz njega nastanjeni, ostalih muzejev se mi ni dalo lovit, se pa te reči ful hitro zapirajo, namreč ob 17h (!!!), jaz sem pa takrat vsajala ob 15h oops.gif . Hotela sem še videt Rijksmuseum, pa ni blo časa. Sicer pa imaš še hišo Anne Frank in Madame Tussauds, Rembrandtov muzej, Heinekenov muzej biggrin.gif itd.
Je ena velka šoping street v centru Amsterdama (ne vem kako točno se kliče), imaš ogromno trgovin, jaz sem bla presunjena kolko lepih čevljev sem vidla, pa cene so bile zelo ugodne, ker sem bla tam med znižanji, res divota. Neki supermarket sem obiskala poln odličnih jedi (kake vse sendviče imajo tam, fcuk, tega prej nisem vidla, zdaj pa poznam te reči že z Dunaja), a je blo kar drago, na tej cesti je pač dražje kot če greš izven "centra" (ta center še vedno zgleda starinsko, sploh ne vem kakšna je razlika med okrožji in centrom, mogoče edino v številu trgovin, je pa vse zelo lepo urejeno, historično, stolpnic in tega skoraj ni, oz. neverjetno manj kot npr pri nas). Pa mesto je manjše kot npr Lj, Mb, se ga da lepo prehodit, ali pa najet bicikel pa ga prevouiš (brez skrbi, te ne bo nihče povozil). Za MAC ne vem kje je, poišči na MAC strani, ampak sem skoraj ziher da je nekje na tej cesti v centru.
Jedla zunaj, razen tisti falafel, nisem, ker smo kuhali hrano pač doma, da smo prišparali.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2008 - 08:28 AM

jaz sem bila februarja v amsterdamu. kalvert straat, ta velika shoping ulica me ni navdušila. mogoče imajo en majčken več robe kot pri nas, ampak še vedno se standard: hm, zara, veromoda, tally weijl. sem bila pa navdušena nad tržnicami. tam pa dobiš luškane, predvsem pa zanimive cunje za mlo denarja. prevsem albert kuyp markt je super, ker je multikulturen in dobiš veliko tipične indijske robe (zapestnice, uhani). jaz sem tam kupila krasno blago, da si bom dala sešit nekaj stvari. pa lani sem ob obisku amsterdama kupila balerinke (enake sem potem videla v transportu za 70€, jaz sem dala pa 20€). in seveda, da ne pozabim jordaan in ostalih delov starega centra z veliko butikov.
hrana: bistveno dražje kot pri nas v restavracijah, čeprav imaš spet ful izbire. lani smo bili na bokj špar programu in predvsem izbirčni in smo/so jedli bolj po macdonaldsih in podobnem sranju. smo šli pa v etiopijsko restavracijo. letos pa smo se prehranjevali bolj doma, ker se ti od izbire hrane zmeša. cene na tržnici pa so enako kot pri nas v intersparu, oz. cenejše.
jaz sem nora na slanike (surove ribe), nujno pa moraš probat lumpio (to je indonezijski pomladanski zvitek, ki ga dobiš na štantih, ker so ga nizozemci posvojili in je to njihov klasični fast food. je pa relativno poceni cca. 1€).
meni se je zmešalo od rož. noro, še bolj nore cene.

Mac je pa na trgu dam v eni fancy veleblagovnici. imajo kar dosti izbire, samostojne trgovine pa v a'damu ni.
  • 0

#39 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 April 2008 - 01:44 PM

Supergirl, kje ste pa spali in približno kolikšne so cene nočitev?
  • 0

#40 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2008 - 01:49 PM

ne bi vedela. ker sem bila na obisku, v enem norem stanovanju v jordaanu (stari del amsterdama), en most stran od hiše ane frank.
pri cenah nočitev ti žal ne morem pomagat.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users