Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1520 replies to this topic

#801 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 05 January 2018 - 12:13 PM

A je kaksna kandidatka?

Jina gledala sem tudi ta b complex, ki ga ti jemljes, ker je res ugoden ampak ni priporocljiv med nosecnostjo in dojenjem :/
  • 0

#802 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 January 2018 - 12:22 PM

Zakaj pa ne?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#803 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 05 January 2018 - 12:31 PM

Ker so nepreverjena in so pogoste alergicne reakcije. Zame ocitno samo krka pride v postev.
  • 0

#804 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 January 2018 - 01:06 PM

Sploh nisem bila pozorna, a ni to ponavadi napisano na vecini dopolnilih ipd., ki niso namenjena prav nosecnicam?
Malo brezveze se mi zdi jemati samo folno, kot se priporoca in nisem nameravala menjati, ko bom planirala zanositev.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#805 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 05 January 2018 - 01:10 PM

Jaz sem samo folno jemala in jo se vedno. Elevit se mi zdi da ni primeren za celiakase. Ja definitivno so boljse kombinacije. Drugace pa je vecina vitaminskih in teh preparatov varna za nosecnice, pri tem pa prav pise da ne. Saj na b compleks je ze tako veliko ljudi alergicnih.

Preverila, Elevit ima laktozo ne gluten, ampak ko sem zanosila mi je laktoza se delala tezave.
  • 0

#806 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 January 2018 - 01:13 PM

Podgana, kaj pa ti jemljes?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#807 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 05 January 2018 - 05:05 PM

Samo folat, magnezij in D.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#808 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2018 - 07:29 PM

Kako jemljete B kompleks od Life Extension? Naj bi 2 kapsuli dnevno, ampak glede na te ogromne količine ne vidim v tem prednosti, kot če bi recimo samo 1/dan. Pa spet bom uvedla 2500 iu vitamina D dnevno.
Ste drugače opazile kakršnekoli (pozitivne) spremembe navzven/v počutju pri rednem jemanju teh vitaminov?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#809 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2018 - 07:33 PM

Jaz sem že napisala, da b-kompleks jemljem vsak drugi dan pa še to je veliko. D pa skos jemljem 5000 IU, skupaj z Mg in omega 3.

Še najbolj očitno vpliva na lase, ker mi praktično nič ne izpadajo, kožo in nohte, ki so trdni kot kamen in se mi sploh ne lomijo ali plastijo, tudi če imam dolge. 

 

Bolna tudi nisem bila že eno leto, še ne štejem enega prehlada lani spomladi.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#810 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 January 2018 - 07:33 PM

Jaz jemljem 1 vsak drugi dan. Mislim, da ostale tudi tako. Kar se tice pozitivnih ucinkov dopolnil, po b kompleks manj lomljivi nohti, po omega 3 manj suha koza, ce mg ne jemljem, imam krce v misicah.
  • 0

#811 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 22 January 2018 - 07:37 PM

Meni se ze pozna, da jemljem b complex
  • 0

#812 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2018 - 09:30 PM

Ker so nepreverjena in so pogoste alergicne reakcije. Zame ocitno samo krka pride v postev.

A ni Ana na svojem blogu pisala, da so Life Extension zelo dobra dopolnila, ker jih veliko zdravnikov v tujini priporoča oz. obstajajo neke študije ipd.?

 

A je še katera znamka dopolnil takšna, da niso preverjena?

 

Aja, Matilda, Life Extenson B complex tudi jaz jemljem 1 vsak drugi dan.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#813 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 22 January 2018 - 09:35 PM

Mislim, da prav na njihovi strani pise, da zaradi pomanjkanja raziskav niso primerna za nosecnice, torej se mi ne zdijo varna. Kaksne reference ima Ana glede na ostale njene trditve me v bistvu niti ne zanima :D

Pred jemanjem poskusim cimbolj preverit, ceprav zdaj res najraje kar v register pogledam :/ kar je sprejemljivo v tujini ni nujno tudi v slo...tezko je presodit, ko se ne odlocas samo zase.
  • 0

#814 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2018 - 09:41 PM

Dejansko imajo za nekatera dopolnila nosečnice za poskusne zajčke ali kako?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#815 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 22 January 2018 - 09:43 PM

Ne, vendar je potreben dolocen vzorec zdravih ljudi in leta raziskav, da se lahko neko zdravilo doloci kot varno tudi za rizicne skupine, v tem primeru nosecnice in dojece zenske.
  • 0

#816 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2018 - 09:57 PM

Aja, sem mislila, da enostavno ne delajo raziskav, ker ni prostovoljk in potem produkt oznacijo za nepreverjen za vsak slucaj.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#817 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 22 January 2018 - 10:24 PM

Sicer slabo poznam to podrocje ampak mislim, da bi bil tak nacin testiranja eticno nesprejemljiv.
  • 0

#818 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2018 - 05:37 AM

Raziskave pri nosečnicah so prepovedane. Se pa sklepa na princip, ki ga je Ora napisala, ali pa, če zadostno število nosečnic poroča o (samovoljnem) jemanju neke zadeve, lahko predstavljajo nek statističen vzorec.
Drugače pa večino zdravil in dopolnil označijo za neprimerne za nosečnice ravno zaradi tega, ker ni raziskav in se s tem zaščitijo.
  • 0

#819 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2018 - 10:55 AM

Mislim, da prav na njihovi strani pise, da zaradi pomanjkanja raziskav niso primerna za nosecnice, torej se mi ne zdijo varna. Kaksne reference ima Ana glede na ostale njene trditve me v bistvu niti ne zanima :D
Pred jemanjem poskusim cimbolj preverit, ceprav zdaj res najraje kar v register pogledam :/ kar je sprejemljivo v tujini ni nujno tudi v slo...tezko je presodit, ko se ne odlocas samo zase.


No saj to mi je smešno, da jih je pa ona kot zdravnica tako hvalila in se sklicevala na ne vem kakšne raziskave.

No, to sem se tudi jaz že vprašala, kakšna so razna ameriška dopolnila ali pa npr. kreme za sončenje, ker oni nimajo enakih standardov, kot mi.

Register je ta, ki je dostopen na spletni strani Ministrstva za zdravje?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#820 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 23 January 2018 - 11:05 AM

LE tudi tu in v EU prodajajo. Ne vsega. Kar je po standardih.

Doctor's Best recimo ima nekaj preverjenih. Tudi folat. Tega pri nas sploh ni, se mi zdi.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users