Jump to content


Photo

L'occitane


  • Please log in to reply
1766 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 March 2005 - 10:39 PM

Najbrž ga vsi poznate. Že od daleč tako omamno zadiši, če je kje v bližini njihova trgovina. IPB Image

Zanima me, koliko kaj poznate njihove izdelke, katere tudi sami uporabljate, katere priporočate, katere morda odsvetujete...
Za katere se splača dati več denarja (vemo, da so cene kar precej visoke)?

Sama uporabljam od njih kremo za roke s karitejevim maslom, ki je edina, ki mi še pomaga (sploh pozimi so moje roke katastrofalne) in kremo - tudi s karitejevim maslom - za nohte/obnohtno kožico. No, pa foter uporablja eno kremo/balzam po britju in je ful ponosen. biggrin.gif
Izkušnje s prodajalkami po teh trgovinah so pa zelo pozitivne - izredno so prijazne, ti svetujejo, nič vsiljive (te pač pustijo, če vidijo, da ne želiš ravno njihove prisotnosti v bližini). Pa skos me ornk razdražijo z testerji... IPB Image

Aja, še to: a mi lahko nekdo končno pove, kako se pravilno izgovori L'occitane? biggrin.gif

No, razpišite se. smile.gif
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 March 2005 - 10:57 PM

Všeč mi je osvežilna vodica in dnevna in nočna krema za suho kož Peaux Seches s shea maslom. Je pa zanimivo, da imam drugače mešan tip kože in mi recimo Vichyev fluid S mat zadostuje, enak učinek pa naredi na moji koži ta Loccitanova krema pa je za suho kožo. rolleyes.gif

LP N
  • 0

#3 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 19 March 2005 - 08:35 AM

Nadi kdaj je dovolj samo drugi proizvajalec.Kljub temu,da sta kreme po sestavinah lahko enake. twisted.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 March 2005 - 09:23 AM

Sem gledala sestavine ene kreme v L'occitaneju. Pa ni nič posebnega. Človek bi pričakoval, da je notri veliko naravnih sestavin, ampak na privih mestih so ponavadi samo umetne - zgoščevalci, konzervansi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 11:12 AM

Ja, vse je v trženju...je pa mamljiva trgovinica...njihova trgovina, lepo diši, vse je kao naravno...le koga ne bi zamikalo...Podobno kot Vichy...veliko ljudi se odloči za nakup Vichy zato, ker smatrajo da je bolj zdrav in naraven, ker se prodaja v lekarni. Da ne bo pomote, to ni napad na Vichy, samo komentiram, nakupne odločitve kupcev..

LP N
  • 0

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 11:28 AM

Če bi res vedeli, kaj je v vsem... ne bi ničesar uporabljali.
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 11:30 AM

Bolje, da ne vemo...ampak zanimivo tok polemik samo okrog kozmetike, kot da brez nje ne moremo živet...nikoli pa se ne vprašamo kaj je v hrani, v zdravilih v zraku ki ga dihamo ... oops.gif

LP N
  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 11:34 AM

Boljše, da sploh ne začnemo o vsem tem razmišljati in živimo v prelepem svetu naivnosti in domišljije. biggrin.gif
L'occitane, torej... IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 11:45 AM

:thumright:

lp n
  • 0

#10 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 19 March 2005 - 07:17 PM

v city parku je v njihovi trgovini en TAKO tečen prodajalec, da razmišljam, da ne bom več šla v to trgovino (razen če ne bom 100% da ga ni).Tako je "prijazen" da nonstop blebeta, predvsem to kar ne vprašaš, žvrgoli o prodajnih uspešnich te firme itd. Cel čas caplja za stranko in amorkoli se obrneš ti že izstreli vsebino deklaracije in dobesedno TEŽI. Res ne vem kje so ga našli, ker tako tečnega prodajalca še nisem videla.
Osebno nimam nič proti komunikativnim prodajalcem, tako, da vejo kaj prodajao, ampak da modelu poveš DA NEPOTREBUJEŠ NJEGOVE POMOČI in ta čez minuto spet vskoči h tebi in znova ! In da se vse skupaj dogaja v eni najbolje označenih trgovin v Ljubljani?!!! Svašta
  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2005 - 07:20 PM

QUOTE(Ka)
Tako je \"prijazen\" da nonstop blebeta, predvsem to kar ne vprašaš, žvrgoli o prodajnih uspešnich te firme itd. Cel čas caplja za stranko in amorkoli se obrneš ti že izstreli vsebino deklaracije in dobesedno TEŽI. Res ne vem kje so ga našli, ker tako tečnega prodajalca še nisem videla.


Joj samo to zna bit res nadležno, drugače si ga pa tako opisala da si me spravla v smeh. biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#12 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 19 March 2005 - 07:21 PM

Drugače pa sem načeloma zadovoljna za njihovimi izdelki in jih z veseljem uporabljam.
Imam suho oz. mešano kožo in mi zelo odgovarja olje za čiščenje kože, pa tale njihov shea butter tudi dobro dene.
  • 0

#13 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 19 March 2005 - 07:31 PM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(Ka)
Tako je \"prijazen\" da nonstop blebeta, predvsem to kar ne vprašaš, žvrgoli o prodajnih uspešnich te firme itd. Cel čas caplja za stranko in amorkoli se obrneš ti že izstreli vsebino deklaracije in dobesedno TEŽI. Res ne vem kje so ga našli, ker tako tečnega prodajalca še nisem videla.


Joj samo to zna bit res nadležno, drugače si ga pa tako opisala da si me spravla v smeh. biggrin.gif biggrin.gif


Nazadnje ko sem tam kupovala sem kupila dve stvari. tip mi je pod nos dobesedno silil vse živo. ko sem prišla do blagajne me je seznanil še z vsebino pulta. nakar sem mu rekla, da sta ti dve stvari pač vse. In tip mi pribije :"Potem bo pa samo enajst tisoč dvesto!"
SAMO?!!! kdo je on da mi bo ovoru kaj je samo in kaj je dovolj. No, meni se zdi bolj kar kot samo. Itak da sem pisano gledala pravzaprav se sama sebi čudim, da nisem kaj posebej popenla. Bednik bedni, ki se dela finega, dlje od free testerjev pa mu ne gre in ne gre.. :cherry: twisted.gif
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 March 2005 - 07:37 PM

Tisti tip gre pa tudi meni na živce. Najbolj hecno mi pa je, ko mu rečeš, da ne rabiš njegove pomoči, pa pride čez pol minute nazaj in ti spet vse razlaga. smile.gif JOOJ.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 07:39 PM

En svetlolasi prodajalec?...ja tudi mene je že stregel in je bil tudi meni osebno že preveč "prijazen". Sploh me je pa zmotilo to, da mi je vse razložil, potem sem se mu zahvalila za nasvet, se je odmaknil in opazoval ali bom zadevo kupila ali ne. Na vsake toliko časa je prišel k meni in dodal: ja je res v redu, ne bo vam žal.. Mal vsiljivo.

lp N
  • 0

#16 Milenushka

Milenushka

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 07:42 PM

Meni pa ta prodajalec (mislim, da je meni tudi stregel) se testerja ni dal, ocitno sem premalo zapravila pri njih. smile.gif
  • 0

#17 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 March 2005 - 07:52 PM

Ko smo že pri testerji al pa pri svetovanju v trgovinah, ali se vam zdi, da trgovci pogosto subjektivno gledajo na kupca. Recimo, čisto drugačen odnos sem v isti trgovini z isto prodajalko doživela, ko sem prišla v kostimu in spedenana do konca, al pa v kavbojkah, majčki, torbica...Se vam ne zdi, da smo kupci dostikrat ocenjeni na podlagi zunanjega izgleda?

LP N
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2005 - 07:54 PM

O ja, definitivno smo ocenjeni glede na videz. Če prideš ful spedenan, se ti bolj posvetijo, ti lezejo v rit in te po slučaju še nafilajo s testerji pa to ... ker se več obetajo. rolleyes.gif
  • 0

#19 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 19 March 2005 - 08:01 PM

to s to obleko se mi zdi totalno primitivno. Da so totalno sladki ko vidijo nekoga v sintetičnih hlačah in enih skajastih špičakih, če pa prideš malo bolj casual pa to pomeni da si verjetno se prišel samo s testerjem namazat in nisi vreden njihove pozornosti; pravzaprav je za take celo testerjev škoda. Uf kako sovražim te govedarje vzvišene;kaj dejansko dobijo tako malo testerjev, da morajo vse zase pršparat?!
  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 March 2005 - 08:10 PM

Pri nas v InterSparu v Celju so v Drogerie Marktu tako super prodajalke, moja mami ki dosti tam kupuje, dobi vedno ogromno testerjev, tudi po 10 istih in par različnih vrst, tako da včasih celo vrečkico prinese od tam.

Je pa res, da dajo testerje raje rednim strankam, kar je po eni strani nekako tudi razumljivo ...
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users


    Bing (1)