Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#861 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 October 2015 - 07:33 PM

Meni se je tudi ful skrajšalo krvavenje. Prvi dan ali dva je samo obarvan izcedek in seveda boleč križ, ki napovedujejo zabavo, tretji dan se vlije in se začnejo krči. Zdaj že par mesecev se je vse skupaj začelo ponoči, da se se zbudila ponoči,da sem mogla iskat kos kruha/hrane in potem tableto, da sem sploh lahko zaspala nazaj. Tretji ali četrti dan pa je že skoraj konec vsega skupaj. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#862 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 12 October 2015 - 07:40 PM

Mene že prej ni bolelo nič, tudi po porodu me ne boli nič, niti krča. Mogoče prvi dan maaalo. Toliko da čutim. Nikoli nimam rjavih izcedkov, vlije se s prve čisto rdeče, kot da bi pipco odprl. Pre je trajala cca 5 dni, po porodu se je pa to prav nefino podaljšalo na 8 dni. Trenutno celo 9 dni, s tem da je bil ta zadnji deveti dan rjav. Ampak ta zadnja je bila malenkost posebna, zato to, da je daljša, tudi pripisujem temu....


  • 0
 

#863 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 October 2015 - 07:43 PM

Jaz bolj, kot se ukvarjam s športom in bolj kot zdravo živim (jem) manj je imam. B) Čisto blaga, 2 dni.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#864 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 12 October 2015 - 07:50 PM

Moja želja ni, da izgine.....Lahko bi bila pa tma ene 5-6 dni, če bi že lahko izbirala :D

Mi ni všeč da je tako dolga, a imam v končni fazi tudi daljšo lutealno fazo, kot sem jo imela pred porodom in s tem vrjetno bolj debelo sluznico. Zato e tudi daljša. Vsaj tako si jaz to razlagam, lahko pa si narobe. Je pa ta lutealna faza prej bila problem, ko sem se trudila zanosit, tako da zdaj ne bi smela biti.


  • 0
 

#865 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2015 - 08:05 PM

Jaz sem šla enkrat h gin. zaradi bolečin in mi ni znala povedati nič pametnega oz. nisem upoštevala nobenega njenega nasveta. Pod prvo je rekla, da bi se morala zrediti (pa sem takrat sigurno imela 5 kil več kot zdaj),

pa da naj poskusim z jemanjem KT, kot zadnjo možnost pa je predlagala laparoskopijo, da bi izključili možnost endometrioze. Nazadnje sem se odločila za alternativno možnost; šla sem k bioenergetiku, ki mi je precej pomagal. Je bilo pa včasih z bolečinami še mnogo huje, kot zdaj. Kakšen mesec skoraj ne opazim, da jo imam, večinoma pa pogojno funkcioniram. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#866 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 October 2015 - 08:23 PM

Ne vem v čem bi bila povezava z kilami, jaz jih imam čisto normalno oz. ene 3 več, kot bi si želela, pa tudi v preteklosti ko sem jih imela ene 5 manj ni bilo razlike.

Jaz sem zdaj zamenjala ginekologa in grem k novi, da mi pove kaj pomeni rezultat zadnjega UZ, če ima mogoče kaj veze z krči. 

Jaz prvi dan funkcioniram samo, če vzamem tableto, drugače ni šans. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#867 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 12 October 2015 - 08:28 PM

Jaz verjamem v povezavo med ciklusom in težo oziroma procentom maščobe. Obstaja teža kjer gre vse adijo: Počutje, pojavi se živčnost, zbolevam non stop, ciklus gre eno svojo pot in postane nereden...Tako je to pri meni. Ni pa tako pri vsaki.


  • 0
 

#868 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 October 2015 - 08:34 PM

Če gre za neke ekstreme pri teži potem itak, pri normalni teži pa ne vem. Sicer pa vsak nekoliko drugače funkcionira. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#869 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2015 - 08:38 PM

Teza vpliva na hormonsko ravnovesje, bolecine pa so dostikrat hormonsko pogojene. Zame je zdrava teza tista, pri kateri sploh imam M, ker imam konstitucijsko nizek % mascobe.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#870 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 12 October 2015 - 08:42 PM

Ja če si že itak nekje v normalnem ITM in si z -5 kg še vedno v normalnem rangu itm, pol pomojem ni neke panike in ne opaziš razlike.

Če is pa že apriori na meji, potem jo pa....Ma jaz sem mislila da se bom zdaj ko delam in 8 ur sedim končno zredila, pa nič od tega. Tako da zdaj sem še vsakodnevno konzumiranje oreščkov uvedla, ker čokolade in sladkega že nekaj časa ne morem več videt od blizu in na to več ne trzam....


  • 0
 

#871 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 12 October 2015 - 09:50 PM

Jaz bolj, kot se ukvarjam s športom in bolj kot zdravo živim (jem) manj je imam. B) Čisto blaga, 2 dni.

Enako.Pa popolnoma brez bolecin.
  • 0

#872 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 November 2020 - 11:17 AM

Meni se pa mal čudne stvari dogajajo pred menstruacijo. Tri mesece nazaj sem se dva dni pred menstruacijo zvijala od bolečin in krčev, nisem mislila, da je povezano z menstruacijo. Šla sem na urgenco, kjer so mi z ultrazvokom ugotovili, da imam nek kolitis v črevesju. Od takrat jem probiotike in kolagen, pa všasih vzamem silica gel. Naprej na preiskave nisem šla, ker nisem v Sloveniji. Prejšnji mesec sem pa dva dni pred menstruacijo dobila vrtoglavico, vrtelo se mi je tudi ponoči, ko sem se obrnila. Kr neki. 
A imate kakšen nasvet? A naj grem na pregled hormonov? Imam z menstruacijo povezane migrene že sto let. 
  • 0

#873 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 18 November 2020 - 11:25 AM

Vsekakor pojdi na pregled hormonom. Mogoče si tudi pritisk spremljaš, če imaš vrtoglavice, če bi bilo kaj na tem. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#874 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 18 November 2020 - 12:41 PM

Jaz sem imela iste tezave. Vrtelo se mi je, vse me je bolelo, migrene take, da bogpomagaj. Hormone sem si sama 2x pregledala in je bilo vse ok. Mi je nevrolog rekel, da lahko probam kontracepcijo. V teh casih je to kar radikalna resitev :D ampak jaz sem 90% boljse pa se menstruacije nimam in nic ne umiram. Prej je bilo pa mogoce 2 tedna dobro pocutje od 5, ce sem imela sreco. Ostalo za znoret. Fizicno in psihicno.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#875 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 18 November 2020 - 12:44 PM

Aja migrene so pa namesto 20 na 8-12. Ni pac uno, da skoz mislim, da bo zacelo, ker prej mi je glava kljuvala skoraj vsak dan kaksen del dneva.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#876 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 November 2020 - 01:08 PM

Joj boga! Pa ti jemlješ sumatripan ane? Jaz jem Ketonal. 

Jaz na kontracepcijo ne grem več, sem jemala Diane leta nazaj in od takrat imam migrene in imela sem akne, ki sem se jih šele z Roaccutanom znebila. Menstruacijo imam na 21 dni in imam dva tedna okej počutje, potem pride migrena, potem pa še ostali dodatki. Prej nikoli nisem imela problemov, zdaj pri 40ih se je pa začelo. Kam ste pa šle hormone pregledat? A samoplačniško? Jaz imam ful muhastega osebnega zdravika.


  • 0

#877 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 18 November 2020 - 02:15 PM

Jaz ne jemljem kombiniranih. Niso sploh primerni za moje stanje.
Samoplacnisko, ja. Dvomim, da bi kdo kar tako dal tak pregled. Meni se po splavih niso progesterona/estrogena pogledali.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#878 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 November 2020 - 09:27 PM

Hvala.

Sem imela nekje v spominu, da si jedla sumatripan, ker smo se pred časom pogovarjali o migrenah.


  • 0

#879 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 19 November 2020 - 06:59 AM

Sorry. Ja, jemljem. Kombinirane sem mislila kontracepcijske. Najbrz tudi zate niso.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#880 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 November 2020 - 08:25 AM

:)
Katere pa imas? Da se malo poducim. Pri meni te problemi niso tako hudi, bolj me je strah hormonov.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users