Jump to content


Photo

glivice in vnetja


  • Please log in to reply
254 replies to this topic

#81 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 03 January 2010 - 09:21 PM

vaginaleta je pa tableta, ki jo daš v luliko smile.gif
  • 0

#82 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 03 January 2010 - 09:26 PM

Ora, a to greš k ginekologinji al k zdravnici?

  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#83 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 January 2010 - 09:43 PM

ja res razlika, vaginaleta in tableta obe se data pa v nožnico... pač vidm zdj da je bla ora pikolovska in je napisala men, da ona nima vaginalete ampak tableto...

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#84 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26261 posts

Posted 04 January 2010 - 01:19 PM

Vaginaleta je bolj kot svečka bolj mastna in se zato tudi prej izloči. To je pa prov tableta, površina je podobna kot pri navadnem lekadolu npr. in jo je zato tudi težje vstavit. Ne vem kaj je tu pikolovskega, sta pač 2 različni stvari.

Šla sem k osebni zdravnici, danes sem šla tud na kontrolo urina in se je izkazalo, da je vse ok. Torej so vse bolečine in težave posledica glivic.
  • 0

#85 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2010 - 06:17 PM

ne vem, jz sm tko sklepala biggrin.gif
no skratka, moja tableta se je tud vn pucala par dni, po tem opisu sodeč ni bla vagineleta or smth biggrin.gif
a pa maš ti dostkrat to?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#86 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26261 posts

Posted 04 January 2010 - 06:19 PM

Mislim, da mam zdej to drugič. Sej vaginaleta tudi lahko dalj časa ostane, sploh če maš bolj suho nožnico. Meni je ponavadi ostala ene 3-4 dni, ta tableta pa 6.
  • 0

#87 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2010 - 06:45 PM

ok, tenkju ora
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#88 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2010 - 02:37 PM

Ora, mene je danes zjutraj nenormalno začelo bolet, pa ne vem, a so mehur ali jajčniki. Taka bolečina kot pri menstrualnih krčih pa sm ne bom dobila menstre.
In me zančne tekom dneva dol spet srbet in vidim spet skutast izcedek sad.gif spet mam glivice. Fakkk off, men se to ne bo nikol pozdravilo.

A je možn, da me tam boli zaradi glivic, tako kot tebe? A nej grem k osebni zdravnici/ginekologinji?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#89 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26261 posts

Posted 07 January 2010 - 04:07 PM

Ojej, ja mene je tudi praktično vse bolelo. Če bi mela še enkrat možnost bi sama šla raje k ginekologinji, ker vidim, da se moja osebna zdravnica kar malo boji oz ne ve več kaj bi nardila, zdej mi je pa glupo k ginekologinji jit, če mi ne bo ona tega svetovala. Plus pri ginekologinji je že ta, da te lahko pogleda in pretipa in tako bolj ve ka se s tabo dogaja. Jaz tud še vedno čutim pritiske v mali medenici, občasno mam občutek tišanja na vodo, pa pol ne morem it. Spijem pa zdaj res vsaj pol litra EGO jogurta, ker prav piše, da ma te bakterije noter, ki vplivajo na kandido. Pa ful veliko tekočin, občasno kak ursi čaj, da se mi mehur fajn spere, da me vsaj sečnica ne peče. Je pa zdaj nekako vzdržno no, ker kak teden nazaj sem sedela čisto na miru za mizo in so mi solze same od sebe tekle, ker je tak fejst bolelo. Aja in ginekologinje ti ponavadi kar hitro predpišejo tudi neke kapsule, ki jih zaužiješ, da ti pomagajo nazaj vzpostavit normaln floro v nožnici in črevesju. Aja a si mela kej driske tudi? Ker baje je pogosta rolleyes.gif
  • 0

#90

  • Guests

Posted 07 January 2010 - 05:49 PM

Glede probiotikov svetujem raje Florazym (kapsule) kot ego jogurt. Zelo velike koncentracije pozitivnih bakterij vsebuje, je eden najboljših na tržišču trenutno. V kombinaciji z Molkosanom, s katerim (razredčenim) se lahko tudi spira nožnico (s tistim, ki ni v prahu).
  • 0

#91 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26261 posts

Posted 07 January 2010 - 05:58 PM

Ne maram ničesar kar je v obliki tablet, kapsul, sirupov itd. zato sem tudi tolko časa odlašala. Lahko se ti zdim tudi trčena, pač sem mnenja, da se da s hrano porihtat. Vem, da zdaj jem tudi premalo zelenjave in da zato že pH ni vredu. Sicer mi je zdravnica rekla, da lahko jem probiotične kapsule, sam mam kar odpor. Nožnice si pa sploh ne bi z ničimer spirala, pa itak mi je naročila, da samo z vodo umivat zunanje spolovilo.
  • 0

#92

  • Guests

Posted 07 January 2010 - 06:03 PM

No, v mislih sem imela zunanje spolovilo, ne prav nožnico. Molkosan (vsebuje PREbiotike) se dobi v obliki tekočine (tudi za spiranje) ali v obliki prahu z okusom pomaranče (kot da bi si naredila npr. cedevito). Pomaga, da se pozitivne baterije bolje in lažje razrastejo v črevesju.

Nisem vedela, da imaš odpor do kapsul kot takih. Sicer ne gre za klasično zdravilo (Florazym), ampak če ti sama oblika ni všeč, potem pač pri tebi ne pride v poštev.

Jaz se izogibam vsej kemiji in bolj posegam po naravnih zadevah, zato sem to tudi napisala. Morda bo zanimalo še koga. wink.gif
  • 0

#93 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26261 posts

Posted 07 January 2010 - 06:07 PM

Ja hvala, sej če ne bo boljše bom šla tudi po kapsule. Pomojem je pri meni problem, da sem si s hrano pokvarila celotno mikrofloro, pH in dokler ne uredim vsega, mi nič ne pomagajo probiotiki, prebiotiki, ker v neustreznem pH-ju ne morejo uspevat. In najhuje je ker vem, da mi tako grozno škodo dela evrokrem, pa ga mam fuuul rada cry.gif Res ga skor ene 3 leta nisem jedla, kak mesec in pol nazaj sem ga pa skoraj vsak dan.
  • 0

#94

  • Guests

Posted 07 January 2010 - 06:09 PM

Ma ja, te čisto razumem. ermm.gif Prehrana marsikaj uniči, sreča pa je, da lahko tudi popravi. Preberi si še malo temo o kandidi. Meni se je vse skupaj zelo popravilo, ko sem iz prehrane črtala tisto, kar ima kandida najraje. Se pa kapsule priporoča hkrati s spremembo prehrane.
  • 0

#95 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26261 posts

Posted 07 January 2010 - 06:15 PM

Sem že prebrala celo temo smile.gif . Ne bom tako drastično spremenila hrane, ker sem prepričana, da mi evrokrem škodi. Namreč takrat mi je blo namreč ful slabo, pa mi sploh ni blo jasno zakaj, potem sem mela drisko (sem bolj zaprt tip človeka laugh.gif drugače) in potem so se pojavljale še druge težave. Je pa tako, da ne pojem dosti samih sladkarij (med, občasno piškoti, čokolatini), niti veliko bele moke in glede tega se že precej časa striktno držim nekaterih pravil, ki sem si jih zastavila.
  • 0

#96 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2010 - 07:59 PM

Sestra v ginekološki ambulanti mi je dans po teelfonu rekla, da ni nič čudnega, če mam že četrtič vnetje pa da če sem mela že canesten, naj pač počakam in si z vodo umivam in da bo že šlo stran.
Halooo baba, jst mam to že 4 mesece-vsak dan me srbi, seksat ne morm, bedna sm sama sebi,... in njej je to navadn. Sploh ne poslušajo.

Jutr bom spet poklicala!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#97 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 13 January 2010 - 09:40 PM

boga
si poskusila tampon namočen v jogurt???
ali pa kis razredčen z vodo in se tak umivat???
če se ti tako ponavlja, boš morala čist upostit, beli kruh,testenine,sladkarije,...
  • 0

#98 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2010 - 09:46 PM

Ja, itak sam to meni sploh več ne pomaga. Če pa pomaga, pa le kratkotrajno, se kmalu spet pojavi.
Jem pa bele moke itak ne, testenine tud PZ pa sladkarij skoraj nič :S
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#99 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26261 posts

Posted 13 January 2010 - 10:47 PM

QUOTE(Princeska @ 13. 1. 2010 - 19:59) View Post

Sestra v ginekološki ambulanti mi je dans po teelfonu rekla, da ni nič čudnega, če mam že četrtič vnetje pa da če sem mela že canesten, naj pač počakam in si z vodo umivam in da bo že šlo stran.
Halooo baba, jst mam to že 4 mesece-vsak dan me srbi, seksat ne morm, bedna sm sama sebi,... in njej je to navadn. Sploh ne poslušajo.

Jutr bom spet poklicala!



Pojdi raje k osebni zdravnici. Ali pa pokliči v ginekološko, pa reči, da maš probleme in bi se rada o njih z zdavnico pogovorila, ni se ti treba s setrami menit, če je neprijazna ji sploh ni treba povedat kaj ti je! Kis ni dobra varianta, ker jim kislo paše, mislim je fajn no, če maš male probleme, ne pa tako. Z jogurtom se pomoje ni vredno več matrat, ker si že poskusla (ne?), ker si boš s tamponi samo še bolj nožnico opraskala in jim še več gojišč pripravila. Upam, da bo šlo na bolje. Sama sem zdaj pogojno ok, občasno me še tišči in srbi ampak je večinoma ok, pri seksu mam pa ful čuden občutek še vedno!!!
  • 0

#100 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 January 2010 - 07:34 AM

QUOTE(Lo-Fi @ 13. 1. 2010 - 21:40) View Post

boga
si poskusila tampon namočen v jogurt???
ali pa kis razredčen z vodo in se tak umivat???
če se ti tako ponavlja, boš morala čist upostit, beli kruh,testenine,sladkarije,...

Ali jemlješ KT? Sem že tisočkrat napisala in se ponavljam. Meni je pomagala edino prekinitev s KT. Prej sem imela pa kakšnih 5 vnetij na leto - vsaka je trajala kakšen mesec, da sem jo pozdravila.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users