Jump to content


Photo

Nakup avtomobila


  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#21 šMinka*

šMinka*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 08 August 2011 - 10:55 AM

Kaj pa zavarovanje? Torej če delam in zaslužim na mesec okoli 600€ pridem skozi komot? Letos nameravam pauzirat in delati celo leto, tako da drugih večjih stroškov ne bom imela.
  • 0
"Life changes with the right pair of shoes." Cinderella ♡

#22 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 August 2011 - 10:57 AM

Pod 400€ sem štela vse, tudi zavarovanje. Ampak če si začetnik je več.
S 600 prideš komot skozi, ja.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#23 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13741 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2011 - 10:58 AM

ali pa naj pazi, da je ta že narejen. Ponavadi se ga dela pri okoli 100.000 km ali na pet let, če se ne motim. Znese to kar veliko, okoli 400-500 evrov(mislim, da me drugim menjavajo oba jermena). Če ga nima na podlagi tega zbij ceno.

Drugače pa ja, bencin in vinjeta. Redni letni servis, računaj na okoli 150€. registracija je kar izdatek, če začneš z nule, okoli 600€. Pa gume.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#24 šMinka*

šMinka*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 08 August 2011 - 10:59 AM

Aja, ja ker cena se potem kar zviša za začetnika. Hvala vama za odg. smile.gif
  • 0
"Life changes with the right pair of shoes." Cinderella ♡

#25 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 August 2011 - 11:00 AM

Ja, odvisno od tega koliko kilometrov ima avto, potem vprašaš glede servisa. Če ga nima, zbiješ ceno servisa. Sicer pa jaz do zdaj vedno ko sem kupila avto sem ne glede na to naredila vseeno veliki servis takoj.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#26 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13741 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2011 - 11:04 AM

Zakaj pa to? jaz ga nisem, je imel avto v servisni knjižici vse napisan kaj je bilo mesec dni nazaj narejeno.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#27 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 August 2011 - 11:05 AM

Ker sem bolj sigurna tako, in ne verjamem vsakemu. In ker poznam serviserja... laugh.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#28 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13741 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2011 - 11:16 AM

wink.gif predvsem to ta tretje ja laugh.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#29 šMinka*

šMinka*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 08 August 2011 - 04:17 PM

Ja ja, sej to bi potem tak primerjala med samo avtomobile ker se najbolj splača glede kilometrov in opravljenih servisov. Prvo kot prvo me je zanimalo če bi bila sposobna plačevati vse stroške. Drugo kar me pa zanima je pa ali je boljše kupiti avto pri prodajalcu rabljenih avtomobilov ali kar tako od nekoga ki prodaja avto. Verjetno so pri prodajalcu pregledani in primerno ocenjeni. unsure.gif
  • 0
"Life changes with the right pair of shoes." Cinderella ♡

#30 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 August 2011 - 04:18 PM

Kar tako pri nekomu.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#31 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30754 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 August 2011 - 05:07 PM

Če se precej voziš, velja razmislit o avtu z dizelskim motorjem, ker je razlika v porabi lahko res velika.
Na začetku ti to mogoče ni pomembno, ampak jaz sem že od vsega začetka tako srečna, da imam dizla, ko poslušam svoje prijateljice, kolk porabijo za bencin, moj puntič ima pa povprečno porabo manj kot 4l / 100 km in naredim z enim tankom (okrog 45 l) več kot 1000 kilometrov, reees se pozna. thumbup.gif
  • 0

#32 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3452 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2011 - 07:54 PM

Če delaš minimalno 40000 km na letno, potem kupi dizla. Če manj potem bencinarja, ker je pri dizlu dosti več stvari, ki ti lahko gredo narobe, še posebej, če se voziš po mestu in ne na daljše razdalje, ker s tem motor uničuješ in ti bo turbina zaribala, kar je takoj 500 EUR in več stroškov. Sploh dizli iz druge roke znajo bit problematični, ker ne veš za kaj se je uporabljal. Vzdrževanje dizla zna bit drago, saj so šobe dosti bolj kompleksne, kot pri bencinarju in zato toliko dražje pri menjavi, prav tako je pri dizlu več senzorjev, ki lahko crknejo in strošek ni mali. Ni pa nujno, mogoče boš na tomboli zadela wink.gif sam pač povem, da s tem ko dizla voziš po mestu mu škodiš, ker gorivo ne izgori do konca in se saje nabirajo. V tem primeru pa je samo še vprašanje časa, da ti turbina ali pa kaj drugega zariba. Upam, da sem prav povedala, ker sem vozila oba tako dizla in bencinarja in sem se sproti izobraževala biggrin.gif Če kdo več ve o tem, pa naj še bolj strokovno pove. oops.gif
  • 0

#33 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14800 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 08 August 2011 - 08:02 PM

Jaz samo potrjujem, da imamo dizla in je užas, 10 let starejši avto je bolj zanesljiv od tega novega. down.gif Šla je turbina, akumolator in polno nekega sranja je bilo z njim, sploh, ker je vse digitalno, avtomatsko. Za prvi avto bom zagotovo nabavila bencinarja. Enkrat. (:
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#34 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30754 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 August 2011 - 08:15 PM

lahko da mam jst res tako veliko srečo, tko da sam hvala bogu pol, hahaha laugh.gif
res, v 4 letih in 80.000 prevoženih km nobene večje okvare (samo senzor za merjenje nekega tlaka - strošek 70 € na pooblaščenem servisu), avto je največji možen šparovček, mašina lepo laufa, s turbino do sedaj čist nobeni težav,
seveda je pa treba vedet, kako se dizla vozi, kako se ga ogreva in kako se ugaša motor, vsakodnevno prevozim 2x 25 km samo za v službo in nazaj, na leto pa 20.000 km in mislim, da je to že kar lepa računica v prid dizla.
Ko pomislim, da bi bla z enim bencinarjem vsaka 2 tedna na pumpi, me kr glava zaboli... thumbup.gif
  • 0

#35 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 08 August 2011 - 08:23 PM

M, kot da bi sebe brala, jaz imam tudi fiata pando, 1.3dizel,(mašina je ista kot pri puntotu) šparovček, 100.000 km narjenih v 5ih letih in se ni pokvarla še niti ena stvar, edino varovalka za desno luč je šla. Drugače pa je ful zanesljiv avto, midva sva se vozla z njim po 1000km v eno smer in nikoli nobenih problemov, da o porabi ne govorim, ker 4litre ne vem če še ker drug pije smile.gif no sej je zmagal za najbolj varčen avto.
Je pa to čist mestni avto in ne vem zakaj bi ga naredili z dizelsko mašino, če bi jo pa z vožnjo po mestu uničeval, to se mi zdi malo za lase privlečeno, uniči ga lahko edin tist, ki ga ne zna vozit.

kar se tiče pa vzdrževanja je pa itak to pocen avto tok da res ni, jaz dam za redni servis(5filtrov) + olje 3l + delo 60e. Filtri niso originalni pa tud vozim ga k enemu znancu. Ampak to naredim 1x na leto in vse dela kot more. pri 100.000 sem mislila, da bom mogla menjat zobati jermen, kar je velik strošek in ugotovila, da ma moj avto mali jermenček, ki stane 15e in se ga brez problema zamenja. Men se je kr smejalo no smile.gif
  • 0

#36 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30754 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 August 2011 - 08:27 PM

Fiatov 1.3 Mjet motor je pa itak eden najboljših dizlov, pred leti je bil izbran za motor leta v tej kategoriji (mali dizelski motorji) thumbup.gif (jaz imam sicer Punto 1.3 JTD Mjet)

Moja prijateljica ima tudi novo pando dizel in je prav tako navdušena smile.gif
  • 0

#37 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 08 August 2011 - 08:31 PM

jaz sem bla tud skeptična glede fiatov, ampak morm rečt da mam same pozitivne izkušnje, fant si je kasneje kupu bravota, isto dela vse kot more, ful sva bla presenečena no.
  • 0

#38 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30754 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 August 2011 - 08:33 PM

Jst nisem niti enkrat obžalovala tega nakupa, v bistvu sem ful zadovoljna in sem že razmišljala, da bi menjala za novejšega Punto Evo, ampak se pol nism odločila za to, ker mi v bistvu sedanji avto odlično služi in bi ga blo res škoda zdej prodat smile.gif
  • 0

#39 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 08 August 2011 - 08:35 PM

Tko nekako je pri nama, sva bla že večkrat na tem da kupiva karavana pa te manjše avte prodava ampak jst se ne morm ločit od pande, bo pri hiši dokler bo delala biggrin.gif
  • 0

#40 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3452 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2011 - 08:48 PM

Amm levček dizelsko motor se dalj časa ogreva in je pri hladnem motorju obraba večja, bencinc pa se hitreje ogreje. To je dejstvo in žal ni za lase privlečeno. Upam, da se ti ne bo to poznalo. Drugače pa glede porabe je jasno, da manj pijejo. Temu sploh ne oporekam. Pri tvojem avtu je poraba tudi tako manjša, ker je panda 300kg lažja od puntota wink.gif
Sicer pa vsakemu svoje pravim, ampak sem se že toliko poučila o tem, čeprav nenamerno verymad.gif , da najprej premislim za kaj bom avto uporabljala in ne le gledala koliko porabi goriva. Pa kolikor vem (vozim fiata) ima panda samo 4 filtre: zračni (menjava na 40000km), oljni (vsak letni servis), naftni (na 25000km) in kabinski (vsako leto). Mjeti imajo naftne filtre samo skupaj s senzorjem za vodo in te samo menjava tega pride 70€.


šMinka ne se ustrašit in le pogumno k nakupu avtomobila. Se je pa treba zavedat, da če kupuješ iz druge roke tudi malo tvegaš. Fajn je imet pri nakupu nekoga, ki se na avte vsaj malo spozna, da malo pogleda v kakšnem stanju je avto.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users