Jump to content


Photo

Jugovzhodna Azija


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#21 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 June 2010 - 10:17 AM

Hvala, hvala špela!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#22 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 June 2010 - 04:24 PM



Jaz bi pa ful šla v vilo Zalla letos, na Bali. Ja itak, vem, želje želje, ampak vseeno - sanjsko. Imata pa to ena lokalna prebivalka in naš slovenec, ki živi tam že deset let.

http://www.destina.s...ali/vila-zalla/

835 eur + letalske karte za 13 dni.
  • 0
Viens, reste ici!

#23 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 July 2010 - 07:02 AM

Dans picim v milano, jutr letiva! Cist prevec se mi zdi spakiran, ceprav ne vem, ce je 6kg haha. Najprej vietnam kamor letiva, pol pa z notranjim v kambodio. Vidmo 9 avgusta! Juhuhuhu
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#24 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 10 July 2010 - 09:58 PM

cry.gif Fauš šem ti! Uživaj thumbup.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#25 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 October 2010 - 07:31 PM

QUOTE(Špela @ 25. 4. 2010 - 20:31) View Post


od JV Azije me fuuuuuull mika še Mjanmar pa Laos, sam v Laos verjetno ne bova šla skupi, ker je K. že bil.


haha, komi čakam. dons sm cel dan gledala fotke .... kok je lepo. love.gif

Inle Lake:
IPB Image
Kalaw:
IPB Image IPB Image
Bagan:
IPB Image

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#26 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 October 2010 - 04:29 PM

Danes sem izvedela par stvari v zvezi z rihtanjem vize za Mjanmar, če bo kera rabila kdaj.

Z ambasade v Berlinu so mi sporočili, da Slovenci lahko tam dobimo vizo, vendar naj bi trajalo vsaj 3 tedne, plača se še 10€ za povratno poštnino, poleg stroška za samo vizo, ki je okoli 20€.

V Beogradu naredijo v treh delovnih dneh, stane 20$, baje je potrebno prek kurirske službe poslat in oni prek njih tudi nazaj pošljejo, DHL absurdno drag (okoli 100€ skupajj), s hitro pošto (EMS) je tja pošiljanje nekaj prek 10€, za nazaj sem pa kolegico iz Srbije vprašala, mi sporoči v torek, pa bom pripisala.
Rabi se tri fotke z belim ozadjem in take, da se vidi 80% obraza, izpolnjeni obrazci, fotokopija rezervacije hotela ali povratne letalske karte in keš, jasno. Postopek se pokrene tako, da se na myanbel@sezampro.rs pošlje mail, na katerega oni odgovorijo in pošljejo vse potrebne obrazce, ki se jih izpolni in pošlje na ambasado. Tetka, s katero sem se pogovarjala, je bila full prijazna, vse razložila in tko. thumbup.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 January 2011 - 11:21 AM

da nam OT, sem prestavljam dialog med reo in mano pa še kej bom verjetno dopisala glede mojega potepanja po Mjanmaru.

v glavnem, MIIIIIIIIIIIIIIINGALABAAAAAAAA!!!!!!
QUOTE
bolj kot noro bi rekla čarobno. men je blo full umirjeno (če izvzamem novoletni parti), prav zadihala sem lahko. meni je nepozabna, se še vrnem, 100%. vsekakor priporočam! res je krasna.

QUOTE
A mi lahko primerjaš vietnam z burmo, to sta tvoji dve obiskani azisjki državi do zdaj a ne?
V Burmi še nisem bla, v Vietnamu pa.

QUOTE
rea, težko, ker sta mi to totalno različna svetova, dve totalno različni izkušnji, trenutno mi je ljubša Burma. manj vidiš, je pa blo zame vse zlo intenzivno, mogoče pokrajina deluje malo medlo/pusto, ampak so stupe&templji tok bolj veličastni, tega je polno npr. v Baganu, vidl smo recimo en full lep sončni vzhod tam, pa je to komu lahko bv, mene je npr. motil folk, ki se je pripravljal na veliki perfect shoot, na plaži smo npr. jedli ribe, ki sta jih šla lovit in tut ujela dva iz skupine, veliko smo meli izletov s kolesi, kljub umirjenosti je bil zame ves čas prisoten občutek premikanja, fluidnosti, menjave, spremembe. to sem iskala. impresionirana sem od menihov, npr. na treku smo šli mim ene šole in dali otrokom barvice, kulije, zobne ščetke&stuff pa so zdirjali ven, ko so nas vidli, se postrojili v vrste in začel s takim žarom pet himno, da smo sam gledal z odprtimi usti. pa tista molitev zjutri .... radovednost ljudi, kaj vse te sprašujejo .... bolj pristna od VN se mi zdi.

QUOTE
Aha, hvala za napisano.
Si prav predstavljam. Tako sem jaz doživela šri lanko, ji rečem zaspana kraljica.
Kaka je hrana v Burmi?
Kake so cene v primerjavi z Vietnamom? Pač tvoje zapravljanje tam in tu?

QUOTE
zapravila sem zanemarljivo malo, resno. pod 900$ za vse: darila, hrano, pijače, hotele, izlete, notranje lete. je pa res, da z izdatki nisem pretiravala, ker mi to ni bil namen. avion do BKK je bil ene 900€, za dva dni tam sem porabila 50€, povratna BKK-RGN-BKK ene 150€, se da verjetno za posameznika dobit ceneje.
hrana ni presežek, ni pa slaba. glede hrane je verjetn Tajska zakon. riž, nudli, curryji (nekateri res res DOBRI), enkrat sm jedla maki sušije, na morju smo basali morsko hrano frišno iz morja, odlična je. v china town-u v Yangonu mi je bla zanič hrana. avocado salad je , full dobra pa paradajz solata tut, dajo gor prepraženo čebulo, men je blo to božansko. juhe so tut dobre. lokalne različice kole in sprajta sta mi ble všeč (Star Cola, Quench/Pop Soda), od alkota so dobre caipirinhe, mojitote delajo z brandyjem, so močni, ampak ne tok dobri po okusu, piva nisem probala, majo par vrst lokalnih pirov.

QUOTE
Sj je gud, da te sprašujem, a ne?
V teh 900 usd za vse, spada tud teh 150 eur za letalsko karto do yangona pa unih 50 eur za 2 dni bivanja v Bkk?
Kok časa si bla dejansko v Burmi? 14 ali manj?
Špela, kaj pa prenočišča? Kok si dajala za spanje v Burmi in kok v Vietnamu? Mislm, da mam v spominu, da si- sta v Vietnamu dajala za spanje cca 30 usd/noč/sobo a ne? Pa kle?

Špela, nujno še to: bkk-yangon, ker prevoznik?


900$ so bli sami stroški v Burmi, izvzeti letalski karti za MUC-CAI-BKK in BKK-RGN-BKK, so pa notri trije notranji leti po Burmi, vsa hrana&pijača, izleti, najem koles, vstopnine, busi, taxiji in ostali prevozi, darila, itd .... za katre sm dala skup mal več kot 1k€. BKK-RGN smo šli z air asio, ena je šla s Thai, ker ni dobla vize on arrival na Tajskem.
spanje: spal smo po dva ali trije v sobi, nekje je blo 9$ za osebo na noč, nekje okoli 15$ na osebo na noč.

jaz se NUJNO še vrnem, ker mi je blo neopisljivo lepo. wub.gif











  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#28 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 13 January 2011 - 10:39 PM

Sem še kar zadovoljna z odgovorom biggrin.gif
Namreč nisi mi odpisala:

- kok dni si preživela v Burmi
- koliko si dajala za prneočišča v Vietnamu, da znam primerjat tvoje stroške spanja tam in tu
- s kod pa je una punca letela pol v yangoon, če ni mogla letet iz Tajkse, zarad tega, ker ni mela vize?
- btw, je ona s Thai plačala manj za karto yangona?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#29 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 January 2011 - 12:03 AM

1. v Burmi smo bli od 22.12. do 6.1., torej 16 dni
2. ne spomnem se na pamet več, kok sva plačvala nočitve v VN, nekje med 20 in 30 $ se mi zdi na sobo na noč
3. naša Hrvatica je šla direkt iz BKK za Burmo, torej Yangon, mi smo bli še dva dni v Bangkoku; nazaj grede je pa letela s Thai, ker na Air Asio ni mogla, ker ni mela vize; tut mi za nazaj nismo rabli vize, ker nismo zapuščali letališča, ona pa sploh tajske vize mela ni in zato ni mogla z Air Asio, politika pač; to nej te ne skrbi, ker ti lahko dobiš tajsko vizo on arrival, ki ti traja 15 dni pa še đabe je
4. za let iz Yangona v BKK je neki doplačala, da je šla lahko s Thai, ne vem točno, kok - al je kupla pač še enkrat karto za let s Thai, ene 200 $ po mojem

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#30 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 14 January 2011 - 12:23 AM

Ok, hvala, špela!

Me je zanimal to z dnevi zato, da si vem predstavljat a je 900 usd velik al mal ( men) no, velik mi je!

Ok, a pol nej me ne skrbi?
Jz bom najverjetneje 3 dni pred odhodom v Burmo mal po Bkk skakala... a pol ne rbam plačat vize?
Za nazaj grem pa iz Bkk odletet domov in bom spet par dni po Bkk skakala...

A pol je sma za SLovence tko, ona k je pa Hrvatica bi mogla pa plačat?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#31 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 January 2011 - 12:34 AM

dobr, mi smo mel par notranjih letov, ki so pršli 300+$. npr. Nizozemc sploh ne rabi vize za Tajsko, za ostale EU (večino, no, nism bla pozorna) dobiš na letališču, očitno potniki iz nečlanic EU ne morjo dobit vize on arrival - mogoče se bo to še kej spreminjal, ne bi se pa zanašala na tajski konzulat, ker je men ene buče prodajala, ko sem spraševala o vizah in če so potrebne. ta Hrvatica sploh ni mogla dobit te vize, nima veze tle plačilo ali ne.
v teh mojih 900$ je vštetih tut kr neki dokaj bogatih donacij za pagode/samostane/starački dom, recimo. v glavnem, js nisem šparala, ker mi ni blo treba, sm mela dost (preveč) keša sabo. R. je ocenil, da rabmo okol 900$ sabo - s tem, da je en folk pri nas pač precej pil in ti nanese; sej pijača je poceni, samo za kronike zna kr lep kupček nanest, laugh.gif.
najbolje menjajo 100$ bankovce, ki morjo bit resno totalno pristine, ne menjajo isto npr. bankovca za 100$ in dveh po 50$ - drugo po znatno nižjem tečaju.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#32 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 14 January 2011 - 12:39 AM

Mal sm spregeldala 3 notranje lete, potem mi ni več predrago, ja.
Še sploh, ker morm mal odbit, da dobim evre... =)

Skratka, upam, da mi bo znesl.

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#33 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 January 2011 - 08:41 AM

WB Špela, lepo brat vse tole. :9

Btw a ni tko, da ti na Tajskem dajo samo en listek za izpolnit (kot še marsikod drugod sicer) ... Ni pa to viza. Tko, da Iza - ne treba ti viza (lol rima laugh.gif).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 January 2011 - 09:26 AM

thx. smile.gif

listek (arrival&departure card) morš itak skori povsod izpolnit, ma prav v pasoš ti dajo štempelj visa on arrival, za katero na letališču izpolneš obrazec in daš fotko. ko smo odhajali, so nam jo pa s kulico počečkali.

aja, kje smo bli .... Yangon-Bagan-Mandalay-Kalaw, kjer smo začel tridnevni trek do jezera Inle-Indein-Ngapali beach-Yangon.

povsod me je kej totalno impresioniralo .... Yangon kot samo mesto, umazanija, utrip velikega mesta, zadnji dan smo šli pogledat en samostan, kjer so tut šole, menih nam je predstavil njegovega učitelja, js sm bla totalno paf, tok mi je blo lepo, nisem sploh hotla it, kr obsedela sem tam na tleh smile.gif in se jima zahvaljevala k zmešana smile.gif; Bagan: vsi templji, izleti s kolesi, sončni vzhod s stupe, moj BD; Mandalay: okoliške bivše prestolnice v preteklosti, sploh Ava, vožnja z ladjico po reki Irrawady, tikov most, ki je full lep; trek je bil že sam po sebi zame posebna izkušnja, full intenzivna, odlična hrana, party pred samostanom; Inle: čarobno jezero, plavajoči vrtovi, vožnje z drevaki po jezeru, ki je ogromno, šla sem pogledat, kako menihom iz bližnjega samostana delijo zgodi zjutri hrano pa take fore; Ngapali: zakon, prou pasal je teh par dni plažice, folk se je totalno sprostil in sam užival smo, res, se nažrli odlične frišne morske hrane in se nažural, nardil par neumnosti oops.gif;
največ mi je dal pa feeling, ki sem ga dobivala od skupine, tok ene topline in good karme .... totalno zgoščen cel diapazon občutij v tko kratkem času ... še sploh pa to, da se še zdej vidmo, res super izkušnja. pa vse, kar sva z B. doživela, vse pi***rije, ki sva jih ušpičila ... oops.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#35 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 January 2011 - 10:02 AM

QUOTE(Špela @ 14. 1. 2011 - 9:26) View Post

ma prav v pasoš ti dajo štempelj visa on arrival, za katero na letališču izpolneš obrazec in daš fotko. ko smo odhajali, so nam jo pa s kulico počečkali.

U zanimivo, zakaj meni niso dali štempiljke. cry.gif

Btw a boš kaj podražila s kako slikco? woot.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#36 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 January 2011 - 01:38 PM

pa sej ti si mela vizo s konzulata, zato nisi rabla štemplja. slap.gif
fotkala sem samo 1. teden, slike mam neortodoksne, fotkala sem bicikle pa otroke, bom dobila izbor fotk pa jih bom pol kej prilimala.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 January 2011 - 04:26 PM

QUOTE(Špela @ 14. 1. 2011 - 13:38) View Post

pa sej ti si mela vizo s konzulata, zato nisi rabla štemplja. slap.gif

Hmmm možno, da res zato. biggrin.gif Se ful ne spomnim te papirologije, samo najlepšega.

Ej sej tko, slikco, dve, tisti kar je tebi blo najbolj, pa če sta to dve sliki otrok pa je to to. Ostalo itak lahko na netu poiščem, sam je pač brezosebno/postcard varianta.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 January 2011 - 08:27 PM

random fotke, prvi dve s floating marketa v BKK, ostale vtisi iz Burme.

IPB Image IPB Image

IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image IPB Image


  • 1

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#39 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 January 2011 - 09:22 PM

Hudo. thumbup.gif
  • 0

#40 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 January 2011 - 10:25 PM

Predzadnja in predpredzadnja. wub.gif


  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users