Jump to content


Photo

bioresonanca


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 24 September 2009 - 07:31 PM



Pozna katera kaj vplive bioresonance - z napravo Bicom? Je morda že katera bila na kakšni terapiji? Je kaj učinka -kolikor obljubljajo, da se da vse živo pozdravit z bioresonanco?


  • 0

#2 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 28 September 2009 - 06:20 AM



Nima nihče kakšne izkušnje z bioresonanco? sad.gif

Povejte kaj, če kdo kaj pozna te reči....

  • 0

#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2009 - 07:03 AM

http://www.biospectr...o...5&Itemid=84

Moja babica je kupila ta aparat. Baje ji neki pomaga. Na tej spletni strani vse piše - princip in vse. Malo preberi.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 September 2009 - 09:08 AM

Na bioresonanci je bil moj sodelavec (ne vem, s katerim aparatom so jo delali), pa ni imela učinka. On je imel precej hude alergije in je bilo samo metanje denarja stran.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2009 - 06:01 PM

Jaz sem pa same dobre stvari slišala, mene mogoče čaka v kratkem. Bom poročala, če bom šla.
  • 0

#6 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 28 September 2009 - 06:38 PM

Plain Jane, pa se sama odločaš za bioresonanco ali kako si prišla do tega? Za kam razmišljaš, da bi šla? si že bila morda na tisti ta prvi, kjer ti ugotovijo, kakšne težave ima tvoje telo?
Sem slišala, da je v Novem mestu ena terapevtka, Izvir se imenuje. Poznaš morda tudi njo?

Ja, ker tudi jaz sem ogromno dobrega slišala. In tudi negativnega. Menda gre za to, kako se pač telo odzove na ta način.

Ančka Pomarančka...gre pa za aparat Bicom 2000 in ne na te aparature, ki so v tistem linku. Menda je ta Bicom bolj uspešen kot ostale... Ne vem...zato sprašujem tudi o tem še tukaj.
Če ima še kdo kaj izkušenj...

  • 0

#7 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2009 - 09:50 PM

Ne, to mami skrbi. biggrin.gif Vem za dr. Karin Rižnar (mislim, da je nekje v Trnovem), pri njej tud kupujemo naravni C vitamin, mami se kar dost na njo obrača kar se tiče zdravja, predvsem tamalega bratca. Z bioresonanco nimam še nobenih izkušenj, mogoče bi celo prej probala sakralno terapijo, se mi zdi da je bioresonanca bolj za alergije, s čimer pa jaz nimam problemov.
  • 0

#8 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2009 - 06:13 AM

Pa ful drago je tole.... v Nm je prvi pregled 70€, potem pa vsaka seansa po 40€, s tem da ti ženska niti ne zna povedat, koliko jih boš nucal....
  • 0

#9 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 29 September 2009 - 11:04 AM



Joj ko je to hudič, ko nikol ne veš, na koga se lahko zaneseš, da ti bi res lahko pomagal.
Ker tudi z uradno medicino imam vse slabše izkušnje. Tiste alergološke teste so mi napravili, nato pa le šibajo z zdravili. Ne spravijo se pa zdravit VZROKA. Hm hmm.gif

V Novem mestu je potem ja vsaka naslednja terapija 40 eur. V mojem primeru je pa povedala, koliko časa bi pač morala hodit. In tudi ko slišim tkole, da veliko hodijo stranke...vidim, da vsaki pove približno, koliko časa bo treba vztrajat. Da pa ne ve točno koliko časa traja posamezno vztrajanje iste terapije -mislim za isto težavo; je pa vse odvisno od telesa. Enako, kot npr...enemu bolniku takoj pomaga Hiconcil, drugemu pa ne.
Ali pa tablete proti alergijam. Enemu ene koristijo, drugemu pa škodujejo.
Tako nekako gre menda podobno pri bioresonanci. Zato ti ne more točno povedat, koliko časa bo trajala terapija za en določen problem.

Še kdo ima kaj izkušenj?



  • 0

#10 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 22 October 2009 - 03:43 PM



Živjo, punce

Ima že katera kakšne izkušnje glede bioresonance?

Jaz moram reči, da sem kar zadovoljna. Odločila sem se še za to obliko zdravljenja. Do zdaj sva s terapevtkinjo uspeli pozdravit alergijo na kokošja jajca in dobila sem homeopatska zdravila. Najprej mi je dala takega, ki cel mesec drži; zdaj sem dobila po enem mesecu pa za domov in ga moram vsak dan jemati po 3x na dan.
Začela mi je vzpodbujat delovanje ščitnice, ker mi tudi ni prav delovala.
Na koži obraza pa že poznam boljše spremembe. Kajti nimam več tistih groznih alergijskih izpuščajev. Ponavadi so se mi vsak teden na novo spuščali. Zdaj imam tukaj evo mir.

Začela sem uporabljati kremo Balea Sensitive -nočna za obraz. In mi tudi ugaja. Namreč dnevna vsebuje Vegetable Oil...sva potem s sonchiko nekako ugotavljali, da bi bila nočna morda boljša. In mi je ok.
Končno se vsaj nekaj rešuje.
Se mi pa na bioresonanci res posveti terapevtka, lepo delava.

Plain Jane; kaj pa tvoja mami je že bila na bioresonanci? Kakšni rezultati, kako je zadovoljna?

Razpišite se še tu kaj wink.gif



  • 0

#11 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 23 October 2009 - 03:34 PM

Kje si to vidla, da sem napisala? biggrin.gif Mislim, da je celo šla ja, ampak samo na pregled, v smislu če je vse okej, ne za zdravljenje. Bom vprašala.
  • 0

#12 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 25 October 2009 - 09:37 AM

QUOTE(Plain Jane @ 28. 9. 2009 - 18:01) View Post

Jaz sem pa same dobre stvari slišala, mene mogoče čaka v kratkem. Bom poročala, če bom šla.



Plani Jane, tukaj si napisala, da si že za to slišala in nato v naslednjem postu naprej, da bo tvoja mama morda šla. Od tu sem to vzela smile.gif

  • 0

#13 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 November 2012 - 07:33 PM

Malo oživljam temo...

Tudi jaz razmišljam o pregledu z bioresonanco.
Ima še katera kaj izkušenj? :)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#14 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14907 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 October 2019 - 02:45 PM

Jaz sem se zaradi svojih tezav zdaj odlocila za pregled z bioresonanco. In sem dejansko ful navdusena nad videnim in slisanim.
Rekla bi, da se ze tako ali tako sama dobro poslusam - pri tem kaj moje telo rabi in ocitno se to potem tudi pozna.
Sla sem k Golenhofnu, ki je na dolomitaki ulici v Ljubljani.
Najprej so mi naredili test zaloge vitaminov in mineralov, kjer je bilo vec ali manj vse optimalno, zato mi je najprej rekla, da sklepa, da imam precej postimano prehrano. In to drzi.
Odkrili so mi totalno intoleranco na mleko in mlecne izdelke. Tega ze tako jem malo, v bistvu sir in kave z mlekom, a dnevno, in ocitno je tudi to prevec. Tako da sem zdaj cisto ukinila.
Tezave z bolecinami v vezivnih tkivih so lahko direktno povezane s tem, plus s pomanjkanjem progesterona, kar je naprava tudi zaznala.
Ful sem bila presenecena da nimam nobenih alergij, nisem zakisana, nimam zajedalcev in parazitov. Rekla je da sem v bistvu kar v ravnovesju in glede na vse kar sem ji povedala je rekla da se za 30 letnico izgleda tudi zelo dobro poslusam. Ne bom oporekala, ker se s tem strinjam.
Rekla je da premalo pijem - se ena stvar ki sem jo sama opazila par dni preden sem sla...tako da se zdaj trudim s tema 2.5 l na dan in komaj to uspem....ker stalno nekaj dogaja in pozabim piti.
Jetra so super, za crevesje je rekla da bi naredili en detoks ko neham dojiti. Se naprej moram jesti vitamine l, ki sem jih pred mesecem dni zacela - d, c , omega, magnezij + kuro z bactoflorjem. D vit jem 9000 na dan.
Razlozila mi je tudi, precej smiselno, vzrok mojih bolecin, za kar naj bi bilo krivo pomanjkanje progesterona. Ker mlecni izdelki povzrocajo vnetja je rekla, da lahko da bo ze popolna izkljucitev dovolj za to, da bodo bolecine izzvenele. Ostale zadeve - anksioznost, slabosti, pa verjetno se ko se progesteron postima.
Zaznala je tudi da naj telo se ne bi predelalo cepiva na klopni meningoencefalitis (cepila sem se dve leti nazaj). S tezkimi kovinami nisem obremenjena, je pa rekla naj malo preverim kaksno kozmetiko uporabljam, predvsem ce je v katerem izmed produktov klor in da naj posezem po bolj naravnih zadevah.
Jaz sem navdusena. Dala sem 160 e za uro in pol. Cez 6 tednov porocam o spremembah, ko neham dojiti grem pa se enkrat na pregled kjer bova se to s progesteronom in za crevo naredili. Tisto pa mislim da bo 60 e.


Dan za mano je bila pa pri ADP moja kolegica, dala za pregled 100 e (pol ure) vse je bilo na hitro in bolj kot ne "kr neki"...ful je bla razocarana.
  • 0
 

#15 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2019 - 03:15 PM

Nisem vedela, da na bioresonanci tudi krvne teste delajo, sem mislila, da gre v celoti za alternativno medicino. Fajn si zrihtala, mene tudi mika. Če ne drugega, bom šla še letos v lab. preverit zaloge D3, B12 in Mg. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#16 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2019 - 03:47 PM

Ne vem sicer, kako ti testi izgledajo pri njih.
Kolikor se pa meni to bere, si v bistvu dala 160 € za nekaj nasvetov za bolj zdravo življenje in to, da si je nekdo vzel čas. Upam, da bo vredno tega denarja.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#17 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14907 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 October 2019 - 07:26 PM

Jina, zaloge mineralov ne pogledajo iz krvi ampak z eno napravo. Ker pa hocem videti ce to drzi, bom sla vsaj d vitamin preveriti, poleg holesterola, cukra in jetrnih testov.
Matilda, ni bilo cisto tako. In teh par nasvetov - torej da so mi potrdili kar sumim in me precekirali na celo vrsto stvari je nekaj, cesar pri osebnem zdravniku ne bi dobila.
Dobila bi nesteroidne antirevmatike in navodila naj jih jemljem, ko se pojavijo bolecine. Ne govorim na pamet, ker mi je dejansko to rekel, ko sem sla se pokazat nazadnje. Meni posledicno zdravljenje ni blizu, bolj vzrocno.
Vesela sem tudi tega, da mi je nekdo potrdil da sem z nacinom prehranjevanja in spanja (ok, pac...zdaj ne ravno) na pravi poti.
Pac ne vem kaj naj recem. Ne grem o tem razlagat vsakemu, ker sem ugotovila da itak vecina ljudi se vedno verjame, da tableta pozdravi vse. In potem s svojim razmisljanjem izpades cudak. Morda se v vsem tem pocutim malo prevec domace in potem mislim da vecina planeta tako misli, saj se v ozji druzini vsi zdravijo tako, verjamejo v to in na ta nacin izboljsujejo kvaliteto zivljenja.
Se ena o d vitaminu. Moj fotr je bil kar se d vitamina tice podhranjen. Pa lezi na soncu stalno, res se ga ne izogiba. Odkar jemlje enormne doze (80.000 na dan) je drug clovek, kar se tice razpolozenja. Prej je bil razdrazljiv, depresiven, imel je izpade jeze, ni znal razloziti zakaj. Zdaj je pa to vse karnaenkrat izginilo. D vitamin se po mojem cisto podcenjuje. Sploh pri nas. Za otroke je 400 iu na dan, v tujini dajejo 2000 iu ze dojenckom.
Okej, zasla sem. Meni tega denarja ni bilo skoda, sem vesela da sem ga za to porabila in bom se sla na terapijo. Zenska mi je ful pasala, njena energija, totalno sem se z njo poklopila in ji zaupala.
Je pa tudi M eden tistih ki v to ne verjamejo...ima pa zamascena jetra, ampak ker mu je zdravnik rekel da "ni kriticno" je zanj to zakljucena zadeva in bo se naprej veselo jedel sadje zvecer in nasploh imel katastrofalno prehranjevanje.
  • 0
 

#18 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2019 - 07:40 PM

Moj tudi ne verjame v to (nasploh v alternativno medicino), tudi ce vidi dokaze, kako nekaterim pomaga, med drugim je tudi meni ... Se mi zdi, da ce ze imam kaksne zdravstvene tezave, kronicne ali pa ne, klasicna medicina nikoli nima resitve. O obravnavi svoje zdravnice sem pa ze pisala, podn ...
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#19 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14739 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 09 October 2019 - 07:49 PM

 Ne grem o tem razlagat vsakemu, ker sem ugotovila da itak vecina ljudi se vedno verjame, da tableta pozdravi vse. 

 

Pozdravi/odpravi že, ampak posledico, ne pa nujno vzroka, kar je v takih primerih, kot imava midve (vnetne reakcije) druga zgodba.. Meni je tudi po ukinitvi mlečnih izdelkov precej na bolje šlo. Ni ekskluziva, še vedno se tu in tam 'pregrešim', ampak ok. 

 

 

Sem vesela zate, da si imela dobro izkušnjo. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#20 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2019 - 09:08 PM

Itak, da ima uradna medicina tudi omejitve. Spomnim, da ima osebni zdravnik v povprečju 7 minut za vas. V tem času pač ne more delat samih čudežev, si vzet čas za poglobljen pogovor o pacientovi dieti, lajfstajlu ipd. Vsi z zdravniki na čelu bi si želeli drugačnega sistema, pa je pač kakršen je. Je pa dejstvo, da vsi postopki zdravljenja temeljijo na dokazih (evidence-based).

80.000 enot vitamina D je absolutno pretiravanje. Ne govorim na pamet, ampak so študije o tem. Že uživanje 10.000 enot dnevno več mesecev lahko privede do kalcinacij.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users