Jump to content


Photo

Dieta Po Pravilih Prednikov


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 August 2005 - 07:57 PM

Baltimore (STA/dpa) - Pozabite na vse, kar ste slišali o raznih dietah in telovadbi; edini način za izgubo kilogramov in ohranitev forme je, da se en dan postite, drugi dan pa obilno pogostite, kot so to delali naši predniki - lovci in nabiralci plodov.

To odkritje, ki bi lahko vneslo revolucijo v način prehranjevanja in diet, je rezultat raziskav Marka Mattsona, strokovnjaka za prehrano z Nacionalnega inštituta za staranje v ameriškem Baltimoreu. Mattson je s poskusi na laboratorijskih podganah prišel do ugotovitve, da so se živali, ki so se en dan postile, drugi dan pa jedle, kolikor so želele, uspele izogniti sladkorni bolezni.

Živali so bile zdrave, izgubile so tudi težo, ker so jedle do 30 odstotkov manj kot živali, ki so se običajno hranile. Pokusi na ljudeh pa so pokazali, da režim enodnevnega posta, po katerem sledi "banket", še zdaleč ni tako težak, kot se je težko držati diete in "večno stradati".

blink.gif blink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 25 August 2005 - 09:48 PM

zanimivo..
zdj pa ne vem ka nj prakticiram..
to al uno dieto...90 dni pac..
  • 0
it's not pms, it's you..

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 August 2005 - 06:36 AM

To je brezvezno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 August 2005 - 09:17 AM

QUOTE(anch)
zdj pa ne vem ka nj prakticiram..


Tega ti sama ne priporočam. Zdrava kmečka pamet ( biggrin.gif ) mi pravi, da je zelo nezdravo takole obremenjevat telo ... da en dan stradaš, drugi dan pa se nažiraš. To na dolgi rok sigurno ni zdravo. ermm.gif

Poskusi raje z 90-dnevno presnovno dieto, se ti ne bo treba ničemur odrekat, pa tudi lačna ne boš nikoli. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 26 August 2005 - 09:30 AM

meni se zdi ta dieta kr neki.
pa nekje se mi zdi, da sem slišala, da naj bi kao s tem načinom dejansko na koncu potreboval manj hrane, kar pa meni in mojemu relativno zdravemu apetitu nikakor ne odgovarja. v bistvu mislim, da si na tak način komot uničiš presnovo in daljnoročno zakompliciraš stvari.
  • 0

#6 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 26 August 2005 - 11:14 AM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(anch)
zdj pa ne vem ka nj prakticiram..


Tega ti sama ne priporočam. Zdrava kmečka pamet ( biggrin.gif ) mi pravi, da je zelo nezdravo takole obremenjevat telo ... da en dan stradaš, drugi dan pa se nažiraš. To na dolgi rok sigurno ni zdravo. ermm.gif

Poskusi raje z 90-dnevno presnovno dieto, se ti ne bo treba ničemur odrekat, pa tudi lačna ne boš nikoli. wink.gif


hecala sm se..itak da ne zamenjam une 90-dnevne...je itak edina k mi odgovarja smile.gif smile.gif smile.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#7 Kr_ena

Kr_ena

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 26 August 2005 - 08:03 PM

Ja pa ja... Bullshit evil.gif
  • 0
Just me;)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users