Jump to content


Photo

Vichy Dercos Šampon Proti Prhljaju


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

Poll: Vichy Dercos Anti dandruff shampoo (7 member(s) have cast votes)

splošna ocena:

  1. 5 (odlično) (4 votes [57.14%])

    Percentage of vote: 57.14%

  2. 4 (zelo dobro) (2 votes [28.57%])

    Percentage of vote: 28.57%

  3. 3 (zadovoljivo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. 2 (slabo) (1 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  5. 1 (zelo slabo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 October 2006 - 09:16 AM

Moj oče je imel ful probleme s prhljajem. Poskusil je ogromno šamponov in šele ta mu je res odpravil prhljaj. Ko sem sama staknila prhljaj sem ga začela uporabljati tudi jaz in že po kakšnih dveh-treh tednih sem ga bila rešena.
Šampon obstaja v dveh različicah: za mastne lase in za suhe lase. Meni osebno nima lepega vonja in mi las ne naredi mehkih, kot to naredijo drugi šamponi. Je potrebno po pranju uporabiti še kak balzam. Cena je tam okoli 2000 SIT.

IPB Image

Ocena: 4 (pa še to samo zaradi vonja)
  • 0

#2 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 November 2006 - 03:02 PM

Sama sem ta šampon sprobala le preko testerjev, ki sem jih uporabljala slab mesec. Šampon je bele barve, kremast, nevsiljivega vonja, pravzaprav nima nekih opaznejših negovalnih funkcij. Lase dobro umije, so se mi pa po uporabi vseno hitreje zmastili, dasiravno sem uporabljala različico za mastne lase. Kako se obnese pri odpravljanju prhljaja ne vem, ker sama teh težav nimam.

Za ta denar se dobi veliko boljših šamponov - 2/5
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#3 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 25 December 2006 - 12:40 PM

Meni se naredi prhljaj vsake toliko časa in poskusila sem Guhl z rožmarinom, Fitoval proti prhljaju, da ne govorim o raznih Fructisih, Head&Shouldersih.
Zares pomagal mi je le Dercos. Vsebuje selen, sestavino, ki odpravlja prhljaj.Moj ni bele barve, ampak oranžne, lasje po pranju sicer niso mehki, ampak je res treba nanesti še balsam. Vonj je tak medicinski, meni niti ne tako moteč.
Vendar ga ne uporabljam redno, samo takrat, ko se mi pojavi prhljaj, zaradi morebitne agresivnosti. Dobi se ga v lekarnah, cena se pa mislim, da bolj nagiba k trem tisočakom. Vreden svoje cene, v glavnem.

ocena: 5/5
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 April 2007 - 08:07 PM

Tale šampon sicer še ni dolgo v moji uporabi (do sedaj sem si lase z njim umila štirikrat), ampak ker so učinki že res dobro vidni, lahko podam tehtno oceno. Šampon sem kupila zato, ker se mi občasno (sploh ob menjavi letnih časov oz. ob koreniti spremembi klime) pojavlja prhljaj in z njim zelo nadležno srbeče, skeleče in razdraženo lasišče. Ker mi ni do tega, da bi dolgo čakala, da se stanje umiri samo od sebe, sem letos prvič posegla po šamponu proti prhljaju. Tistim trgovinskim preparatom ne zaupam najbolj, ko gre za dejansko zdravljenje težav z lasiščem, zato sem posegla po dotičnem Vichy šamponu, namenjenem razdraženemu in srbečemu lasišču, ter predvsem borbi proti prhljaju. Obstajata dve različici in sicer za mastne in suhe lase/lasišče. Jaz sem tokrat iz čistega firbca vzela različico za mastne lase, čeprav nimam problemov z maščenjem, me je pa tko čist eksperimentalno zanimalo, če bom dejansko opazila kakšno razliko v še počasnejšem maščenju las. In izkazalo se je, da lasje res nekoliko dlje obdržijo tisti videz in občutek sveže opranih las.

No, kar se tiče samega šampona, je zadeva precej gosta in močno, kremasto oranžne barve, vonj bi znal biti komu sila neprijeten, zame pa ne predstavlja motečega faktorja. Je tak bolj lekarniški oz. malce spominja na zdravila, jaz na hitro vonjam zraven še malo koprive. Šampon se izredno dobro speni in ustvari gosto in kremasto peno, ki zelo temeljito očisti lase in lasišče. Lasje so po uporabi malce bolj trdi, vendar presenetljivo ne delujejo izsušeni, ampak taki krepki. Je pa res, da je treba za uspešno razčesavanje nujno nanest še balzam ali masko, kar pa sama itak prakticiram po vsakem pranju, ne glede na šampon.

Učinek šampona je zelo dober (aktivna sestavina je selenov disulfid), meni je srbečico odpravil dejansko že s prvim pranjem, lasišče je delovalo pomirjeno in bolj zdravo, poleg tega sem že opazila zmanjšano količino prhljaja. Po drugem pranju je bilo prhljaja dobesedno 95% manj, lasišče pa še vedno super, kar se iz pranja v pranje le še izboljšuje, tako da sem se sedaj po 4. pranju popolnoma znebila prhljaja, lasišče pa je 1A. Šampon naj bi se drugače redno, pri vsakem pranju, uporabljalo 3 tedne, potem kasneje pa za vzdrževanje stanja enkrat na teden, ali tudi bolj poredko, pač po potrebi oz. ko vidiš, da bi se spet lahko kaj pripravljalo.

Šampon je sedaj v novi embalaži, pri stari je bil baje problem z odpiranjem, no ta nova se odpira krasno in brez problema in tudi z vidika estetike ji ni kaj očitati - meni se zdi prav lepa. Cena ni ravno nizka, je pa glede na kvaliteto absolutno upravičena, natanko 9,50€ za 200ml. Dobi se ga v vsaki bolje založeni lekarni.

IPB Image

P.S. Moram še omenit, da si je šampon kupila tudi sestra, ki ima enake težave kot jaz in je prav tako nad šamponom totalno navdušena, saj se je tudi ona z njim popolnoma znebila prhljaja in si pridobila v vseh pogledih zdravo lasišče. Predvsem pa sva obe navdušeni nad dejstvom, da šampon deluje neverjetno hitro in ima dolgotrajni učinek.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Pupa20

Pupa20

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 604 posts

Posted 05 May 2007 - 04:52 PM

Poskusila sem že dosti šamponov proti prhljaju,ampak ni pomagalo.Zato sem se po lepi oceni od Dileme odločila, da ga kar kupim,da vidim, če bo kaj pomagalo.Do zdaj sem si lase umila že 6krat.Po prvem pranju nisem imela več srbečega lasišča, prhljaj je še vedno bil.Ampak sem vedla, da bo prvem pranju ne morem pričakovati, da se bom znebila prhljaja.Zdaj po 6 pranjih pa prhljaja več ni.Ful sem vesela.Ga bom kar dalje uporabljala dokler ga ne porabim.Ni mi žal tistih 9.50 € za šampon, kajti res pomaga.
Moja ocena za ta izdelek je čista 5!
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users