Jump to content


Photo

Izkušnje s kvaliteto oblačil


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#41 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 26 October 2009 - 03:38 PM

Kaj pa npr pri plaščih, zdej ravno kupujem zimski plašč, kaj morem gledat da bo primeren res tudi za zimo? Da je čimveč volne? V Zari so plašči kej fajn?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#42 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 26 October 2009 - 03:59 PM

Jst pri plašču gledam, da ima notr nekej procentov % volne, da ni ves umeten. V zari je meni ene par plaščev ful lepih, sam so kar dragi in kokr so že punce rekle, niti niso vredni tega keša. Jst sm si lani kupila Sisleyevga in je zakon, res vreden vsakega centa.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#43 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 26 October 2009 - 04:01 PM

Vsaj 60% volne. Če je nad 70% je super.
  • 0
Memento mori.

#44 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 October 2009 - 05:02 PM

nutella' v Humanicu jih imajo. Sicer je izbira res ful mala, nekaj pa le je.


  • 0
Viens, reste ici!

#45

  • Guests

Posted 26 October 2009 - 09:11 PM

Hm, veliko hvalite Sisley... kje pa je v Ljubjani? V Emporiumu, če se prav spomnim... še kje? Kakšne so pa kaj številke? A so majhne številke res majhne al je tako kot Tom Taylor in S.Oliver?
  • 0

#46 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 09:15 PM



V Nami je še. Št. so pa majhne.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#47

  • Guests

Posted 26 October 2009 - 09:17 PM

Aha, super! Hvala!
  • 0

#48 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 27 October 2009 - 11:32 AM

Ana, jz mam iste izkušnje z Intimissimi kot ti, neki časa že kupujem sam brazilke tam, ki so mi pa hude! modrci pa bolš da ne govorim, vse leze, vse se je stegnilo, kosti takoj vn pogledajo (pa perem v vrečki), katastrofa, mela sm pa večino modrcov iz tam, tko da sm zj praktično brez. edin k me ni razočaral glede modrcev je Esprit. A ve mogoče kera še za kakšno znamko sp.perila, ki je kul? (h&m mi ne ustreza)
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#49 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 October 2009 - 12:35 PM

Meni je Etam kul.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#50 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 27 October 2009 - 12:51 PM

kje pa to majo?
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#51 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 27 October 2009 - 01:34 PM

^V Emporiumu.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#52 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 October 2009 - 06:05 PM

Pri spodnjem perilu glede kvalitete pri meni definitivno zmaga Skinny. Vso spodnje perilo kar imam od njih se ni raztegnilo, tisto kar je bilo žive barve je malce zbledelo, ampak to glede na to kako pogosto se pere, je bilo za pričakovat. Zadovoljna sem tudi s Schiesserjem.
Vredu mi je tudi perilo iz H&M. Modrci so mi enkratni, kvalitetni za svojo ceno. Enega rdečega imam že odkar se je odprl H&M v Mariboru in je še vedno super. Pri spodnjih hlačkah je drugače. Ene so ful ok, druge (navadno tiste, ki se jih kupi v kompletu) so se mi že zelo hitro razparale.

No, kar se majčk jaz osebno ne rabim neke blazne kvalitete, ki bi zdržala deset ali več let, ker se jih prej naveličam. Vseeno pa mi je navečji klump Terranova. Od tam imam dve majčki in obe sta se pričeli parat po šivih po samo dveh oz. treh nošenjih. Čeprav sta bili poceni, nista vredni niti tega denarja. H&M mi ima solidno kvaliteto, večinoma sem kar zadovoljna, z New Yorkerjem tudi, pri čemer morm povedat, da se izogibam sintetike ipd. in da tam kupujem samo bombažne majčke. Tally Weill sem bolj nezadovoljna kot zadovoljna. Kar nekaj majčk se mi je ob rednem nošenju pričelo parati po šivih.

Hlače - kavbojke (drugega skoraj ne nosim) imam večinoma iz New Yorkerja (Amisu ali Fishbone). Sem ful zadovoljna z njimi, saj je večina še vedno enakih kot ob nakupu. Iz Stradivariusa imam tud ene kavbojke, pa jih malo nosim in se raztegnejo, ampak jih operem, pa so mi spet kot ulite. laugh.gif Žametne hlače imam tudi večinoma iz New Yorkerja in sem tudi kar zadovoljna. Razen enih, ki sem jih res nosila nonstop, so mi vse zdržale več sezon.

Pri pulovrih pa ne vem, če sem že našla pulover, ki bi mi zdržal več kot dve sezoni. Odvisno je tudi od materiala, ampak če gledam tako nasplošno se mi je tudi pulover Tommy Hilfiger prav tako hitro raztegnil, kot ni je npr. obledela jopica iz Zare in kot se mi je zmuckal pulover iz Tally Weill-ja, ki so bili vsi iz enakih materialov.

Ko si kupujem čevlje, pa gledam na kvaliteto, čeprav je včasih tako svinjsko težko najt čevelj, ki bi bil udoben, kvaliteten in hkrati lep. Priznam, da včasih vseeno dam prednost udobju in lepoti pred kvaliteto (sploh, če je ugodna tudi cena).


  • 0

#53 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 27 October 2009 - 07:49 PM

Glede modrcov sem tudi jaz zadovoljna z Espritom. Mam enga, ki je ful udoben in trpežen, drži obliko, pa skoz ga nosim.
Kavbojke so men kvalitetne Top shop in Promod (ta debel jeans). H&M se takoj raztegnejo.

Majice sem pa tudi v Espritu zanič dobila- po dvakratnem pranju čist brez oblike. Navadne majčke so najbolj kvalitetne iz h&m.

Zara- bolj ko ne vse kar sem kupila se hitro uniči. S tem, da razumem, če dam 15 E za pulover, da ne bo dolgo. Če pa dam za prehodno jakno 90 €, pa se kmalu uniči, mi pa ni lih vseeno. Sem mislila, da bo boljša kvaliteta. glare.gif

Škoda, da nimamo večje izbire pri nas.
  • 0

#54 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 27 October 2009 - 08:57 PM

Moji zarini puloverčki so pa ok, barva, ne raztegnejo se mi, vse je tipi top. Takisto iz topshopa, dorothy perkins. Pa take pritožbe čez h&m, mam nekaj stvari iz tam, pa mi je vse fino, prav ne morem za nobeno coto rečt, da se mi je raztegnila.

Fajn stvari mi ima sinequanone, prijetni materiali, pa meni so kroji tudi kar všeč, taki klasični with a twist.

Veliko imam kril, iz zare so mi najboljša, tako kroj kot material.

Moje najljubše kavbojke so tudi iz zare, nimam pripomb, iščem en nadomestek zadnje, ker mi niso več oprijete (sam ne od tega, da bi se mi raznosile).

Ostale hlače in kavbojke kupim tu pa tam, mam ene leviske, pa mi niso nič kej ekstra drugačne. Mela sem sto let ene hlače iz s.oliver, pa še zdaj so kot nove, sam je kroj ful staromoden ratal. (:

Plašče in jakne mam iz zare, topshopa, hm.. Topshop plašči so mi najboljši, zanimivi kroji, material pa tud nimam pripomb, za to ceno.

Spodnje perilo: Beti, Skinny, H&M, iz slednjega modrci, ostalo ne.

Športne cote pa Nike, Scott, Adidas pa Kilimanjaro, brez pripomb.

Esprit mi je predrag, pa grde stvari so mi, ni moj stil. Mango mi je všeč, sam so se zelo poslabšali.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#55

  • Guests

Posted 27 October 2009 - 09:02 PM

U, Sinequanone je tudi meni kul, čeprav se mi zdi sicer predrag in imam samo zadeve, ki sem jih dobila znižane.
Etam mi ima super gate, modrci so pa za moje pojme nemogočih krojev, meni so vsi tako čudno špičasto stali, da ni bilo za nikamor.
  • 0

#56 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 28 October 2009 - 11:53 AM

Intimissimi: Mam 4 modrčke iz tam in pri 2 so mi kosti ven pogledale, en se je ekstremno raztegnil, četrti je ok, ampak kočarca mal velka, zato ga ne nosim pogosto.

Sp. hlačk mam velik, različnih oblik, večinoma vse enobarvno. In so ok, ampak ne nek presežek.

Prejšnji teden sem naključno dobila v C&A en ful dober črn modrček (ne čist gladek, naramnice lepo sedejo, ima kosti, ampak je drugače po košarci ful tanka pena, udobno), za smešno poceni-5€ biggrin.gif . Bom še kdaj pogledala. Nikoli nisem, ker na prvi pogled jih zgleda večina ful čudnih.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#57 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2009 - 12:53 PM

Vprasanje 1: kaksne barve spodnje perilo nosite pod bele, nekoliko prosojne srajce? Imam modrcek kozne barve, ki se prakticno skoraj ne vidi skozi, ampak sedaj, ko je hladno moram imeti se spodnjo majico, vendar zaenkrat se nisem nasla (lepe, fine) spodnje majice kozne barve, bela se skoraj nekoliko prevec vidi skozi srajco. Mi ni vsec.

Vprasanje 2: morda katera ve, ce se da se kje pri nas dobiti znamko Miss sixty? Vcasih so imeli svojo trgovino v stari Lj, ampak so jo zaprli. Vsec so mi bile njihove pletene stvari - puloverji, jope - volneni, topli, kvalitetni, z res dolgimi rokavi.


Glede nakupovanja in kvalitete je pa pri meni tako:

- kavbojke vecinoma v S. Oliver, enako razne tanjse sportne poletne hlace, krajse hlace, poletna krila kupujem tam. Predvsem zaradi dolzine, zaenkrat edina znamka, ki mi se ustreza. Razne majcke, jakne ipd. za h kavbojkam imam tudi njihove. Vcasih kaksno majcko, staknem v Orsayu, Benettonu, Sisleyu (imam ene njihove lanene hlace, s katerimi sem zadovoljna).

- kostime imam vecinoma narejene po meri iz enega butika v Lj, kaksne hlace si kupim tudi v Mangu

- srajce kupujem v stari Lj v trgovini Azzaro (vsaj upam, da je se tam), spet, ker so ene redkih, ki imajo dovolj dolge rokave, sem pa lani v Nami kupila eno Mexxovo srajco, ki jo zelo rada nosim

- poletne tope ponavadi najdem v kaksnih malih trgovinah, v podhodu Ajdovscina je ena, kamor zahajam

- razne pletenine (puliji) po meri od ene pletilje v Lj

- plasce sem ze parkrat kupila Murine, imam pa tudi enega lepega, belega, dolgega neke xy znamke, limited edition, ze pred leti sem ga slucajno staknila v Maxiju, je se vedno kot nov pa ga kar veliko nosim

- spodnje perilo Skiny (spodnjice), Triumph (mordrcki), Esprit (mordrcki), Beti (spodnjice in razne majcke), tu in tam se kaksna xy malo drazja znamka (najvec kupujem v Maxiju in Nami)

- trenrike Deha, Dimensione Danza, spet predvsem zaradi dolzine

- cevlji: kar pade pod nogo, mora, preden dobim kaj ustreznega, sem pa opazila, da mi od sportnih cevljev najbolj ustrezajo Nike - imajo res mehek podplat...

S kvaliteto vseh nastetih znamk sem zadovoljna, vedno se vsega prej navelicam, preden unicim. Je pa tudi res, da sem clovek, ki redko karkoli unici. Se sedaj imam recimo popolnoma delujoce skarje iz male sole. laugh.gif


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#58 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 28 October 2009 - 12:58 PM

Miss Sixty imaš v Portorožu. Kar se pa spodnjega perila pod bela oblačila tiče, jaz vedno oblečem gate/modrc bež/kožne barve, ampak za lepo kanotjero pa ne bi vedla. Hmmm. Pri nas sicer je ena trgovina, ampak dvomim, da to pri tebi pride v poštev.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#59 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 28 October 2009 - 01:03 PM

Planet: Jst spodnje majice večinoma v zari kupujem. Tam, ko je eno stojalo samo zanje, vse na naramnice, gladek material, vseh možnih barv wink.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#60 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2009 - 02:28 PM

woot.gif

Hvala obema! Coco grem ob priliki v Portoroz pa prebrskam. smile.gif Sedaj, ko si omenila mislim, da vem, da je nekje. Morda ze kdaj celo videla. smile.gif

Kanotjera kozne barve je torej moja resitev, Mladoletna bom prevohala Zaro. biggrin.gif Coco, ce ne pridem pa k vam, sej sem obcasno na vseh koncih Slo, tako da ni panike. biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users