Jump to content


Photo

Izkušnje s kvaliteto oblačil


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 October 2009 - 02:29 PM

Jaz sem ful razočarana nad Benettonom. V zadnjih letih so se glede kvalitete ful poslabšali. Kot otroka so me ful oblačli v Benettonove cunje in so barve po miljonu pranj ostale enake, oblačila so pa ostala enake velikosti, se niso krčla, ne raztegovala. Zadnjih nekaj oblačil, ki sem jih kupila tam pa se je je po par pranjih grdo raztegnilo, šivi so šli sramotno hitro narazen.

  • 0

#22 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 25 October 2009 - 06:33 PM

Sploh nisem vedela, da obstaja ta tema biggrin.gif sem že v eni drugi temi spraševala, kake imate kej izkušnje z Zarinimi torbami?

Drugače pa moram pohvalit Tom Tailor & Levis kavbojke, legendarne so ! Drugače me tudi SOliver ni še nikoli razočaral, pa od Sinequanone imam dost stvari, ampak je čisto odvisno od stvari, ene so ful dobre, ene se pa ful hitro uničijo. New Yorker mi je katastrofa, H&M tko-tko.
  • 0

#23 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 October 2009 - 07:54 AM

Meni sta najljubši trgovini Zara in H and M - AMPAK - kvaliteta oblačil je pri obeh katastrofa, še posebej H&M!!!

Stvari se raztegnejo, naredijo mucke, včasih likam - na najmanj stopinj - pa so poznat takšni krogi na oblačilih, pač zaradi likanika. Razočarana, zelo! cry.gif cry.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#24 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2009 - 09:17 AM

QUOTE(Kalypso @ 25. 10. 2009 - 14:29) View Post

Jaz sem ful razočarana nad Benettonom. V zadnjih letih so se glede kvalitete ful poslabšali. Kot otroka so me ful oblačli v Benettonove cunje in so barve po miljonu pranj ostale enake, oblačila so pa ostala enake velikosti, se niso krčla, ne raztegovala. Zadnjih nekaj oblačil, ki sem jih kupila tam pa se je je po par pranjih grdo raztegnilo, šivi so šli sramotno hitro narazen.


To tudi pri meni, pa velika razlika je če je kupljeno pri nas, ali v Italiji. Sploh pri otroških oblačilih se ful pozna. ermm.gif Tiste pri nas se ful hitro zmuckano, zbledijo, tisk popoka, medtem ko so tiste iz Italije ful boljše kvalitete. hmm.gif

Zarina oblačila se zelo hitro uničijo, izgubijo obliko, zmuckajo ... ma za tisti denar, res ne moreš pričakovat neke hude kvalitete. V tem je point ne, prej se ti uničijo, prej greš po nove. rolleyes.gif
H&M (za otroke) - ful dobro. Ena najbolj vzdržjivih znamk, kar se tiče oblike, barve ... same pohvale.
H&M (za odrasle) - zaenkrat nimam slabih izkušenj (je pa tudi res, da jih nimam prav veliko).

Večino cunj mam od motivi, in razen par majic so kar v redu.
Mango, sisley, S Oliver so tudi kar solidni, pohvalit moram še srajce od nara camicie. thumbup.gif
  • 0

#25 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 11:53 AM

QUOTE(Felicity @ 26. 10. 2009 - 9:17) View Post

Zarina oblačila se zelo hitro uničijo, izgubijo obliko, zmuckajo ... ma za tisti denar, res ne moreš pričakovat neke hude kvalitete.


blink.gif Cene so to sezono prav absurdne.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#26 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 26 October 2009 - 12:37 PM

Jaz ne morem prehvalit Sisley oblačil, mam 3/4 oblek, al pa še več od tam. Se niti ne raztegnejo, niti zbledijo, super u glavnem.
V Benettonu tud kupujem, je še kar ok.
Motivi se mi je tudi priljubil. Sem zmiraj mela to trgovino za bolj tako.....ampak obleke so thumbup.gif
Kavbojke pa vedno kupujem v Italiji v trgovini Bones. Znamke Cruise, no.... niti ne vem če je to znamka, pač piše gor, torej sklepam da je. So drage, vendar mi ful dolgo zdržijo, jih mam po ene 2,3 leta ponavadi.
V H&M mi je lepo it pogledat, ampak ponavadi tam kupujem samo spodnje hlačke pa nogavice. tongue.gif
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#27 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 October 2009 - 01:09 PM

Cene v ZARI so res odurne. Navadna oblekca na naramnice 40eur laugh.gif , plaščkov itak ni pod 100, navadne majčke 30 eur. Kvaliteta pa je tak tak - odvisno na kaj naletiš. Jaz naprimer opazim ogromno razliko med hlačami za 25 eur in tistimi za 40 eur. To govorim za ZARO. Tiste za 25eur se po desetih minutah totalno raztegnejo, medtem ko tiste, ki so malo dražje zdržijo več nošenj in ostanejo enake. smile.gif

Drugih trgovin pa skoraj ne morem komentirat, ker kupujem skoraj izključno v ZARI.
Aja - H&M mogoče - kr ok stvari, basic majčke so zanič sicer, se ful hitro raztegnejo in uničijo, spodnje perilo pa je meni super. Kvalitetni modrčki, bombažne hlačke in tudi zokni in nogavice so meni super.

Glede spodnjega perila morem ful grajat Intimissimi ! Imela sem samo en modrček in se mi je v dveh mescih tak raztegnil, da mi ni bil več prav, naramnice so mi kr dol padale - polomija ! Nameravam sicer v kratkem kupit kakšen komplet spodnjega perila spet tam, ampak si ne obetam neke prevelike kvalitete.

Sisley je meni naprimer tudi zelo všeč. Imam kar nekaj stvari od tam in sem zelo zadovoljna. Najbolj se splača med razprodajami, ko so cene smešno nizke !

Pri čevljih jaz opažam ogromne razlike ! Že nekaj časa ne kupujem več umetnih materialov, v poštev pride samo usnje. Imam balerinke iz ZARE in so tak grozno neudobne, da res niso vredne več kot tistih 25eur, zato ne dam za čevlje iz zare 100 ali več eur ! Sicer sem lani v ZARI kupila usnjene škornje, ki so ful kvalitetni in udobni, ampak bi o ponovnem nakupu dvakrat razmislila.
Sem pa nazadnje kupila Tommy Hilfiger superge in so božanske. Res je, da stanejo malo več, ampak noga v njih dejansko uživa. Super so. Moji naslednji čevlji bodo spet TH, ker je kvaliteta nadpovprečna.

Imam pa eno vprašanje - kako ste kaj zadovoljne z Levi's kavbojkami ? Kakšne so cene ?

Pa še eno stvari bi pripomnila ...
Punce, če se vam kaj uniči - nesite nazaj, reklamirajte. Jaz sem lani kupila v ZARI siv plašček. Bil je tak volnen in se mi je po dveh mescih totalno zmuckal. Nisem imela računa, pa sem ga nesla nazaj. Stal je 80eur in se mi je zdelo res bedno, da se mi je tak hitro uničil. Brez problema so mi ga menjali in sem vzela drugega. Še en primer - sem kupila v P&B ful lepe črne škornje, žal niso bli usnjeni. Po dveh mescih so se mi olupili spredaj. Obup! Nesla nazaj, vzela denar in šla v ZARO po usnjene. Tak da ja punce, uveljavljate svoje pravice, po zakonu je časa eno leto!
  • 0
Viens, reste ici!

#28 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 01:32 PM



Jaz imam pa z Intimissimi zelo dobre izkušnje, skoraj vse perilo imam njihovo. Modrčki so mi božanski, pa spodnje majice na naramnice iz mikrofibre so fajn. Tut vse ostalo (oblekice, tunike) so kvalitetne.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#29 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2009 - 02:08 PM

QUOTE(Jinadaze @ 26. 10. 2009 - 11:53) View Post

blink.gif Cene so to sezono prav absurdne.


Sem imela v mislih bolj tiste tam do 25€. tongue.gif
  • 0

#30 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 October 2009 - 02:09 PM

Jina in Nicha, vajin pogovor sem prestavila sem .
  • 0
Viens, reste ici!

#31 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 October 2009 - 02:12 PM

Hvala smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#32 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 26 October 2009 - 02:56 PM

Ana, kje si kupla TH superge? Bi ti blo odveč slikat? oops.gif

Kak lahko veš če je pravo usnje al ne? Prodajalke včasih rečejo da je, pa v resnici sploh ni. Kaj pa pol cry.gif jaz res ne znam ločit.

Tudi sama bi rada pripisala da je H&M meni tudi ful fajn za spodnje perilo. Pa ful mi je všeč.

Motivi ni pri nas v MB, ne?


Mah, jaz mam po vsem tem čisto drugačen pogled zdaj na vse. Ful mi je pomagalo da sem to temo odprla,res. Zdaj vidim kolko denarja sem dejansko vrgla stran.. sploh v kakem Tallyu down.gif

Sem že mela ene kavbojke v Bershki nagledane zdaj pa jih raje sploh nimam kot pa da tam 40€ za njih medtem ko tam 20€ več in lahko dobim stokrat bolj kvalitetne v kakšni drugi trgovini.

Tudi pri puloverjih bom zdaj bolj pazla na material...

Na splošno pa sem se v bistvu odločla da bom zdaj do razprodaj samo šparala, šparala in si bom potem kupla kake kavbojke Calvin Klein, Tom Tailor ... v Bershki & Co. ne kupim več kavbojk nad 10€ (tolk dejansko pridejo na razprodajah)
, kako Lacoste polo majčko na dolge rokave, Hilfigerov pulover, šla bom pa prvič v življenju še pogledat v Sisley(sploh nevem kje je v MB) pa S Oliver in pa Tom Tailor ... prej nisem nikoli hodla v te trgovine.

Bom pa šla tud v ljubljano kjer majo verjetno malo več teh stvari.


Še vedno pa nevem za plašč... ker moja mama zdaj misli da jaz izkoriščam pravi da je vse "isti drek" da neve zakaj bi mogla dat tolko za en plašč ki bo pač neka firma če lahko v (h&m,ny,tw,bershka..) ga dobi za pol ceneje. Samo kaj, ko bo naslednje leto če ne še ki prej zanič.

Kaj se vam sploh zdi najboljše za pozimi? Ko je najbolj hladno? Plaščki al bundice?

Meni so tiste kosmate ene ful všeč samo me preveč spominjajo na sladke male, sploh pa so vse tak kratke da maš cele ledvice zunaj. Joooj, kolko punc vidim zdaj v pajkicah pa totih kosmatik kratkih jakah. Bruh.
  • 0
Memento mori.

#33 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 03:04 PM



Pa saj je znak, če je usnje ali umeten material. Plašč je definitivno bolj topel, še posebej, če je z najmanj 60% volne.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#34 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 26 October 2009 - 03:14 PM

Kaki pa je ta znak oops.gif ?
  • 0
Memento mori.

#35 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 October 2009 - 03:19 PM

nutella, zgleda mamo ful različne izkušnje z Berška kavbojkami, sej pravim da jih mam jst 11 pa so vse super, nad niti enimi nimam kakšne pripombe. Pa naj bojo tiste za 20€ ali pa tiste za 40. Nevem no.. hmm.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#36 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 26 October 2009 - 03:21 PM

Sam ti si tud manjša ne, jaz sem 175cm visoka tak da so mi večinoma prekratke sploh po pranjih.
  • 0
Memento mori.

#37 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 03:23 PM



Evo:

http://www.zps.si/do...tml?Itemid=334#


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#38 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 October 2009 - 03:23 PM

Ja, to je pa res. Men so malenksot predolge ponavadi, ampak nič hujšega, itak so skinny pa se maaal nagubajo pri gležjih. No, nekatere so mi pa tut glih prav. Ja, to pa rpiznam da nevem kok se v dolžino krčijo, ker mi je praktično vseen. Hm.
  • 0

After all this time?

Always.


#39 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 26 October 2009 - 03:25 PM

Hvala Jina!!

Nincha, jaz ko kupujem mi morjo bit obvezno predolge... pol mi bodo po kakih 3 pranjih ravno prav al pa za glih.

Ful mi gre na živce ko so spodaj nagubane da mi skos gor lezejo in pol vsakič ko se vsedem pa vstanem nazaj si jih morm dol vlečt. Joj.

Edit: kaj krito usnje je tudi ok?

Podatke "beremo" takole:

- zgornji del obutve je usnjen,

- podloga in vložek sta iz tekstilnega materiala,

- podplat je iz materiala, ki je uvrščen med drugi materiali (npr. guma).


Pojma nimam, keri del je zdaj pomembno da je usnjen, zgornji del ne?
  • 0
Memento mori.

#40 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 October 2009 - 03:34 PM



Edino če je notranjost iz umetnega materiala ni v redu.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users