Jump to content


Photo

kortikosteroidi=(


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 06 April 2005 - 04:06 PM

Ojla!

na žalost sem na formu bolj malo saj zaradi časa in bolezni nimam ravno volje da bi šla na intrnet oops.gif Zdaj pa rabim res dober nasvet. Pred enim mesecem se mi je začela kronična bolezen inzačela sem uporabljati vsa mogoče tablete in sredstva zdaj pa sem vse porabila in zdravnik mi je rekel da naj začnem z jemanjem kortikosteroidov(medrol). Oki ql, pomagajo(mislm kakor sem jih sprobala v preteklosti) amapk imajo velikee stranske učinke cry.gif Napihnejo te(zrediš se) pa to ni problem šla bi 4 kile gor in pri meni ne bi blo bad ker sem suha in se mi sploh ne bi poznalo(izkušnje) ampak napihnem se tudi v obraz cry.gif in to je velikaaa težava. Ko se mi obraz napihne zgledam tako grozno, nočm hodt ven in počutim se grozno. In jemala bi jih 2 meseca(če ne bi bilo zapletov) ampak potem da se obraz "skrči" rabiš še 2-3 mesece cry.gif In zgubila bi kondicijo, dlake bi začele rasti(mislim po nogah in te zalisce al kako se že reče)... Naj omenim da v tem času ne bom smela jesti sadja pz. samo jabolke pa še ta naribana ali v kompotu. Lahko se odločim da jih ne bom jemala ampak lahko to pospeši bolehzen in potem bom dobila trasfuzijo in infuzijo cry.gif
Prosimmm povejte kaj bi storile na mojem mestu(ali storili)

  • 0

#2 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 06 April 2005 - 04:16 PM

O,ti revica!!!!Najprej naj ti povem,da sem te ZELO pogresala na forumu!!!Zelo sem vesela,da si se oglasila.IPB Image
Sicer pa jaz na tvojem mestu bi zacela jemat zdravila,tisto potem se ze popravi,zato ker,ce jih ne bos jemala vids do cesa te lahko pripelje pa se bolezen lahko napreduje.Nic se bat kar lepo pogumno s tabo smo!Pa kar veckrat se nam oglasi na forumu,posiljam ti en velik objemcek!IPB Image
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 April 2005 - 04:24 PM

Tudi jaz mislim, da je najbolje, da jemlješ zdravila. Boš pač malo bolj čudno izgledala. Bolje to, kot pa kasnejši zapleti. Bodi močna.
IPB Image
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 April 2005 - 04:59 PM

JAGODA,

tudi sama imam v družini prisotnost kronične bolezni (foter). In to precej hude. Torej vem, kako je ta stvar huda. In poleg tega, da je vsak drug dan po 5h priklopljen z dvema iglama na aparat (dializa), jemlje tablete, katere imajo stranske učinke. Nekaj časa je jemal tudi ene tablete, katere so ga ful napihnile. Ampak, treba se je sprijazniti. Tako pač je. Boljše čimmanj o tem razmišljat.
In zdaj imaš dve možnosti: ali se zapreš vase in v sobo in se vse dneve smiliš sama sebi ali pa si ponosna nase, kako dobro to prenašaš in kakšna močna borka si proti tej nadlogi! Upam, da se boš odločila za slednje.

Tablete pa takoj začni jemat... boljše posledice ob jemanju tablet, kot pa posledice ob nejemanju tablet.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 06 April 2005 - 06:05 PM

Hey Jagoda! Jst se čist strinjam z Nikito!
Treba je dat zdravje na prvo mesto.. Je bolš da se zdej par mescov ful trudš, pa je pol bolš, kt pa da bi se skos tresla kaj bo s tvojo boleznijo..

Sej čas teče hitr naprej-ko bo to mim, boš ful vesela da si se za to odločila in si šla čez to..
  • 0

#6 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 07 April 2005 - 01:46 PM

Hvala za vse odgovore, hvala vam da ste z mano in da me podpirate zelo zelo sem vam hvaležna *objemček* smile.gif
  • 0

#7 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 07 April 2005 - 01:54 PM

Seveda s tabo smo!!!!!!!! biggrin.gif Kako si se odlocila Jagoda?
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#8 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 07 April 2005 - 03:38 PM

Jagoda, tko dobrim ljudem kt si ti ni problem bit v podporo! Pa nam sproti poročaj kako ti gre, ok?
  • 0

#9 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 07 April 2005 - 03:44 PM

joj hvala wink.gif mi je že kr nerodn oops.gif drgač sem se pa po vaših nasvetih odločila da jih bom jemala in šla s tem čez nato pa uživala življenje(mislm sej ga bom tut umes sam malo manj) biggrin.gif
hvala vsem, res mi to zelo veliko pomeni in v takem trenutku je to zelo dragoceno, hvalaaaaaaa

  • 0

#10 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 07 April 2005 - 03:51 PM

Super,bos videla kako bo cas hitr minil!Go..jagoda...Go....IPB Image

IPB Image
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#11 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 07 April 2005 - 03:54 PM

hvala :nike: res ste mi v pomoč
  • 0

#12 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 07 April 2005 - 04:02 PM

Suupeeer, res sem vesela za tvojo odločitev!!
Sploh pa ni potrebna zahvala, saj je čisto človeško, da vzpodbujamo oops.gif tongue.gif
Na nas se lahko vedno obrneš! tongue.gif
  • 0

#13 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 08 April 2005 - 11:01 AM

o pa je potrebna zahvala in to velika, še premal sm se vam zahvalila wink.gif
  • 0

#14 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 08 April 2005 - 06:32 PM

IPB Image

JAGODA!!
sorry...ker prej tvojega posta nisem prebrala...vsekakor se strinjam s puncami, da jemlji tabletke...ker doktor že ve kaj je prav ...in pač boš pa doma žurala tista 2 meseca...
Vsekakor ti želim, da boš čimprej čimboljše....da se boš lahka men smejala k bom čevlčke zgubavlala
*se suče na stolčku pa zgubi čevl pa ji je nerodn k jo je jaguda vidla* IPB Image

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#15 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 10 April 2005 - 06:32 PM

h3h3 biggrin.gif hvala punce pa hvala kim k me u smeh spravlaš biggrin.gif
  • 0

#16 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 10 April 2005 - 06:47 PM

*dreza jagudo tm u rebre mal pa se hihita *


IPB Image
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#17 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 10 April 2005 - 07:16 PM

Jagoda kako se pa kaj pocutis?
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#18 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 13 April 2005 - 03:04 PM

oprostite ker šele zdejle pišm oops.gif

mislm kim od kje take ti pubiraš biggrin.gif drgač pa se mi zdi da se kr bolš pučutm kokr sm se prej biggrin.gif sam mam pa zarad tablet grozne bolečine v sklpih ermm.gif ampak sej bo šlo wink.gif
  • 0

#19 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 13 April 2005 - 03:06 PM

*popiha jagudo pos klepih* twisted.gif

mi te mamo pa ladi jagi biggrin.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#20 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 13 April 2005 - 03:16 PM

Drzi se saj bo kmalu mim!!!!IPB Image
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users