Jump to content


Photo

Lepotni Triki Z Vrta


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 July 2005 - 12:33 PM

V reviji Lisa sem zasledila zanimiv članek z naslovom Lepotni Triki Z Vrta pa se mi je porodila ideja. Dejmo si malo izmenjat kakšne domače recepte za nego las, obraza, telesa in podobno. Mogoče poznate kakšno fino doma narejeno oblogo za lase, aromatično kopel ... uglavnem z nasveti na dan, punce. Jaz bom pa kar prepisala te iz revije, se mi zdijo dosti uporabni. wink.gif

Nežna Nega Za Obraz

Normalna koža: Dve žlici posušenega žalblja skuhamo v vodi in s koščkom vode nanesemo na obraz.

Razdražena koža z madeži: Na isti način uporabimo peteršilj.

Mastna in nečista koža: Naredimo obrazno kopel iz timijana. Dve pesti posušenega timijana prelijemo z vročo vodo in pustimo, da se ohladi. Obraz nato s pripravkom spiramo tako dolgo, dokler ne dobimo občutka, da so mastni predeli normalni.

Utrujena koža: Brisačo potopimo v kamilično kopel, jo poveznemo čez obraz in se za nekaj minut sprostimo.

Najboljša Nega Za Telo

Naravna zeliščna nega je še posebaj primerna za tiste z občutljivo kožo.

Olje za telo: Naredimo ga tako, da želišča prelijemo z vročo vodo in pustimo, da se poparek ohladi. Nato vodo odlijemo in prilijemo katero koli negovalno olje.

Zeliščna kopel: Rožmarinova kopel pospeši krvni pretok, kopel iz sivke, kamilice in melise pa nas pred spanjem sprosti in umiri.

Neprijeten zadah: Pest posušene bazilike prelijemo s tri četrt litra vroče vode. Ko se ohladi, vodo odlijemo iz z njo splaknemo usta.

Ščiti In Neguje Lase

Zeliščna kopel za zaviranje nastajanja loja in za poživitev lasišča: Kamilice, ognjič, rožmarin in ožig prelijemo z vročo vodo. Pustimo stati 10 minut in nato vodo odlijemo. Ko se odlita voda ohladi, si z njo speremo lase.

Zeliščna kopel za suhe lase: Tri žličke timijana damo v liter vroče vode. Pustimo stati 10 minut in vodo odlijemo. Z odlito vodo si spiramo lase.

A nisem pridna? biggrin.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 July 2005 - 12:34 PM

Jaz delam domač samo piling - iz koruznega zdroba in mleka.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 July 2005 - 12:37 PM

Kako pa to izgleda? Pač daš koruzni zdrob (polento) iz vrečke v eno skledo in doliješ mleko? Koliko pa? Aja pa a lahko uporabljaš to ne glede na tip kože?
  • 0

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 July 2005 - 02:37 PM

Bom poskusla tudi jaz nekaj prispevat. Doma imam knjigo Lepa polt, ki jo je napisal Pieree Jean Cousin. Bom prepisala nekaj mask iz te knjige laugh.gif .

Najprej nekaj pripravkov za čiščenje kože..

-Maska iz svežega pomarančnega soka in gline.

Sestavine: 1 srednje velika pomaranča, 2 žlici gline v prahu, ustekleničena negazirana voda, nepozebikova (hamamelisova) ali rožna voda.

Priprava: Pomarančo prerežite na pol in iztisnite 3 žlice soka. Naredite osnovno masko iz gline (glino prelijte z malo negazirane vode) vendar namesto vode glini dodajte pomarančni sok. Po 30 minutah (v tem času ne mešajte) premešajte sestavinim da dobite gladko zmes. Masko nanesite na obraz in po približno 20 minutah masko odstranite iz obraza z negazirano vodo. Nato na kožo nanesite rožno vodo in pustite da se koža na zraku posuši.

Rok trajanja: 6 ur v hladilniku.
Vrste kože: Primerno za vse vrste kože.
Delovanje: Osveži, očisti.

- Čistilni losjon iz rožne vode in limoninega soka.


Sestavini: 1/2 limone, 100ml rožne vode.

Priprava: Iz polovice limone iztisnite žličko soka in ga dodajte rožni vodi. Losjon prelijte v pokrito posodo ali stekleničko in shranite v hladilnik.
Čistilni lusijon nanesite na obraz in vrat s kosmi vate dvakrat na dan. Če kožo raje pršite, tekočino prelijte v stekleničko z pršilom. Pustite, da se lusijon vpije v kožo in posuši na zraku.

Delovanje: očisti, osveži
Vrste kože: primerno za mastno in mešano kožo
Čas trajanja: 1 teden v hladilniku.

Pripravki, ki kožo nahranijo

-Bananina pomlajevalna maska

Sestavine: 1 manjša banana približno 2 žlici sveže sladke smetane, 1 žlica medu, približno 1 žlica škrobne moke (npr. gustin), ustekleničena negazirana voda, rožna voda.

Priprava: Banano pretlačite z vilicami. DOdajte 2 žlici sveže sladke smetane, med in žlico škrobne mode. Temeljito premešajte. Če je zmes preredka, lahko dodate še malo smetane ali škrobne moke. Masko nanesite na očiščen obraz, tudi okoli oči in na vrat. Deluje približno 30 min. Odstranite z negazirano vodo in s kosmi vate. Na koncu kožo navlažite z malo rožne vode in pustite, da se osuši na zraku.

Vrste kože: primerno za suho in starajočo kožo.
Pogostost uporabe: 3x na teden.
Čas trajanja: 6 ur v hladilniku.

-Maska iz medu in rumenjaka.

Sestavine: 1 žlica medu, 1 rumenjak večjega jajca, 1 žlička gline v prahu in škrobne mode, ustekleničena negazirana voda, rožna voda.

Priprava: Zmešajte med, rumenjak in glino v prahu oziroma škropno moko (npr. gustin). Mešajte, dokler ne dobite gladke zmesi. Masko enakomerno nanesite na očiščen obraz in vrat. Deluje naj približno 20 min. Poerite z ustekleničeno negazirano vodo in s kosmi vate kožo nežno osušite. Kožo navlažite z malo rožne vode in pustite, da se osuši na zraku.

Delovanje : Nahrani.
Vrste kože: Primerno za vse vrste kože.
Pogostost uporabe: Pri suhi ali starajoči koži dva ali trikrat na teden, sicer enkrat na dva tedna.
Čas trajanja: 6 ur v hladilniku.

Pripraki, ki kožo osvežijo in navlažijo:

-Maska iz malin:

Sestavine: približno 12 malin, 2 žlici polnomastnega mleka, 2 kapljici eteričnega olja krvomočnicem ustekleničena negazirana voda, nepozebikova ali rožna voda.

Priprava: Meline zmečkajte v kuhinjskem mešalniku ali pa z vilicami. Potrebujete toliko malin, da dobite 2 žlici kaše. Kašo zmešajte z mlekom in eteričnim oljem krvomočnice. Masko nanesite na obraz in vrat s kosmi vate in jo pustite delovati približno 20 min. Sperite zz ustekleničeno vodo in s kosmi vate. Kožo nežno osušite. Na koncu jo navlažite z malo nepozebikove ali rožne vode in pustite, da se osuši na zraku.

Delovanje : Osveži, navlaži, očiti, omili vnetje.
Vrste kože: Primerno za suho, mešano še posebej pa za starujočo se kožo.
Čas trajanja: 6 ur v hladilniku.

To mi blo iz moje strani zaenkrat vse. tongue.gif Upam da je kolko točko pravilno napisano oops.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#5 kima

kima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 115 posts
  • Interests:kar je povezano z modo, zunanjo in notranjo lepoto...

Posted 14 July 2005 - 08:29 PM

beljak stepeš pa daš na face-kkšne male gubice zgladi pa predvsem koža okol oči je lepša
  • 0
Daj moškemu proste roke, pa jih boš čutila povsod po sebi. :P

#6 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 15 July 2005 - 07:44 AM

Jst sm pa tut za gube, pa za pomlajevanje slišala, da daš na obraz (predvsem na predele okoli oči, ust-kjer se najhitreje pojavijo gube) tisto belo plast ki prekriva notranjost jajčne lupine.
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#7

  • Guests

Posted 15 July 2005 - 02:30 PM

QUOTE(DiLeMa)
...in s koščkom vode nanesemo na obraz.


biggrin.gif

Drugače sem pa tudi sama za bolj naravne zadeve in se mi zdi super, da si odprla to temo.

Ko bom bolj pri času, še sama kaj dodam!

Pa pa,
Katie
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 July 2005 - 03:26 PM

QUOTE(DiLeMa)
Kako pa to izgleda? Pač daš koruzni zdrob (polento) iz vrečke v eno skledo in doliješ mleko? Koliko pa? Aja pa a lahko uporabljaš to ne glede na tip kože?

Ja, vsujem zdrob in mleko v eno posodico in naredim piling. Je zelo grob (zato je priporočeno, da si zelo nežen), ampak zelo učinkovit.
Ne glede na tip kože.
Aja, pa po obrazu ne delam tega pilinga, ker je pregrob.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 July 2005 - 07:32 PM

Punce, mi je prišlo na misel... imate fan ideje za lepotne nasvetke. A lahko uredništvu predlagam, da objavijovaše nasvetke na prvi strani, kjer se vrtijo vsi lepotni nasvetki. Pod nasvetki vas seveda vpišemo-kdo je avtor..

Kaj mislite?

LP N
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 July 2005 - 11:27 AM

Ni slaba ideja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 18 July 2005 - 12:08 PM

:thumleft:
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#12 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 18 July 2005 - 07:27 PM

Ok, vam sporočim, ko uredim... biggrin.gif
  • 0

#13 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 21 July 2005 - 01:00 PM

Hej!!!!

Sama mam doma knjigo Mala šola osebne nege kjer so različni recepti za nego telesa. Po receptu iz knjige si sama včasih naredim kakšno masko za obraz npr. maska iz beljaka in limon, ki je dobra za čiščenje in krčenje odprtih por in zelo hranljiva:
stepete beljak v čvrst seg. Dodajte žličko limoninega soka in zmes ponovno stepite. Na popolnoma čist obraz nanesite masko in počakajte, da se strdi. Na jo zmijte z mlačno vodo.
Potem mi je bla tud všeč maska iz kvasa:
pol zavojčka kvasa raztopite v malo surovega mleka, da postane masa smetanasta. To namažite na povsem čist obraz in obdržite 15-20 minut. Masko zmijte z mnogo mlačne vode ali z vato, ki ste jo namočili v lotion za mastno kožo. Ta maska je priporočljiva za mozolje, akne, ture in sploh za mastno kožo.

Tukaj je moj prispevek mam pa tudi eno vprašanje. Mam zlo uničene konice las. Me zanima če poznate kako oblogo, ki bi jo lahko naredila sama doma.

Hvala za odgovore!!!!
  • 0

#14 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 July 2005 - 07:52 PM

Tole je prvi objavljen nasvetek naše sonchike. Tudi ostale bi objavila, ampak je večina vzeta ali skopirana iz revij ali drug strani kar pa ne smemo objaviti. Objavili bomo tiste nasvete, ki jih same napišete in jih same preizkušate smile.gif

http://www.lepa-si.c...ling_za_telo_81
  • 0

#15 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2005 - 04:23 PM

QUOTE(sonchika)
QUOTE(DiLeMa)
Kako pa to izgleda? Pač daš koruzni zdrob (polento) iz vrečke v eno skledo in doliješ mleko? Koliko pa? Aja pa a lahko uporabljaš to ne glede na tip kože?

Ja, vsujem zdrob in mleko v eno posodico in naredim piling. Je zelo grob (zato je priporočeno, da si zelo nežen), ampak zelo učinkovit.
Ne glede na tip kože.
Aja, pa po obrazu ne delam tega pilinga, ker je pregrob.


Malo sm še dodala med, žličko ali dve- čudovito!!!

navdušena nad rezultatom,mehka koža....
  • 0

#16 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 17 September 2005 - 02:56 PM

Ta tema se mi zdi čudovita......všeč mi je da si med seboj delimo nasvete in si pomagamo pri reševanju težav glede nege telesa z naravnimi in poceni stvarmi. Edino kar mi pa ni všeč je to da je premalo odziva. Koliko sem brala druge teme vem da ste punce polne nasvetov, le zbrat jih je treba, zato pogumno objavljajte sveje nasvetke tudi tukaj in ne samo na posameznih temah.

Pogumno!!!!
  • 0

#17 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 17 September 2005 - 09:31 PM

Ker imam suhe lase si večkrat dam na lase olivno olje,z fenom segrejem brisačo in jo zavijem na glavo.Pustim približno dve uri(ali več odvisno od stanja las) gor nato sperem z blagim šamponom in to je to,lasje so res svetleči in mehki.Balzama sploh ne rabim!
potem druga možnost je še olivno olje,jajca in žlica meda,to zmešaš in daš na lase,pustiš pa pol ure, vendar to sama ne prakticiram ker je dosti packanja!
tretji recept je za posvetlitev las oz. za lesk blontnih las:na lase si po umivanju daš sok limone greš na sonce za nekaj časa ,potem pa spereš z kamiličnim čajem!Lahko pa samo limono in potem spereš ali pa samo čaj katerega pa ni mus da spereš ker ni glih škodljiv(limona izsuši lase namreč).
Za problematično kožo sama uporabljam gdaj pa gdaj ko se mi naredi kakšen gnojen mozolj žajbljev ali timijanov čaj ali pa kis(samo na posamični mozolj)!Dober je tudi ta recept in sicer za ogrce da niso tak vidni:limona plus sol zmešaš in daš na ogrce rahlo masiraš nekaj časa in spereš!
Za posvetlitev kože naj bi bila dobra peteršiljeva voda:kakšno uro namakaš peteršiljeve liste in potem spiraš obraz!Obraz tudi po tem zgleda zelo spočit!
In še zadnja dva zadnji recept,za suhe roke:ovsene kosmiče namakaš čez noč,iz tega se izloči sluz v kateri namakaš roke četrt ure,,koristi baje tudi lomljivim nohtom,za ustnice pa naneseš medek pustiš gor po želji in nato popapcaš..To je to!Poročajte če boste kaj sprobali!
  • 0

#18 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 21 September 2005 - 10:03 AM

Sama ne uporablam več kupljenih izdelkov zarad slabih izkušenj. Uporabljam samo milo in kamilični čaj, pa občasno doma narejene maske in parne kopeli iz kamilic. Bluberry, dala si mi idejo glede žajbljovega čaja. Poskusla bi ga namesto kamilic. Pa sej ne rečem da kamilice niso fajn, koža je zlo mehka in lepša, sam ne ukroti pa mozoljev. Bom sporočila rezultate. Vem da bom s tem vprašanjem malo skrenila s teme: Zadne čase mi milo zlo izsuši kožo in bi ga rada nadomestila s čim naravnim, s čimer bi si lahko vsak dan, zjutraj in zvečer, čistila obraz(mam namreč mastno kožo in mi samo kamilice ne zadostujejo). Bluberry misliš da bi bil žajbelj pravi za to?
  • 0

#19 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 21 September 2005 - 01:20 PM

Žajbelj je zelo fajn,tudi sivka,rman,rožmarin,meta,melisa za mastno kožo z mozolji,lahko to uporabljaš posamično ali pa zmešaš npr. žajbelj in meta!Samo nevem če je to zadosti brez kakšnega gela!Tisto navadno milo,če sem prav razumela ti jaz zelo odsvetujem saj maši pore in je zelo izsošuječe,zaradi česa se koža še bolj masti posledica pa so mozolji!Tako da res probaj kaj drugega,kaj zelo nežnega npr. babydream(muller) gel ali pena na otroškem oddelku java script:emoticon('smile.gif')ali pa v dm tudi za bejbeke babylove firma.res je super,zelo nežna tako da ti bo ziher ustrezala če ti ostale stvari ne pašejo! Poročaj in vprašaj če te kaj zanima!
  • 0

#20 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 24 September 2005 - 11:10 AM

Čistilnih gelov in podobnih stvari ne smem uporablat ker je koža ful občutljiva in je pol še hujše. Babylove peno sem že uporablala ampak sem nehala zarad tega ker ga ne prodajajo več že nekaj časa, Babydream prav tako. Pol sem se zatekla k otroškim trdim milom sam so mi ti bolj izsuševali kot od Dove z neko kremo al nekaj takega. No to je blo na začetku vredu sam zdaj mi je ful začelo izsuševat kožo. Bom šla mal pogledat za Babylove druge izdelke npr. gel kot si že svetovala al pa kaj podobnega. Ti sporočim rezultate. Pa hvala za nasvete.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users