Jump to content


Photo

Trajna in mastni lasje


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 15 October 2006 - 09:09 PM

Pozdravljene!

Se full opravičujem, če je že bila ta tema, sam mislim da ni, koliko sem mal prebrskala. Hmmm, torej jaz imam zelo mastne lase ... če si jih operem zvečer imam potem spuščene lahko samo naslednji dan, nato pa obvezno čop. Slišala pa sem, da bi naj trajna pomagala, da če jo imaš nimaš več tako mastnih las. Sej jaz bi si dala rahlo trajno delat, samo me je strah, da bi bili vseen preveč uničeni:/ Kaj mi lahko mogoče svetujete kje v Mariboru ali Celju delajo vreju trajne in ne preveč drage?? Prosim full.

lp
  • 0

#2 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2006 - 10:25 PM

Ne svetujem trajne...preveč uničuje lase. Rajši si kupi kkšn bolši šampon al pa si s čim drugim probaj pomagat.

Pa to mi je rahlo brezveze, da si greš zarad tega delat trajno, ker pol kao ne boš mela več mastnih las. blink.gif to pomojem ne drži glih! Trajna ti bo ful uničla lase,pa pomojem se ti tud lasje neb mogl zarad tega manj mastit...

Pa tele teme so dokaj podobne:

http://www2.lepa-si....hl=mastni lasje

http://www2.lepa-si....h...c=1454&st=0
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2006 - 08:44 AM

Imela sem svoje obdobje trajne in lasje so se res veliko manj mastili. Ampak so bili hkrati tudi močno uničeni. Zato kljub pozitivnem učinku "nemaščenja las" NE priporočam trajnanja, ker ni vredno uničevat las.
  • 0

#4 Kate

Kate

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Location:Domžale

Posted 16 October 2006 - 09:36 AM

Ciao!

Če si želiš skodranih las in ni to le razlog, da bi bili manj mastni, si jih skodraj. Sedaj so preparati že tako dobri, da ti ne poškudujejo las, govorim iz lastnih izkušenj. Prej se otriži in potem daj trajno. Lasje bodo res bolj suhi, vendar naredi to le, če si tega res želiš. Zavedaj se, da je s skodranimi lasmi zelo veliko dela, drugače lahko ratajo krepasti in se jih ne boš rešila dve leti, dokler ti čisto ne prerastejo.
Premisli in se odloči, sam postopek trajnanja ti las ne bo uničil!

Pa pa
  • 0
Don`t give up!

#5 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 16 October 2006 - 10:00 AM

Odsvetujem trajno, sama sem se že 3x zafrklna zaradi trajne. Dvakrat z navadno trajno in enkrat z volumen trajno. Pri zadnji volumen trajni je bilo sprava nekaj mesecev o.k., sedaj imam pa uničene lase... V vseh pogledeih jo odsvetujem - res pa je, da sem imela manj mastne lase, ampak to ne odtehta tega, kok so bile in so še uničene. Jaz bi raje na tvojem mestu kupila kakšen kvaliteten šampon za mastne lase...
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#6 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 19 October 2006 - 07:14 PM

Verja daj povej mi, fuuul uničene????
Pa kaj pol je ta trajna vedno tak kot to jo frizer naredi-tudi po pranju al je treba kaj še dodatno pol oblikovat pa tu pa tam navijalke dat al kako? saj vem da je to trajno kodranje ampak me skrbi da mi frizer ne bi naredil tak kot bi sama želela-kodre-npr da ne bi želela met enga tak drugega tak....
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#7 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 14 September 2008 - 08:16 PM

Najprej vsem uporabnicam lep pozdrav! cool.gif

Imam vprašanje glede izdelkov za nego trajno skodranih las. Sestra si je včeraj dala narediti trajno, frizerka ji je sicer dala nek preparat, a vseeno bi bila vesela kakršnih koli predlogov glede izbire primernega šampona, balzama, maske ... wink.gif

LP
  • 0

#8 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 15 September 2008 - 07:40 AM

Hm, moja kolegica si je tud naredila volumen trajno in to je bla katasrtofa, pa prej ni bila niti enkrat pobarvana. Prvi mesec je blo ful fajn, potem pa ji je vse dol padlo in je zgledalo totalno frizz in res je mela scvrte lase. Zato se je morala izdolgih las (polovica hrbta) ostričt najprej do brade, čez en mesec pa še krajše, ker so bili lasje obup. Js bi ji kot osnovno stvar priporočala Joico k-Pak Reconstructor, ki ga naj uporablja maksimalno enkrat tedensko. Ker vidim, si nova je dobro da si prej prebereš članek v tej temi na koncu strani klik. Šampon naj bo nežen, a obenem hranljiv in negovalen - meni je všeč Keune So Pure Natural Balance Restoring šampon. Med balzami pa kraljuje Tigi Oatmeal&Honey, čeprav ga je pri meni izpodrinil Joico K-Pak Intense Hydrator, ki izredno poudari moje valovite lase v prave kodre.

Kakšen preparat pa ji je to dala frizerka, če se ti da prepisat ime?
  • 0
Why so serious?

#9 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 15 September 2008 - 11:05 AM

fire-fly, hvala!

Sestra je že pred leti imela trajno, ampak ima težke in ravne mastne lase pa ji ni dolgo zdržala. Ve, da ni dobro za lase, ampak se ne more upreti kodrom. Ravno zato, bi ji rada priporočila kaj bolj kvalitetnega kot pa kaka Nivea, da si laski opomorejo in da kodri ostanejo lepi. Hvala za predlagane izdelke!

Frizerka ji je dala Lakmé: k.style - smooth preparat.

  • 0

#10 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 September 2008 - 10:10 AM

To kar ji je dala frizerka pomoje vsebuje tono silikona-not good, ker silikon nič ne popravi las samo navidezno zgledajo boljši(v resnici pa niso).
Meni so super tele zadeve:
Od šamponov:
-Tigi O&H, vsebuje veliko olj, je brez silikona(kar bi bilo super za klodre, ker bi jih nahranil in navlažil)
-Revlon Professional Vitaforce(super očisti lase, vsebuje en kup naravnih snovi in proteinov, ni preveč hranilen ampak zelo fajn okrepi lase)
-Joico Sun Theraphy(Vsebuje aminokisline, keratin, ki je osnova za nego las in olja.Ta zadeva tut fajn nahrani lase, pa zelo se svetijo, ker so okrepljeni, kot pri Revlonovem Vitaforce)
-Nivea Protein Repair(Tud Nivea ima super stvari, čeprav je le drogerijska znamka.Šampon vsebuje nekaj naravnih snovi, je brez silikona in vsebuje še svilene proteine.)
-GPB šampon(Vsebuje karitejevo maslo, proteine, mislim da tudi nekaj olj,nisem 100% govorim kolker se na pamet spomnim, drugače pa zelo lepo nahrani lase, še posebej zaradi karitejevega masla čeprav ga ni ravno dost notri ampak se nekako občuti)

Od Balzamov in mask:
-Tigi O&H(Vsebuje proteine, olja, aminokisline, zadeva je enostavno uper.Lase navlaži, nhrani, okrepi)balzam
-TigiDumb Blonde Reconstructor(Vsebuje proteine, olja, mislim da tud aminokisline in keratin.Tud tole ima precej podoben učinek, kot O&H ampak malo manj hranilen)
-Aubrey Organics GPB balzam(Vsebuje precej olj, proteine, naravne snovi.Lase nahrani in jih naredi nekako zelo svilnato mehke, pa čeprav ne vsebuje silikona)
-Lavera Mangovo mlkeo ali vrtnično mleko maska(obe vsebujeta ogromno olj, mislim da na koncu tudi nekaj proteinov nisem pa 100%.Lase zelo dobro navlažita, nahranita in lasje so zelo mehki)
-Lush Retread(Vsebuje jogurt, olja, mislim da tud mleko in je super za lase ker jogurt in mleko vsebujeta proteine, aminokisline... ostale sestavine pa lase lepo navlažijo in nahranijo.Pa vonj je tak zeliščno in še nekaj zraven.Super)
-Nivea Protein Repair ali Nivea Intense Repair masko(Prva vsebuje proteine, naravne snovi, druga pa vsebuje proteine olja in naravne snovi.
Druge še nisem sprobala je pa najbrž malce bolj hranljiva kot prva ker vsebuje olja.Preberi si Dilemino oceno na negi las)
-Gliss Kur Oil Nutritive(Zadeva se mi zdi super in hranljiva zaradi karite masla ki ga ima kar precejšnjo količino, drugače nima nič kaj posebnega notri ampak karite maslo uper nahrani lase)


Po umivanju las pa je super še kakšen sprejček ki vsebuje proteine/keratin, aminokisline, narane snovi..:
-Joico K-pak balzm brez izpiranja
-Revlon Professional Volume 2phase balzam brez izpiranja

Če se še kaj spominm pripišem.

Pa lahko si daje po pranju las na konice malo Jojobinega olja(je eno izmed najbolj hranljivih olj) ali pa kot pre-wash po 3/4 las.
  • 0

#11 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 21 September 2008 - 12:56 PM

worthy1.gif Aa, super biggrin.gif Hvala, da si si čas vzela, ji grem takoj poslat spisek na mail - bo ful hvaležna!
  • 0

#12 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 September 2008 - 03:32 PM

Ni za kaj. biggrin.gif Sem 100% da bo našla iz tega seznama nekaj kar ji bo vredu.
  • 0

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 September 2008 - 03:50 PM

QUOTE(november.rain @ 21. 9. 2008 - 11:10) View Post


Po umivanju las pa je super še kakšen sprejček ki vsebuje proteine/keratin, aminokisline, narane snovi..:
-Joico K-pak balzm brez izpiranja
-Revlon Professional Volume 2phase balzam brez izpiranja


Pa lahko si daje po pranju las na konice malo Jojobinega olja(je eno izmed najbolj hranljivih olj) ali pa kot pre-wash po 3/4 las.

Meni pa ti sprejčki čisto nič ne pomagajo. Kar brezveze so no. Lasu ne zaščitijo pred zunanjimi vplivi, ker niso niti kaj prida mastni, gre bolj za neko vodico, ki jo špricneš gor.

Olja so mi pa načeloma premastna za na konice, ker mi obtežijo lase.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 September 2008 - 04:44 PM

Ja, saj ti sprejčki niso kaj posebnega ampak učinkujejo na lase.Pa jih resnično zaščitijo, vsebujejo UV zaščito...
Olje pa..mogoče jih tebi zmasti njeni sestri pa jih mogoče nebo.Čist odvisno od lasu.
  • 0

#15 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 21 September 2008 - 04:59 PM

Probi si mal več spreja našpricat na roko, pa potem razporediš po konicah...
  • 0
Why so serious?




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users