Jump to content


Photo

barve za lase v frizerskih salonih


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 08 March 2008 - 09:41 PM

kaksna je razlika med bavami za lase, ki jih prodajajo v drogerijah, in profesionalnimi barvami v frizerskih salonih?

do sedaj sem se vedno barvala pri frizerju, toda mi je postalo malo drago huh.gif pa sem razmisljala, da bi presaltala na barve z drogerije smile.gif
Imam pa drugače temno rjave lase,pa se na blont barvam....taka naravno umazana blont barva,to je najbolj svetla barva pri frizerki(Wella) in mi tako prime.Je mozno, da mi barva z drogerije ne bi tako dobro prijela?ali pa da bi bila bolj agresivna(to stalisce zagovarja moja frizerka tongue.gif )

  • 0

#2 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 10 March 2008 - 04:29 PM

Ne bi vedla. Jaz sem se vedno barvala v salonu.
Ampak čisto tako laično bi rekla, da imajo v frizerskih salonih boljše, kvalitetnejše barve za lase.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#3 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 10 March 2008 - 09:34 PM

no....samo recimo barve Wella, ko so zaj tudi v drogerijah....četudi je kaka razlika, so profesionalne barve Wella res tak drugacne, da jih 5x preplačas? huh.gif
mislim rect, če je kaka bistvena razlika al pa taka bolj zanemarljiva....če kdo ve, al pa ma izkusnje no, bi bla ful vesela kakšnega mnenja smile.gif
  • 0

#4 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 11 March 2008 - 02:01 AM

Barve iz drogerij so dražje in manj kvalitetne vrjemi. Če se barvaš iz temne na svetlo boš z nizkokvalitetnimi barvami dobila rumeni odtenek.

Po barvo skoči v Ypsilon ali Estelo, tam si lahko kupiš profesionalne barve.

Barve Brelil Prestige so fantastične, zelo so obstojne. Predvsem pa ostanejo sijoče v nasprotju z barvami iz drogerij, ki po nekaj mesecih rade postanejo puste in las preverjeno ne poškodujejo. Svetle barve, ki jih dobiš v drogerijah so resnično strup za lase. Sem si kot najstnica prav fino uničila grivo.

Za barvo boš dala 6 eurov, hidrogen pa v drogeriji dobiš za 2-3 eure kupi si 9%. Predvidevam, da si barvaš samo narastek, v tem primeru boš eno tubo imela za najman 6 kratno barvanje ;)

Če boš pogrešala frizerja pa pridi do mene imam dosti nižje cene kot drugi pa še 10% popust nudim študentom ali dijakom ;)


  • 0
IPB Image

#5 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 11 March 2008 - 09:35 AM

QUOTE(*Naya* @ 11. 3. 2008 - 2:01) View Post

Barve iz drogerij so dražje in manj kvalitetne vrjemi. Če se barvaš iz temne na svetlo boš z nizkokvalitetnimi barvami dobila rumeni odtenek.

Po barvo skoči v Ypsilon ali Estelo, tam si lahko kupiš profesionalne barve.

Barve Brelil Prestige so fantastične, zelo so obstojne. Predvsem pa ostanejo sijoče v nasprotju z barvami iz drogerij, ki po nekaj mesecih rade postanejo puste in las preverjeno ne poškodujejo. Svetle barve, ki jih dobiš v drogerijah so resnično strup za lase. Sem si kot najstnica prav fino uničila grivo.

Za barvo boš dala 6 eurov, hidrogen pa v drogeriji dobiš za 2-3 eure kupi si 9%. Predvidevam, da si barvaš samo narastek, v tem primeru boš eno tubo imela za najman 6 kratno barvanje ;)

Če boš pogrešala frizerja pa pridi do mene imam dosti nižje cene kot drugi pa še 10% popust nudim študentom ali dijakom ;)




zakaj bi si mogla kupit še hidrogen? huh.gif no, do zdaj mi je moja frizerka samo barvo nanašala,ni mi nič prej belila las-saj za to je ta hidrogen,ne? oops.gif ni tak, da ta hidrogen ful uniči lase in če si samo barvo nanašaš pol manj škoduješ lasem? huh.gif ampak barva pol ni tak intenzivna kot bi lahko bla?

pol praviš da so barve Brelil Prestige iste kvalitete kot recimo profesionalna Wella? smile.gif

thnx wink.gif
  • 0

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 March 2008 - 11:26 AM

Hidrogen je razvijalec in se uporablja pri vsaki barvi, ker brez njega barva ne deluje. Tudi ko kupiš barvo v drogeriji, je v škatlici ena tuba z barvo in ena plastenka z dulčkom, ki ima notr tako tekočino in v katero potem stisneš tubo z barvo. Tista tekočina je hidrogen, ki je potreben za to, da barva deluje oz. da se po domače povedano razvije kemijska reakcija.

Če boš imela barvo za večkrat, ne smeš vse barve zmešat s hidrogenom, ker ko to enkrat zmešaš, moraš vse porabit takoj in ne smeš shranjevat. Zato ti predlagam, da daš v kakšno stekleno skodelico željeno količino barve, zmešaš s hidrogenom, ostalo barvo (in neuporabljeni ostanek hidrogena) pa nezmešano shraniš v temen in suh prostor za naslednje barvanje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 11 March 2008 - 04:20 PM

Barve Wella, ki jih dobiš v drogeriji so manj kvalitetne od teh, ki jih uporablja tvoja frizerka.

Kot je omenila že Dilema je hidrogen NUJNO potreben pri trajnem barvanju las, drugače pa je pri prelivih, ti las samo tonirajo zato hidrogen ni potreben.

Vse svetle barve lase belijo in obenem razvijajo nov pigment, seveda so manj agresive od odstranjevalca pigmenta oz. peroksida, saj vsebujejo negovalne sestavine.

Barvo si mešaj v stekleni ali plastični skodelici, nikoli pa je ne mešaj v kovinskih skodelicah ;) Samo doziranje barvne kreme in hidrogena je dokaj preprosto. Svetle barve se mešajo v razmerji 1:1,5 ali 1:2, navodila so priložena v škatlici.
  • 0
IPB Image

#8 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 11 March 2008 - 07:14 PM

kakšna pa je razlika med prameni in beljenjem las?ali pa je to v bistve eno in isto?
  • 0

#9 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 11 March 2008 - 08:20 PM

QUOTE(*Naya* @ 11. 3. 2008 - 2:01) View Post

Barve iz drogerij so dražje in manj kvalitetne vrjemi. Če se barvaš iz temne na svetlo boš z nizkokvalitetnimi barvami dobila rumeni odtenek.

Po barvo skoči v Ypsilon ali Estelo, tam si lahko kupiš profesionalne barve.

Barve Brelil Prestige so fantastične, zelo so obstojne. Predvsem pa ostanejo sijoče v nasprotju z barvami iz drogerij, ki po nekaj mesecih rade postanejo puste in las preverjeno ne poškodujejo. Svetle barve, ki jih dobiš v drogerijah so resnično strup za lase. Sem si kot najstnica prav fino uničila grivo.

Za barvo boš dala 6 eurov, hidrogen pa v drogeriji dobiš za 2-3 eure kupi si 9%. Predvidevam, da si barvaš samo narastek, v tem primeru boš eno tubo imela za najman 6 kratno barvanje ;)

Če boš pogrešala frizerja pa pridi do mene imam dosti nižje cene kot drugi pa še 10% popust nudim študentom ali dijakom ;)



kolko te računas za barvanje narastka brez barve? smile.gif
  • 0

#10 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 12 March 2008 - 02:14 AM

Če so pramena narejena z peroksidom razlike ni. Razlika pri barvanju je samo v produktih, ki jih uporabljaš.

Če barvo prineseš sama te barvanje narstka pride 15 eurov.
  • 0
IPB Image

#11 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 12 March 2008 - 03:33 PM

QUOTE(*Naya* @ 12. 3. 2008 - 2:14) View Post

Če so pramena narejena z peroksidom razlike ni. Razlika pri barvanju je samo v produktih, ki jih uporabljaš.

Če barvo prineseš sama te barvanje narstka pride 15 eurov.



Aha hvala wink.gif
kaj pa ta hidrogen? med njimi tudi obstajajo razlike v kvaliteti kot med barvami?

pol preliv pa je barva z manjsim procentom hidrogena, recimo 6%?..in ti zato kao manj škoduje?ker mi da frizerka vcasih preliv po laseh(barvo le na narastek).je to res, da je preliv celo dober za lase in ne samo, da ne poškoduje las? oops.gif


hvala za nasvete!...sem ful vesela odziva tu wink.gif
  • 0

#12 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 13 March 2008 - 07:55 PM

Prelivi praviloma ne vsebujejo hidrogena.

Razlika med barvo in prelivom je v tem, da se pri barvanju sprožajo kemične reakcije, ki v lasu spreminjajo pigmente, pri prelivu pa se pigment v las samo upija. Iz tega razloga se prelivi sperejo že po nekaj pranjih.

Temne barve pigment le dodajajo, medtem ko svtle spreminjajo naravni pigment in obenem tvorijo novega, to počno recimo žive rdeče barve.

Za lase je preliv dober zato, ker jih ne muči z kemijsko reakcijo, kaj več pa lasu ne nudi. Priporočljiv je predvsem pri laseh, ki so zaradi beljanja ali agresivnega barvanja poškodovani. Sicer vse barve in prelivi vsebujejo tudi negovalne sestavine, a te so tam le zato, da las ščitijo že ob barvanju. Stare barve teh sestavin niso vsebovale veliko, ali pa jih sploh niso, is so bile veliko bolj agresivne od sedajšnjih ;)

6% hidrogen se lahko smatra že kot malce močnejši, šibkejši je recimo 3%.


Sem vesla, da ti moji nasveti koristio ;)
  • 0
IPB Image

#13 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 06 April 2008 - 04:46 PM

QUOTE(*Naya* @ 11. 3. 2008 - 17:20) View Post

Barve Wella, ki jih dobiš v drogeriji so manj kvalitetne od teh, ki jih uporablja tvoja frizerka.

Kot je omenila že Dilema je hidrogen NUJNO potreben pri trajnem barvanju las, drugače pa je pri prelivih, ti las samo tonirajo zato hidrogen ni potreben.

Vse svetle barve lase belijo in obenem razvijajo nov pigment, seveda so manj agresive od odstranjevalca pigmenta oz. peroksida, saj vsebujejo negovalne sestavine.

Barvo si mešaj v stekleni ali plastični skodelici, nikoli pa je ne mešaj v kovinskih skodelicah ;) Samo doziranje barvne kreme in hidrogena je dokaj preprosto. Svetle barve se mešajo v razmerji 1:1,5 ali 1:2, navodila so priložena v škatlici.



Na škatlici mi piše naj mešam v razmerju 1:1....pol mešam tak ali rajsi 1:1,5?
Aja pa še to, če kera ve...meni je frizerka puščala barvo gor 1 uro kar tak ali pa pol ure pod klimaconom....na škatlici piša da naj pustim gor barvo pol ure....kak dolgo zaj? huh.gif frizerka mi je vedno rekla, da ni skodljivo če mam dlje barvo gor, da to kvbecjemu koristi, ker bolj prime potem. hmm.gif

aja kupla pa sem si Brelil Profesional...ona novejsa verzija Prestige mi ni mela neke izbire blont barv.

pa še to, če mi prosim kera svetuje: s čim pa si naj merim kolko gramov barve mam v posodici?kak ve to merite?


najlepsa hvala wink.gif
  • 0

#14 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 08 April 2008 - 12:04 PM

Jaz mislim,da se moraš pri barvah absolutno ravnati točno tako kot piše na škatli.Je bila mogoče kana da jo je pustila eno uro na laseh?Ker drugače barve če jih dlje pustiš gor res bolj primejo ampak tud zeloooo uničijo lase.Še posebej po eni uri.To me res čudi
  • 0

#15 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 08 April 2008 - 06:57 PM

Barve oksidirajo največ 45min. Tudi če bi barvo na laseh pustila dve uri las nebo poškodovala.

@ Kendal: Najbolje, da si nabaviš posodico za barvanje na kateri imaš označene merice, se mi zdi da boš tako še najlažje odmerila vse skupaj ;)
  • 0
IPB Image

#16 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 08 April 2008 - 09:24 PM

QUOTE(*Naya* @ 8. 4. 2008 - 19:57) View Post

Barve oksidirajo največ 45min. Tudi če bi barvo na laseh pustila dve uri las nebo poškodovala.

@ Kendal: Najbolje, da si nabaviš posodico za barvanje na kateri imaš označene merice, se mi zdi da boš tako še najlažje odmerila vse skupaj ;)



aha hvala smile.gif

no saj mam posodico oops.gif ...samo ni mi jasno kaj pomeni napisano gor oops.gif ....
...na dnu so ravne črte pa piše zravn 1,2,3,4-kaj to pomeni?kolko česa? ob strani pa so spet črte-2,4 in 6;na nasprotni strani ob strani pa 50,80,100,200-kaj zaj kere pomenijo?

res hvala za pomoč, ker si še nikol nisem sama tak mešala barve smile.gif

pol si lahko pustim barvo gor nekje 45min?bom kar tak naredla smile.gif


aja-kupla pa sem si odtenek aluminium,saj bo to vreji prislo na narastek,a ne?take temno rjave mam naravne lase.
  • 0

#17 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 08 April 2008 - 10:44 PM

QUOTE(kendal @ 8. 4. 2008 - 22:24) View Post

nasprotni strani ob strani pa 50,80,100,200-kaj zaj kere pomenijo?



Te cifre predstavljajo grame. Najbolje da pogledaš na tubo kjer je skala in odmeriš polovico 1/4, to bo za narastek dovolj. Mešaj jo 1:1,5

Upam da si kupila 9% hidrogen, v tem primru bi barva morala prijeti.
Predvidevam da si izbralo barvo, ki ustreza tvojemu trenutnemu odtenku las, če si jo se drži naslednjih navodil.

-Ko boš barvo nanašala jo naprej nanesi na narastek pusti 20min nato pa jo nanesi še po dolžini las, vendar ne na konice.
-Lase si pokrij z folijo, barvo pusti na laseh več kot 45min.

  • 0
IPB Image

#18 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 10 April 2008 - 08:39 PM

QUOTE(*Naya* @ 8. 4. 2008 - 23:44) View Post

Te cifre predstavljajo grame. Najbolje da pogledaš na tubo kjer je skala in odmeriš polovico 1/4, to bo za narastek dovolj. Mešaj jo 1:1,5

Upam da si kupila 9% hidrogen, v tem primru bi barva morala prijeti.
Predvidevam da si izbralo barvo, ki ustreza tvojemu trenutnemu odtenku las, če si jo se drži naslednjih navodil.

-Ko boš barvo nanašala jo naprej nanesi na narastek pusti 20min nato pa jo nanesi še po dolžini las, vendar ne na konice.
-Lase si pokrij z folijo, barvo pusti na laseh več kot 45min.



1:1,5-to je mišljeno:1 je barva; 1.5 pa hidrogen?
kupila sem si 12%hidrogen. vredu tako?

barva je pa nekaj takega kot na tej sliki 202-skrajno levo zgoraj:
http://www.egoxmass....ten_katalog.jpg
(nisem našla nič od te znamke na netu oops.gif -BRELIL barvo sem kupla,da ne bo pomote wink.gif )
Reče si ji aluminium,pa podobna je tudi aluminiju, bolj taka na alumiijasto sivo sivkasno svetla-sem razmisljala, da mi bo to dobro uničilo rumeni pigment.kaksno mnenje?
oz. tak:)-skrajno desno:
http://www.ilirija.s...harm_nove_b.jpg
(ta link še najbolj podobno zgleda wink.gif )

naravno mam pa nekak tako barvo:
http://www3.shrani.s...m3487771241.jpg
(slika je z neta)

pobarvano(razen narastek tongue.gif ) pa imam trenutno nekako tako(brez, da bi si razbelila lase):
http://www4.slikomat.../560921o4dd.jpg
http://upload.moldov...r_aniston_4.jpg

bi to prislo tak nekak ven?:
http://shrani.si/fil...400m1049811.jpg
http://www.herbatint.....BLONDE 9N.jpg
http://img2.timeinc....ALT_300_400.jpg







  • 0

#19 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 11 April 2008 - 01:17 PM

QUOTE(*Naya* @ 8. 4. 2008 - 19:57) View Post

Barve oksidirajo največ 45min. Tudi če bi barvo na laseh pustila dve uri las nebo poškodovala.

@ Kendal: Najbolje, da si nabaviš posodico za barvanje na kateri imaš označene merice, se mi zdi da boš tako še najlažje odmerila vse skupaj ;)


Hm kaj pa vem,po daljšem času...Če sta notri peroxid in amoniak nisem čsit prepričana.No razen če jo to kakšna kana seveda biggrin.gif

BTW:KENDAL:
Mislim da bo prišla taka barva na koncu ven kot si slikce nalimala ker si vzela pepelnato blond in nebo prišlo tako zlato kot maš zdej.

So pa zelo realni odtenki na škatlicah od Subrine saten blondes.Pa vzemi ledeno blond.Zelo lepa barva.Iz rumene je zagrabla točno tak kot je na škatli.

Ker z pepelnato pa lahko na narastku postaneš siva.
  • 0

#20 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 12 April 2008 - 05:54 PM

QUOTE(november.rain @ 8. 4. 2008 - 13:04) View Post

Jaz mislim,da se moraš pri barvah absolutno ravnati točno tako kot piše na škatli.Je bila mogoče kana da jo je pustila eno uro na laseh?Ker drugače barve če jih dlje pustiš gor res bolj primejo ampak tud zeloooo uničijo lase.Še posebej po eni uri.To me res čudi



Ne prava barva je bila-od Welle,s frizerskega salona,ne iz drigerije. pa vedno mi jo je puščala minimalno eno uro gor, vcasih še vec. pa nikoli nisem mela od tega unicenih las.

aja...je pa res, da to le na narastek wink.gif

pa je ful vredu frizerka in sem bla zadovoljna vedno....edino draga rolleyes.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users